Keresés

Részletes keresés

Mike_Wazowski Creative Commons License 2018.10.11 -1 0 4165

Tiszta sor.

 

Köszönöm a válaszod.

Én konkrét munkát írtam le, szerintem elég jól körülhatároltam. Nem általánosságban kérdeztem, mégsem kaptam építő választ. (Téged leszámítva)

 

 

Előzmény: Peter atyuska (4164)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.09.29 0 0 4164

3. módon

1, állami megrendelés az építési rendelet normadíjával számolok / óra / fő

2, ha pontosan tudom mit kell csinálni és van terv meg látható ütemezés projekt ár ami áll a kiszámolt anyag árból és a kalkulált idővel számolt nekem még megéri munkadíjjal (ez építkezéseknél azt jelenti hogy kb 2 héttel számolsz x emberrel x órával és ennyi, persze tudni kell hogy nem egy huzamba átadással együtt járó munka azaz felvonulás sokszor levonulással) 3 -5 e / h val számolnak

3, egyedi kiszállásos munkák ez tartalmaz egy kiszállási költséget ez kb 4-9e Ft között mozog meg egy munkaóra díjjat ez 10-15e Ft között

 

Miért nem mondja meg senki az árképzését mert nagyon eltérőek a tevékenységi körök, pld van aki csak lakásokat szerel és erre van beállva, van aki csak javít, van aki egy területen tevékenykedik, vannak akik felülvizsgálnak is, stb vagy mérő helyeznek. Ez mind más eszköz oktatás kötelező továbbképzéseket jelent más alapköltségekkel így nehéz mondani árat.

Előzmény: Som4 (4160)
coldplay01 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 4163

Kedves Som4!

 

erdekelne a korulbeluli osszeg engem is,es,h vegulis meglett e a melo. koszi.

Som4 Creative Commons License 2018.09.25 -1 1 4162

Hm. Igazán köszönöm a választ. :)

 

Mondjuk ennyi erővel akkor ennek a topiknak kb. semmi értelme. 

 

Egyébként 15 éve ügyvezetője vagyok egy saját cégnek. Teljesen más profilban. Ott mondjuk semmi nem titkos és segítik egymást az emberek. (hogy ennek ellenére miért váltok, az legyen az én dolgom)

Itt (építőipar) mindenki úgy félti a szemétdombját, mint valami kiskakas. Betársulni valakihez? Ebben a mentalitású közegben? Ne nevettes kérlek. És hogy is gondolod? Itt vagyok Bélám, társuljunk már, mert csak. Neked jó lesz, de nekem még inkább. Mindegy. Más fórumon már okosabb lettem... 

Előzmény: Zöldár (4161)
Zöldár Creative Commons License 2018.09.25 -2 0 4161

 Hát nem tudom, hogy ha valaki a kérhető árakkal sincs tisztában,  akkor mire megy a vállalkozásával.

 Én pl. betársulnék  egy  másik vállalkozóhoz, kitanulnám a piaci  rutinokat,  aztán alkalomadtán önállósítanám magamat.

 Feltételezzük, hogy  a szerelő szakma fogásait persze ismerem.

 

 

 

 

 Más.

Mennyire éltképesek  az un. mikro vállalkozások ?

 Sok minden lehet , betegség,  hirtelen lökésszerűen sok munka stb.

 

 

 Tény hogy a villanyszerelők / zömük / magányos farkasok. Néha párban dolgoznak.

 

 

 Úgyebár régen abban a  /jóvilágban ??? / volt egy szlogen úgy hangoztatták, hogy szociálista nagy üzem. Na az volt mindennek a teteje.

 

 Még szerencsétlen fodrászokat is  közösségi munkára kényszerítették. Volt külön pénztáros is. Aztán voltak az un. ügyvédimunkaközösségek szociálista módra.

 megjegyzendő, hogy manapság is  egy valamire való ügyvédi iroda rendelkezik vezető-tulaj ügyvéddel , nehány ügyvédbojtárral  adminisztrációs kisasszonnyal, de az azért más mint a régi ügyvédi munkaközösségek. Ná mindegy  szóval a közösségi munka néha / az esetek többségében / praktikusabb.

Előzmény: Som4 (4160)
Som4 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4160

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Friss villanyszerelő végzettséggel kicsit el vagyok veszve a nagyvilágban. Mármint árképzés terén. Mert ugye nem az életre tanít az iskola.
De mindegy is.

Szóvak valami támpontot kérnék, miként érdemes számolnom:

Adott egy projekt cég, négy lakásos társasházakat építenek, egymás mellett. 
Minden lakás 75 nm, három szoba, nappali-konyha, kapmra, wc, fürdő.
Ezeknek a lakásoknak az alapszerelését kellene megcsinálni. 
Minden kialakítása rám vár. (doboz helyek, elosztó helye, csövezés, vezetékezés, szerelvényezés). Mivel ugye nincs meg a regisztrációm (mint mondtam, kezdő vagyok a szakmában) így a mérő utáni részeket csinálnám.
Elosztótól symalen csövekkel menne a kiállásokig az építés a szerelőbetonban, majd onnan fel a dobozokig. A lámpákig mm falkábel menne.
Kiállás kb 35 db, kapcsoló kb 20 db, lámpák kb 15 db. 
A munkát mint egyéni vállalkozó csinálnám.
Ki, milyen séma alapján kalkulálna? Merre induljak el? 
Alsó hangon még 12-20 lakás lesz még szép sorban.

 

Peter atyuska Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4159

A szakember hátul található sorkapocsba köt be, Annak meg semmi köze a te problémádhoz. Ez tipikusan szigetelési probléma gyárban baszták el.

Előzmény: Krisztina Preimayer (4157)
Fabiodiv Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4158

0,35*N4500*800= N1 260 000

Előzmény: bala020 (4156)
Krisztina Preimayer Creative Commons License 2018.08.16 0 1 4157

Sziasztok! Ne haragudjatok hogy ide pofátlankodok, de egyszerűen már nem tudom hogy hol keressek valakit aki tudna nekem tanácsot adni,mert neten nem találok semmit a problémámról

Vettem egy új sütőt amit szakember kötött be.

A problémám az hogy miután használtam a sütőt és kikapcsolás után a kijelző és a gombok ahol találhatóak az az egész lemez annyira fel forrósodik hogy alig lehet hozzá érni.

Én úgy gondolom ez nem normális mert a 20 éves sütőmmel ilyen gond nem volt,most jönnek elviszik hétfőn kapok egy másikat.

Viszont ma meglepődve tapasztaltam hogy anyámnál ugyan ezt csinálja a sütő...kb 3 hetes neki is .

Ugyan az a márka de más széria....

Az övé nem kijelzős sima egyszerű.Neki ez fel se tűnik de viszont az enyém az ,és ugye az ember állítgatná az időt és egyebeket de nem lehet mert tényleg tűz forró,nem is értem hogy az óra és az érzékelő hogy nem ment tönkre .....

Kérdésem az lenne ezt miért csinálhatja a sütő? Miért csak utána lesz ilyen forró és nem közbe.....

Mit csináljak ha kijön az új és ugyan ilyen problémám lesz????

Talán a bekötéssel nem stimmel valami?

Biztosítékot nem veri le ,maga a sütő üvege nem forrósodik így be ,sőt az már langyos amikor még a gombsor panelja forró.

 

Néztem a véleményeket ami most jön senki nem panaszkodott még,az előzőnél vissza nézve tán 3man írták úgy ezerből hogy nekik is problémájuk volt vele.

 

Még egyszer bocsi hogy ide írtam .és tényleg megköszönném ha valaki hozzá szólna és megtudhatnám hogy mitől van ez a probléma vagy ezért ne aggódjak ettől nem megy tönkre a kijelző ,és az elektronika....

 

bala020 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 4156

Üdv Mesterek!

Egy 6-800 db-os szerelvényezést mennyiért lehetne saccra elvállalni? Eddig csak alapszereléssel együtt vállaltuk így kicsit bizonytalan vagyok az árakban. Ha tudtok segítsetek.

Előre is köszönöm:)

cityba Creative Commons License 2018.07.26 0 0 4155

Az a mennyiségtől függ, miből mennyi kell. 

Előzmény: varioplay (4153)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 4154

Zavaros.

 Ez villanyos  munkával foglalkozó topik.

  Az se világos hogy milyen csatorna. Ereszcsatorna ami kívülre megy az eresztartókra, vagy szennyvíz csatorna az pedig a padozatba megy és nem a falakra.

 Annyiért végzik, amennyit megajánlottak.

Előzmény: ha4nz (4151)
varioplay Creative Commons License 2018.07.26 0 0 4153

Üdv. Egy eredeti aluminiumvezetékes 1972 ben épült panel lakás átvezetékelésére reális a 400 000 ft + anyagköltség?( Konnektorok, kapcsolók stb...:)  

nap50 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4152

6 db csati párhuzamosan 50 méteren? Új építés? Milyen magasan stb?:::

Előzmény: ha4nz (4151)
ha4nz Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4151

Sziasztok!

 

Szakmabeliektol kerdeznem, hogy szerintetek 6*50m 50*100-as csatornat mennyi ido alatt lehet felrakni km teglafalba, ugy hogy kozte levo kozfalakat is at kell torni. Egyenes falsik, semmi sarok. Milyen oradijjal vagy fix munkadij lehet realis folyometerere? Neztem hibaelharitokat pesten, de az 1500tol felfele/fm nekem soknak tunik. Javitashoz oke, de ez kivitelezes es nem gyorsszerviz lenne.

 

Elore is koszi es bocsanat az ekezethianyert!

 

headchef Creative Commons License 2018.04.10 0 0 4150

Biztos, hogy nem úgy van! Örülök, hogy tisztáztuk :)

Előzmény: Lacivill (4149)
Lacivill Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4149

Egy kicsit olyannak tűnt, mintha a reklámember is te lennél, ha nem így van akkor bocsesz.

Előzmény: headchef (4144)
headchef Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4148

Mikor még a régi cégemnél dolgoztam több mint 6000 kiállás volt (bevásárlóközpont építése még a kezdetekben) röviden, telefon, erőátvitel, világítás, riasztó, kamera. Szal azt mondod, hogy anno a vezetőség rosszul döntött mert kedvezményt kellett volna adjon? Akkor egy évig 20 alkalmazott után ki fizeti a járulékot, hogy alakul az adózás? A 20 emberből egy évnyi munka után melyik ne kapjon fizetést?  Vagy a vezetőség mindenkinek átutalja a nem létező bevételből a fizetését, és veszteséggel zárják a projektet, sajnos ez nem az a kategória amira azt mondják egy évben egyszer elmegy...

 

Valószínüleg itt majd sokan azt mondják, persze kedvezményt kell adni... a cég meg majd vegyen fel hitelt a banktól, vagy még azt sem inkább szépen haladjon a csőd felé. Erről sokat lehetne vitázni, de most effektív 180 kiállás az sok vagy kevés, mert ez volt a kiinduló. Én azt mondom a jó szekembert meg kell becsülni legyen az bármilyen  szakma, én nem sajnálom senkitől sem a pénzt, ha becsületes munkát végez,  sosem alkudoztam még az autószerelőnél sem, lehetett az 130 vagy 200 ezres számla. Nem azt mondom, hogy milliomos vagyok, vagy nekem ingyen adják a pénzt, de egy vállalkozást működtetni a mai világban az nem egyszerű főleg itthon. Aki ebben dolgozik az tudja miről beszélek, én a szakértelmet és a jó szakmunkát megbecsülöm és szívesen hívom vissza az ilyen szakit, mert tudom mire számíthatok.

A kókler kókányolókat, meg régen is elhajtottam és most is ezt teszem! Akik ugyanannyit kérnek el mint más, vagy még néha többet is, de végzettségük bizonyítványuk sosem volt... és nem is lesz.

 

 

Szal aztán engem lehet itt kővel dobálni ha valakinek valami nem tetszik, én elmondom a véleményem ha akarom, és más is elmondja ha akarja... én el is várom. Kinek a pap kinek papné.

Előzmény: Varek1 (4146)
headchef Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4147

Mindenképpen írd le a véleményed engem érdekel, azt hogy nem igazán értem, hogy mi a probléma az én meglátosammal, és másoknak az éppen nem tetszik az egy dolog.

 

Tényleg nem fogok ezen megsértődni, érdekel más látásmódja is vagy tapasztalata! Elvileg ez egy fórum, erről szól...

A szaki úgyis annyiért vállalja a munkát amennyiért akarja, a megrendelő meg úgyis azzal dolgoztat akivel akar. Ez ennyire egyszerű. Szal nem fogok meghatódni bármilyen negatív is legyen egy hsz.

Előzmény: Fasty46 (4145)
Varek1 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 4146

 Látom sokaknak nem tetszik ez a ....35 -ős eset. Ok. van mindennek ára, de azért ahol 180 kiállás van ott a 12 ezerből illene némi árengedményt adni. Mert nem mindegy, hogy  6 -8 kiállás vagy 180.

Előzmény: Fasty46 (4145)
Fasty46 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 4145

Szerintem ezt eléggé túltoltad csak így tovább :))

 

Inkább nem írom le a véleményem, mert megsértődsz de hajrá sok munkát kívánok.

Előzmény: headchef (4135)
headchef Creative Commons License 2018.04.05 0 0 4144

Ezt most nekem???

Előzmény: Lacivill (4143)
Lacivill Creative Commons License 2018.04.04 0 0 4143

Most akkor elfelejtettél nick nevet váltani?

Előzmény: headchef (4142)
headchef Creative Commons License 2018.04.03 0 0 4142

Ha, jól emlékszem találkoztam pár éve a zoliékkal, de nem azt vettem le, hogy nincs munkájuk sőt... ezért sem értem minek kellene reklámozni bármilyem elmü reges szerelőt.  Azért nincsenek olyan sokan a 19 megyére.... a másik meg az építkezések száma folyamatosan emelkedik, éppen hiány van szerelőkből. Most a legújabb divatot látom több megyében is... 40-50 éves kockaház lebont és máris ott a 4 lakásos sorház vagy éppen több :)

A jó villanyszerelőre mindig szükség van, poénból senki nem megy annak... elmü regesnek meg tuti nem, mert azt sem adják ingyen...

 

A napelem, hőszipka, geo-H tarifás órák rákötése/kiépíéséről nem is beszélek... kifejezetten nem telített piac...

Ha ismerősnek szólnék ilyen munkával kapcsolatban még baráti alapon is 2,3 hetet mondana, szal nekem ne mondja senki hogy éhezik és villanyszerelő...

Előzmény: Lacivill (4141)
Lacivill Creative Commons License 2018.03.31 0 0 4141

Elárulod, hogy mennyit kapsz egy ilyen reklámért 54 hozzászólásod van, mindegyik reklám.

Ha 2018-ban egy regszerelőt reklámozni kell akkor ott nagy baj van. Én akiket ismerek mindegyik 120%ban pörög.

Előzmény: csakesz2 (4139)
Égető1 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 4140

   "onnan vakolva a bontott alu, olyan TV és IT ami fel volt fűzve"

 

 Ez már nem szakszerűtlenség, hanem csalás !!

Előzmény: Peter atyuska (4138)
csakesz2 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 4139

Kedves Fasty46!

 

Ha megbízható ELMÜ regisztrált villanyszerelővel szeretnéd elvégeztetni a családi ház teljes villanyszerelését, akkor ajánlom jó szívvel Kocsó Zoltánt, aki nem csak érti a dolgát, de megfizethető áron is dolgozik. Weboldalán további információk és árak találhatók: SPURI gyorsvillany Kocsó Zoli.

Előzmény: Fasty46 (4120)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.03.23 0 0 4138

180 kiállás de mégis mi.

 

Én meg csináltam lakást olyan szerelők után ahol igaz a látható részeken réz volt meg csövezés a falban 20 cm és 40 cm onnan vakolva a bontott alu, olyan TV és IT ami fel volt fűzve csodálkoztam hogy nem megy a 300e központi IP tv rendszer csak 1-2 TV csatiig. És igen olcsó volt papírok nélkül. A konyhai kör 2 sütő használata után csíkot égetett az angol szövet tapétába. Csináltuk újra igaz 20% felárral.

 

Az ajánlat mellé be kéne kérni:

- szakmai felelösség biztosítást

- a megfelelő jogosultságokhoz járó iratokat (végzettség)

- egy szerződés tervezet (milyen érdekes aki komoly beleteszi a saját felelősségét is tárgyaló részt)

- ha lehet referencia címeket

 

 

Előzmény: headchef (4135)
headchef Creative Commons License 2018.03.23 0 0 4137

Az építőiparban mi az ami nem szabadáras? Ne húzd fel magad! Én is sokszor megtettem, de értelmetlen ezen idegeskedni, úgyis mindenki annyit kér amennyit akar. Építettem házat A-Z-ig sajnos vagy nem sajnos, de kifizettem minden szakágban az adott szakembert és néha több volt a munkadíj, mint maga az anyag. A legjobb, amit tehet az ember... bekér több ajánlatot. Ha, nincs ismerős vagy apu, tesó nem szakember, akkor marad az idegen szaki akit kihívsz.

Mondjuk az tény, hogy kevés a korrekt, precíz szakember, de léteznek :)

Előzmény: ulasa (4136)
ulasa Creative Commons License 2018.03.23 0 0 4136

Én is az árakat nézegetem, de inkább nem kommentálom a pofátlanságot, csak magamat húzom fel még jobban.

 

 

Előzmény: headchef (4135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!