Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1117

  A  tibci01 speciál egy vevő (nem bérlő, nem eladó, nem kiadó lenne ). Lesz majd, ha lesz !!

 

 Neki szabad a választása. Megnézhet  - ingyen - akár 200 ajánlatot is. Csak legyen rá ideje.

   A bérlet is teljesen más mint a vétel.

 Bérelni lehet akár aznap is - ha nem válik be - legfeljebb tovább áll (ha olyan a szerződése, még különösebb anyagi veszteség sem éri)

 

 Egy vétel sokkal rázósabb dolog. A vételáron kivül is több a költség. Ügyvédi közreműködés, illeték.

 Ha nem válik be, nagy aveszeteség.

 Ezért vevőként mindenképen jó a közvetítő !

 

 Ha bérlő akar lenni valaki és közvetítőt vesz igénybe, felesleges kiadás.

 Az óvatosság itt sem árt.

 Egy ügyletet nem lehet más helyen lebonyolítani.

 És itt is kell hagyni pár napot az infó szerzésre.

 

 

 Azaz eladó /kiadó aki sürgeti az üzletet  - széhámosság gyanúját keltheti - néha az is.

Előzmény: Liquidz (1115)
Zöldár Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1116

 Akkor miről is beszélsz  ??

 Az eladás és kiadás két teljesen külön dolog.

Külön mentalítás kell mind a vevői/bérlői , mind az eladói/kiadói oldalról.

 

Előzmény: Liquidz (1115)
Liquidz Creative Commons License 2011.01.08 0 0 1115

Szerintem ez így nem teljes infó.

 

Az eladó kevesebbet kap érte, így azt is elviszi a lakásból, amit egyébként boldogan otthagyna (konyhabútor, konyhagépek, beépített szekrény akár). Én biztos elvinném. Vagy feljebb viszi az árát..

 

Biztonságot szintén nem jelent - tulajdoni lapot le kell kérni együtt a fizetés előtt közvetlenül, aláírni, bankban tanukkal aláírva kifizetni, majd zárat cserélni.

Viszont jobban ajánlja a közvetítő azt a lakást, amelyikért többet kap, tehát lehúzhat egy egyébként tök jót, elhallgathat igazságokat a kevésbé jó vételről - csak ezért. Esetleg meg sem mutatja a jobbik vételt, mert az még nem ég a körmére.

 

A közvetítő szerintem egyedül akkor hasznos, ha elképzelések és helyismeret nélkül, időhiányban akar valaki kivenni/megvenni relatíve bő feltételekkel bármit (kétszobás bútorozottat keresek a Blahához közel max százhúszért, 1 hét múlva költöznék).

Előzmény: Zöldár (1114)
Zöldár Creative Commons License 2011.01.08 0 0 1114

 Pedig a közvetítő biztonságot jelent !!

 Sőt pénzedbe sem kerül, azt ugyanis mindig az eladó fizeti  !!

Előzmény: tibci01 (1112)
fafa82 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1113

Sziasztok!

 

Egy ideje már működik a sétány lakóinak közös levlistája - ha szeretnétek felkerülni, írjatok egy mailt a publikus címemre (legyen benne a nevetek, illetve hogy melyik lakásban laktok:épület/lépcsőház/emelet/ajtó).

 

Üdv

tibci01 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1112

Üdv Mindenkinek!

 

 

Eladó 3 szobást lakást ( min.65 m2) +garázst vennék a Fontana házban vagy a City gardenben készpénzért, csak kizárólag tulajdonostól. Közvetítők nem érdekelnek.

tel:30-288.3000

 

KT

Liquidz Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1111

Az király lenne! A 10 minutes valóban elég jó. De az elsőn is ittam egy elég jó lattet 450-ért, az azért nem gáz asszem.

A costában persze még nem voltam, de nem hinném, hogy ezer lenne egy kávé. Ill. ha coffeecompany szintű és finomságú dolgaik vannak, szívesen kifizetem ritka alkalmakkor azt a 780 Ft-ot.

 

 

Előzmény: roberto964 (1109)
afiaf Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1110

Én azt az infót kaptam, hogy januárban nyit csak a kondi.

Előzmény: roberto964 (1109)
roberto964 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 1109

Sziasztok !

 

Felmerült egy kérdés a wellness-szel kapcsolatban a Futó utcában.

 

A nyitás dec.17-én lesz. A lakók biztos kapnak kedvezményt, de erről bent kell érdeklődni, illetve vele szemben van egy gyorsétterem-kávézó: 10 MINUTES.

Ott is tudnak a kedvezményekről. Mellesleg az étterem baromi jó. Illy kávéjuk van kb. 350-400 Ft egy cappuccino, nem úgy mint a plázában a costaban, ahol 1000 Ft. Emellett frissen készítik a szendvicseket, ami szintén tök jó, mert nem lefóliázott újracímkézett 2 hónapig is jó műszendvicset árulnak.

Emellett a hátsó részen van egy nagyon komoly gyorsétterem, házias ízekkel. Úgy néz ki mint a vapiano, csak magyar kaja van, baromi jó. Olajfák, citromfák, narancsfák, az asztalokon fűszernövények kis cserepekben.

És a kaja... 690 a napi menü, de emellett egy csomó más kaja is van fillérekért, tök jó a pizza, este meg a'la cart.

 

Az irodaházakból oda jár mindenki, csak akkora a hely , hogy amikor 500an vannak akkor sem tűnik fel. Sor nincs , a vapianohoz hasonló kártyás rendszer, bemész kapsz egy kártyát, eszel iszol, aztán a végén fizetsz. 

Sőt ! Én már kaptam VIP kártyát is. Ha töltesz rá 10.000 ft-ot 11.000-t raknak rá.

Ez rögtön 10% kedvezmény!!! Az eleve nyomott árakból.

 

Jóhogy üres a plaza kaja része... Mindenki itt kajál egész nap.

Meghát ki kíváncsi a kínaira, vagy törökre "ezeröccá'-ért ha ehetsz jó kis bablevest palacsintával 690 Ft-os menüben...

SZóval jó ez a Corvin sétány , és már csak 11et kell aludni és  mehetünk GYÚRNI !

Liquidz Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1108

Számoltam egy picit, és az ár sajnos nagyon közelinek tűnik. Igazából én is csak tippeltem, ha valaki tud pontosabb adatokat, szívesen látnám.

Szóval egy parkolóhely kb 25nm (kb 5x3=15 a parkoló + közlekedni is kell valahol, ami legalább 3x3m kell hogy legyen).

 

Ha egy parkolóra 3 fénycső folyamatos fogyasztását számolod, az 3*18w, ami úgy 3*75w-os normál izzónak felel meg, tehát nem túl erős 25nm-re, de azért ad fényt a parkoláshoz, meg hogy ne üssenek el. Ez úgy 40kWh/hónap, ami 2000 Ft, évi egy cserével kb 2400. Ehhez még add hozzá a levegőkeringetést, hasraütve mondjuk 300 Ft, máris 2700-nál járunk.

 

Van még kapunyitás, annak a karbantartása, meg amiket mondtál. Ideszámolnám még a lifthasználat egy részét is, hasra mondjuk 15%. Nagyon durván tippelve az összes eddigi talán 3000 Ft.

Tartalékképzéssel már igen közel vagyunk az összeghez.

A fenti számok csak tudatlan tippek, de ha havi mondjuk 800 helyett 1400-at tartalékolnánk, az se lepne meg, és még értelme is van.

Persze csak akkor, ha az első év után lemegy a fix összegre.

Előzmény: Girnyaú (1107)
Girnyaú Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1107

Beszéltünk vele, okosabbak nem lettünk.

Garázs azért ennyi, mert ennyi. Az át nem adott lakások (garázsok) után a Cordia is ennyit fizet elvileg. Arról, hogy mire megy, mi mennyibe kerül mi kérünk kimutatást, kíváncsi vagyok, hogy kapunk-e. Azért nem tetszik, mert 280 parkólóhely * 3800 = 1 064 000 HUF havi bevétel, ami kissé soknak tűnik garázsajtó javításra, áramra, levegőkeringetésre.

alapköltségek dettó. Ezt inkább elfogadom, hogy tippelik valamennyire, és majd meglátjuk. Erről is lehet kérni havi kimutatást szerintem.

Víz nálunk (D lépcsőház) teljesen rendben van.

Közös képviselő elérhetősége a közös költséges értesítőn rajta van, mi onnan néztük (melóhelyről írok, itt nincs nálam).

 

D lépcsőháznak még infó: liftet még nem vették át, azért csörög-zörög, megy le a -2-re stb. Takarítás átvétele is folyamatban van (ebben tényleg van előrelépés).

Előzmény: Jashoon (1099)
Jashoon Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1106

sziasztok !

Esetleg valaki megtudná adni a cordia ház közös képviselőjének elérhetőségét ? (tel.szám,email cím) illetve ,hogy hol találom meg személyesen ?

 

köszönöm

Liquidz Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1105

Hát ők úgy "tudják", hogy a corvin kártya 10%-a lehet a lakókedvezmény, a cordia viszont nem tud erről.

 

Azt mondták, hogy a bérlet árában minden bennefoglaltatik, nincs különválasztva egyik szolgáltatás sem. Én ezt úgy értelmezem, hogy mehetsz órára, gyúrni, úszni meg szaunázni is. Talán az óradíjas dolgok (billiárd, masszázs, fallabda, már ha van bármi ilyen) nincsenek benne.

A napi belépések számát persze nem hinném, hogy korlátozzák, sehol sem szokták.

Előzmény: lópuncika (1104)
lópuncika Creative Commons License 2010.11.27 0 0 1104

Szia Liquidz, nem tudod véletlenül, hogy a 14.900 Ft-os árba  egészen pontosan mi tartozik bele?

Akár a mindennapi uszodahasználat+edzőterem?

Fallabdáért, és még nem tudom milyen lehetőségek lesznek, külön kell fizetni?

Ha kondi+uszoda naponta, akkor korrekt az ár, ha nem, akkor nagyon sok.

És ez még csak bevezető ár??? Pfff......

Előzmény: Liquidz (1102)
Jashoon Creative Commons License 2010.11.26 0 0 1103

Nincs lakókedvezmény !!?? azért ez nem korrekt...

Előzmény: Liquidz (1102)
Liquidz Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1102

Sziasztok,

 

Wellness-fitness árak:

- napijegyek 1100 az aerobikra/kondira külön-külön, wellnessre 1500, kombinált all-in 2700
- havibérlet 14900, ezzel mindent használhatsz
- 3havi 13900*3
- 6 havi 12900*6
- a nagyobb EP kártyák-utalványok-egyebek el lesznek fogadva
- a fentiek bevezető árak, indulás után 1-2 hónappal fel fognak menni
- lakókedvezmény nincs

 

Corvin-kártyával az összesből 10% jön le (gondolom ez a corvin kártya). Ilyenem viszont nincs. Valaki tud róla valamit?!

 

Üdv,
Liq

subi_dubi_du Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1101
  • Riasztó távfelügyeletet kihez köttettétek be?
  • A Cordia saját őrszolgálatánál van erre lehetőség?
  • Külön havidíjas vagy benne van a közös költségben?

Válaszokat előre is köszi!

Liquidz Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1100

Gondolom az az általános karbantartások díja (sétány, szökőkút, lift, kazán)

Előzmény: Jashoon (1099)
Jashoon Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1099

Nemcsak a garázs ,de a lakások közös költsége is sok !! A számlákra (elszámolási lap) mindíg odaírnak valami alapdíjakat 3-4eft értékben ! Ez mi lehet ? esetleg valaki tud erről valamit ?

Lehethogy érdemes lenne több itt lakó aláírásával "panaszt" benyújtani !

Előzmény: Girnyaú (1094)
lópuncika Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1098

Felbontották azt a Qrva szökőkutat, miért??????

Mellesleg egy keretet simán csinálhattak volna neki, ahogy anno a tervrajzon látszott, mert így holt fapados az egész:-/

Bugyog a világba, nem kellett volna spórolni egy intelligens megoldáson.

2010-ben talán ez már nem lett volna itt sem problema.

afiaf Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1097

Konditerem fronton mi sem jutottunk előrébb, viszont plusz problémaként észrevettük, hogy a víz rettentően klóros. Annyira, hogy Párom haja sem bírja már. Némi összefüggést látok az alattunk lévő medencével. Nem tudom, hogy erre mit terveznek, de kb. a teát is alig lehet meginni, mert még úgyis érezni.

 

A közös költség kapcsán én is szeretnék beszélni majd a közös képviselővel, de bármilyen információt szívesen fogadok. Előre is köszi!

 

Másnak nincs problémája a vízzel? Lehet, hogy csak a C lépcsőházat érinti a City Gardenben, nem tudom...

Előzmény: Girnyaú (1094)
pszab2 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 1096

Közgyűlés? Még a Fontanaban sem volt? Vagy igen? :O

Liquidz Creative Commons License 2010.11.18 0 0 1095

Mindenhol lakóparkban szokott lenni kedvezmény. Legalábbis megemelik az árat a külsősöknek (ha más nem, a parkolásuk ingyenessége miatt mondjuk).

Szerintem a parkolóhely költsége is csökkenhet a jövőben, ez leginkább egy túlbecsült, biztonsági árnak fogható fel.

De kíváncsi vagyok a hivatalos válaszra persze:)

Előzmény: Girnyaú (1094)
Girnyaú Creative Commons License 2010.11.18 0 0 1094

Mi még vmikor tavasszal kaptunk egy e-mailt, hogy most de azonnal jelezzük, ha szeretnénk kedvezményt a fitnesshasználatra. Jelezetük. Azóta semmi előrelépés, visszajelzés. Mikor legutóbb kérdezősködtem, akkor nem tudtak ígérni semmi kedvezményt. Szerintem is nonsense lenne.

 

És közös költséges levél: Vélemény? mert az, hogy havi 3800 a parkolóhely az kissé sok (főleg, hogy az ember egyszer már fizetett érte nem keveset) a karbantartásra - kb minimális világítás, kapunyitás, havi 1 takarítás - . Mellesleg a lift szarakodik (D épület, nincs beállítva jól, össze vissza megy, zörög, rázkódik, és tiszta karc a belselye), a ház rendszeresen nincs zárva, ritkán van takarítva...  Illetve az sem éppen frankó, hogy legközelebb 2011. őszén lenne közgyűlés. Mi ezekre rá fogunk kérdezni a közös képviselőnél, és az eredményt majd írom ha érdekel Titeket!

Előzmény: afiaf (1091)
Tomoco Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1093

Bútorozatlan lakás kiadó a Cití Garden épületben. 45nm 85EFT/hó.

Érd.: 0670-381-6898

gabriella1959 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1092

T. Hölgyem/Uram!

 

Ha szabadidejét szeretné kényelmesen  tölteni akkor segitek a lakása rendbentartásában

51 éves vagyok vállalaok heti, 2 heti, illetve alkalmi takaritást, mosást, vasalást. Hivjon bizalommal.elérhetőségem gabi959@vipmail.hu vagy a 06305429250-es tel.számon

afiaf Creative Commons License 2010.11.10 0 0 1091

A válasz engem is nagyon érdekelne. A City Garden-ben lakok, de ingyenes használtaról én nem hallottam, nekem csak vmi kedvezményt említettek még hónapokkal ezelőtt. Mondjuk tekintve, hogy medence feltöltésekor egész hétvégén nem volt melegvíz a lakásban simán járna az ingyenes használat. Gondolom lesz rá még precedens. Ráadásul, ha beindul a nagyüzem a konditermekben, akkor lesz még gond bőven...

Előzmény: Jashoon (1090)
Jashoon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1090

sziasztok !

A mai nap láttam a plakátot ,mi szerint a a sétányon lévő fitness terem december elején megnyitásra kerül ! Valaki tud esetleg arról valamit ,hogy a cordiások kapnak e valami kedvezményt a használathoz ? Még régebben hallottam ,hogy a city gardenben lakók ingyenes vehetik igénybe !

És gondoltam a 20-30eft os közös költség mellett az lenne a minimum ,hogy mi is kapjunk valami kedvezményt, vagy akár ingyenes használatot!

(bár tudom mostanság ez már nem így megy :)  )

 

üdv.

gaborat Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1089

Én azt olvastam, hogy december 31-ig van ez az akció.

Előzmény: anciii (1087)
citygardenlako Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1088

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!