Keresés

Részletes keresés

babszko Creative Commons License 2008.08.11 0 0 105
  köszönöm hágica! az igazság az ,hogy az unokahúgom kint él la tampon ban ezért érdekelt csak a repjegy.
hágica Creative Commons License 2008.08.10 0 0 104

Mi az Air France magyar nyelvű honlapján vettük a jegyet párizsi indulással (azaz elektronikus jegyünk van). Az Air Berlin és a Skyeurope kínál párizsba olcsó jegyeket bécsi, ill. pozsonyi indulással. A Wizzair nem szerencsés, mert Párizstól 80 km-re száll le.  Ha idegenkedsz az internetes vásárlástól, akkor keresd fel az Air France budapesti irodáját.

Endem pedig érdekelne a szállásod, mert nekünk még nincs meg minden szállásunk.

Üdv.: hágica

Előzmény: babszko (103)
babszko Creative Commons License 2008.08.10 0 0 103

 

sziasztok!segítsetek melyik utazási irodánál lehet a legolcsóbban megvenni a repjegyet Reunionba?Szállás az  van.

mobima Creative Commons License 2008.08.09 0 0 102
Eddig csak egy könyvet ismertem magyarul Réunionról, a Találkozások szigetét. Most felfedeztem egy másikat is. Mező Szilveszter: Óceánba pottyant édenkert.
Léna007 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 101
Tegnap este volt a német 3Sat tévéadón egy 3/4 órás film Réunionról. Azt mutatta be, hogy hogan keletkezett a sziget, hogayn alakult ki rajta élet, micsoda fajok éltek ott és micsoda károkat tett bennük az ember. Csodálatos volt. A nagy vulkán (most meg nem mondom a nevét) az 18 havonta kitör még most is rendszeresen. Én nagyon szeretnék akkor ott leni, amikor kitör, de vajon ki tudja ezt nekem megmondani??? :-) Ismét fellelkesültünk a párommal a Mauritius-Réunion szigetkombinációra...de egyhamar ez még nem fog létrejönni...
mobima Creative Commons License 2008.07.30 0 0 100

Szia

 

Néha írhatsz az előkészületekről is :) Nekünk biztos sokat segítene utunk megtervezésében :) És persze szuper lesz, hogy mielőtt indulunk, Ti már hazaértetek (talán):))

 

Kösz

Mobi

Előzmény: hyperXXX (98)
hágica Creative Commons License 2008.07.14 0 0 99

OK.

Válasz ment emilben a címekkel.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: hyperXXX (98)
hyperXXX Creative Commons License 2008.07.14 0 0 98
Sziasztok
Elsôsorban W-R-t Hágica-t és Jathreem-et  szeretném megcélozni a kérésemmel, mert a fórumot olvasva ôk a legtapasztaltabbak a szigetet illetôen.
Szeptemberben utazunk Reunion-ba 2 hétre, Hágica-tól olvastam hogy szívesen válaszolna privátban ha valakinek segítségre lenne szüksége: a Hotel címe (ahol megszálltatok) / az Autókölcsönzô címe / és a Repülôtársaság neve = szóval praktikus információkról. Mindhármótoktól szívesen venném, ha ezeket a hasznos információkat megosztaná velem, megspórolhatnék vele rengeteg idôt amit számítógép elôtt kellene töltenem keresgéléssel. Nem vagyok túl gyakorlott fórumozó, nem tudom hol érhetlek el benneteket privátban, ezért itt a címem: gyufa3@hotmail.com Nagyon köszönöm elôre is a segítséget (bár amiket eddig leírtatok az is sokkal több mint amit eddig útikönyvekbôl sikerült leszûrni Reunionról). :)
mobima Creative Commons License 2008.06.25 0 0 97
Szia
A párom mindig szeretett volna trópusi helyre menni (én utálom a meleget, nekem Izland volt a csúcs). Ami engem főleg visszatartott a trópusi betegségek és a higiéniás viszonyok. Fiam - aki Párizsban tanult - jött az ötlettel, miért nem megyünk egy francia tengerentúli megyébe, ha a kényes franciáknak megfelel, nekünk is jó lehet. Ekkor jött a térkép és igy akadtunk Reunionra. Ami aztán főleg csábított, kis helyen szinte minden :) Egzotikus növények, magas hegyek, működő vulkán, vízesések, tengerpart, korallzátony, és egy kis Afrika és mégis az unióban vagyunk:) Autóval jól bejárható ( a forgalmat leszámítva), a térkép alapján kiépített túristautak. 2005-ben jártunk Izlandon, azóta tervezgetjük ezt az utat, de a pénz nehezen jött össze, mert persze azért többfelé elcsábultunk és a téli sielésekről sem akartunk lemondani :) Még 3 hónap, aztán kiderül minden :)
Fiam most Londonban dolgozik, főleg ezért kezdtem blogot irni, hogy tudjon az itthoni dolgokról, ebbe majd leirom az úttal kapcsolatos előkészületeket is.
http://mobima1.blogspot.com/
Előzmény: hágica (96)
hágica Creative Commons License 2008.06.23 0 0 96

Azért kíváncsi lennék, hogyan jutott eszetekbe éppen Reunionra utazni. Mi európaiak nem nagyon hallottunk errről a szigetről, azt hiszem a szigetlakók megelégszenek honfitársaik rohamával, ezért nem is reklámozzák  ezt a helyet és ezért nem is beszélnek nyelveket (nem várnak idegeneket). Mi is Mauritiusra utaztunk, mert találtunk olcsó repülőjegyet. Véletlenül láttunk a TV-ben egy rövid utifilmet Reunionról amely csak futólag foglalkozott a látnivalókkal, inkább az ott űzhető extrém sportokkal. Úgy döntöttünk átmegyünk megnézni, vettünk utikönyvet és felkészültünk. Ott döbbentünk rá, hogy ezt nem csak "mellékesen" kell látni, hanem egy teljes utat kell rászánni. Így most kifejezetten oda megyünk és szeretnénk alaposan bejárni, mert érdemes. Legalább is azoknak, akik élvezik a természet szépségeit.

Meglep, hogy valaki kifejezetten a szigetre készül, mert nem nagyon kapunk információt onnan.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: mobima (95)
mobima Creative Commons License 2008.06.23 0 0 95

 

Köszönöm :)

Előzmény: hágica (94)
hágica Creative Commons License 2008.06.22 0 0 94

Szia Mobima!

 

Hát nehezen. Az ösvények többnyire kitaposottak, de nehéz megtalálni, hol kezdődik az ösvény. A táblákat előszeretettel teszik ki fordítva. Úgy értem, ha felfelé mész autóval a hegyre, biztosan tovább mész, mint kellene. Csak visszafordulás után veszed észre hol kellett volna befordulnod, mert a tábla csak fentről lefele !!!?irányban olvasható. Ez velünk legalább 3x előfordult. Így aztán többször is kérdezősködnünk kellett, ami ugye az idegen nyelvet nem beszélő helybeliekkel nem is olyan egyszerű.

Minket nem ért a hegyen a köd, mert félúton felfelé már az országúton láttuk, hogy nem érdemes felmenni. A vulkánon nem voltunk (csak most tervezzük), de az N3-as úton a vulkánhoz legközelebb egyszer délidőben jártunk, olyan ködben, hogy az út szélét kellett figyelnünk, hogy lássuk merre kell tovább menni. Mindenképpen korán kell indulni, ha oda készültök. Egyébként pedig sokan járnak azon az úton, nem fogtok eltévedni.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: mobima (93)
mobima Creative Commons License 2008.06.22 0 0 93
Szia Hágica !

Tegnap eszünkbe jutott valami ahogy néztük a Piton de la Fournaise túraútjait. Milyenek a túristautak ? Hogy lehet tájékozódni a helyszinen ? Kiépített ösvény, jelzőtábla, vagy festett jelzés, mint nálunk ?
Ha leszáll a köd, utána mennyire lehet tájékozódni (ha a hegyen ér mindket).

Kösz

Mobi
Előzmény: hágica (91)
mobima Creative Commons License 2008.06.20 0 0 92

Megnéztem a képeket :) Remélem nekünk is ilyen nagy élmény lesz. A nyári szabim alatt fogjuk összeállítani kb. a programot, mit is tudunk megnézni, akkor még biztos lesznek kérdéseim.

Köszönöm az eddigi segítségedet is.

Előzmény: hágica (91)
hágica Creative Commons License 2008.06.19 0 0 91

Bocs a fotótár elérhetőségét eltévesztettem: http://picasaweb.google.hu/hagica80

 

Véletlenül használtam ékezetet.

 

hágica

hágica Creative Commons License 2008.06.19 0 0 90

Kedves Mobima!

 

A kérdéseid nem mindegyikére válaszoltam.

Az árak valóban "franciák", így szerencsés, hogy lesz konyhátok és megoldható az önellátás. Mi is többnyire főztünk magunknak a panzióban, mert ott erre volt lehetőség. A látnivalókat pedig rangsoroltuk, hogy a legszebbek ki ne maradjanak. 5 napunk volt tisztán az oda és a visszaút napját leszámolva, amikor csak a reptér és a szállás közti úton meg-megálltunk egy -egy szép résznél.

Amit feltétlenül látni kell: Niagara vízesés, Takamaka völgy vízesései, Langevin völgy két vízesése, Salazie völgye, Chaudron vízesés, la Faix vízesés, Cap Mechant kiszögellés, a vulkán, Pointe de la Table (Arabe)(megszilárdult láva ömlés a tengerbe), Maido hegy, a part menti "gejzírek". A programokat érdemes alternatív sorrendbe szedni, mert az időjárás közbeszólhat. A magas helyeken egészen más időjárás bír lenni, mint a mélyebb partközeli részeken. Velünk 2x is előfordult, hogy hegynek fel vissza kellett fordulnunk, mert erős köd volt, vagy szakadni kezdett az eső és a párától élvezhetetlen volt a látvány. Pedig megfogadtuk az utikönyvünk tanácsát és korán reggel indultunk, mert 10 óra után teljesen normális, hogy fent leszáll a köd. Így visszafordulás után partközeli látnivalót vettünk programba és másnap újra felmentünk megnézni ami kimaradt. Láthatod, hogy a Cilaos és a Mafate területe, valamint a Saint Gilles le Bains környéke teljesen kimaradt, azt most fogjuk bejárni.

A fotókat megnézheted itt: http://picasaweb.google.hu/hágica80

 

Üdv.: hágica

Előzmény: mobima (89)
mobima Creative Commons License 2008.06.19 0 0 89

A kocsibérlést csak az utazás előtt tudjuk meg pontosan. Egy párizsi cégnél komplett csomagot fizettünk be ( repülő, szállás, kocsi), a részleteket majd csak szeptember közlik.

http://www.promovacances.com/SAI00568550/sejour.htm

Itt látod a szállást, a kocsiról csak annyit tudunk, hogy A kategóriás Twingó vagy Peugeot 106-os lesz. Mi még valamivel olcsóbb áron fizettük be, azóta már kétszer is emelkedett. Szerencsére az euro itthon megy szépen lefelé :)))

Előzmény: hágica (88)
hágica Creative Commons License 2008.06.19 0 0 88

Mi magán panzióban laktunk Saint-Pierreben, ill. a fővárosban olcsó hotelben töltöttünk 2 éjszakát. Air France-szal megyünk éjszaka. Már többször utaztunk így éjszakai géppel (a kontinentális járatok többnyire éjjel mennek), de minden alkalommal eléggé "összegyűrődünk". Mi egyébként 50 körüliek vagyunk és nem átallunk sokat túrázni, ha szép helyre kerülünk. A ciklonok elkerülése sajnos szerencse kérdése, mert kiszámíthatatlanok. Nekünk januárban szerencsénk volt, de a Mauritius topikban megismert egyik hozzászólónak márciusban tette tönkre a várva várt utazását egy ciklon. Így aztán csak bizakodni lehet.

Nekünk is egy elég leharcolt bérautónk volt, ami jól vette a nagy emelkedőket. 

Egyébként érdekelne melyik társaságtól béreltek és mennyiért. Hátha jobb. mint amit mi találtunk.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: mobima (87)
mobima Creative Commons License 2008.06.19 0 0 87
Szia :)

Nekünk a hétvégi akcióban sikerült jegyet megcsípni Bécs-Párizs O euro+36eur az összes költség :) Gondolom Ti is a Corsair-el mentek. Ez az éjszaka azért nem lesz semmi, főleg nekünk igy 60 év körül :) A strandolásról írtakkal egyetértek, mi is túrázni szeretnénk egy kicsit. Bár vannak kétségeim, hogy a bérelt Twingo hogy fogja bírni a magas hegyi szerpentineket, no mi meg a szintkülönbséget, a túristatérkép alapján vannak igencsak kaptatós utak :) Legutóbb merre jártatok ? Az 5 napba mi fért bele ? (ha itt már leirtad, megkeresem). A januárról azt írták, hogy az a ciklonos időszak. Nektek volt benne részetek ? Az árak kb. franciaországi ? Nekünk csak szállás van, az étkezést magunknak kell megoldani. Szálltatok meg valamelyik hegyen túristaházban ?

Mobi
Előzmény: hágica (86)
hágica Creative Commons License 2008.06.14 0 0 86

Kedves Mobima!

 

Itt alább azt írod, hogy októberben utazol, mi pedig csak januárban. Így aztán az élménybeszámolót én várom előbb tőled :) !

De mivel mi most voltunk ez év januárban 5 napot, ha van kérdésed szívesen segítek. Azért megyünk még egyszer, mert ez idő alatt nem tudtuk bejárni rendesen a szigetet, pedig minden szeglete gyönyörű. Legalább is annak, akit érdekel a természet, szeret túrázni, nem csak a parton a hasát süttetni. Az is jó persze, de strandolásért nem érdemes ilyen messzire menni, tengert közelebb is találsz.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: mobima (84)
hágica Creative Commons License 2008.06.13 0 0 85

Igen éjjel utazunk, az olcsó fapados pedig Bécs-Párizs oda-vissza 15 ezer Ft Air Berlinnel.

Üdv.:hágica

Előzmény: mobima (84)
mobima Creative Commons License 2008.06.12 0 0 84

Hágica !

 

Ti is éjszakai géppel utaztok ?

Mivel előttünk jöttök haza, majd várom a beszámolót :)

Előzmény: hágica (81)
mobima Creative Commons License 2008.06.12 0 0 83

Szia

 

Mi az a jó fapados Párizsba ? :) Mi eddig Bécs Párizst terveztük. De ha tudsz jobbat :)))

 

Mobi

Előzmény: hágica (81)
Léna007 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 82

Szia hágica!

Nekünk most alábbhagyott az érdeklődésünk, valahova még exotkusabbra vágyunk, a franci polinéz szigeteket nézegetjük, de az iszonyat drága, ezzel szemben egy másik szintén különleges hely sokkal olcsóbb: Zanzibár...rajta gondolkozunk. Ettől függetlenül Mau-Reunion még itt van a fejünkben.

Előzmény: hágica (81)
hágica Creative Commons License 2008.06.11 0 0 81

Hahó Léna007!

 

Én már biztosan utazom Reunionra a télen!! :)

 

Most vettük meg a jegyeket, mert most olyan erős a forint, hogy a lehető legjobb átszámítással sikerült befoglalni.

 

Air France-szal megyünk Párizsból és nagyon jó fapados árat is találtam Párizsig.

Most már csak ezt a hosszú időt kell kivárni odáig. De majd csak kibírjuk valahogy :)

 

Üdv.: hágica

mobima Creative Commons License 2008.06.06 0 0 80
Kösz mindenkinek a választ. Én is ugy olvastam, hogy a sikungunya ellen nincs védőoltás, viszont ritkán halálos :))) Csak mindenféle kenőcsökkel lehet ellene védekezni.
Előzmény: hágica (79)
hágica Creative Commons License 2008.06.05 0 0 79

Én sem Mauritiuson, sem Reunionon nem nagyon találkoztam szúnyoggal, pedig sokat kirándultunk az erdős részeken. Igaz naplemente után már nem jártunk erdőben, csak fürödtünk, de ott sem zavartak. Vagy lehet, hogy szárazabb időszakban kevesen vannak? Mi elég jól kifogtuk az esőmentes napokat januárban. Csak 1-1 nap volt néhány órás esőzés.

Üdv.: hágica

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 78

Ha jól emlékszem, ráadásul elég sok, sőt rengeteg szúnyog van, sokkal nagyobbak, mint nálunk és úgy csípnek, hogy nem érezni. De hol nincsenek, bárhova megy az ember...Szerencsére nekem eddigi legnagyobb "balesetem" egy medúzával volt Martinique-on, annak még hónapok múlva is látszott a helye a csuklómon, nem volt túl kellemes.

Előzmény: Léna007 (77)
Léna007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 77
Erről én is hallottam Mauritisszal kapcsolatban, de én úgy tudom, hogy ez egy merőben új, ismeretlen vírus volt, amire ennek függvényében nincs is oltóanyag.
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.02 0 0 76

Én sem tudok róla, hogy kellene, de: pont 2005-ben, amikor mi nyáron kint voltunk, akkor télen nagyon sokan megbetegedtek egy vírustól (Sikungunya). Még én is el akartam menni megvizsgáltatni magam, de szerencsére nem voltak tünetei :-)

Találtam róla egy akkortájt íródott cikket: http://www.origo.hu/nagyvilag/20060209sikungunyalazban

Előzmény: mobima (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!