Keresés

Részletes keresés

Don Quixote Creative Commons License 2006.06.02 0 0 38
Te is ott voltál az ominózus esetnél?....:))))
Előzmény: zeuszka (37)
zeuszka Creative Commons License 2006.06.02 0 0 37
Azóta nem hallok a bal fülemre, és amputálni kellett két lábujjamat, más szerencsére semmi.
Előzmény: Don Quixote (34)
Don Quixote Creative Commons License 2006.06.02 0 0 36
Nem csak hogy túledzette, de súlyos taktikai balfogást is elkövetett Mezey: a ruszkik klasszikus 4-4-2-t játszottak, míg Mezey - a csapat valós képességeit jelentősen túlértékelve - 4-3-3-ban küldte ki ellenük a fiúkat. Egyrészt a ruszkik úgy mentek át a középpályán, ahogy nem szégyelltek, másrészt a két orosz ék állandóan be tudott  menni a rosszul felállított magyar védelembe.
Előzmény: Piri (2)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2006.06.02 0 0 35
alacsonyan repultek a tv-k
Előzmény: Törölt nick (33)
Don Quixote Creative Commons License 2006.06.02 0 0 34

Ti voltatok azok az állatok, akik kidobták a TV-t?

Állítólag a híradóban is benne volt, bár én nem láttam.

Lett valami következménye?

Előzmény: Kevin (8)
parajesus Creative Commons License 2006.06.02 0 0 32
Jogos!
Hülyeség a kommentemből törlendő!
Bocsesz
Előzmény: zeuszka (31)
zeuszka Creative Commons License 2006.06.02 0 0 31
Kiprich nem rúgott gólt, de kint volt a VB-n, Nyilasi maradt itthon.
Előzmény: verkri (22)
salesguy Creative Commons License 2006.06.02 0 0 30

:) ez a istenverte bogyó gombolyu

ezert van tipp-mix is..

soha nem tudhatod:))))

 

a 86 os csapat is jo volt, es a 92 is(spanyol)..pl ott a belgak ella HA....de nem volt eleg gezabá ordibalasa...

 

egyszeruen ezert  isteni ez a jatek!!!

sok mindent kiszamolhatsz, statisztika stb..aztan eleg egy golocska:)))

 

ott vannak a dánok akik a nyaralasbol vissza parancsolva EB aranyat szeretek a svedorszagi EB-n....ertitek ezt?:)))

yi-dvags Creative Commons License 2006.06.02 0 0 29
egy jó ideje nem nagyon követem a focit, de azért szívesen lecserélném a mai magyar válogatottat a mai uruguayira. te nem? :)
Előzmény: BBking (28)
BBking Creative Commons License 2006.06.02 0 0 28
eredmenyesseg szempontjabol kb ugyanott vannak ok is :)
ugyanugy a multjukbol elnek, mint mi...

Előzmény: yi-dvags (27)
yi-dvags Creative Commons License 2006.06.02 0 0 27
lehet, hogy igazad van, viszont eredményesek voltak akkoriban.

a magyarok meg lehet, hogy jók voltak, ám már akkor olyan visszataszító volt az egész közege a focinak (bundák, ostoba, piás játékosok, vezetők), hogy menthetetlenül bukásra voltunk ítélve. Ha csak 2-1-re kaptunk volna ki, akkor is.

Azon a VB-n az uruguayiak is kaptak egy hatost Dániától (igaz, ők lőttek is egyet), mégse ott tartanak, mint mi.
Előzmény: dragan11 (20)
Ljungberg Creative Commons License 2006.06.02 0 0 26
Aha. A másodikat meg Döme.
Előzmény: verkri (25)
verkri Creative Commons License 2006.06.02 0 0 25
Most jobban belegondolva, annyira nem. Az első gólunkat a második percben ki lőtte? Esterházy?
Előzmény: Ljungberg (23)
verkri Creative Commons License 2006.06.02 0 0 24
Az ukránok (nem ruszkik) között azért volt néhány nagyszerű játékos, máig nem értem, ha már közülük nézték ki a 86-os Aranylabdást, akkor a villámgyors, ám teljesen jellegtelen Belanov helyett miért nem Zavarovot választották (egyébként tudom, a gólok miatt).
Előzmény: dragan11 (20)
Ljungberg Creative Commons License 2006.06.02 0 0 23
Kipu Kanadának? Biztos vagy te ebben?
Előzmény: verkri (22)
verkri Creative Commons License 2006.06.02 0 0 22

Legenda 2:

 

Talán Nyilasiról lehet szó, Kipu azért nyomott egy gólt Kanada ellen.

Előzmény: parajesus (19)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 21
"A 86 csapat, taktikailag doppingolva volt egy olyan szerrel ami akkoriban még minősült tiltott szernek, ellenben sosem próbálták ki még magaslati levegőn, ahol a várakozással ellentétben fokozott légzési zavarokat/nehézségeket okozott a csapat tagajinál."

Erről is ejtettek szót a Dunatévén, de inkább csak ködösítettekk, utalgattak. Nem fogják ezt bevállalni a képernyő előtt.
Előzmény: parajesus (19)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 20
A ruszkik sohasem tudtak focizni. Rakkoltak, mint az állat, ölték a focit. Futottak, mint a veszett egér, és a kondijukat laborban túrbózták. Ott a Blohin, egy igazi gólem, amolyan ismeretlen szovjet katona fazon.
Egy 100% os Mezey csapat bohócot csinált volna belőlük, a fél világ rajtuk röhögött volna, ahogy kidagadt erekkel, vörös fejjel rohannak a labda nélkül, miközben Döme bórözi őket.
Előzmény: yi-dvags (18)
parajesus Creative Commons License 2006.06.02 0 0 19
Halihó, legendaként kering:

A 86 csapat, taktikailag doppingolva volt egy olyan szerrel ami akkoriban még minősült tiltott szernek, ellenben sosem próbálták ki még magaslati levegőn, ahol a várakozással ellentétben fokozott légzési zavarokat/nehézségeket okozott a csapat tagajinál.

Legenda 2:

Kiprich-et nem azért hagyta otthon Mezey "sajtos tészta" György mert beteg volt/összevesztek, hanem Jóska nem akart részt venni a tuning-buliban?

Mit szóltok ehhez?

Én nem tudom... de érdekes sztori nem?
yi-dvags Creative Commons License 2006.06.02 0 0 18
azok a hollandok 2-3 évvel később lettek igazán jók (pl. Európa-bajnokok) A szovjetek ellen meg szerintem csak mi hittük azt, hogy egyértelműen esélyesek vagyunk. Az a csapat egyenlő volt az akkor baromi erő Dinamo Kijevvel. A braziloknak meg a d csapatát vertük meg. (Nem volt itt Zico, rosszul emlékszel)



A gimiben volt egy nagy hirdetőtábla, amit már Csernobil után teleírkáltunk mindenféle morbid humorokkal. A szovjet meccs után meg persze adta magát, hogy folytassuk. Mindenki azzal poénkodott, hogy a mieink tészta- ők meg atommeghajtásúak :)
Előzmény: dragan11 (14)
whitehartlane Creative Commons License 2006.06.02 0 0 17
A brazilok elleni meccs előtt a németeket is megvertük 1:0ra, ők pedig döntőt játszottak 86ban, a németek meg előttünk pár nappal 2:0ra verték a brazilokat. Azt, hogy Európa legjobb csapata lett volna a magyar az azért túlzás a Platini féle francia, Elkjaer Larsen féle dán válogatott mellett többek között és akkor a spanyolokról, angolokról stb.., de azért erős volt a válogatott, nagyjából a mai horvát csapathoz hasonlítanám a helyét az akkori erősorrendben
Előzmény: BBking (11)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 16
Kanada ellen állítólag még éledeztek ebből a fizikai mélypontból, nem volt jó meccs, de hozták. A franciák pedig nagyon jók voltak, annak a meccsnek tényleg nem mi voltunka z esélyesei.

Végülis már mindegy. Ami kár az egészért: utána szétcseszték a csapatot, és a magyar focinak vége lett. Mexikó ezért volt szomorú.
Előzmény: Turbó Fix Banán PC (12)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 15
"későbbi bronzos horvátok"- márhogy nem azon a vb-n
Előzmény: dragan11 (14)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 14
Elég pesszimistán emlékszel, ha egy szintre hozod a maiakkal.
A holland csapatra úgy emlékszem, hogy nagy bravúr volt a győzelem, mert akkori klasszisok voltak.
Szerintem a braziloktól is jött néhány nagy név (Zicora emlékszem)
De ez csak két meccs volt. Megnézném a maiakat, mikor falják fel oda-vissza Ausztriát (3-1. 3-0)

Egyébként nem vitatom: mexikó teljes leégés volt, de biztos vagyok benne (bár én sem szeretem a "ha" mondatokat), hogy az oroszok elleni első 5 perc döntött el mindent. AZ a csapat igenis jó volt, legalább annyira, mint a későbbi bronzos horvátok, és az egész rejtély, kb.olyan mint a Titanic.
Előzmény: BBking (11)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2006.06.02 0 0 12
nemcsak a ruszkik ellen jatszott akkor kibaszott szarul a magyar valogatott hanem Kanada es Franciaorszag ellen is.
Előzmény: dragan11 (10)
BBking Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11
abban a holland csapatban meg csak bontogatta a szarnyat a kesobbi EB gyoztes mag. A brazilok pedig megmutattak a veben, hogy nem a legerosebbek, raadasul ellenunk a B csapat jatszott... 2 eve is megvertuk a harmatgyenge nemeteket es lehet iden ok lesznek a vilagbajnokok... szoval keleten a helyzet (szerintem) valtozatlan. A bukik meg alaposan melletrafaltak, erosen tul volt ertekelve az a magyar garda, bar ketsegtelen, azota sem volt olyan valogatottunk (elotte en a 78-as es 82-es csapatot is erosebbnek gondolom, de ez egyeni velemeny...)
Előzmény: dragan11 (10)
dragan11 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 10
A Duna tévén néhány napja ment egy jó kis riportfilm a meccsről: Sokan megszólaltak. (Détári, Disztl, Mezey)

Általános vélemény: a fiúk ólmos fáradtságot éreztek már az 5 percben, még a vízért sem tudtak kimenni a pálya szélére. Volt, aki mérgezésre gyanakodott, mások az edzésterv hibájára utaltak. Egyébként Mezey is elismerte, hogy hibázott, túledzette a csapatot, és ez többezer méterre a tengerszint felett végzetes.

SZal én 18 voltam. Az a meccs egy teljes titok volt, mert nem igaz, hogy már akkor is messze voltunk az élvonaltól. Aki emlékszik, idegenben vertük hollandiát, ami egy erős csapat volt, a Népstadionban Brazíliát 3.0. A világranglista 2. helyén álltunk, az angol bukik jó eséllyel oddsoltak ránk.

A csapatban benne volt az akkor nagyon erős Vidi, és ne felejtsük az utolsó magyar klasszist, Dömét, aki persze egy jó nagy tufa, de focizni tudott. Gera, Szabics hozzá képest sajnos sehol nincs.

Ennyit erről a csapatról. A meccsnek mi voltunk az esélyesei, és az is egyértelmű, hogy kondició-katasztrófa történt.
castropia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 9
sajnos én színjózanul néztem, akkor sorkatonai szolgálatom töltöttem, a sok szívatás mellett könnyebb volt megemészteni.
Akkor nem gondoltam volna, hogy azóta csak fokozatosan rosszabb lesz a magyar foci.
Előzmény: Kevin (8)
Kevin Creative Commons License 2006.06.02 0 0 8
Ki hogyan elte meg?

En Miskolcon voltam a haveroknal. Orosz szines tv, magyar zaszloval letakarva, elegendo mennyisegu sor.

A vereseg utan szines tv megfog, ablakhoz ketten elcipel (66kg), majd a 9. emeletrol kihajit.
Előzmény: Piri (-)
castropia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 7
meg a szerencsejátékfüggő Bodnár Gyurika
Előzmény: castropia (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!