Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9618

Vasvári Feri állítólag rég nem él....

Előzmény: andora58 (9617)
andora58 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9617

Úgy tudom hogy MÁRFI és fóóróó is él még.

Előzmény: cucu (9615)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9616

Te mi voltál? Sofőr, vagy kezelő?

Min voltál? Relén, vagy Buda Dugán? vagy Deimosz?

 

Ramocsa és Palesits ott volt még?

Előzmény: andora58 (9613)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9615

Forróval mi van? :)

Előzmény: andora58 (9613)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9614

Márfi őrnagy.

 

nem hinném, mert én a pk. épületben voltam. Helyőrség kp. pk.-ként.

Előzmény: andora58 (9613)
andora58 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9613

Úgy tudom hogy még él az Elemér .

Később Deák után Kovács Barna lett a törzsfönök.

Egyébként valszeg ismerhettük egymást én 80 jun-82.feb -ig voltam a hir...sz---nál.

Te melyik szakasznál voltál??? ki volt raj.pk vagy a szakasz pk-d?

ÜDV.

Előzmény: cucu (9612)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9612

Boros E. él még? Nekem nem volt vele bajom.

Előzmény: andora58 (9610)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9611

A sport tiszt Magyar zászlós volt.

Magyar József alezredes, vagy rosszul emlékszem a nevére,? Pk. helyettes volt, Sebők helyettese.

Deák J. meg a törzsfőnök.

Előzmény: andora58 (9610)
andora58 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9610

?.mire és kire gondolsz..

mind kettőre tudok valamit +képeket....BOROS vagy KOVÁCS BARNA /kobra/

Magyar alez az ki volt?...talán a sport tiszt de az nem volt alez.!

 

Előzmény: cucu (9609)
cucu Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9609

:) És mi a hír róla?

Előzmény: andora58 (9608)
andora58 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 9608

IGEN !

Kinek a pap kinek a papné?.

Előzmény: cucu (9607)
cucu Creative Commons License 2015.01.15 0 0 9607

A Kobra igen, de a Boros Elemér normális katonaember volt. Eredetileg persze bányász. Én jóindulatú embernek ismertem meg. 

 

Németh Gyula pedig szintén jóindulatú volt, egy nagydarab paraszt származású ember. 

 

Magyar alezredesről van valami hír?

Előzmény: Törölt nick (9591)
cucu Creative Commons License 2015.01.14 0 0 9606

Hihetetlen... Nyugodjék békében!

Én is a híradósoknál voltam, 79-81-ig. (Február)

Előzmény: arpapa (9598)
Ricky Hawk Creative Commons License 2015.01.07 0 0 9605

Nagyrádiós! Mikor jössz a dunaújvárosi reptérre?

nyagyrádiós Creative Commons License 2014.12.24 0 0 9604

Mindenkinek kegyelmekben áldott Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kivánok!

badamreg Creative Commons License 2014.12.19 0 0 9603

Sziasztok!

Hamarosan megújul a Magyar Honvédség Referenciafotók weboldal – új külső, 600 új kép, és további tervek! :)

http://mhrfweb.makett.org/MHRF/index.php?lang=hu

A további tervek egy része a az archív képek gyűjtögetése, publikálása lenne. Aki tehát szívesen scannelne (vagy már megtette) és küldene saját (családi kézen lévő) haditechnikai képeket (szárazföldi harc és egyéb járművek), szívesen várom, hogy átmentsük a jövőnek. Természetesen korrekt hivatkozással a szerzőre, ahogy eddig is.

Sok kép kering a neten de a legtisztább az lenne, ha a tulajdonostól kaphatnám meg, hiszen az nem ad semmilyen vitára okot. De az is jó, hogy „szia, az én képeim ezen vagy ezen a címen/fórumon/Facebookon stb. találhatók, használd nyugodtan”.

A képeket ide lehetne küldeni: kapcsolat.mhrf@gmail.com

 

Előre is köszönöm szépen!

 

Üdv:

Ádám

Írnok01 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 9602

" A szakértő úgy számolja: ez a pusztító kapacitás – egyidejű, csoportos indítás esetén – a hirosimai atombomba erejének a százhatvanszorosát (!) tudta volna produkálni.

Ez a rakétadandár volt a Magyar Néphadsereg legnagyobb csapásmérő ereje. És mivel a túloldalon sem csak imádkoztak, tétlenkedtek, hihetetlen szerencsénk volt (és ép eszünk), hogy sem onnan ide, sem innen oda nem lövöldöztünk. Ha ezt tettük volna, ez a könyv sem jöhetett volna létre. Én nem írhatnék róla, ön nem olvashatná."

 

Hát erről pofázok! Primitív nép kezébe (ruszkik) atomfegyver???? Hát Csernobillal is kísérleteztek, kikapcsolták a biztonsági rendszert és  "teszteltek". Mi lett az eredmény?? Több százezer halott, több millió rákos és nemzedékekre eltorzított genetika,szennyezett föld, stb!!! 

Írnok01 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 9600

De mortuis nil nisi bene. Ezt következetesen úgy fordítják, hogy "Halottakról jót vagy semmit". Ez mindenképpen helytelen, mert a latin "bene" jelentése 'jól'. A 'jót' az "bonum" lenne. Tanuljuk már meg végre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (9593)
tuzer Creative Commons License 2014.11.17 0 0 9599

Nyugodjon békében!

Előzmény: arpapa (9598)
arpapa Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9598

Gyászhír!

2014. szeptember. 12 - én elhunyt Svejk52 topictársunk, aki ezen a fórumon felvállalta a nevét: Kerényi László, 1952 - ben született.
1973 - 1975 között teljesített sorkatonai szolgálatot az MN 1480 Rakétadandár Híradó századánál.

Készült a szeptember végi Hadifesztiválra, melyet már nem érhetett meg, de májusban még ott volt.

Nagyszerű katona, barát, munkatárs, és családapa távozott közülünk.
Emlékét kegyelettel őrizzük, és tisztelettel emlékezünk rá!
Kerényi László, Svejk52 nyugodj békében!




Előzmény: Svejk52 (9560)
nyagyrádiós Creative Commons License 2014.11.03 0 0 9597

Kedves Lajkas! Hol találom az e-mail cimedet?

Előzmény: Lajkas (9596)
Lajkas Creative Commons License 2014.10.29 0 0 9596

Hali "nyagyrádiós" ! Írjál már légyszíves rám, nekem publikus az email címem. Én is 72-74ig voltam a hiradó századnál. Üdv: Lajkas

Előzmény: nyagyrádiós (9565)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 9595

Vagy jeget csinalni ejszaka a kis patkanyoknak a focipalyan.

andora58 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 9594

Rosszul emlékszel tavaly Sebők János hunyt el.

Németh Gyula már régebben.

Ö a SZU-ban végzett a katonai fő sulin....és nagyon szerette a focit..föleg akkor ha 80-cm havat kellett a  merszjelev-röl letakaritani a sorállamánynak! VASÁRNAP pihi napon.

Előzmény: Törölt nick (9593)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 9593

A parancsnok helyettesét Németh Gyulának hívták, ha jól emlékszem tavaly hunyt el. Sokan nem élnek már az egykori hivatásosok közül. Halottról vagy jót vagy semmit...

Előzmény: North Coast (9592)
North Coast Creative Commons License 2014.10.08 0 1 9592

Hát igen, sok egyszerűelméjű választotta a tiszthelyettesi/tiszti hivatást. De azért az MN 1480-ban voltak értelmes, jószándékú hivatásosok is. Kb. a teljes állomány 5%-a. A legnagyobb tuskó az a laktanyaparancsnok volt, aki a Sebők János után jött. Szerencsére már elfelejtettem a nevét.

 

Kevés olyan laktanya volt hazánkban, ahol az öregek is csak kéthavonta mehettek haza egyszer. Ez a sorállomány 95%-ának ilyen volt.

 

Annyiból jó volt, hogy kemény embert csinált az elkényeztetett aranyifjakból is. És a civil életben is tapasztalom, hogy aki volt katona, az sokkal komolyabb ember, valahogy jobb munkatárs is.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9591)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.30 0 0 9591

Nektek ettol merevedesetek van? Azelott meg azota sem lattam olyan ostoba embereket mint a 1480 tisztjei. Igazi szuletett surmok a Kobraval meg a Borossal az elen. Normalis ember orul ha leszerel és utana nem mesel ezekrol a tahosagokrol.

nyagyrádiós Creative Commons License 2014.09.22 0 0 9590

Másod időszakban egy alkalommal a METEO századdal voltam, mert körzet meteot kellett adnom egész Dunánntúlnak, méghozzá "vakon". Ez azt jelentette, hogy meghatározott időpontban adtam a táviratot úgy, hogy senki sem jelzett vissza, hogy vette-e vagy sem. Ekkor Vucskics százados volt a METEO század parancsnoka. A századnál a hivatásosok és a sorállomány nagy része is rendelkezett matematikusi képesitéssel. Kevesen is voltak, jobban egymásra volt utalva a hivatásos és a sorállomány. Vucskics századost ha hivatták Csepellel ment. Egyszer jön a kocsihoz hogy aludhatna-e pár órát, mert nagyon fáradt. A padládán (ebben voltak a javitó kábelek) megágyaztunkneki, aludt vagy tiz órát. A kezéhez volt bilincselve egy biztonsági zárral ellátott barba bőrtáska. Amikor felébredt rögtön azt nézte érintetlen-e a táska. Este kérdi az egyik öreg sorkatona, hogy éjjel fel vagyuk-e. Mondtam neki, hogy valaki mindig ügyeletben van a rádiónál. A sátrukban lévő TBK - át (kurblis telefon) összekötötűk a kocsival a nálunk lévő 1 dob könnyú vezetékkel (tyúkbél), melyet veztékes vezérlés esetén használtunk. Igy egész éjjel tudtak a METEO - sok aludni. Egész éjszaka nyugodt volt, nem kereste Őket senki. Másnap reggel Vucskics százados megköszönte, hogy egész éjjel helyettük fenn voltunk, mert soha nem tudtak egy éjszakát mindannyian nyugodtan végig aludni. Nagyon jól éreztűk magunkat a METEO századnál, mintha nem is az MN 1480 - nál lettünk volna. Magasan képzett, intelligens, egymást nagyon megbecsülő hivatásos és sorállományú katonák voltak, nagyon megszerettük és tiszteltük Őket. Közülük mindenki szinte állandóan dolgozott, mivel nagyon kevesen voltak. Ha eszembe jutnak még most is jó érzéssel gondolok rájuk.         

nyagyrádiós Creative Commons License 2014.09.16 0 0 9589

A három témán felül még kettő jött elő (de lehet hogy követi még több is). Második időszak elején, ifjú örvezetőként közölte velem Boros alhadnagy, hogy állomásparancsnokként a Hadtápfőnök rádiósa leszek. Előttem egy továbbszolgáló szakaszvezető volt a Hadtápfőnök rádiósa, de leszerelt. A Hadtápfőnök őrnagy volt, a nevére nem emlékszem. Az arcát sem láttam soha, mivel egy nagykeretes napszemüveget viselt mindig, a sapkáját mélyen a szemébe húzta. A hadtáp menetoszlop élén  ő ment, utána egy kisrádiós, majd harmadikként én, és a menteoszlopot egy kisrádiós zárta. Menet közben is állandó összeköttetést kellett tartanom, ezért a harckocsi antenna volt kitéve, a két aggragátorból az egyik mindig ment. Amikor települtünk azt mondta milyen messze kell mennem, hogy ne hallja az aggregátort, mert attól nem tud aludni. Jócskán arrébb települtünk, a kisrádióssal URH - án tartottuk a kapcsolatot. Ha táviratot vettem, beszóltam az URH - án,valaki mindig jött, átvette a távratott, vagy hozta és továbbtottuk. Egyik alkalommal személyesen jött a Hadtápfőnök, hozott egy rúd pick szalámit és mondta. "Azt üzeni magának a Biri (a Hirfőnök), hogy mielőbb térjen át géptáviróra, mert annyi táviratot fog kapni, amit nem lehet billentyűvel leadni". TDR kóddal leadtam az ellenállomásnak, hogy térjen át gétáviró üzemmódra. A géptáviró összeköttetést hamar létrehoztuk. Egy félóra múlva mindenfelöl hozták a táviratokat motorral, Gazzal, Csepellel, még Kun főtörzs is jött a kétéltűvel. Perforált lyukszalagon voltak a táviratok, melyeket gépadóval továbbtottuk. Egyszer csak látom, hogy a hadtáp század menet oszlopbba sorol, a harmadik helyet kihagyták nekünk. Amikor megkaptuk a parancsot, hogy vége a gyakorlatnak lebontottunk és besoroltunk az oszlopba és elindultunk a laktanyába. Később tudtuk meg, hogy aznap egyedül nekünk volt összeköttetésünk a Székesfehérvári Hirezreddel, ezért kellett géptáviróra áttérni. A Hadtápfőnök és a Hirfőnök is megdicsérte a rajt a folyamatos géptáviró összeköttetés biztostásáért.     

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.07 0 0 9588

Nem a járőr bajnokságra gondoltam éppen, hanem a rádiós kiképzésre. Azt tudom, hogy a Füge nagy járőr volt.

Előzmény: nyagyrádiós (9587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!