Keresés

Részletes keresés

Sinbiciklis Creative Commons License 2008.09.16 0 0 93
Na, ezt kerestem. Jövőre talán még jól jöhet másnak is.
Előzmény: Sinbiciklis (5)
kerol_t5 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 92

Igen sajnos ez igy van . Azt mi se használtuk . De az ottani "Turinform" irodákba  egész jo ingyentérképekhez lehet hozzájutni .

Előzmény: Apa54 (91)
Apa54 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 91
Csak a térképe iszonyatosan tré, de a többi az oké.
Előzmény: kerol_t5 (90)
kerol_t5 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 90

A könyvesboltba kaphato  DUNAMENTI KERÉKPÁRUT AUSZTRIÁBA  cimü kiadvány . / legalábbis 2002-be kaphato volt/ . A könyv A5-ös méretü igy kishelyen is elfér . A Passau -Bécs - Hainburg  utat 11 szakaszra osztja és részletes leirás olvashato mind a domborzati viszonyokrol mind az utak minöségéröl / murvás e vagy aszfaltozott / , látnivalokrol , szálláslehetöségekröl .

Gracioso Creative Commons License 2008.08.25 0 0 89
Íme itt van még jobb minőségben :)

Amúgy a leírás alján ott vannak a linkek a különböző minőségű térképekre :)
Előzmény: zfazek (87)
zfazek Creative Commons License 2008.08.25 0 0 88
Nem rossz ötlet! Linzben úgy is lakik egy haverom és már nagyon adós vagyok egy látogatással. Onnan lehetne mindkét irányba csillagtúrázni.
Előzmény: Törölt nick (85)
zfazek Creative Commons License 2008.08.25 0 0 87
Köszi!

A térkép nagyon jó, pont ilyenre gondoltam ahol lehet látni a kerékpárút nyomvonalát. Láttam már korábban is de a hosszú nyúlványra idáig nem mertem ráklikkelni :)
Előzmény: Sinbiciklis (86)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.08.25 0 0 86
Előzmény: zfazek (84)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 85
Én azt javasolnám, menjetek ki kocsival Melkig, onnan irány Passau, és vissza a másik parton. Melken innen nem sok a látnivaló, csak gurulás a gáton, vagy a kukoricatáblák között...
Előzmény: zfazek (84)
zfazek Creative Commons License 2008.08.25 0 0 84
Hát az nem sok :(
Úgy látszik kénytelen leszek először kerékpárral felderíteni az útvonalat.
Tegnap guglizás közben találtam egy cikket miszerint 2003-ban pár gyorskoris megcsinálta a Passau - Bécset. De németül írták és a babelfish elég gyenge napot fogott ki, így korlátozottan értettem csak.
Létezik erről dedikált térkép?
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 83
Láttam görkorisokat. De nem végig sima aszfalt, és nem végig dedikált kerékpárút. Bécstől arrafelé egy darabon földes. Úgy mondanám, 60%-ban görkorizható.
Előzmény: zfazek (78)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 82
Csörögj rám a 30-3031335 mobilomon!
Előzmény: Attilas (81)
Attilas Creative Commons License 2008.08.22 0 0 81
Csak olvasó vagyok itt is, mint a többi kerékpáros topikban, de a kiajánlott reku váz felkeltette a figyelmemet. Régóta érdekelne egy ilyen lehetőség, de a gyáriakat anyagilag nem engedhetem meg. Ha valóban eladó, érdekelne, szívesen talpra állítom és kipróbálnám ezt a kerékpározási formát is.
Előzmény: Törölt nick (64)
Apa54 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 80
Ha nem kell kemping felszerelést vinni magaddal, csak pótgörgőket, akkor talán. A hátizsák miatt lehetséges, hogy néhány napon belül komoly hát és derékfájásod lesz. Attól függ, milyen nehéz a pakkod, illetve milyen kondícióban vagy. Ha bőven el vagy engedve lével, akkor, no problem.
Az út burkolatát a kerékpárutaknál ismerem, nem tudom, hogy a görkorcsolyával is le lehet küzdeni a finom murvás szakaszokat, melyből az osztrák részen is adódik jó néhány kilométer. Hátizsákos görkorcsolyásokat emlékezetem szerint nem láttam, csak batyu nélkülieket. Megpróbálod, legfeljebb ha nem sikerül, sétáltál egy nagyot…(Vagy a vonat)
Előzmény: zfazek (78)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.08.22 0 0 79
Olvasd végig a beszámolókat! Végig van kerékpárút, de a német részen murvás. Azon kicsit macerás, bár az 5let nem rossz.
Előzmény: zfazek (78)
zfazek Creative Commons License 2008.08.22 0 0 78
Arra gondoltam, hogy mi lenne ha az emberfia nem bicajjal hanem egy hátizsákkal és görkorcsolyával jönne haza Passauból. Mennyire kivitelezhető ez? Követelmény a gépjárműforgalomtól elzárt betonút lakott területen kívül (belül gondolom van járda legrosszabb esetben), minimális lejtő.
BONNIE Creative Commons License 2008.08.17 0 0 77
Ok, jegyzetem, a serfőzdét vágom hol van, de szerintem a másikat is meg fogom találni :)
Előzmény: Törölt nick (75)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.08.17 0 0 76

Ahol viszont jól lát6óan ki vannak táblázva az utak, ilyen helyekre is elvezetnek:Burg Kreuzenstein

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bővebben a képtáramban:http://kep.tar.hu/qcqc Bécs 2008

Előzmény: Apa54 (71)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 75
A büfének az a neve, hogy El Danubio. A regattapálya felé vezető út mellett van. Sergio a főnök :-)

A serfőzde meg a főtér felső végében van, hogy milyen Brauerei van kiírva azt nem tudom. Valami kelta sisak van a cégérben. Az Altbier-ről annyit kell tudni, hogy a régi serfőzési technikával készül, olyan mint az ale a briteknél. Harapni lehet úgymond :-)
Előzmény: BONNIE (70)
Apa54 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 74
Köszönöm a korrekt tájékoztatást.
Előzmény: Sinbiciklis (72)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.08.16 0 0 73
Előzmény: Gracioso (69)
Sinbiciklis Creative Commons License 2008.08.16 0 0 72

Kedves Apa !

 

Ott voltam, +kérdeztem, lehet:

Előzmény: Apa54 (50)
Apa54 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 71
Olvastam a beszámolótokat, illetve végignéztem a fotóalbumotokat, amikhez csak gratulálhatok.
Az egyik kép apropójaként eszembe jutott egy tavalyi kellemetlen ausztriai kerékpáros élmény, amit ha ne vesztek zokon, most megosztom veletek. Sok helyütt találkoztam rosszul kihelyezett kerékpáros útbaigazító táblával, melyet nehéz észrevenni a környezetbe beolvadó zöld színe, kicsi mérete miatt, pláne, ha a menetirány szerinti baloldalra teszik ki. Sőt, ha meg is találod, akkor sem egyértelmű sokszor nagyon nehezen értelmezhető. Ilyen szerencsétlen baki miatt, egy tábla megvezetett, minek eredménye kórház lett. Mint utólag kiderült, a félreértés miatt feleslegesen meredek emelkedőkre tévedtem, ami a jobb lábamban erőltetést, érfal sérülést, ez pedig trombózist okozott. A tábla okozta kálváriámról bővebben a www.tothjozsef.atw.hu/9584/index.html link 43-2007/A/3 sz. úti beszámoló alatt olvashatsz.
Előzmény: Gracioso (69)
BONNIE Creative Commons License 2008.08.15 0 0 70
öööö, a Rodlhof-fal szemben csak kukoricás van. vagy te a kempinggel szembeni Mühle-t mondod?
ezt az altbier-témát jobb lett volna előre tudni, dehát lesz még regatta Ottensheimben ;) (én az evezős vb miatt voltam ott). pontosan melyik is ez a serfőzde?
Előzmény: Törölt nick (59)
Gracioso Creative Commons License 2008.08.15 0 0 69
Sziasztok!

Elkészült az eddig legnagyobb túránk élménybeszámolója. Két hétig tekertünk a Duna mellett Ingolstadttól Budapestig, több, mint 1000 kilométert. Szokás szerint képeket is találtok, jó szórakozást hozzá! :)

A link: http://bringaturak.hu/link.php?tura=ingolstadt
Apa54 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 68
A maligál természetesen maligán.
Előzmény: Apa54 (67)
Apa54 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 67
Köszönöm kedvességedet, élnék is vele, de nem tudok. Botor módon tévesen tájékoztattalak a cájgról, mert nem kétkerekű, hanem háromkerekűre van szükségem. Egyensúlyozási problémáim miatt józanul is úgy közlekedek, mint akinél a maligál alaposan intézkedett.
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 66
Néztem a weblapod. Kétkerekű abszolute kizárva?
Előzmény: Apa54 (63)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 65
Sőt, a cuccok egy részét is tudok adni, valami baráti árat kitalálunk. Van nekem pár kerekem, váltóm, hajtóművem a tartalékban :-)
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 64
Figyelj, van nekem egy saját gyártmányú, de már nem használt vázam, (fapados) üléssel, kormánnyal. Kerekek, váltók, fékek, stb kell hozzá (MTB cuccok). Ajánlgattam már néhány topikban, ingyen neked adom, ha eljössz érte Gödöllőre.

Íme a bringa - anno:
Előzmény: Apa54 (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!