Keresés

Részletes keresés

ComPaYa Creative Commons License 2007.11.08 0 0 54
Nem sok köze van a Zoo Tycoonhoz. Inkább egy kicsit logikai játék, könnyedebb szórakozást nyújt. Ha valaki ismeri a Coloretto, annak számára nem lesz új a mechanizmus (vagy elveszem az eddig felcsapott lapokat, vagy újat csapok fel - de azt előbb a többiek választhatják, mielőtt újra sorra kerülök).
Viszonylag gyors, színes, szagos, családi játék - mint az az év játékát elvárható :).
Előzmény: mestska (53)
mestska Creative Commons License 2007.11.02 0 0 53
A Tescoban 4500 a Zooloretto, a 2007-es "év játéka". Próbálta már valaki?

Olyan Zoo Tycoon érzésem van :) Azt meg imádtam :D
craza Creative Commons License 2007.06.04 0 0 52
Hát mindig mas a gyilkos :D es tenyleg sztem nagyon jo erdemes kiprobalni vagy valami :) nincs mit
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.06.04 0 0 51
Köszi. Jól hangzik, ha elég változatos, akkor biztos izgalmas hosszútávon is.
Előzmény: craza (50)
craza Creative Commons License 2007.06.02 0 0 50
Meghal Adelmo testver az apatsagban es ki kell deriteni hogy ki a gyilkos.. nagyon jo jatek sztem , adok linket a szablyhoz:

http://rpg.hu/member/thaur/tarsaskor/mta/mta.htm

daysofwonder jatek , nagyon szep kivitelezes
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.06.01 0 0 49
Nem ismerem, miről szól?
Előzmény: craza (48)
craza Creative Commons License 2007.05.30 0 0 48
Hallo, valaki ismeri a Mystery of the Abbey tarsasjatekot? Jo kis jatek , ajanlom :D
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.04.15 0 0 47
Az angollal semmi gond nincs, csak ha kapható magyarul, akkor azt a verziót veszem meg.:-)
Előzmény: mestska (46)
mestska Creative Commons License 2007.04.14 0 0 46
egyébként meg a játék abszolút nyelvfüggetlen, se a kártyákon, se a táblán nincs igazán angol nyelvű felirat.
Előzmény: *Albatrosz* (44)
mestska Creative Commons License 2007.04.14 0 0 45

a compayánál akció volt, neten megrendeltem, egy nap múlva már át is vehettem. Angol verziót vettem, egyszerű, érthető, de ha mégsem, akkor a szabályokat az eredeti dizájnnal le lehet tölteni.

 

Azóta egyébként játszottunk vele többet, és továbbra is tetszik.

 

elolvastam a bggeeken a véleményeket, ott sokaknak nem tetszik, hogy a útvonalakat kevésbé lehet blokkolni, mert az állomás kiváltja ezt a lehetőséget, szemben az usa változattal, de szerintem jó ez így. Főleg mert nincsenek így akkora előnyben az útvonalakat ismerők.

de ez csak az ébűn véleményem.

Előzmény: *Albatrosz* (44)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.04.14 0 0 44
Köszi az ajánlást, már majdnem játszottam vele, csak aztán mozi lett belőle. Na de sebaj, majd megkérem az ismerősömet, hogy hozza el még egyszer. Ezek szerint megvan magyarul is és kapható az itthoni boltokban? (Én csak az angol verzióról hallottam eddig.) Mennyibe kerül és hol vetted?
Előzmény: mestska (43)
mestska Creative Commons License 2007.04.09 0 0 43

legújabb szerzemény: Ticket to Ride Europe.

Nagyon jópofa játék, megérdemelten lett díjazott, a vonatmotívum annyira nem lényeges benne, a téma iránt kevésbé érdeklődő lányoknak is tetszet a játék.

A szabályokról nekem picit az általam ismert játékok közül az Alhambra jutott eszembe: kártyahúzás, kártyákért épület/útvonal vétel, leghosszabb fal/leghosszabb díjazott út. Ami azonban különbözik a kettőben jelentősen, az az, hogy míg az Alhambrában mindenki külön, magának dolgozik, tulajdonképpen interaktivitás nélkül, vagy csak minimális interaktivitással, addig itt egy pályán megy a dolog.

 

Szó mi szó, tetszik, megérte a pénzt.

(s hogy miért az Európás változat? Mert szivesebben építek vasutat Palermo és München között, mint Omaha és Corpus Christi között.... meg persze ebben van jó kis szívatós alagút :))

*Albatrosz* Creative Commons License 2007.04.04 0 0 42
Közben rájöttem: nem kell új főtábla, mert a kiegészítőben nem kell minden épületet használni.
Előzmény: *Albatrosz* (41)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.04.04 0 0 41
Sziasztok!

Elkészült a szakdolim, s ígéretemhez híven megajándékoztam magam a Vigyáz(z)hat! nevű kártyajátékkal.:-)

Ismeri valaki a Puerto Rico kiegészítőjét? Letöltöttem az új épületeket, de nem tudom, kell-e hozzá új főtábla (mert a régire ugyebár nem férnének el az új kártyák).
Előzmény: *Albatrosz* (40)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.03.15 0 0 40
Köszi szépen. Nagyon jó linkeket adtál, nem ismertem mindegyiket. Hú, ha elkészül a szakdolim, megajándékozom magam valamelyik játékkal. (Utána már "csak" társaság kell hozzá.)
Előzmény: h-alga (39)
h-alga Creative Commons License 2007.03.13 0 0 39
Albatrosz!
A kártyajáték magyar neve : Vigyáz(z)6! Még óriásmarketekben is fellelhető.

eMM!
A Medina hivatalosan nem játszható ketten, de szvsz a BGG-n (BoardGameGeek) található 2 fős szabályvariáns. Nem próbáltam.

Látom Sinus1 már jelzett egy két lapot, nézzetek el ide is: Mate.
Itt a játéknaptárban találhattok találkákról is infókat, ahol új játékokkal ismerkedhettek meg, illetve társaságot lelhettek játékhoz, ha otthon nem jön össze.

Carcassonne: A folyó és a A torony az alapjátékhoz van, mint ahogy a sárkányos, és a malacos is.
És a kérdésre válaszolva: van olyan őrült, ki mindet megveszi. :o)
Nekem az ősemberes is megvan, s igen más mint az alapjáték. Arról nem is beszélve, hogy akad olyan társaság, kinek inkább az alapot veszem elő.

Ticket to Ride: megérdemelt díjazott, nagyon jó családi játék. Szerintem linken magyar szabályt is találsz feltöltve.

Élve fogd el!: múltkor láttam egy talin, szvsz ugyanaz, mint régen.
bluemanus Creative Commons License 2007.02.26 0 0 38

A zöld dobozos Takarékoskodj! napjainkban társas újabb kiadása.

Alkalmam volt kipróbálni ezt a játékot nemrégiben. Az előző zöld dobozos változathoz képest kisebb lett a játéktér, nagyobb címletű pénzek ill. értékpapírok vannak benne. Szerencse kártya nincs benne hanem helyette pörgőnyíl van 12 osztásos skálával. Így csak le kell olvasni a játéktáren lévő táblázatból, hogy mit nyert vagy vesztett a játékos. A cél ugyan az mint az előző kiadásban: szerezd meg mind az öt ingatlant, hozzájuk a vikendházat, garázst és kocsit. Persze itt is lehet biztosítást kötni a lakásra és a kocsira váratlan események ellen. A játékleírás eléggé gyatra sőt hiányos. Mivel a biztosításról és a bankkártyáról szó sem esik. Csak a játékmezőkből derül ki valami kis információ ezekről. De szerencsére az előző kiadást követték így megnéztük annak a szábályzatát és már nem is volt gond.

Nálam még mindig a kék dobozos verzió a király. Ennek a zöld dobozos változatnak olyan monopoly-s szaga van.

bluemanus Creative Commons License 2007.02.26 0 0 37

Szivesen Albatrosz.

 

Előzmény: *Albatrosz* (36)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.02.15 0 0 36
Ja, és köszi a leírást az Ezüst tóról, kíváncsivá tettél.
Előzmény: bluemanus (29)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.02.15 0 0 35
Maradjunk annyiban, hogy nagy, tollas madár...;-P
A Kincskeresőt és a Macskafogót kb. 15 éve játszottam utoljára, így sajna most hirtelen nem tudok értelmesen beszámolni róluk. Csak arra emlékszem, hogy az előbbiben kincseket kerestünk, utóbbiban pedig kergettük egymást.:-)
Előzmény: dragomán (34)
dragomán Creative Commons License 2007.02.15 0 0 34
Figyuzz! Az Albatrosz az egy nagy, szőrös madár – vagy társasjáték?
dragomán Creative Commons License 2007.02.15 0 0 33
Ahhoz az Ezüst-tó kincse sem lesz elég...
Előzmény: sirgreg (32)
sirgreg Creative Commons License 2007.02.12 0 0 32

Sziasztok!

 

Mióta keresek egy Ezüst-tó kincse társast?

Nem tud valaki egy eladót?

 

 

Előzmény: bluemanus (31)
bluemanus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 31

Na, most már csak sikerül feltöltenem egy képet.

Ez lenne az ezüst tó

 

Az aranyrögökről meg is feletkeztem. Az is volt benne :)

 

Előzmény: bluemanus (30)
bluemanus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 30
Így nézett ki.
Előzmény: *Albatrosz* (28)
bluemanus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 29

Ezüst tó kincse:

"A múlt század első felében vadnyugat véráztatta földjét, a szülőföldjükről el­űzött indiánok vadászterületeit fehér telepesek népesítik be. Új városok születnek, amelyeknek lakói között nem kis számmal találhatók szerencselovagok, ka­landvágyók, de rablók is. Az utakon a közbiztonság egyenlő a nullával. A bátor utazókra, vadászokra, bányászokra ezer veszély leselkedik. Ebbe a May Károly megírta kalandos világba csöppennek bele játékosaink. A sok veszélyen és kalandon át legalább ötször-hatszor végighaladni a kijelölt úton, s a versenytársakkal szemben minél több bányászati, halászati és vadá­szati területet megszerezni. A játékban 2-6 személy vehet részt." Ezt a játékszabály részt sikerült találnom az ezüst tóról. (Sajnos a játékot nem sikerült még beszereznem.) Persze ha jól emlékszem van benne szerencse kártya is és a különböző utasításokat is figyelembe kell venni amik a tereplapon vannak. Pl. add oda az összes készpénzedet mert kiraboltak. Mondjuk ez elég bosszantó a játék végefelé belelépni ilyen mezőbe.  A Macskafogót nem ismerem, az milyen? A Kincskeresőben voltak fehér ládikák és azok alján valamilyen kép?

Előzmény: *Albatrosz* (28)
*Albatrosz* Creative Commons License 2007.02.04 0 0 28

Milyen az Ezüst tó kincse?

Mintha a Kincskereső is olyan régről származna - szerettem, bár már nem emlékszem rá pontosan, mert szintén csak a vendéglátóinknak volt meg. A Macskafogót ismeritek? - az is nosztalgia-szerű érzéseket ébreszt bennem.

Előzmény: mestska (26)
bluemanus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 27

Nekem még tetszett a 80-as évekből az Amazonas, Holiday, Skálrally és még a Forma 1.

Az élve fogd el játékról úgy tudom, hogy nemrég kiadták újból. És lehet a boltokban kapni. Kíváncsi lennék, van-e különbség az akkori és mostani kiadás között.

 

Előzmény: mestska (26)
mestska Creative Commons License 2007.01.23 0 0 26

egy időben, sok-sok éve mennyit játszottunk az ezüst tó kincsével... Egy idő után viszont unalmas lett. (ahogy pl. a Monopoly is az két játék után szvsz)

 

Abból a korszakból egyébként szerintem a police007 a maga doktor faktorával a legmenőbb játék :) Azt biztos ismeri mindenki. (meg az élve fogd el címűt is szerettem, a Magyarország térképre álcázva ráhúzott táblájával :)

 

klasszikusok...

Előzmény: bluemanus (24)
eMM Creative Commons License 2007.01.23 0 0 25
Akkor Te vagy az ideális ellenfél.:)
Előzmény: bluemanus (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!