Keresés

Részletes keresés

Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 463
Szerintem csak az első kettő az övé. A harmadikon cimke van és a negyedik sem egy otthon készült darab, sőt az szerintem nem is nemezelt, de lehet hogy tévedek.
Előzmény: Szinalkó (462)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.24 0 0 462
Szia!
Írtam emailt,remélem megkapod!
Tüneményesek a figurák!
Magadtól ennyire jutottál hát ez nem semmi!!!!!!!
Mit fogsz alkotni,ha már tudni is fogod?!
Üdv,kitartás,fog ez neked menni!!
Előzmény: horgolotucske (461)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.24 0 0 461

Szinalko! Köszi az ötletet.

Vettem könyvet már én svédbe élek de az használhatatlan.

A könyvet amit használtam tegnap vissza  fogom vinni semmi értelmes nincs leirva benne még az sem ami alapfoku tudnivalo lenne például :

hogy  a vastagabb tuvel  tudjuk összenemezelni a darabokat mit pl szárnyat a testéhez a fejét a testéhez stb

a vékony tuvel pedig csak a részleteket lehet megoldani és kidolgozni.

 Az sincs benne akönyvben hogy ha 3-4 tuvel eggyutfogottan dolgozunk  akkor hamarabb megy a  nemezelés de levegös lessz a golyó pld mert én igy tapasztaltam hogy nem kissebedik a mérete nem nemezelödik össze akkor.

Nekem három méretu tum van vékony közepes és vastag.

Na sokat dumálok de nagyon pipa vagyok MAGAMRA  mert nem vagyok megelégedve magammal katasztrófa lett az eredmény .

Megmutatom tegnap kezdtem  el és ezlett belöle az életem elsö darabja  lenne tunemezeléssel. A szárnya nincs kész a fejét be kellet szappanos vizeznem mert nem akart kissebb lenni meg nemezelödni a tuvel.Hozzáfogni a részeket az borzalmas volt  mármint láb szárny stb azt sem tudtam hogy kell a teknikát mert nincs leirva abban a könyvben amit vettem. berakok egy képet ne dicsérjetek  mert van önkritikám.Berakom aképet azt amire akartam hogy hasonlitson az enyém de nem tudom hogyan kell szurke szineket felrakni az enyém szárnyára hogy kell részleteket kidolgozni rajta hogy kell a nyakát vastagra csinálni a bögyénél stb.

Ha van ötletetek valami jó könyvröl  tunemezelés játék készités profi módon, ami nem gyerekeknek van akkor szóljatok légyszi.Bármibe kerul is megveszem mert ezt akarok csinálni figurákat játékokat.Ha tudtok valami linket ami jó és van kép hogyan kell összefogni lábat a testtel például  meg az arc részleteit hogyan kell képekben.

További kellems délutánt kivánok. 

Előzmény: Szinalkó (455)
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 460

Nálam többet nem lesz, mert senki nem vitte el. Minden másfélét igen, de a nemezeltet nem. Amit képeslapra tettem azt igen:)

http://good-times.webshots.com/photo/2824118740055466896TJQqxU

Előzmény: ezkriszti2 (459)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 459
Köszi. Húsvéti tojás tervben van nálam is.
Előzmény: Szpidi99 (458)
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 458
Szépen eldolgoztad:) Pedig a hungarocellre nem is olyan jó döfködni. Pár húsvéti tojást csináltam hungarocellre onnan tudom.
Előzmény: ezkriszti2 (457)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 457
Szeretném megmutatni nektek első tűnemezelésemet. Ez hungarocell alapra készült, holnap veszek jó kemény szivacsot. Szerintem időnként felbukkanok majd köztetek, ha lesz mit mutatnom.
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 456

Sziasztok!

Én csak nézelődök itt mert néha tűnemezezek.

 

Kell hozzá valami keményebb habos szivacsszerűség és az obis csiszolókocka szivacs nagyon jó még hozzá amin döfködsz.És a vastag és vékony nemezelő tű. Néha törik ezért 1 db nem elég. Nem olyan könnyű ez sem mint amilyennek látszik, de ez a kis könyvecske valóban megéri azt a pár száz ft-ot mert segítség az alapokhoz. Én többre nem ruháztam be, mert csak áll a sok begyüjtött anyag, hogy majd feldolgozom.

Előzmény: horgolotucske (452)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.23 0 0 455
Szia!
Szerintem vegyél a könyvesboltokban kapható tűnemezelésekről könyvet.
Abban minden lényeges le van írva./Kellékek,anyagok,technika,minta/
Örömteli alkotást!
Pl:
Előzmény: horgolotucske (452)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.23 0 0 454
Márta néni
Hát ez csodálatosan szép lett.
Ugye "nem haragszol,hogy megfertőztünk"egy kicsit?!
Gratulálok!!
Előzmény: Márta néni (453)
Márta néni Creative Commons License 2010.01.22 0 0 453
Ezt a faliképet ami 80x130 azért teszem ide, mert ehhez tanultam meg a nuno filcezést. A lángokhoz nuno filcből vágtam ki a darabkákat, és varrtam egy alapra vegyesen selyemdarabokkal. Az elégett fák gyapjuszálak, és itt-ott egy kis tűnemez. 
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.21 0 0 452

Sziasztok!

Elöször is nagyon szép dolgokat csináltok had  gratuláljak  élvezet a forumotokra feljönni nézegetni.

Segitségre lenne szukségem kezdö vagyok.

Tegnap vettem gyapjut 3 szinben és nem tudom mire van szuksége egy kezönek( az én vagyok:D)aki játékokat szeretne késziteni a száraz nemezelèsi teknikával a tu  modszerrel.Láttam videot a you-tube on erröl de ha jól értem ez a teknika egyszeru mert csak szukálni kell a tuvel a gyapjut ugy alakulgat a formája  ki. Ha nem igy van akkor légyszives egy kis magyarázatot adjatok nekem.

Felteszek egy képet hogy mit szeretnék késziteni .Kaphatnék egy listát mit kell vásárolnom ha nem okoz tul sok problémát nektek? A másik hol lehet vásárolni  a neten ehhez a  teknikához való dolgokat kaphatnék valami ötletet? Az utolsó az hogy szeretnék venni japán könyvet amiben ezek az állat minták is vannak vagy pedig egy kész csomagot kezdöknek ahol minta is van meg minden bele van  rakva ami kell az elinduláshoz. Elöre is köszönöm a segitséget és a turelmeteket.

További szép napot kivánok Nektek!

Szinalkó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 451
HALIHÓ!
Merre jártok báránykáim!?
Tavaszi virágmanó kalapocskával várom a tavasz érkezését!
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 450
Ez a pici most biztosan jó egy kis újszülött lábikóra rugival együtt,mert tágul annyit!
Előzmény: pulendrákus (448)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 449
Szia!
Nagyon kis helyes lett!
Nem értem,miért nem ment össze!Szappannal és forró vízzel gyúrtad?
Össze kellett volna mennie akár 30-40 de akár 100% -ot is.Ha lazán kötötted akkor talán kevésbé megy össze,vagy nem 100% gyapjú,vagy nem elég ideig gyúrtad!
Az igazi gyapjú kötött dolgok mosása odafigyelést igényel!
A nagyobbikat tedd egy mosózsákba és ha mosol világos holmit 40-60 fokon dobjad közéjük.Kíváncsi leszek ,hogy mennyire megy össze!
Üdv!
Előzmény: pulendrákus (448)
pulendrákus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 448
Sziasztok!
Igen, tudom, hogy nem ez a nemezelés tradicionális formája, de nem volt gyapjúm. Már úgy értem, fonatlan. És hirtelen bekattantam. De már forog az agyam. Na de jobb is, hogy nincs gyapjúm, legalább befejezem a csipkesálamat. Már majdnbem egy hónapja kötöm, mert mindennel foglalkozom, csak azzal nem...
Sajnos, nem ment annyira össze, amennyire számítottam, azt hittem, hogy 2/3-ára csökken majd, de nem így történt. Centin alul volt (ha volt) a méretcsökkenés. Így a másodikat eleve nagyon kicsire kötöttem, és az ilyen most, és ilyenek együtt:
Előzmény: Szinalkó (447)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.04 0 0 447
Szia!
Köszi a kedves elismerő soraidat!
Nekem tetszik a ki tutyika!Teljesen rendben van,csak ez a technológia nem a tradicionális,hagyományos ősi technika.Én a legfinomabb/16mq vastag merinói gyapjút/nemezeltem.A "vatta" állapotú gyapjút tettem több rétegben egymásra és nemezeltem össze.
Nemezelő készletet nem tudom,hogy lehet e kapni,szerintem nem nagyon.
Mennyire ment össze a kötött tutyi a nemezelés után az eredeti mérethez képest?
Üdv,ügyes vagy!
Előzmény: pulendrákus (446)
pulendrákus Creative Commons License 2010.01.03 0 0 446
Boldog Újévet kívánok Nektek!
Egyszer írtam már itt, de akkor még nem tudtam nemezelni. De képzeljétek, tegnap meglett életem első nemezelős alkotása! Nyilván a Ti csodáitoktól távol áll, például Szinalkó kis cipőcskéjétől kifeküdtem, annyira édi. Na de ez az enyém.
Tegnap kötöttem meg a cipőcskéket, és nem volt türelmem várni arra hogy nemezelős felszerelést szerezzek (van ilyen egyáltalán?) hát a fürdőszobai nagy luffával elkezdtem dörzsölni a cipőt. Kb 20-25 perc után úgy gondoltam, készen van.
Lent a képek: ilyen volt - ilyen lett. Azért hozzáértők nyilván meg tudják mondani, hol a hiba, és erre meg is kérlek Titeket.
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 445
.Itt az új év, új jót hozzon, régi jóktól meg ne fosszon, de ha az új jót nem is hozhat, vigye el a régi rosszat! Boldog Új Évet Kívánok!


http://hu.netlog.com/go/explore/videos/videoid=hu-695468
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.27 0 0 444
Szép ez így is nyuszikám!A piros fehérrel tutyin azok kis gyöngyök amik lóli-bógiznak?:)
Előzmény: kustrae (443)
kustrae Creative Commons License 2009.12.26 0 0 443
Nem kell azokat annyira vizslatni :) Messziről szebbek :D
Előzmény: Szinalkó (442)
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 442
Kedvesem!
Békés,boldog KARÁCSONYT kívánok sok sok szeretettel:
Szinalko
http://www.youtube.com/watch?v=5KYtl3IfrbQ&feature=related
A tutyik nagyon aranyosak!!! /bár a fotó nagyon pici és nehezen látható/.
Előzmény: kustrae (441)
kustrae Creative Commons License 2009.12.25 0 0 441
Ezek készültek karácsonyra,a családtagjaimnak.Polárból varrtam talperősítőt rájuk.Szeretik :)
kustrae Creative Commons License 2009.12.24 0 0 440
Én itt vagyok!Karácsonyra gyúrtam két mamuszt,de fotó csak holnap lesz :)
Előzmény: Szinalkó (439)
Szinalkó Creative Commons License 2009.12.20 0 0 439
HAHÓ!
Üdv mindenkinek!
Hetek óta ül az oldal!
Senki nem alkot semmit?
A rokonságba új családtag érkezett Lacus manó személyében.
Karácsonyra készítettem az "ÚRFINAK" hogy ne fázzon a most mini lábacskája!
A bébi manótutyi a kunkori elejével együtt keményen 12cm.

Makkocska természetes karácsonyfa dísz
A rokonságban lévő kislányoknak karácsonyi ajándékba:
Kincsrejtő szívecske,mini kis retikűl.
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 438
Nemezelt táskák vannak ebben a galériában. Hű, de jó némelyik!

http://www.flickr.com/photos/jane_bo/sets/72157604409746065/
Márta néni Creative Commons License 2009.11.19 0 0 437
Első kisérletem Renáta Shewo gyapjufestékével. Mikrohullámú sütőben melengettem, hogy a kavargatással ne keveredjenek egymásba teljesen a szinek. Tartottam tőle, hogy a gyapju mit fog szólni ehhez a módszerhez, mert még csak kelméket mikróztam, de semmi gond, mikroszálacskákra szedhető festés után is, és nagyon kevés festéklé kell hozzá, nincs vele pocsékolás.
Szinalkó Creative Commons License 2009.11.19 0 0 436
Drága Laura!
Neked is sokat köszönhetek mert sok sok mindenre Te tanítottál meg a szuper tanfolyamokon.Nagyon köszönöm!!
Bánatos vagyok mert édesapa testvére/öccse/hirtelen eltávozott közülünk!Napok óta semmihez sincs kedvem!
Ha összekaptam magam jelentkezem!
Előzmény: Major Laura (432)
Márta néni Creative Commons License 2009.11.16 0 0 435

Hát  ez valami csoda, hogy ennyi év után itt találkozok veled  - ha csak online is. Nem kell mondanom, hogy feljethetetlen volt, ha még most is emlékszek rá, a családom már majdnem lasszóval rángatott el onnan.

 

Akkor határoztam el, hgoy a következő évben én is küldök anyagot, a Bosnyák téri templomablak  ihlette quiltet küldtem, nagyon jó érzés volt "ott lenni" egy ilyen társaságban. Nem gondoltam, hogy valaha ezzel a technikával kisérletezgetek a mohás kövek, és mohás fatörzsek megjelenítésén.

Előzmény: Major Laura (434)
Major Laura Creative Commons License 2009.11.16 0 0 434
Márta néni, igen, 2005,- 2006, és 2007-ben Vajdahunyad várban az én selyembe nemezelt (Nuno) ruháimat láttad.

A selyem, vagy bármilyen anyag "szétcincálása" díszítésre jó ötlet.
Előzmény: Márta néni (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!