Keresés

Részletes keresés

vlacko Creative Commons License 2022.03.20 0 0 2564

Ezt a Turfant már én is rengetegszer próbáltam megtalálni googlemapson.

Én erre tippelnék.

42.9177325799881, 89.5369560651888

Viszont ha a feltételezésed helyes, akkor ez egy igen lenyűgöző vulkán, nagyon fotogén a külleme. És nem hiszem, hogy az a kráterszerűség, amit én találtam, megfelelne neki.

 

Előzmény: Belohin (2563)
Belohin Creative Commons License 2022.03.18 0 0 2563
Előzmény: Draco Domesticus (2562)
Draco Domesticus Creative Commons License 2022.03.18 0 0 2562

Biztos vagy benne, hogy van ott egy vulkán? Vagy kell ott lennie? Az egész környék más jellegű. Gyűrött hegyek és széltől meg eróziótól barázdált hegyoldalak, az általad választott hegy is hasonlóan néz ki.

Az újabb képek nem ismerősek, de az alsó kettő nagyon csinos.

Előzmény: Belohin (2561)
Belohin Creative Commons License 2022.03.18 0 0 2561

Nem rejtvénynek szántam, mert a kereső van, hogy semmit se hoz fel rá, van, hogy lávadugót - pedig olyan szerintem nincs is benne. Ez reményeim szerint Turfan vulkánja. Legalábbis olyan weboldalon szerepel, amelyen Turfan környéki képek vannak. Felirata viszont nincs. Ez az az oldal.

Egy dolog zavar: túl sok a növény a képen. Az a környék pedig szigorúan sivatagos. Újra, sokadszor keresgéltem a műholdképeken, de most sem találtam. A vízmosásokra koncentráltam, mert ott vannak zöldebb foltok.

 

Néhány melléktermék (emelje föl a kezét, akinek ismerős valamelyik :-) )

Akikul

Akikul

Muji group

Muji group

Ulan Hada 5

Ulan Hada 5

Uruk

Uruk

 

Előzmény: vlacko (2560)
vlacko Creative Commons License 2022.03.18 0 0 2560

Ötletem sincs, de nem lehet nagyon régi, ha ilyen meredekek az oldalai.

Mexikó?

Előzmény: Belohin (2559)
Belohin Creative Commons License 2022.03.16 0 0 2559

"Well, well,well, what have we here?"

Ha igaz, egy régen hajtott vad!

vlacko Creative Commons License 2022.02.16 0 0 2558

Ön nyert! A nyereménye egy kupon!

 

+-------------------------------------------------------------+

 | Ha ezt a kupont kivágja, vehet egy új monitort! |

+-------------------------------------------------------------+

Előzmény: Belohin (2557)
Belohin Creative Commons License 2022.02.16 0 1 2557

A Roraima nevű hajó, amely részesült a Mt. Pelée áldásából 1902-ben. Állítólag ez az egyetlen kép róla.

Előzmény: vlacko (2556)
vlacko Creative Commons License 2022.02.16 0 0 2556

Találós kérdés.

Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2555

Köszönöm! Remek anyag, jó felvételek.

Előzmény: Belohin (2554)
Belohin Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2554

http://www.photovolcanica.com/VolcanoInfo/Sakurajima/SakurajimaMap.jpg

Mostanában a Showa illatozik a környékbeliek orra alá.

De talán többet találsz az oldalon, ahol a vázlatot leltem:

http://www.photovolcanica.com/VolcanoInfo/Sakurajima/Sakurajima.html

Előzmény: Draco Domesticus (2553)
Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2553

Ezt a "várossal ellentétes irányt" miből állapítottad meg? Én csak a friss felvételeket láttam, és ahány annyiféle szögből mutatja - meg ahogy szokás, közévágnak korábbi képeket is.

Előzmény: Belohin (2551)
vlacko Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2552

A Vezúv alatt volt egy kis tremor a minap, gondolom valamiféle magmaátrendeződés lehetett.

Belohin Creative Commons License 2022.01.29 0 0 2551

A kagoshimaiak csak örüljenek, hogy a vulkánjuk (lehetne vulkánlyuk is... :-) ) gyakran kiereszti a nyomást. Ha elhallgat, és hosszabb idő után kezdi újra, az nagyobbat szólna. Megjegyzem, a Vezúv esetében ettől tartok. A másik szerencséjük, hogy egyelőre a kürtő vándorlása a várossal ellentétes irányba indult meg. A Kita dake és a Minami dake után készülődik a harmadik nagyobb centrum.

Előzmény: Draco Domesticus (2550)
Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.28 0 0 2550

Nem rajongok érte - túl veszélyes lehet: https://youtu.be/k-qgW2uliQI

Belohin Creative Commons License 2022.01.26 0 0 2549

A Bombon-ról nem olvastam ilyet. (A mélységét se, bár nem is keresgéltem rá.) Ellenben egy videóban a Kivu-tónál említenek ilyen veszélyt. És ott a Goma nevű város elég népes is.

Előzmény: vlacko (2548)
vlacko Creative Commons License 2022.01.26 0 0 2548

Kíváncsi lennék, milyen mély a tó. Ha elég mély, akkor a Nyos-hoz hasonló feltételek itt is kialakulhatnak. 

Előzmény: Belohin (2547)
Belohin Creative Commons License 2022.01.24 0 0 2547

Már soxor piszkálta a szemem, mik azok az úszó izék a Bombon tavon. Ezen a videón kivételesen jól kivehetők. A jelek szerint a vulkánosság nem akadálya annak, hogy a tóban legyen szok halacka.

Mondjuk olyan video is van fent, amelyben a belső krátertóban fürödnek. Tehát annak a vize sem olyan savas, hogy lemarja róluk a patkót.

Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.16 0 0 2546
Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.15 0 0 2545

A cunami elérte Tonga szigetét: https://youtu.be/2iDwutqADGg

Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.15 0 0 2544

Szép műholdfelvétel egy vulkánkitörésről: https://youtu.be/BNqt6zWSORw

Ugyanaz a "földszintről" : https://youtu.be/_lzwcKLFn5I (egyéb képekkel kiegészítve)

Belohin Creative Commons License 2022.01.06 0 0 2543

Meg a kitörést kísérő ordítás...

Előzmény: Draco Domesticus (2542)
Draco Domesticus Creative Commons License 2022.01.05 0 0 2542

Az olvasó hangosan kacarász. :DDDD

Tulajdonképpen, amit a vulkánkitörésről ír az rendben volna, csak a magyar lenni fránya nehéz nyelv. De hogy az óriás tengeri teknősöket bányászották, az meglepett.

 

 

Előzmény: Belohin (2540)
vlacko Creative Commons License 2022.01.05 0 0 2541

Ez inkább fáj, mint szórakoztat. :-)

Előzmény: Belohin (2540)
Belohin Creative Commons License 2022.01.04 0 0 2540

Találtam már néhány érdekes webfordítást, de ez éppen vulkános témájú. Az olvasóra bízom, hogy kuncog, vagy tördeli a kezeit...

 

Augusztus 27-én, 1883-ban, reggel 10 órakor, a Volcanana Kraktau (Indonézia) robbanása egy 55 km-es magasságú kőfajtát emelt. A SIDEL 10 napot esett 5330 km-re. Indonézia része az úgynevezett "Csendes-óceáni tűzgyűrű" (erős tektonikus hiba): az indiai és a nyugati rész alját alkotó lemezek Csendes-óceán, jöjjön ide az ázsiai födém alatt. A lemezek összes ízülete (3 ezer 218 kilométer) több száz vulkán. "A háromezer szigetek országa" a világ vitathatatlan rekord tulajdonosa a "tüzes hegyek" számában a területén: csak itt van 129. Az óceán tektonikus lemezek a kolosszális nyomás alatt leereszkednek a földgömb köpenyéhez és a A felszín alatt körülbelül száz kilométernyi mélység elolvad, ami kitöréshez vezet. 1883 augusztusában a bolygó legnagyobb szigetcsoportja lett a katasztrófa emberiségének történetének helyszínévé: A vulkán Kraktau felrobbant, a Sumate és Yava közötti szonda alkuban. A szonda-szorosban három kis vulkáni sziget egy törött gyűrűt képez, amely a nagy kráter széleinek maradványai. Miután hatalmas vulkáni kúp volt, amely a tenger aljáról emelkedett. Ezután valószínűleg nagyon erős kitörés alatt a vulkán összeomlott, és csak a gyűrű formájában lévő kráter falai maradványai láthatóak voltak a víz felett. A legnagyobb ilyen kiemelkedéseknél egy új vulkán alakult - Krakatau. A Krakatau évelő kitörése növelte a szigetet térfogatban és magasságban. A szigetnek 9-es mérete 5 kilométerre volt. Aztán volt egy hosszú béke időszak, a vulkán nem mutatott aktivitást közel kétszáz évig, és kihaltak. A XIX. Század végén a vulkán termékeny és élvezetes volt a sziget látogatásához, bár nem volt benne. Az óriás tengeri teknősöket itt bányászották, és a tengerparton lévő falvakban fűszereket és rizset termesztettek, amelyeket a navigátoroknak értékesítettek. 1883-ban a vulkán felébredt. A nyár folyamán mérsékelt kitörések zajlottak, amelyek katasztrófák voltak. 1883. augusztus 26-án az első robbanások Kraktasauban kezdődtek. A sziget felett hatalmas pillérek füst, hamu és por. A vulkánból a talaj minden irányában repedtek repedések. Egész éjjel reggel augusztus 27-én a robbanások folytatódtak és dörögtek. A földalatti kocogás a közeli szigeteken összeomlott otthon. Augusztus 27-én, körülbelül 10 órakor az óriási robbanás történt, egy óra alatt - ugyanazon erő második robbanása. Több mint 18 köbméternyi fragmensek a sziklák és a hamu a légkörbe. A robbanások által okozott szökőár hullámok azonnal felszívódtak a városok, falvak, erdők a Java és a Sumatra partján. A szigetek sok része a lakossággal együtt elrejti. A szökőár olyan erős volt, hogy szinte az egész bolygó körül ment. A kitörést kísérő ordítás ezer kilométert hallott. A Java és a Sumatra partjainál 295 város és falvak voltak a Föld arca, több mint 36 ezer ember megölték, több százezer maradt ház nélkül. A Shores Sumatra és a Java az elismerésen túl változott. A Stern-szoros tengerpartján a termékeny talajt a sziklára mossuk. Krakatauból csak a harmadik rész túlélte. Több alapos hegyről, körülbelül 47 négyzetméteres területen. Km, aki a táj Krakatau, maradt mindössze 16 négyzetméter. km felület, hatalmas kráterrel töltött vízzel. Csak egy meredek fal, amely 800 méteres tengerszint feletti magasságban maradt a vulkán kúpjáról. Három van egy sziget helyén. Néhány érdekes optikai jelenség kapcsolódik a Volcanana Krakatau kitöréséhez. Röviddel a napközbeni katasztrófa után körök voltak - halo, és a fényesen megszerzett szokatlan zöld színű, és időnként kék árnyalatú volt. Először csak Krakatau közelében volt észrevehető, majd jelentős távolságra. A napsugárzó sajátos színét a legkisebb részecskék felhalmozódása magyarázta vulkanikus hamu A légkör felső rétegeiben. November végén egy furcsa égi ragyogást figyeltek meg Európában három évig. A naplemente alatt a nap sugarai lila gyémántos csillogást hoztak létre az égen. A Krakatau kitörési termékei főként pumice és kis hamuból álltak. Feltételezzük, hogy ezek mennyisége elérte a 18 köbméteres kilométert. A szelek által felvetett vulkáni kibocsátások eredményei a légkör felső rétegeibe, mintha mesterséges akadályt okozna a napfény útján, és ezt a bolygón lévő jelentős éghajlati klíma okozott. A vulkán helyszínén az 1930-as években megsemmisítette magát, az új - Anak Krakatau növekedni kezdett, ami indonézi azt jelenti, hogy "Son (Child) Krakatau". A vulkán évente hat méterrel nő. A RIA hírek és nyílt források alapján készült anyag

Read more at: https://hotfishing.ru/hu/izverzhenie-vulkana-krakatau-1883-izverzhenie-vulkana/

Belohin Creative Commons License 2022.01.02 0 0 2539

La Palma eleve nem túl magas, és nem is a legmagasabb részén tört ki. Ez Tenerife, ahol Spanyolország legmagasabb hegye van. Mondjuk a Szaharával egy szélességen tényleg nem evidens a hó, de szokott lenni. Gondolom, télen.

Előzmény: vlacko (2538)
vlacko Creative Commons License 2022.01.01 0 0 2538

De a mostani kitörés lejjebb történt, nem?

Előzmény: Belohin (2537)
Belohin Creative Commons License 2022.01.01 0 0 2537

A Viejo csúcsa 3135 m

Előzmény: vlacko (2536)
vlacko Creative Commons License 2022.01.01 0 0 2536

Ez a hó meglepett. Hány méter magasan van a kráter?

Előzmény: Belohin (2535)
Belohin Creative Commons License 2022.01.01 0 0 2535

Hoztam egy szép kis újévi galériát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!