Keresés

Részletes keresés

papanick Creative Commons License 2016.04.25 0 0 2700

Meg tudná valaki mondani, hogy van-e lehetőség arra, hogy egyszerre több katalógusban keressek mindenféle kulcsszavakra.

Kösz.

zorko Creative Commons License 2016.04.11 0 0 2699

Tudja esetleg valaki, hogy a vizjelezesnel a vizjel mérete milyen "mertekegysegben" ertendo?

(Nekem az lenne logikus, hogy a kepe k...a kepatlo valamilyen részaránya lenne a megadott szam.)

Hol lehet a meglévőket torolni/atnevezni? Az Edit watermarks alatt csak ujad --- ujat tudok létrehozni, módosítani nem tudok semmit... LR4.3

Koszonom a segitseget :)

Degeczi Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2698

Ha olyan képeket vársz, mint a kamera által gyártott JPG (az ACDSEE is azokat mutatja), akkor gyári programot kell használnod, ez ilyen egyszerű. Idegen, más gyártótól származó program mindig eltérő eredményt ad, ez természetes.

Előzmény: Yocoooka (2697)
Yocoooka Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2697

Sziasztok!
Importálás után a lightroom már nem úgy jeleníti meg a képeket, mint ahogy a fényképezőn kinéz, vagy amikor csak simán megnyitom acdsee-vel. Egyszerűen sötétebbek lesznek és egy picit a színek is másabbak. Ez képenként változó, de van, hogy +2 expo értéket kell feltolnom a csúszkán, hogy ugyanazt kapjam mint az eredeti kép. Ez a jelenség mindig is fennállt, de rohadtul zavar. Egyébként egy 600D canon RAW fájljairól van szó.
Ugye vannak különböző profilok: camera standard, camera portrait....stb. A camera standard a színeket elég jól visszahozza, de az expot ugye az sem.

Most van nálam egy Panasonic GH4 melynek a RAW fájljait már borzasztóan mutatja. A sárga már inkább pirosas és persze az expo sincs rendjén. Valaki találkozott már hasonló problémával?

zorko Creative Commons License 2016.04.07 0 0 2696

Van esetleg valakinek tapasztalata a 4-es kontra 5-ös LR gépigény tekintetében?

moTmeN Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2695

Nagyon szivesen. Csereben megkerdezhetem, hogy miert dontottel a Lightroom mellett? Vegignezted az alternativakat (Capture One, DxO)?

 

 

Előzmény: WRC fotó (2694)
WRC fotó Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2694

Nagyon köszönöm a részletes leírást és a segítséget, elő is fizettem már.

Előzmény: moTmeN (2693)
moTmeN Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2693

Hat, a 9.90 usd alatt nincs ott, hogy afastol... Ha esetleg valahol elszamolnad, talan jobb ez ugy...
Szerintem ha van USA bankkartyad, akkor nem problema azon keresztul fizetni, de anelkul bajos lesz ugy vasarolni. Ha Magyarorszagot valasztod ki a regisztracio soran, akkor ertelem szeruen az euros arat fogja szamlazni. Valoszinu, hogy a vasarlaskor ellenorzi a bankkartya kiallito orszagat, igy valoszinuleg nem fogja engedni, hogy nem USA-ban kiallitott kartyaval fizess elo, befullentve, hogy az USA-ban tartozkodsz. 

"When you purchase the subscription you need to use a credit card which needs an address for verification. The purchase page does not allow you enter an address that is not States based. The transaction would not verify without a valid address. Pretty clever though on Adobes part in restricting where people purchase their products from." / https://forums.adobe.com/thread/996866 David.Thomson  May 9, 2012 5:09 AM /

Előzmény: WRC fotó (2692)
WRC fotó Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2692

Koszonom az infot, kozben en is ra talalatam, amit nem tudok hogy dollarban is lehet fizetni, mert az csak 9,99 dollar lenne ami kedvezobb mint a 12,90 euro....

Előzmény: moTmeN (2691)
moTmeN Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2691

Olyan nincs kulon, ossze van csomagolva a photoshop cc-vel.
12.69 euro. Forintot nem lehet valasztani valutakent.
https://creative.adobe.com/plans?store_code=hu&single_app=photoshop

Előzmény: WRC fotó (2690)
WRC fotó Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2690

Segitseget kerek, nem tudjatok mennyiert lehet most hivatalosan elofizetni havonta az Lr CC-re??

ericc Creative Commons License 2016.03.20 0 0 2689

Nem tudja vki mitől lehet hogy úgy tölti be a képeket a program mintha negatívok lennének, az előnézet ok, de a megjelenítés ez:

 

qrzor Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2688

Amikor valahol indián windows-ba futok (fehér ember nézni homokóra) akkor azonnal jobb klikk a tálcán és Task Manager. azon belől Performance fül és azon resource monitor. Na itt már lehet látni, mivel tölti napjait a processzor a hálókártya a memória stb.

 

1. Jól gondoltad, lehet dugig a winchester, akkor a temporary fájlok elkészítése is, meg mindn más is belassul. Azt is illik kideríteni, hogy pontosan melyik mappába is készülnek ezek, mert lehet másutt, mint a többi pluginé.

 

2. Lehet hogy a cpu izzik százzal és renderel, "lájbrörizik"  előzetesen kifulladásig.

 

3. Lehet, hogy iszonyatos hálózati forgalom indul be.

 

4. Lehet, hogy a plugin (ez most minden szoftver mániája) AZONNAL kapcsolatba lépne a jó édes anyukája gépével, izé.. a fejlesztői szerverrel és naplózná az indítást, vagy keresné, hogy van-e frissítés. Erre esetleg várni kell.

 

5. Az is lehet, hogy csak próbálkozik hazakommunikálni, de a tűzfalad újra meg újra a lábára lép. Ilyenkor is várakozik a program az eredményre és próbálkozik. A tűzfal ne automata tanulásban, hanem interaktívban legyen, illetve nézd meg, töröld az eddig letárolt tűzfalszabályokat, lehet, hogy már "fogságba" esett.

 

6. Lehet, hogy "sérült" a  platóról leesett program és éppen egy botnet tagjaként ddos-ol, vagy egyéb árulást végez. Aki "talált" cuccokat tesztel karitatív alapon, az ugye veszélyeztetettebb.... :-)

 

7. Ha ugyanaz a modul kerül meghívásra a PS alatt és a LR alatt is, akkor valami belső kommunikációs hibára gyanakszom. (ez már nehezebb terep, itt jön képbe az ámítástecnika. (a hiba okának felderítése nélküli elhárítás) Uninstall + install + ima + káromkodás,  GOTO unistall megint, windows frissítés, google elmélyedés, fórumböngészés, install.....

 

Remélem találsz kapaszkodót a továbblépéshez.  (a hatos pont természetesen elméleti megközelítés, sosem a kérdezőt gyanúsítgatom)

 

Előzmény: Tusky1977 (2685)
szappi.hu Creative Commons License 2016.02.08 0 0 2687

A kiinduló képeknél még nem állt fenn ez az expó különbség.

Egyébként ami ennél a műveletnél kiinduló kép (15000x15000pixel) már az is egy összerakás végeredménye volt. Itt több ezer darab, 36 megapixeles fotóból áll össze a végeredmény.

De ahogy írtam is, ha a görbékkel dolgoztam fel őket (egyforma beállításokat leszinkronizálva) akkor tökéletes lett.

Előzmény: BUSZNYI (2686)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.08 0 0 2686

szappi.hu

Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy biztos minden kiindulókép ugyan olyan beállításokkal készült a fényképezésekor? Tehát mindegyik ugyan olyan fényes, fehéregyensúly és expó helyes volt? Tudod, hogy ha így össze raksz képeket a legkisebb eltérés is kijön főleg ha még módosítod is őket.

Nem kioktatás (távol álljon tőlem) de ilyesmivel már szívtam meg panoráma esetén.

Előzmény: szappi.hu (2674)
Tusky1977 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 2685

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, mert nem tudom megoldani és nagyon zavaró:

 

LR CC 2015.4 alatt az Imagenomic Portraiture plugin használhatatlanul lassú, perceket kell rá várni. Eddig ment rendesen és PS alatt is hibátlan tempóval dolgozik. A lemezen van 50 Gb szabad hely, katalógust ooptimalizáltam, lemezt töredezettség-mentesítettem. Egyébként normális sebességgel megy a LR és más pluginok is (pl. Exposure, Silver és Color Efex).

 

A gépen Win7 64 bit van. Ezelőtt rendesen tudtam használni, most valamiért csigalassú és csak a Portraiture. Valakinek esetleg van vmi ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!

Abu F Creative Commons License 2016.02.01 0 0 2684

Nopláne! :)

Előzmény: Rollei (2683)
Rollei Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2683

Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor az 1 valahányas Lightroom mellé felraktam az akkori legfrissebb DNG konvertert, akkortól a régi progi simán megnyitja a K5 raw fájljait, pedig van valami öt év a kettő között. Ja, és nem kell külön konvertálni, simán kezeli magától is.

 

 

Előzmény: Abu F (2682)
Abu F Creative Commons License 2016.01.30 0 1 2682

...vagy az Adobe DNG convertert és az azzal dng-re fordított képeket akár PS-ben, akár LR-ban is meg tudja nyitni.

 

Előzmény: vinil62 (2681)
vinil62 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 2681

Ha a Ps-hez letöltöd a Metaraw progit, akkor tudod használni 7d II. géphez a Camera raw akár a régebbi Ps-el is.

Előzmény: Sasi82 (2679)
Degeczi Creative Commons License 2016.01.22 0 0 2680

Tekintve, h a 7D II 2014 őszi modell, a Lightroom 3.5 pedig bő 3 évvel korábban jelent meg, meglepő is lenne, ha ismerné...

 

PS Camera RAW-ból min. 8.7-re van szükséged, míg Lightroomból 5.7-re

Előzmény: Sasi82 (2679)
Sasi82 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 2679

Sziasztok!

 

Régebbi Ligthroomot(3.5) és Photoshoppot(12.0) használok, ezért lehetséges, hogy a 7D Mark II raw-ját nem ismeri fel?

Csak a legújabb verziók jók hozzá vagy van esetleg valami patch is?

 

Előre is köszönök minden segítséget!

Rollei Creative Commons License 2016.01.15 0 0 2678

Egyetértek.

 

Előzmény: qrzor (2677)
qrzor Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2677

Tökéletesen megértelek. Pontosabban a+b+c együtt teljesül, nem hiszem, hogy d, vagy e pont tudatosul.

 

Van egy olyan sejtésem, hogy Te (és én) nem az a generáció vagyunk, mint az ilyen tipusú kérdezők. Én a mai fiatalokból a jó értelemben vett precizitást nagyon hiányolom. Nincs idejük elmélyedni semmiben, viszont minden "azonnal" kell, mert egy perc múlva már más ingerek, más kérdések jönnek.

 

Ha valamire kapásból tudom a választ, akkor segítek, vagy ha olyan a kérdés, ami engem is érdekel, de nem tudom a választ. Röhely, de ha a fórum helyett a gugliba írnák a kérdésüket (ahogy én is teszem ilyenkor), akkor a válasz ott van az első oldali találatok között, csak hát ugye végignézni, szűrni és szintetizálni kellene.

 

Szóval maradjunk annyiban, hogy én "önző" vagyok segítségnyújtás tekintetében. Adni jó (tudást is), és ezért néha elnéző vagyok a kérdezővel. A világmegváltás, tömegnevelés már nem célom.

 

Előzmény: Abrash (2670)
szappi.hu Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2676

Ezek speciel TIF-ek voltak. A másik teszt amit a D90-ben írtam, az egy jpg tesztábra. Amúgy a RAW is így működik szerintem, de azt még nem teszteltem. Majd ha lesz időm, lövök valamire tesztképet és kipróbálom.

Előzmény: Degeczi (2675)
Degeczi Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2675

De gondolom nem RAW, hanem JPG, ugye?

Előzmény: szappi.hu (2671)
szappi.hu Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2674

Ja igen, beszámolok: curves-el állítva egyformák lettek a képek.

Előzmény: szappi.hu (2671)
szappi.hu Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2673

Hát szerintem is. Épp ezt taglaljuk ph5.5-el a D90-ben, ott egy picit több is van erről.

Előzmény: Abrash (2672)
Abrash Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2672

mondjuk ettől nekem feláll  a szőr a hátamon, ez inkább bug mint feature.

 

mert akkor mit ér egy preset? ijesztő

Előzmény: szappi.hu (2671)
szappi.hu Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2671

Haha, kérem, ezer év intenzív lájtrúmolás után most kellett rájönnöm, hogy hogy működik a program. Ha azt hiszed, hogy a kontraszt, shadow, highlights, black, stb csúszkák egyforma hatással vannak különböző képekre, tévedsz (!) Egy baszott nagy orthofotót dolgoztam föl, az volt a cél, hogy szebb legyen, kontrasztosabb, színesebb a kész kép. Mivel nem fért volna bele egyben a LR-ba, föl lett darabolva 15000*15000-es részekre. Ezeket beimportáltam, rájuk toltam ugyanazokat a korrekciókat, export, majd összeraktuk őket, és az eredmény (egy része) ilyen lett. Feltűnő, hogy azok a négyzetek, ahol fekete rész is volt benne, világosabbak lettek az egyforma korrekciók ellenére is. Próbából megnéztem, valóban, a tartalom alapján működik a csúszkák zöme. Az expó az nem, de a többi az alapbeállítások közül majdnem mind igen. Nyilván akkor sem lesz egyforma a hatása, hogyha ugyanazt a beállítást egy esküvő anyagára alkalmazzuk, csak ott nincsenek ilyen extrém különbségek, mert nem tűnik fel... Nekem legalábbis ez így eddig nem tűnt fel.

 

Tutibiztos megoldás? Nekem csak az jutott eszembe, hogy a curves-el állítottam be őket. Szemre így jó. Most megy az export, majd ha egymás mellett lesznek, beszámolok.

 

Vagy ez a dolog mindenkinek nyilvánvaló volt, csak nekem nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!