Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 623

Szevasz Pistulnyik!

 

No visszajöttem néhány gondolat erejéig.

 

Először is, miféle madarakról szónokolsz itten?

Vadhattyúkról talán, amelyyek a régi britann-kelták hite szerint az elhunyt gyermekek lelkét viszik a hátukon a túlvilágra? A túlvilágra, vagyis az Ynys yr Afalonra, azaz szó szerinti ferdítésben az Almák Szigetére? Tudod, Pistu, az ősi britann-kelták szerint a nagy Nyugati Óceán közepén van egy sziget, ahol az elhunytak lelkei élik boldog életüket az örökkévalóságban. Olyasmi, mint a kereszténységben a mennyország, bár nem teljesen ugyanaz. Azé híjják Almák Szigetének, mert tele van örökké termő almafákkal, amelyeken akkora almák vannak, mint a sárgadinnye. Almafák, akárcsak a bibliai Édenkertben. Az is teli volt almafával, bármelyikről ehettünk, csak a középsőről nem, de még ezt az egyszerű szabályt is képtelenek voltunk betartani. Mi, Pista? Meg is lett sajna az eredménye, azóta is kitaszajtottként, száműzöttként élünk ebben a világban…

 

Vagy talán a félelmetes Morrigen boszorkára gondolsz, a halálrikoltóra, aki sokszor hatalmas fekete madárként jelenik meg a kelta tájak fölött? Namost, akinek megjelenik, az már vetheti is magára a keresztet, nem segít azon már sem lelkész, sem orvos, sem a drúvida gyógyító. Annak már reszeltek, megy a kelta másvilágra…

 

Vesd össze Morgain la Faye-jel, a gonosz bűbájossal, a hős Arthur király mostohanővérével, a gonosz Mordred szülőanyjával! Szép lassan kiforrja magát a kép, összeérnek ezek a legendák…

Előzmény: repcsepista (618)
emem Creative Commons License 2012.05.15 0 0 622

A Szent Grál nyomában - ELEMZÉS

Ki ne hallott volna a világtörténelem talán egyik leghíresebb középkorból eredő legendájáról, a Szent Grálról? Rengeteg változata ismert, s mind emellett arról is vitatkoznak mindmáig a tudósok, hogy tulajdonképpen mit is takar a Szent Grál. Nem kanonizált (apokrif) iratok[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 621

szemernyi kétség sem férhet hozzá.

Előzmény: Törölt nick (617)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 620

"Mikor Éva szőtt,

és Ádám kévét hordott,

Ki látott még akkor

lovagot és lordot?"

 

Angol paraszti költemény a XIV. századi nagy angol parasztfelkelés korából!

Előzmény: Törölt nick (611)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 619

"Régen pl. ilyen volt, amikor a mórok meg a szaracénok ellen mentünk, de mostanra már kifinomultabb harci vállakozások vannak."

 

Hű vazze, ez nagyon kemény. Hány éves vagy tkp?...DDD

Előzmény: Törölt nick (615)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.13 0 0 618

Allá szolgálatára...ha lovan lenne, de csakkk...uuuu...

 Az??? -va maj meglátjuuu...

 Pösze, nyisd ki szemed...

 Trudjájájájjj....mint a T.M, aláááá...rrrr...szárnyával feee...vágottt... van szárnya szárnya szárnya? -a Madárnak...

 Gral? -lehet 1 Madárrr...

Előzmény: Törölt nick (617)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 617

A helyes megoldás szerintem az, hogy Jézus a Krisztus a Grál-király.

Szerintetek?

Előzmény: Törölt nick (616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 616

Részlet a szent-gral.hu oldalról:

 

"A Grál keresése

 

A lovagok elindultak, hogy megkeressék a Grált. 

És bár Artúr teremtette meg a feltételeket ahhoz, hogy a Grál megjelenjen, ő mégsem mehetett velük a Grál keresésére. Ennek az a magyarázata, hogy Artúr csak a földi király volt.A mennyei, a Grálkirály azonban másvalaki volt. "

 

Szóval a Grál-király (le Roi du Graal) másvalaki volt, de vajon ki:

 

1) A Názáreti Jézus

 

2) Keresztelő Szent János

 

3) Amfortas de Trévisant, a Halászkirály

 

4) egy közelebbről nem ismert kelta király

 

5) Grál.-király nem is létezik.

 

Szerintetek melyik?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 615

Szóval amikor teljes lovagi öltözetben, diszköpenyegben, fegyelmezett sorokban gyövünk kifele a templomból kettős sorokban, élünkön az elöljáró, a Sieur le Prieur magasba emeli a Szent kelyhet és csak úgy dűl kifele a templomból a tömjénfüst - hogy az ördögök eltakarodjanak még a környékről is - mi meg átszellemült arccal, tekli tüdőből énekölünk:

 

"Isten, nékem erőm bizodalmam..."

 

No olyankor az egyszerű nép tiszteletteljesen félrehúzódik az utcán és ilyenkor mindenki tudja, hogy a templomkerti lovagok (más ortografikával Templom-kerti lovagok) valami nagyon fontos vállalkozásra készülnek.

Régen pl. ilyen volt, amikor a mórok meg a szaracénok ellen mentünk, de mostanra már kifinomultabb harci vállakozások vannak.

Előzmény: repcsepista (613)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 614

No szija-bija Pista!

 

Visszatérve a félkör alakú oltártérhez, van néha, hogy közösen odatérdepülünk az oltárhoz, hosszú, hullámos barna hajak, keskeny, hosszú gótikus orrok, hófehér lovagi köpönnyegek aranysárga vagy vörös okszitán keresztekkel stb.

Átszellemült arcokkal és imára kulcsolt kjezekkel fordulunk az oltárképen lévő feltámadott Jézus felé.

Közben fönn a karzaton a kántor úr, a Sieur le Chanteur teljes beleéléssel, kézzel-lábbal gyömködi az orgonát, érces baritonja betölti a templomteret:

 

"Jézus, világ Megváltója,

Üdvösségem megadója,

Megfeszített Isten Fia,

Bűnömnek fán függő díja:

Jézus, add, hogy hozzád térjek,

Veled haljak, veled éljek."

 

Latin eredetije: Salve mundi, salutare

 

Vannak azonban ennél dinamikusabb, küzdelemre buzdítóbb dalaink is, pl. amikor valami fontos küldetésben fegyelemzett kettős sorokban kivonulunk a templomból, az ajtón csak úgy árad ki olyankor a templomtérben felgyülemlett tömjénfüst...

 

"Isten nékem erőm, bizodalmam, Nyugodalmam,

Sújtson bár sok fájdalmam.

Én hatalmában Bízom s oltalmában

Éltem folytában."



Előzmény: repcsepista (612)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.08 0 0 613

sietta ta ta ta...

 1001 boccc... elcurtam: LohengrYn YYY... nem acarok párbetüzni...mellecsleg az én vezeték nevem: yi s mi mi?...

 Tuttad hogy Pitánk is, Santa Gral : Jerusálom lovaggá lett ütve...de nem kellettt...

 astralla visita...

Előzmény: repcsepista (612)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.08 0 0 612

Szija bijajajajajjj...Zanta Gral lovagja Lohengrin catalovas (Tribike)

 Ippeg most mentegetőztem a barátomnál ( 30 éve) na aki eggzer barátom Jézusunkban, az örökkééé...cóval, hogy én az ő ellenségével meg annak... sőt én soha nem voltam fasirtba senkivel, merty ha eggzer mekke boccc....de a barát Jézus ismeret nélküüü...menküüüü... na meg minden az lennehhh...ha lenne?

 Alázatos szolgálattal...nagyon szivesen, ha lenne időm? -tröbbek közt a MORMON gyerekekkel jöttem össze, akik AZONNAL... ŐK MAGYAROK AKARTAK LENNI,  HOGY POOTTYANTAK MELLÉ...na a zISTENGaTYÁIK...

 Én minden játéknak veszek, kivéve... na amit UR VÉCSERE...Elvis Prézli : vére?-=fénye, ami rögtön...aaaaa....ahahahaaa...na itt ugrik a mojom a pccsojjajajajjjj....ugganés szój egy szóttt...

  Hogy a a a...na sajna, eddig csak azt tapasznyaltam...FŐLEG A VEZETŐK: VAK VAK VAK VARJUCCKA ka ka ka...

  Ellenbergerrr...ufósuuuu...suttt...

Előzmény: Törölt nick (611)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 611

 

Szia Pista!

 

Okszitán kereszt!

Ilyet hordunk a lovagi köpppenyünkön, amikor a Templomba megyünk az Úr Szent Vacsorájához.

Tetszik mi?

Egycer elgyöhetnél te is megnézni az istentiszteletünket, intéznék neked ingyenes belépőjegyet:-)

 

 

 

 

Előzmény: repcsepista (610)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.07 0 0 610

Szor pamacs pamacsade acsadeee....

 Csak Jezus, akit mint igaz szuelim huen kovetemmmm...

 Deee...nagyon is elfogadom sttt...igen igen erdekkel ha egy titkos rigo elkezd kanaraccc...

 Noca...hod rijamm ijjam... le jobban hoddd...UGY FOGADOK EL MINDENKIT...AHOGY VAN, MEG TJENLEG IGAZIBUUUU...HA A MI JEZUSUNK AZT MONDJA> EGYMAST SZERESSETEK... NA EZ AZ EGGETLEN AMI NEKEM SZENTIRAS: FEJ VAGG PCCS...

 VICCLATTT...TITA JA TINA...

Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 609

Nálunk (fél)kör alakú még az oltártér is, mint a hős Arthur király kerekeasztala, ahol minden lovag egyforma rendű és rangú volt, Arthy is csak primus inter pares, azaz első az egyenlők között volt.

Szóval nálunk a faluban a templomban az Úr Oltára előtt félkör alakú tér van, hogy mi templomkerti lovagok (Nous, les Chevaliers de Jardín du Temple) félkör alakban tudjunk odatérdepülni az Úr Szent Vacsorájához.

Persze, aki nem érti a Szent Misztériumot, kedves Repcse Pista, annak hiába is magyarázom ezt.

Nálunk különben az oltár tetején van egy háromszög alakú szem, ami az Isten mindent látó szemét szimbolizálja.

Der Gott sieht alles - ahogy a régiek mondták.

Ennek a közepében régebben volt egy kék színű lámpás, az istentiszteletek alatt ez be volt kapcsolva.

Mikor még kis egyermek voltam, azt hittem emiatt a világító kék szem miatt, hogy Isten benn lakik az oltárban...

Persze felnőtt ésszel már jobban érti az ember az olyan fogalmakat, hogy végtelen, határtalan, mindent betöltő meg mindenütt jelenlévő, mint gyermeki aggyal...

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 608

Arra gondol talán, hogy az "eredeti" "Jézus" misztérium volt, nem pedig a történelembe szerkesztett "valaki".

 

Többet:

 

http://adalek.blog.hu/

Előzmény: Törölt nick (606)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.05 0 0 607

Kedves Szent Grál nem kár keresők s érdeklődők az Úrban,  miért ne kereskedhetnünk eggüttt...

 Hja jengem kérdeztek, ITT???? -MINDEN HÜLLITÉS MEG VADITÁS... NEM VITÁS, ECSETLEG IDOMITÁS -DOMITÁS?

 Kjérdem, ti dondolnátok, hogy volt,vagy van, vagy lesz valami ami kihuzna bennünket a saláta sarunkból, migjha nem MAGUNKTÓ STO TO TOOO...deee...

  Kétseggtelen, hogy vannak akik keresik hogy...hogy valami csoda szer (SzentGral = kehell) vagy csoda sár... csak ugg ukk mukk fluckkk...ahol rögtön fel ke tételeznünk, hogy  GÉPEK ELŐNYBEN, ráadásul a gépeket pépezni ke, hogy tjénleg vannak GÉPIES (angyali)LÉNYEK, akik vért vedlenek s véres cobákokat nyelnek??? -na messze ke menni...

 AKINEK VÉRT KELL ÁLDOZNI, ABBA NINCS MAGASABB RENDÜ LÉT, miglen...

 Délben -körül történt velem, hogy nem birtam a lábamon állni, na KIKAPCSOLT EZ A TUDAT (VILÁG) S VALAKI ADOTT EGY KEHELYBEN EGY CSODA IZÜ NEKTÁR ITALT, AMITŐL LÉTRE KELTEM, DE ÉLE A LÉTÉNEK SZÁMIT... A KUTYA UUUU...

 Ime 1848 a Magyarok Istene: FÉNYISTEN = FÉNYJÉZUS, AKI A BIBLIÁBA IS: IELLENEKNEK ILLIK LENNETEK... maga Constantinus (Bizánc) miután NEM A MAGYAROK ISTENE... bizon bizon...

 Nincak: majd ha a Nap világa...nem lehet semmivel utánnozni, vagy megvenni, vagy az Istent is feláldozzuk, na a filát...

 Nem hizem hogy ennél tovább trudunk juhuhuhuhuuuuuu....

Előzmény: Törölt nick (606)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 606

Hogy érted azt, hogy Jézusnak nem volt se vére, se húsa?

Nem hiszed, hogy emberi testben járt idelenn vagy mi?

Előzmény: repcsepista (603)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 605

Christian Rosenkreuz egy regényfigura, ezt és az egész rózskeresztes mozgalmat egy tübingeni evangélikus pap, Valentin Andreae találta ki.

A rózsakereszt szimbólumát meg az evangélikus egyház Luther-rózsájából (Lutherrose) vette, histen abban is együtt van a kereszt és a rózsa.

A Luther-rózsát a hagyomány szerint 1527 magasságában maga Márton doktor és Katherina von Bora ötlötte ki, hogy a lutheránusoknak (evangélikusoknak) is legyen valami saját emblémájuk, ne csak a pápistáknak.

 

A Luther-rózsában a rózsa egyébként a reménységet szimbolizálja, ha jól emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 604

Chrétien de Rose-Croix, más néven Christian Rosenkreuz valóban élt vagy csak kitalált figura?

 

Az igaz, kedves Mirdad Mester, hogy mielőtt a keresztényellenes sátáni erők befurakodtak volna a szabadkúművesek és a rózsakeresztesek közé, azelőtt a hermetikus tudományok művelői is alapvetően keresztények, Krisztus hívei és követői voltak?

Merhogy csak a XVIII. sz. óta van ez a nagy tengelyakasztás a Krisztus-alapú keresztény misztika és a kereszténységtől elfordult hermetikus-ezoterikus tudomány között.

repcsepista Creative Commons License 2012.05.03 0 0 603

Szenyurak sss...Szenyo -szatyor Rita bellák...

 Hölgyeim s urak, ti ti ti...Wllsi ebek...

 Nehogy megharagjatok...annak ellenére hogy néha tul viccelődök mert csak az... hiz az én Jézusom Él, aki ad neked Él-léte Italt...na srégen régen leirtam, hogy egy igan igan érdőklődő Iskola tanár volt amcsiba...mentem, s valami irtó betegség ütött meg, mikor mire odaértam, EGY NEKTÁR ITALLA ITATTAK MEG... s rögtön...abszi ulti élővé váltam...s ollan örömmel beszélgettem ezzel a tanárral... aki MAGÁNAK KERESTE HOGY HOGY IGAZ JÉZUS...

 Cóval,mindőtöket a mi Jézusunkkal... akit E -WILÁG NEM ISMER... szeretlek, s engemet ténleg érdekelne, hogy MILLEN AZ A NEKTÁR, ami előhozza az IGAZI ÉNT, mert ez a test, eleve döglött...na most akik vért vedelnek...

 feltétlen nem itt jáccódik le, vaggis a husember romlott eleve a husa meg vére...

 Na, varázsital... de millen nektár -méh-pempőkkel...nem feltétlen JÉZUS VÉRE hizzz... NINCS,  NEM VOLT VÉRE...SE HUSA...

Előzmény: Törölt nick (601)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.02 0 0 602

Jézus éllll...

 Nyisd ki szemed...mellecsleg János 8:51???

 NE ÖLJ S AZONNAL LATORKOOOO...

 TE, MEGPASSIONÁTHÁZNÁD S HUSA PUJA de birkaaaa.... VÉRE SERCEG... A SALÁTA GYEREKED...

 Kéteseggtelen...az a kehell...

 

Előzmény: Törölt nick (600)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.02 0 0 601

Mes Sieurs Chevaliers!

 

Javaslom, hogy tartsunk össze, hiszen mindnyájan ugyanannak a spirituális lovagrendnek a tagjai vagyunk - a Krisztus és a Szent Grál Misztikus és Rózsakeresztes Lovagjainak!

 

Vagy talán nem?...DDDDD 

Előzmény: repcsepista (598)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.02 0 0 600

Te milyen vallási hagyományt követsz különben, Pityu?

Előzmény: repcsepista (598)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.02 0 0 599

Azt se felejtsd el, amit a jó öreg Márton doktor mondott, hogy tulajdonképpen minden hívő teológus.:-)

Előzmény: Törölt nick (595)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.01 0 0 598

A Szent -Lelket x Lelkeket NE üzzük el, E -wilág vallagga...kissasszon Szóke, Vallag a barna...

 Cakk ne teccék má má má...na vedük a Zente Babonát: a vért? - add vissza a földnek...

 Mellecslekkk... nem ami bemen, haneee...

 Na fidelem, csak magyar -ember = Jézus él -lel, szeretlek, etyele petyeleee...de a szivedet...ami szivet adokkk ha ha ha...

 astalla astárrr...nem jakartam ss...oltár?

Előzmény: Törölt nick (594)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.01 0 0 597

Mit értesz ezen, önmegvalósítást?

 

Ilyen egyszerű lenne valóban?...:-)

Előzmény: Mirdad (578)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 596

Van olyan szervezet is, hogy Aquitánia Lovagjainak Katolikus és Rózsakeresztes Grál-rendje.

Talán ez őrizte meg legtisztábban a Grálról szóló ősi tanítást. Ennek van egy olyan szakadár csoportja is, amelyik a nevéből törölte a katolikus jelzőt, miután összerúgták a port a helyi aquitániai püspöki karral.

Talán valami homályos tanítás miatt, hogy Jézus keresztre feszítése aljas gyilkosság volt.

mindegy, ebbe most nem ,ennék bele, főleg ebben a topikban...

Előzmény: Törölt nick (589)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 595

Ez rád is vonatkozik, Stüszi...

Előzmény: Törölt nick (591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 594

Szent dolgokból nem jó gúnyt űzni, Pista bácsi, mer könnyen visszanyalhat a fagyi...

Előzmény: repcsepista (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!