Keresés

Részletes keresés

KicsiMongúz Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1198

Mindkét bekezdéseddel teljesen egyet értek.

Előzmény: taormina1 (1197)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1197

Igen, ez fölháborító, de te pont azt teszed, ami ebben a helyzetben a legokosabb; elterjeszted a rossz hírüket, hogy soha többé senkinek se jusson eszébe ott vásárolni. Sajnos ebben ennél többet nem tudunk segíteni neked; biztos lehetsz benne, hogy  annak a boltnak a háza táját is nagy ívben el fogjuk kerülni.

 

De gondolom te meg rájöttél, hogy minket itt meg inkább azok a mostoha sorsú növények izgatnak, akiket emiatt kedved ellenére kénytelen vagy elszállásolni, amikor másoknak akár örömet is okozhatnának, akik talán valamivel neked is viszonozhatnák az örömet.

Előzmény: anita.n (1194)
KicsiMongúz Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1196

Próbáld meg elcsereberélni szerintem is.

Milyen színűek lettek a virágok?

Előzmény: anita.n (1194)
KicsiMongúz Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1195

Köszönöm a választ.

Ez a köves jelölés remek ötlet, alkalmazni fogom.

Előzmény: Lora1213 (1189)
anita.n Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1194

Én vagyok az egyik rögeszmés. :-)))

Amúgy van olyan peónia, ami jó vágóvirágnak. Vannak, akik erre álltak rá itthon és külföldön is. Még Izraelben is termesztenek vágóvirágnak peóniát. Hatalmas hűtőházakban tartják őket hónapokig becserepezve a kellő hideghatás miatt, és aztán üvegházakban hajtatják őket. 

Sőt még a levágott virágokat is szokták hűtőkamrában tárolni, 1-2 hónappal is el tudják tolni a bimbók nyílását.

 

De itt most alapvetően a csomagküldő hozzáállása, ami a lényeg.

Csak hozzászóltam, hogy nekem mennyire negatív a tapasztalatom velük.

Gondolom már rájöttél, hogy még mindig nagyon bosszant.

 

Amúgy ezeket a peóniákat bimbósan raktam vázába, és legalább egy hétig virítottak. Ha nem tovább.

 

 

Előzmény: taormina1 (1193)
taormina1 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1193

Ne hülyéskedj; peóniát nem lehet vágni; estére szanaszét hullik. De a peoniás topic tele van rögeszmés emberekkel, akik megvesznek értük. Miért nem próbálod elcserélni valami kedvedre valóra?

Előzmény: anita.n (1192)
anita.n Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1192

Peóniák.

A temetőbe jó lesz vágóvirágnak.

Csak baromi csalódás, hogy nem azt kaptam, amit rendeltem. Meg a "kedves" hozzáállásuk.

Előzmény: Lora1213 (1191)
Lora1213 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1191

Ez igen csúnya dolog volt tőlük.

Mik azok a növények?  Nem lehet elcserélni?

Előzmény: anita.n (1190)
anita.n Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1190

Én tőlük soha többé nem vásárolok!

6 db 1300,- Ft-os ( per darab) növényből egy sem az, aminek hírdették. Ráadásul még azok sem egyformák. Csak azért rendeltem tőlük, mert ezt a növényt máshol nem találtam.

A reklamációmat bunkó módon fogadták. Fel voltak háborodva, hogy reklamálni merek. Meg, hogy ki van írva a honlapra, hogy a fajtaegyezőségért nem vállalnak felelősséget.

Pénz beszedve, felelősség és vásárló sikeresen lerázva!

Szóval itt állok olyan gazokkal, amik nem kellenek, csak kidobni sajnálom őket. Mindez postával majdnem 10 ezerért.

Előzmény: Lora1213 (1189)
Lora1213 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1189

Én a tulipánvilágnál szoktam vásárolni. A hagymákat ültetőkosárba teszem.   Most azt találtam ki,  nyáron nagy kövekkel jelölöm meg azokat a helyeket, ahova még be tudok illeszteni néhány hagymát. A leghálásabb nálam a nagy piros tulipán. Sokáig él, és jól szaporodik.

Előzmény: KicsiMongúz (1188)
KicsiMongúz Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1188

Sziasztok!

 

Tulipán ügyben lenne kérdésem.

Arra gondoltam, hogy mivel most nyílnak, ezért könnyen el tudom

dönteni, milyen fajtákat, hova lehetne még ültetni a kertbe.

Ősszel mindig gondban vagyok velük, nem emlékszem hol vannak pontosan.

Mi a tapasztalatotok, érdemes majd ősszel itt vásárolnom:

http://www.viraghagyma.com/

 

Melyek azok a fajták, amik viszonylag életerősek és több éven át élnek, esetleg

szaporodnak is?

Esetleg a triumph-ok?

A liliom virágúak nekem eltűnedeznek, a papagáj virágúak egész jól bírták.

Ha van valakinek jó beszerzési ötlete, azt megköszönném.

 

Örmény gyöngyikéből van valakinek extrább fajtája? Azok több évig kitartanak?

 

Köszönöm,

Mongúz

zotya papa Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1187

Sárgák és fehérek.

 

zotya papa Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1186

Kedvencem :)

 

zotya papa Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1185

Nagyon kedvesek.

 

 

 

Előzmény: Aruncus (1184)
Aruncus Creative Commons License 2012.03.24 0 0 1184

Nálam ezek a hagymások nyíltak.....nyílnak.

 

                

 

                

 

                 

 

                  

 

Aruncus Creative Commons License 2012.03.24 0 0 1183

Szia!

A boltokban még most is árulják a liliom hagymákat. Még ültethetőek, nálam sok féle van, de még egyik sem bújt ki a földből. Óvatosan ásd ki őket, ha lehet, ne rázd le róluk a földet, jól locsold be őket, mert nagy a szárazság. Szerintem nem lesz bajuk. Lehet nem lesz annyira szép a virágjuk, de jövőre már gyönyörködhetsz bennük.

Előzmény: atandi (1181)
colizoli Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1182

szia

 

Szerintem az amariliszekkel várjál még a fagyok elmultáig, tehát majus elejéig.

Előzmény: atandi (1181)
atandi Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1181

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni. Vannak fehér liliomjaim, az egyik sor most rossz helyen(villanyásztorhoz érne). Ha most felásom, áttelepítem őket, nagyon megsínylik? Mennyire érzékenyek?

 

Ami így néz ki, az széjjelebb osztható?

 

 

 

Továbbá: vettem télen elvirágzott amarliszeket. Ki akarom őket ültetni szabadföldbe, jó sok komposztba, hogy megerősödjenek. Mikor merjem kiültetni őket?

 

Köszönöm szépen, ha válaszoltok.

Nb-Anna Creative Commons License 2012.03.21 0 0 1180

Nem akarok vitába keveredni az előttem szóló tapasztalt fórumtárssal, de nálam a Tricírtis a kert árnyékos / északi oldalán, fal mellett él, és minden évben virágzik. Azt gondolom, hogy a napos helynél fontosabb számára az állandó nyirkos föld - ez adott esetben megvan. Napos helyen is bizonyára megél, csak több öntözéssel. Véleményem alátámasztására hivatkozom a gartendatenbank oldal adataira is.

Előzmény: taormina1 (1176)
szaguaro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 1179

Bizonyára én mondtam, h. kint lehet hagyni, nekem is van kint vagy 5-6 éve. De ha egy nagy kübliben van, és van hely teleltetni, sokkal előbb virágzik, mert hamarabb megindul. Trici nekem is volt, de már nincs, napos hely kell neki!

 

Előzmény: taormina1 (1176)
lychnis Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1178

és egy szobai

lychnis Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1177

kerti hagymások

taormina1 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1176

Rosszul emléxem, hogy Te ajánlottad, hogy ültessem ki és hagyjam lent, ne bolygassam? mert azelött évente fölszedtem. Ugyanígy jártam a Hemantussal is; kiültettem, nem virágzott, csak osztódással szaporodott. De nincs szerencsém a Pókliliommal sem, öt viszont eleve ki se ültettem; ö a változatosság kedvéért cserépben nem virágzik, hanem ehelyett osztódással szaporodik.

Nem egészen ide tartozik, de a Trichirtissel is ugyanez a helyzet; ö is tartósan ki van ültetve; nem virágzik. Jól emléxem, hogy neked volt olyan sok belöle, hogy robbantani kellettß

Előzmény: szaguaro (1175)
szaguaro Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1175

Valószínűleg igen. Ha elég mélyen volt a hagymája, nem fagyott el. De ha egy nagy cserépbe ülteted, h. a hagyma kint legyen, mint az amarilliszeket szokták, akkor biztosabban virágzik. 

 

Előzmény: taormina1 (1172)
Nb-Anna Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1174

Elfogadom, amit írsz, de:

1. még sosem gyűlt meg a gondom a törökszegfűnél rozsdabetegséggel (csak a mályvaféléknél)

2. nekem elég annyi, ha a vegyes évelőágyásban egy-két tő él, nem akarom nagyban termeszteni, sőt le sem vágom a virágait, nekem jobban tetszik a helyén, ahol nő.

Előzmény: dobos-lajos (1173)
dobos-lajos Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1173

A török szegfű 2éves növény!1évben májusi vetés következő év, május végétől,juni közepéig virágzik!Az tény és való több évig él,de satnyább virágot hoz,vékonyabb a szára,hamarab rozsdásodik a levele,ez által hamarabb tönkre megy!Érdemes minden évben újra vetni!Én már évek óta foglalkozom vele, mint vágott virág!Felénk kimondottan szeretik akár temetőbe,akár lakásba,mert egy kimondottan tartos váza virág !"főleg a tömött virágzatú"! Álltalában 1x Márc utolsó-ápr első hetében leszoktam permetezni rozsda ellen!biztos ami biztos alapon!Előforduló esetleges csapadékdús tavasz miatt!

Előzmény: Nb-Anna (1170)
taormina1 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1172

Évek óta megvan két óriás Crinum powelii-m, de még sose virágzott, állítólag azért, mert minden évben fölszedtem. Most második évben lent hagytam, és ma kibontottam; a hagyma hosszú nyaka elfagyott; nyálkás-büdös állagú lett, végül egészen ki is törött. Viszont a mélyebben lavö test épnek, keménynek tünik. Megmaradhat szerintetek, annak ellenére, hogy a fölsö része letörött?

TTNora Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1171

Kaptam egy cserép tulipánt. Három hagyma van benne, de mindháromnak nagyon tömött a virágbimbója. Ma reggelre kinyílt az első és lám, ezért volt olyan kövér, duplafejű!

Az a gyanúm, hogy a többi is ilyen lesz, ezt direkt így nemesítették? Meg azt is látom, mintha az egyik hagymából új szár is készülne kibújni.

Érdekes viszont, hogy a boltban elkezdtek sárgulni a levelei (mitől lehet?), ami kicsit ront az összhatáson, de nagyon örülök nekik.

Nb-Anna Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1170

Biztos, hogy nem magoncok bújnak elő tavasszal, felismerhető az eredeti tő.

Előzmény: taormina1 (1169)
taormina1 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1169

Én tavalyelött virágzó állapotban kaptam egyet, amiböl arra következtettem, hogy második éves lehet. Ennek ellenére tavaly másodszor is szépen virágzott, öszre viszont kimúlt. arra gondolok, nem lehet-e, hogy maga alá elhullatja a magját, és a következö években az arról kelt növényeket látjuk.

Előzmény: Nb-Anna (1167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!