Keresés

Részletes keresés

ferapont Creative Commons License 2007.11.16 0 0 341

Szóval aki nem látja, hogy a Kossuth rádió hajdani névadásának előráncigálása politikai megrendelésre történt, mely mögött a rádió vezetői állnak, hogy legitimálhassák saját bornírt ötletüket, az vagy vastag szemüveg mögül figyel a mai közéletre, vagy belátási képessége korlátozott, vagy elvhűségből nem akarja a tényeket tudomásul venni.

 

A Mikroszkóp  Színpad októberben volt 40 éves. Érdekes, hogy senkinek sem jutott eszébe se ma, se az elmúlt 17 évben átkeresztelni csak mert Kádár egyik vitatott múltú, (ámde annál  tehetségesebb) bizalmasa volt a névadója és első  igazgatója.

 

Ha Kossuthnak mennie kell azért amiről nem tehet, de a 70-es troli és a Mikroszkóp maradhat, akkor hol a következetesség drága "történész" urak???

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (336)
ferapont Creative Commons License 2007.11.16 0 0 340

S hogy folytassuk, a hajdani 3. műsor pedig Kádár alatt kapta a Bartók nevet.

 

S ez csak úgy történhetett, hogy meg kellett szerezni a Bartók örökösök hozzájárulását. Ők pedig nem arról híresek, hogy bármihez engedik felhasználni a zeneszerző nevét.

Előzmény: Rádiósok (339)
Rádiósok Creative Commons License 2007.11.15 0 0 339
Halkan jegyzem meg, hogy az első Petőfi Rádió pedig Londonból szólt.

Továbbá: Le a műholdakkal! Mert az első szputnyikot a kommunisták lőtték föl.
ferapont Creative Commons License 2007.11.15 0 0 338

És erről KOSSUTH tehet valamit?

 

17 év kellett, hogy ezt a gondolatot valaki most előássa?

Vagy voltak páran az illegalitásban, akik nap mint nap azzal tértek nyugovóra, hogy holnap eljön  a nap, amikor LEMOSSUK Kossuth nevét a nemzeti főadónkról, nem engedünk a 48-ból!

 

Döbbenetes, hogy emberek mit meg nem kajáltok! Egészen addig, mig valamelyik hígagyú ezt elő nem bányászta és a rókaképű elnök skandálni nem kezdte, ez  senkinek nem fájt.

 

Ilyen alapon követelem, hogy a trolibuszok számozását AZONNAL változtassák meg, mert a 70-es trolibusz Sztálin születésnapja tiszteletére kapta ezt a számot és engem mindig erre az évfordulóra emlékeztet amikor felszállok rá, s emiatt görcsbe rándul minden alkalommal a gyomrom.

 

Abszurd! Abszurd! Ilyen is csak ebben az országban lehet téma!

 

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (336)
ex_lx Creative Commons License 2007.11.15 0 0 337
József Attila meg a "párt költője".

Mától én csak K1 Attilaként emlegetem.
Előzmény: Libera nos, Domine! (336)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.11.15 0 0 336
A szerző "elfelejti" azt megemlíteni, hogy a "Kossuth rádió" 1949-ig a moszkvai rádió magyar adása volt.
Előzmény: tipla (331)
ex_lx Creative Commons License 2007.11.15 0 0 335
Hogydemennyireúgyvan!

A beszarás átkeresztelésen túl mindhárom adót visszasorolták egy kommersz osztállyal. Eredmény: a Bartóknak jót tett, hogy a 24 órán át egyfolytában úgysem hallgatható komoly zenéből kipislant; a Kossuthból napi 1 óra mindent elmond az egész napról, mint egy fraktáldarabka; a Petőfit meg fel sem ismeri az ember az ezerésegy húdelegjobblegfrissebblegokosabb zenei kereskedelmi adó között, ha nem látja az állomáskeresőt.

Ez utóbbi valszeg meg is éri, de talán még jobban megérné a szextelefon mintájára szexrádiót csinálni közszolgálatilag.
Előzmény: Törölt nick (334)
tipla Creative Commons License 2007.11.15 0 0 333
:-)
Mondanám: Bocsánat....
De ugye véletlenek nincsenek .?!:

Szabó Éva, Éva néni...
Nyitnikék.

Éva néni, nyitni kellene!
És bezárni azt, azokat amit, amiket ....
Éva néni Ott, Onnan valahogy...
Érte...
Értünk.

**"S a felfoghatatlan tény, hogy nem megy többet végig a folyosón, nem halljuk többet a Nyitnikék, az Óh-óh nagymami vagy a Vendég a háznál című rádióműsorát.


" Nincs illúzióm, nem született költő, sem életmű ezzel a kötettel. Csupán néhány kerekre sikeredett pillanatot gyűjtöttem egybe, amelyben megfészkelt a vers. Fölösleges azon tűnődni, én ijedtem-e meg, amikor érezni kezdtem a szárnyaimat a vállamon, vagy mások nem voltak kíváncsiak arra, mit rejtegetek a kabátom alatt. Mint ahogy az is mindegy ma már: a szél volt-e túl erős, vagy az én szárnyam túl erőtlen. Kaptam valamit anyámtól és apámtól, hódmezővásárhelyi gyerekkoromból: szóba álltak velem a világ dolgai. Ez már csak képben volt kimondható. A kereszt sem golgotai, de a szög fáj. A vers volt a kegyelem..."

"Száll az ég fölöttem.
Fut az út alattam.
Átutazó maradtam."**
http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kdh/0/12273/1

Szabó Éva
/1932-2001/

tipla Creative Commons License 2007.11.15 0 0 332
Szabó Éva:

Hét csoda

Tudod mi volt a hét csoda?
Egy újszülött mosolya,
Egy falevélen az ér,
Mely a gyökerekig ér,
Egy szó, mely idejében jött,
Egy darab ég a csönd fölött,
Egy kéz, mely utánad nyúlt,
Mikor csillagod földre hullt.
Télen egy jó meleg szoba -
S ha szépen érkezel...oda.

tipla Creative Commons License 2007.11.14 0 0 331
AJÁNLOM MINDENKINEK SZERETETTEL!!

http://www.takrad.hu/belsohtm/velemenyek/merevedj.htm


Társaság a Közszolgálati Rádióért

Az alábbi írás szerzője médiaszakember. Sok éven keresztül a Magyar Rádió belső munkatársa volt, s mint mindenki, aki a Magyar Rádiót szinte hazájaként szereti, aggódik az intézményben és a műsorokban végbement változások miatt. Társaságunk számára megtisztelő, hogy véleményét a rendelkezésünkre bocsátotta.
Veress Tibor: Merevedj, Kossuth!

Veress Tibor - Társaság a Közszolgálati Rádióért



Az "Éljen a magyar szabdság éljen a haza!" - azaz a volt egyszer egy Kossuth Rádió Budapest - jegyében.
Lesz még Kossuth Rádió Budapest?
Pinarius Mamertinus Rufus Creative Commons License 2007.11.08 0 0 330
Hozzátenném még, hogy ettől a szignál gyanánt bevezetett elektronikus bugyborgástól ökölbeszorul a talpam.

Megint közelebb jutottak a kereskedelmi rádiók diktálta színvonalhoz.
Előzmény: Pinarius Mamertinus Rufus (312)
ferapont Creative Commons License 2007.11.08 0 0 329
Meseregény-pályázatot hirdet az MR1-Kossuth Rádió 2007. november 06. 06:25 Az MR1-Kossuth Rádió Művészeti Produkciós Szerkesztősége kétfordulós pályázatot hirdet az óvodás korosztályt megcélzó, igényes irodalmi anyagra épülő folytatásos mese-sorozat koncepciójának kidolgozására és irodalmi alapanyagának folyamatos előállítására.

-------------------------------

 

Hát a rádiózás szeretetét úgy látszik nem lehet elég korán kezdeni.

mert milyen is lehet az élet a rádióval?

 

Óvodáskorunkban Kossuthot hallgatgatunk az óvó nénikkel

Iskoláként áttekerünk a Petőfire egy kis nagyon zenéért, s ezt hallgatjuk ifjú felnőtkorunkig.

Érett fejjel hír- és információéhségünket csillapítandó ismét KOssuth-hallgatókká válunk (elvégre ez már bejött egyszer)

Majd idősödve, komolyodva, tartalmasabb rádióra vágyva, életünk utolsó szakaszát a Bartók mellett éldegéljük le.

 

Új szlogent is javaslok:

 

Egy életen át veled vagyunk - Magyar Rádió

Linux fan Creative Commons License 2007.11.05 0 0 328
Callie, ezek a logók, ha nem is világszínvonalúak, de egyáltalán nem rosszak. Nagyon nehéz olyan logót tervezni, amiben minden lényeges információ benne van, mégis egyszerű, fekete-fehérben is jól mutat, képernyőn és kinyomtatva is rendben van, stb.

Arra a belgyógyász főorvosra emlékeztetsz, akinek egyszer logót terveztem a névjegykártyájára. Már a huszadik változatot csináltam, gyönyörű stilizált bélrendszereket rajzoltam neki, mire kibökte: annak nem úgy kell kinéznie, mert a vastagbél nem úgy kanyarodik, és a többi se.
Na, így szólnak bele az amatőrök. Érthető és aranyos, csak nem kell rá hallgatni.
Előzmény: Callie (74)
ferapont Creative Commons License 2007.11.05 0 0 327

Közel 60 év távolából már nem mindegy, hogy mikor  és ki nevezte el?

Az azóta eltelt időben se Kossuth se Petőfi nem tett olyat ami méltatlanná tenné őket a névviselésre.

Ennyi erővel a Petőfi-hidat is át kellene keresztelni.

De felül kellene vizsgálni az 1945-1956 közötti utca elnevezéseket is, én például tudom, hogy a Muskátli utcát is az 50-es években keresztelték el, így ha magától nem mond le (Muskátli utca mongyon le!) akkor azonnal fosszák meg a nevétől. S ezentúl legyen Pipacs utca!

 

Hát nem érzitek micsoda marhaságot dobtak be már megint közétek?

Ez is egy gumicsont, hogy ezen rágódjon a magyar és közben van ürügy szépen el- és lekoptatni Kossuth és Petőfi nevét. Amúgy Bartók a  80-as évek elején (?)  lett rádiadó névadó, azelőtt 3. műsornak nevezték.

 

Sajnálom magunkat, hogy ide jutottunk. És mivel Such nem teszi meg, szégyellem magam helyette is......

Előzmény: Libera nos, Domine! (321)
fenevad Creative Commons License 2007.11.04 0 0 326
hmm aszongya a wikipédia:

világháború utáni újjászervezés során a szervezet elnevezése Magyar Központi Híradó Rt.-re változott, amelyet 1949. augusztus 19-én államosítottak. 1949. február 1-jén „Budapest 1” felvette a „Kossuth”, „Budapest 2” a „Petőfi” nevet.

Namármost vagy elírták a dátumokat, vagy Sztálin egy magánrádió névadójaként bábáskododtt. Érdekes...
Előzmény: Libera nos, Domine! (318)
TracerT Creative Commons License 2007.11.04 0 0 325
ha mindent kitörölnénk a törtélemünkből, ami valamelyik honfitársunknak nem tetszik, ilyen, vagy olyan okokból, gyakorlatilag nem maradna benne semmi.
Előzmény: Libera nos, Domine! (321)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2007.11.04 0 0 324

Jaj, nem is neked mondom, tudom, hogy te szarsz mások véleményére. Eszem ágában sincs veled diskurálni, megválogatom partnereimet.

Én csak a topic olvasóinak írtam, hogy el ne higgyék azt, amit mondasz.

Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.11.04 0 0 323
Oszt ki nem szarik arra, hogy te mit hiszel?
Előzmény: Álomvédelmi twist (322)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2007.11.04 0 0 322
Ócska duma. Hiszi a piszi azt, hogy neked kivel van van és nincs bajod.
Előzmény: Libera nos, Domine! (321)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.11.04 0 0 321
Nekem nem Kossuthtal van bajom alapvetően, hanem azzal, hogy a keresztelőn Sztálin volt a godfather. Ezért szeretem jobban az "mr1" elnevezést.
Előzmény: tipla (319)
csörgő morgó Creative Commons License 2007.11.04 0 0 320
>>El kéne már hagyni a "Kossuth" szót,<<

Szerintem az MR-t kellene elhagyni...
Előzmény: Libera nos, Domine! (318)
tipla Creative Commons License 2007.11.04 0 0 319
Ajánlom Neked szeretettel - nem is gondoltam, hogy Valakinek válaszul teszem - szóval szeretettel ajánlom neked a ma 10.04-kor kezdődő "műsort" :

Az Evangéliumi Pünkösdi Közösség istentiszteletének közvetítését Kiskőrösről, a gyülekezeti imaházból
Igét hirdet Ungvári Csaba lelkipásztor

Kapsz választ!
Áldottat.

Ha érett vagy rá egészen:-)
Előzmény: Libera nos, Domine! (318)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.11.04 0 0 318
El kéne már hagyni a "Kossuth" szót, és ezzel demostrálni, hogy a rádió nem a moszkvai háborús "Kossuth rádió" jogutódja. Maradjon csak az mr1.
ferapont Creative Commons License 2007.11.03 0 0 317
Nekem az is feltűnt, hogy a régi, VALÓDI bemondók is annyi bakiznak mostanában, mint korábban soha.
Előzmény: TracerT (316)
TracerT Creative Commons License 2007.10.31 0 0 316
miután a szegény hírszerkesztő-hírolvasó légzési elégtelenség következtében kiesett a csatasorból... :-)

mondjuk a "8 óra" hirtelen magamhoz térített... :-D
Előzmény: Magdi60 (315)
Magdi60 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 315

Nyolc óra..., hat óra..., ööö..., öt óra múlt öt perccel!

 

(Ma reggel.)

ferapont Creative Commons License 2007.10.30 0 0 314

Hát gondolom nyugati mintát másolt Such-barátunk, BBC1..x, ORF stb.

 

Bármilyen nehezmre is esik kimondani, de utolsó megállapításoddal is egyet kell értsek. A Kondor érában még igazi rádiósok ültek a mikrofonok mögött, igazi rádiót próbáltak csinálni. Ma, látva és tapasztalva ami történt és történik a Rádió házatáján, már az sem szól Kondor ellen, hogy politikai tisztogatást hajtott végre az intézményben, elvégre Such sem csinált mást, legfeljebb ügyesebben, takarékosságot színlelve küldte el a számára kellemetlen  embereket.

 

Ma a Rádióban az üzemi étteremben megszokott egyik  asztaltársaság tagjai  a vezető műsorkészítők, akik némelyike erős szakszervezeti kötődéssel is rendelkezik.

Aki meg nem az ő kutyájuk kölke......hm.

Előzmény: Pinarius Mamertinus Rufus (312)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.10.30 0 0 313
A kitalálóját azzal büntetném, hogy egy órán keresztül kellene mondogatnia gyorsan:MR1-MR2-MR3... Ha téveszt, lenullázva! :)
Előzmény: Pinarius Mamertinus Rufus (312)
Pinarius Mamertinus Rufus Creative Commons License 2007.10.30 0 0 312
Ennél az emeregy, emerkettő, emerháromnál bornírtabb ötlettel valóban nehéz lett volna előállni.

Örülök, hogy GKG-nak és sleppjének végre sikerült a médiatörvény szellemének megfelelő bornírtságú személyt találni a rádió élére.

Suchhoz képest még a Kondor-légió is maga volt a szakmai kiválóság.
ferapont Creative Commons License 2007.10.30 0 0 311

A mai déli krónika hallgatói szempontból elég röhejesre sikerült.

 

Már az is furcsa volt, hogy  női műsorvezető mellé női bemondót osztottak be - hát Istenem,  így sikerült- , de hogy a mezzoszoprán Hatvani Tóth Erika aki a műsorvezető volt, egy csilingelő szinte még  gyermekhangú szoprán bemondó(tanuló)t raktak, az már nemcsak röhejes volt, hanem arról tanuskodott, hogy a Bródy Sándor utcában valakik nem nagyon értik a dolgukat. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!