Keresés

Részletes keresés

noi24 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 4514

Mi a nyomtatvány pontos neve? Köszi a segítséget

Előzmény: Törölt nick (4513)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 4513

Oep honlapján fent van egy nyomtatvány, én azt töltöttem ki. De kézzel is elfogadják.

 

Előzmény: noi24 (4510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 4512

Kedves Irogy!

 

OEP Általános Finanszírozási Főosztály 1139 Budapest, Váci út 73/A. szám alá kell küldeni. Nekem 15 napon belül meghozták a határozatukat.

Irogy Creative Commons License 2016.01.20 0 0 4511

S.O.S segítsetek!

Beküldtem az OEP felé a kérelmemet arra a címre ami itt a topic-on volt ( Budapest, Váci út ), de visszajött, hogy a címzett ismeretlen. Akkor most hová kell beadni? Valaki tud egy pontos címet?

Köszi

noi24 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 4510

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki az oep kérelemmel kapcsolatban gyomorgyűrűhöz? Kézzel írott legyen vagy géppel? Mit kell tartalmaznia pontosan? Van hozzá formanyomtatvány vagy adatlap amit ki kell hozzá tölteni? Mi a pontos cím ahová küldeni kell? Vagy esetleg elérek hozzá egy mintát? Stb.. nem szeretnék többször nekifutni, ezért érdekelnek a tapasztalatok. Előre is köszönöm

Nyufffi Creative Commons License 2016.01.06 0 0 4509

Sziasztok!

 

Lenne kedves valami régi motoros leírni, hogy hogyan zajlik most a gyűrű állítás? Nekem 5 éve van és mostanában minden szorul, ha nem eszem szilárdat akkor nem megy le a folyadék, nagyon idegesítő. Tudna valaki telefonszámot adni? még mindig a péterffyben van az állítás? Köszönöm a segítségeteket! :) <3

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 4508

Kedves Irogy!

 

Lehet, hogy már egy kicsit megkésve írok, de azért leírom:

 

Másolatot mellékelj az OEP-nek. Az eredeti példány nálad marad.

Én kézzel írtam a kérelmet, de ismerek olyant, aki géppel írta és az is rendben volt. :)

 

Sok sikert neked! 

Előzmény: Irogy (4506)
ZsuzsaT Creative Commons License 2015.12.16 0 0 4507

Sziasztok , én nagyon sokat gondolkodtam a gyomorgyűrűs megoldáson de valahogy nem tudtam magam rávenni ,egy éve találkoztam a metodic módszerrel és segített nagyon sokat érdemes egy pillantást vetnetek rá.

 

http://csakanoknek.hu/eletmod/hogyan-zajlik-az-anyagcseretipus-meres-a-metodic-nal/

Irogy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4506

Kérdésem azokhoz szól, akik már beadták az oep-hez a gyűrű támogatási kérelmet.

 

1. Eredeti orvosi papírokat, leleteket kell csatolni vagy elég a másolat?

 

2. A kérelmet kézzel írtátok vagy géppel ?

 

Köszi

Irogy Creative Commons License 2015.12.02 0 0 4505

A jövő héten megyek vissza a professzor Úrhoz a leletekkel, meglátom mit mond.

 

Előzmény: Törölt nick (4503)
tzs72 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 4504

Prücsökke Szia én 3hónap múlva hivtak.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.24 0 0 4503

Meg tudja valaki mondani, hogy kb. mikor hív az asszisztens az időponttal? A prof azt mondta valszeg idén megoperál.Minden nap a hívást várom.. Már olyan türelmetlen vagyok! Katt és Irogy, ti hogy álltok?

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 4502

Kedves Zitadela!

A port a két mell között a szegycsont felett van az én esetemben és kitapintható.

Február óta 25 kg ment le rólam, ami nem tipikus, mivel mások gyorsabban fogynak.

Már nem vagyok fiatal, az anyagcserém is lassabb, de így is elégedett vagyok a fogyásommal.

Az emailcimem:

torpikek

kukac

tvn.hu

 

Azért írom így, mert nem akarom, hogy spamrobotok zaklassanak.

Ha írsz a tárgyban jelezd, hogy ki vagy, mert nem nyitok meg minden emailt.

Előzmény: Zitadela (4499)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 4501

Kedves Irogy!

 

Arra figyelj nagyon, hogy ne pszichológus, hanem pszichiáter szakorvos adjon neked ajánlást a műtéthez.

Előzmény: Irogy (4500)
Irogy Creative Commons License 2015.11.07 0 0 4500

Köszönöm a segítséget, már a vizsgálatok közepén járok. Egy dolog lenne még vissza a pszichológiai vizsgálat. Abban majd segít az endokrinológus orvos vagy magamnak kell keresnem. Már felhívtam egyet az nem vállalta. Pécsett kihez lehet menni ilyen ügyben?

Előzmény: Dönci27 (4469)
Zitadela Creative Commons License 2015.11.06 0 0 4499

Kedvés Szupernagyi!

 

Értettem mire gondoltál.. ;)

 A port a has kb. melyik részére esik? Kitapintható? 

Megkérdezhetem, hogy mennyit sikerült leadni, és mennyi idő alatt?

Esetleg kérhetek egy mail címet hozzád?

 

Köszönöm.

 

 

 

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 4498

Kedves Zitadela!

 

Az "alacsonyt" idézőjelben értettem!

 

De gondolom te is elolvastad a rengeteg gyomorgyűrűs anyagot, amit a neten nagyon sok oldalon elérsz.

Pl. Ilyeneket:

 

"

A műtét feltételei:

  40 kg/m² feletti testtömeg-index két vagy több társbetegség fennállásával
  Többszöri sikertelen fogyókúra és jo-jo effektus 
  Legalább 5 éve fennálló túlsúly
  Hosszútávú együttműködő készség, akaraterő és kitartás
  Sürgős szívműtét vagy ízületi protézis beültetés miatt szükséges súlycsökkentés
  A lehetséges szövődmények kockázatának vállalása
  A gyűrű mellett megvalósítandó táplálkozási és életviteli szabályok maradéktalan betartása  "

forrás:  http://www.gyomorgyuru.info/m1_kinek.htm

 

Hogy a Professzor Úr 35,5 vagy alatti BMI számmal elfogad-e műtétre, az az első megbeszélésen kiderül.

Remélem neked is sikerül hamarosan leadnod a felesleget!

Előzmény: Zitadela (4497)
Zitadela Creative Commons License 2015.11.03 0 0 4497

Szupernagyi!

Köszönöm a választ! Alacsony? 😰😰

Majdnem eléri a 40-et. Hát csak nem kell még híznom a cél érdekében...

 

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 4496

Kedves Zitadela!

 

Budapesten nem csinálnak gyűrűbeültetést.

Debrecenben és Pécsett két helyen is van erre lehetőség.

Az egyik a PTE Klinikája Vereczkei Professzor Úrral, a másik a Da Vinci Magánklinika.

 

Én csak a PTE Klinikájáról tudok írni.

Ott sincs várólista!

A beszélgetés után, ha az alacsony BMI ellenére vállalják a műtétedet, akkor megkapod a kivizsgálások listáját, Amikor az összes kivizsgálás megtörtént, akkor tudtok műtéti időpontról beszélni.    

 

Előzmény: Zitadela (4493)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 4495

Kedves Prücsökke!

 

A műtőben a műtét alatt helyeznek el valahová egy kis csövet (aminek az anyagát és méretét nem tudom) és ez a cső fogja elvezetni a műtött területről a véres, savós váladékot. Ez a váladék egy tasakban gyűlik, ami nem fog téged akadályozni a közlekedésben, vagy alvásban. Katétert is kapsz, így két tasakkal leszel gazdagabb, de ezekkel a tasakokkal simán lehet sétálgatni. W.C.-re is ki tudsz menni és tisztálkodni is tudsz majd. A tusolás nem ajánlott, de szivaccsal alaposan meg tudod majd tisztítani magadat. Én már a műtét másnapján aktív voltam és sokat mozgolódtam, valamint a közérzetem is remek volt. Ne félj, mert nincs miért.

Fizetni azt hiszem szerdán kellett.

Egy nagyon kedves hölgy jött az ágyamhoz a kórteremben és ott elrendeztük az anyagiakat, közben jól elbeszélgettünk. Ha nem hozzátartozód viszi be a pénzt, használni tudod a kórházi széfet. Ebben a nővérek tudnak segíteni.

Nyugi nem lesz semmi baj!

Előzmény: Törölt nick (4494)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 4494

Kedves Szupernagyi! Köszönöm válaszod! Milyen csövet fog belőlem kivenni?? Azt is írd meg légy szíves, hogy az önrészt mikor kell kifizetni? Műtét előtt vagy után?  Még attól parázom,hogy ki tudok majd menni WC.re? Köszönöm a válaszaidat!

Előzmény: Szupernagyi10101 (4492)
Zitadela Creative Commons License 2015.11.01 0 0 4493

Sziasztok!

A napokban döntöttem el, hogy a fogyásomhoz gyomorgyűrű segítségét fogom igénybe venni. 167 cm a magassaágom, ehhez 95-99 kg a testsúlyom. Bár sokan úgy gondolják, hogy ez nem extém elhízás, utálom magamat.

A fórumot olvasgatva a legtöbben a pécsi klinikát részesítik előnyben, Pesten a Péterfy-ről egyet találtam, hogy amióta nincs Dr. Bene, azóta csak rosszat hallani.

Erről tud valaki valamit?

További kérdésem az lenne, hogy az első konzultációtól számítva, kb. mennyi idő múlva műtik az embert? 

Hallottam olyat is, hogy olyan sok a jelentkező, hogy várólista van.

Ennek mi a valóság alapja?

 

 

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 4492

Kedves Prücsökke!

 

A  műtét napján elég sokat fogsz aludni és nem igazán lesznek fájdalmaid. Nekem csak akkor fájt a műtét helye, amikor oldalra fordultam, mert csak úgy tudok aludni. De az is csak addig fájt, amíg megfordultam. Az a kevés fájdalom, ami a műtét után van nem szörnyű és mire elhagyod a kórházat már alig érzed. 

A műtét másnapján elvisznek nyeléspróbára, ahol a röntgenben kontrasztanyagot kortyolgatva látják, hogy a folyadék akadálytalanul lemegy. 

Kedden és szerdán gyógytornásszal találkozol, dietetikussal is fogsz beszélgetni. Szerdán a Professzor Úr kiveszi belőled a csövet, ami egyáltalán nem fáj. Én feleslegesen rettegtem tőle. Szinte meg sem éreztem.

Felesleges félned, mert minden szuperul megy  abban a csapatban.

A műtét után nem leszel 0 diétán! Kapsz enni csak keveset, de nem leszel éhes egyáltalán.

A hozzátartozók NE vigyenek ételt neked, innod pedig csak vizet szabad.

Hidd el hamar elszalad az a pár nap, kevés lesz a fájdalom, a kellemetlenség és cserébe végre beindul a fogyásod és egy új fittebb, energikusabb élet vár rád is, mert eldobod azt a zsírtömeget, ami korlátozta az életedet!

Előzmény: Törölt nick (4491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.30 0 0 4491

Kedves Szupernagyi! Köszönöm válaszod! Igen a professzor fog műteni,nekem is nagyon szimpi. Lennél kedves írnál még a műtét utáni napokról? Volt e fájdalmad, hogy bírtad evés nélkül, mit csináltak csütörtökig veled? Olyan jó, hogy nyugtatsz, jólesik!!

Előzmény: Szupernagyi10101 (4490)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 4490

Kedves Prücsökke!

 

Amennyiben téged is Vereczkei Professzor úr operál Pécsett nem kapsz beöntést.

Vasárnap délben ehetsz utoljára, vacsorát már nem ehetsz.

Vasárnap este és hétfőn reggel is kapsz enyhe nyugtatót, ami majd az alvásodat is segíti.

Ne izgulj, mert nagyon profi csapat kezébe kerülsz.

Nem emlékszem hogyan altattak, mert annyira kedvesek voltak a műtőben, hogy nem is figyeltem mi történik velem. Talán kaptam a vénámba injekciót, de nem biztos.

Pénteki napon majd beszélgetni fogsz az altató orvosoddal és ő szívesen elmondja neked, hogyan altatnak.

Nem tudom, hogy a port mitől marad stabilan a helyén, de szerintem ezt is elmondja neked a Professzor úr, akinek a keze aranyból, a szíve angyalból van! 

Februárban volt a műtétem, de már nem látszódnak az apró bemetszések helyei, így megszámolni sem tudom őket. Csak a portnál látszódik a heg. Igen varratok lesznek az apró bemetszéseknél,  de ezek gyorsan és gyönyörűen begyógyulnak.

Ne félj, mert nincs mitől!

Előzmény: Törölt nick (4489)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.29 0 0 4489

Kedves Szupernagyi ! Köszönöm válaszod. Megírnád még azt is, hogy műtét előtt volt-e beöntés? Még arra is kíváncsi vagyok,hogy az altatás maszkos, vagy letolnak valamit a gégéden? A port mitől marad azon a helyen, ahová rakják? Hány metszés lesz  és varrják utána? Aki tud informálni, annak köszönöm szépen.

Előzmény: Szupernagyi10101 (4487)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4488

Kedves Kattttttt!

 

Én is kaptam ilyen levelet.

Megírtam nekik, hogy soha nem kezeltek kórházban túlsúly miatt, soha nem szedtem olyan gyógyszert, ami "segít" a fogyásban (mert erre szakmámból adódóan is brrrrrrr a gondolatom) 

Megirtam nekik, hogy milyen diétákat alkalmaztam és mennyit sikerült fogynom egy-egy alkalommal, majd a visszatért kilókat is ecseteltem.

Így, hogy nem volt kórházi zárójelentésem...... stb. így is kaptam 50 % támogatást, mert nálam már komoly egészségkárosodást okozott a túlsúly.

Sok sikert neked!

Előzmény: Kattttttt (4486)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4487

Kedves Prücsökke!

 

Én ide küldtem:

 

OEP Általános Finanszírozási Főosztály

1139 Budapest, Váci út 73/A

Előzmény: Törölt nick (4485)
Kattttttt Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4486

Sziasztok!

Nagyon nagy a probléma... :-( Szeptember elején feladtam a kérelmet az OEP-nek, aki visszaválaszot, és hiánypótlásra hívja fel a figyelmem. Olyanokat kérnek, amiket eleve megküldtem (Pl. pszichológiai szakvélemény), de sebaj, kapják újra.

De egy a lényeg, az egyik pont nagyon aggaszt.., bemásolom:

 

" testsúlycsökkentésre irányuló eddigi kezeléseket (gyógyszeres kezelés, diéta, életmódváltás), és azok eredményét (ambuláns lapok, zárójelentések, leletek) és időtartamát a kiinduló és a kezelés eredményeképpen elért testsúly és BMI adataokkal."

 

 

Kapott válaszként már valaki ilyet..? Ez most akkor mit jelenthet..?? Tudna valaki ebben segíteni..?

 

Szép estét mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.22 0 0 4485

Megírnátok, hogy milyen címre kell beadni az OEP támogatási

kérelmet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!