Keresés

Részletes keresés

Joana_ Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1450
Köszi! Mikor kezdünk megint futni? :)
Előzmény: aagica (1448)
-merci- Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1449

Hali,

Inkabb lany, hiaba mentem a kotelezo uh-kra es 2x 4d-ra, azert nem tutti, de a biztos dokik, inkabb lanyt mondanak. Miki lanyokat tud:))

Nalunk tobb baba nem lesz, mi kettőt terveztünk, aztan johet az edzes.Itthon van mar szuper futopad, most meg Miki szeretne venni szobakerekpart, mar ebbol is vannak nagyon jok. 

Igy majd megtudom nezni az idei olimpiat nyugodtan itthon.

JO edzes lanyok, asszonyok!

Előzmény: BTimea (1446)
aagica Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1448
5350 méter.
Jelenleg nekem túl hosszú. :))
Előzmény: Joana_ (1447)
Joana_ Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1447

Lányok, milyen hosszú az a "szigetkör", amit olyan sokan emlegetnek?

egy nem pesti

BTimea Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1446
Mindenkinek boldog, betegségektől mentes, futókm-ekben gazdag új évet kívánok.

Merci, gratulálok, nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul az utánpótlás.
Tudjátok már, hogy a fiú- vagy a lányvátlóba lehet majd a babát nevezni? :-)

Mivel holnap még tart a téli szünet, inkább még itthon maradnék a gyerekekkel és nem futnék, de jövő héten már jó lenne, ha tudnánk találkozni. Addigra talán már lehet futni babakocsival is a szigeten. Aki tud, jöjjön.
Előzmény: -merci- (1445)
-merci- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 1445

Kedves 7241gabi,

Akkor lehet, h Valentin napi babáitok lesznek:))

Nalunk Timi oktoberi mint en, kisteso marciusi (elvileg) mint Miki. Most nekem is nagyobb a pocakom mint az elozo terhessegnel. De hat nincs ket egyfoma varandosag. Van itthon futogep es eloszor majd azon aztan szep lassan pedig kint az utcan, termeszetbe szeretnek en is nyartol majd mozogni. Ősszel vmi verseny 5-7km futoverseny, mert en olyan tipus vagyok, ha nincs konkret verseny nem igazan tudok felkeszulni, vagy van Győrben szept vege -oktober eleje  egy triatlon senior verseny  ( 3km futas-16km bico-300 m uszas), itt mar indulhatnak 30 ev feletti nők is . A sorrend azert mas, h nehogy megfazzanak az emberek:)) Utana gulyasparti van, nagyon jo a hangulat.

Előzmény: 7241gabi (1444)
7241gabi Creative Commons License 2007.12.29 0 0 1444

Szia Merci!

A fiúk elvileg február közepén érkeznek, de nagy esély van rá, hogy hamarabb.

Mivel az eleje nekem nagyon húzósan indult, nemhogy futás vagy túra nem jöhetett szóba, menni sem tudtam, leginkább kórházban feküdtem. Pedig voltak terveim:-)

Mire rendbejöttem, addigra már csak a terhestorna maradt, amit kb. 3 hónapig tudtam csinálni, szerencsére elég intenzíven. Mostanra már annyira nagy a pocakom (a fiúk együtt kb. 3,5 kilót nyomnak, plusz a járulékos cucc), hogy komoly kihívás a séta a boltig. Leginkább félig vízszintesben kapok levegőt, sanszos, hogy az utolsó hónap is kórház lesz. Hát ennyit az aktív, boldog kismama létről:-)

Ha minden rendben lesz áprilistól futunk!

A babát márciusra várjátok?

Előzmény: -merci- (1443)
-merci- Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1443

Kedves 7241gabi,

Te/ti mire várjátok a babák érkezését?

Érdekes 2005-ben az első 6 hónapba teljesítményturáztam, majd leálltam orvosi utasításra, utána már csak 2 órás város sétákra mentünk a Mikivel. Most pedig 6 hónaposan nagy pocakkal kezdtem/tünk el geoládás gyalogturákat. Friss levegő és természetjárás, de jővőre már szeretnék futni is.

Előzmény: 7241gabi (1426)
-merci- Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1442

Kedves Ganki,

gratulalunk, nalunk elvileg 2008.03.15-en fog érkezni a kistesó, Timi már nagyon várja.

szilvi-019 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1441

Szia Ganki!

Gratulálok a picihez!Nagyon szép neve van,ha lenne lányom én is adám ezt neki,de mi csak fiúkban vagyunk profik :-)

Boldog új évet mindannyiótoknak!

ganki Creative Commons License 2007.12.26 0 0 1440
Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek azt az örömhírt, hogy december 19-én 14.16-kor megszületett kislányom Hanna. 3040 grammal és 51 centivel.

A Karácsonyt már itthon töltöttük. Emma nagyon örült a kicsi lánynak, néha túlzottan is. :-) Kicsit még zsúfoltak a napjaink, de már álmodozom arról hogy újra futni fogok. De ezzel megvárom a 6 hetes orvosi kontrollvizsgálatot és remélem hogy utána már nem lesznek ilyen mínuszok és akkor mehetek veletek futkározni a Margitszigetre.

Addig is boldog Karácsonyt és futókilométerekben gazdag Új Évet kívánok Nektek!
Sziasztok: ganki
bors! Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1438

Kedves Tímea, Rohamcsiga, Akaber:

Köszönjük az idei közös futásokat, beszélgetéseket, igazán jók voltak. Remélem jövőre is folytatódik, esetleg új tagokkal, a baba-mama futás. Mi benne lennénk.

Nagyon szép és boldog Karácsonyt kívánunk Nektek és családotoknak!

Bors és Andris

akeber Creative Commons License 2007.12.19 0 0 1437

Sziasztok!

Bérlet lejárási akcióban vagyunk így karácsony előtt-után!!! A Wellness bérletet már kihasználtam (el sem merem mondani milyen olcsón kijött így egy alkalom :-)) de az uszi bérlet még várat magára 2 alkalommal. Így a pénteki futás helyett inkább azt, mert aztán a 2 ünnep között jönnek a bejgli-leúszók...

Aztán újra hajrá!

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

bors! Creative Commons License 2007.12.18 0 0 1436

Sziasztok!

Holnap mi ismét nem megyünk futni... Ez a karácsonyi lótás-futás túl sok nekem és Andrisnak is.

rohamcsiga Creative Commons License 2007.12.14 0 0 1435

Hello udv itt. Ha tudsz gyere szerdan 10 korul +- egy ora igeny szerint:-)

Volt szo futoskocsikrol, igen azzal futunk, amit leszurtem en, ket fontos dolog van ami a kovetkezo harom: Jo nagy kerekek, haromkereku stabil vaz, es jo uttartas (lehessen egy kezzel is tolni, tartsa az iranyt ilyesmi) Ha ketto megvalosul ezekbol mar elvezetes lehet a futas. Azert majd a tobbiek is leirjak szerintuk mi a lenyeg

Előzmény: lencsok (1433)
bors! Creative Commons License 2007.12.14 0 0 1434
Nem tudom, jött volna-e valaki, de asszem mi nem megyünk. :-(
lencsok Creative Commons License 2007.12.13 0 0 1433

Sziasztok!

Csak most kezdtem el olvasgatni a topicot, mert szeretnék újra futkározni a baba mellett. Most öt hónapos. Sajnos nem volt energiám az összes hozzászólást végigolvasni, de lenne néhány kérdésem, bocs ha erről már volt szó korábban. Olvastam, hogy közületek is többen futnak babakocsival. Én most tervezem, hogy veszek egyet a futáshoz. Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Milyet érdemes venni, milyet semmiképpen? Köszi!

bors! Creative Commons License 2007.12.12 0 0 1432

Timi:

Sajnálom, hogy nem tudtunk már találkozni. Andris eléggé hajtogatta, hogy haza, haza, ebéd, ebéd. A kocsiban is folyton ezt ismételgette. :-) Nomeg, fél óránál tovább ő nem képes megülni egy foglalkozáson (szerencsére még nem is kell neki). Hiába erőltetem, valahogy nem kötik le ezek az együtt éneklős dolgok.

Ha a mainál egy picit jobb idő lenne pénteken, én mennék egy laza körre a Szigetre. De egy körön még a néha szemerkélő eső sem számít.

akeber Creative Commons License 2007.12.11 0 0 1431

igen, én járok, de Rebus már 1 hete nem volt. És ahogy nem vittem oda, úgy szűnt meg a dacossága, megint teljesen normális. Érthetően tudomásomra adta a minap, hogy ő oda nem-nem! És ez komoly nem-nem volt. De 3-szor voltam így is a héten, (múlt héten) a nagyik vigyáztak rá. És futni is voltunk babakocsival, bírja. De ha ilyen ocsmány idő lesz pénteken, én tutira nem megyek a szigetre, akkor inkább konditerem. 18-ig van bérletem. Úgyhogy nincs nyűgösség, csak fáradtság!

Azért vagyok fáradt, mert én meg épp a gépeket használom, erősítek, na meg persze futok, bicajozok, ellipszis..... stb. és aztán nem bírom ki, hogy ne szaunázzak. Így a lépcsőn már alig tudok lemenni. Az órákra nem jó a bérletem, de nem is bánom, soha nem szerettem ezeket.

Előzmény: BTimea (1428)
rohamcsiga Creative Commons License 2007.12.11 0 0 1430

En meg nem megyek holnap. Lenyegeben labon hordtam ki ezt az arcureggyulat es igy sokkal lassabban gyogyul. Azert igyekszem pihenni is, es mar majdnem jol vagyok, de nem merek, felek megint visszaesek. Pedig a mozgas nekem is nagyon hianyzik.

bors! Creative Commons License 2007.12.11 0 0 1429
Mi nem valószínű, hogy megyünk holnap. A Művészetek Palotájában lesz egy Ringató Karácsony nevű rendezvény, oda viszem el Andrist fél 11-re. (Ha nagyon szép idő lesz, akkor még lehet, hogy meggondolom magam. Lassan egy hete nem csinálok semmi dinamikusat, csak ülök egy helyben ill. Andrissal foglalkozom, így már kezdem magamon érezni a Timi által említett nyűgösséget.) 
BTimea Creative Commons License 2007.12.11 0 0 1428
Akeber, mire jutottál végül? Jártok azért rendszeresen Rebussal? Szerintem az a legfontosabb, hogy neked jó legyen. Egy nyűgös anyuka nehezen tud mit kezdeni egy akármilyen jó állapotban levő babával is, de egy kipihent, feltöltődött anyuka le tud csendesíteni még egy nyűgös babát is. Persze azért ez nem azt akarja jelenteni, hogy most aztán mindent bele és éjjel nappal az edzőterem gépeit kell koptatni :-)
Szoktál tornázni is vagy inkább a gépeket használod? Azért kérdezem, mert én is járok egy ilyen intézménybe, de én főképp az órákat látogatom.

Holnap jönne valaki futni? Én szívesen mennék, hacsak nem szakad nagyon az eső.
Előzmény: akeber (1425)
lujzett Creative Commons License 2007.12.08 0 0 1427

:) Jól ki lehet fullasztani magad rajta. Rólam úgy szokott csöpögni az izzadság, hogy csupa víz lesz a gép :) Mögöttem vannak a futógépek, már a hangjuk sem tetszik, úgy dübörög rajtuk minden lépés.

7241gabi Creative Commons License 2007.12.08 0 0 1426

nyilván valamelyik gyártó írta...

baromság.

akeber Creative Commons License 2007.12.08 0 0 1425

Lujzett, ma kipróbáltam azt a kimondhatatlan nevűt, hát nem semmi.... Jól megdolgozott :-) (kevesen voltak, és nem nézett senki, mit bénázok ott bippelésekkel...)

A futógépről még az jutott eszembe, hogy én inkább oldalra szoktam kibillenni, ha gyorsan futok. Biztosan megszoktam a terepen babakocsis futást, és már túl egyenletes a gép.

Valahol azt olvastam, hogy az ízületeknek jobb a gép. Ezt nehéz elhinnem, nem tudom, mi lehet a tudományos alapja, talán a gumipad? (szó szerint...) Nekem soha semmi bajom nem volt még a futástól, gumipad ide vagy oda... és imádok aszfalton futni.

Előzmény: lujzett (1423)
lujzett Creative Commons License 2007.12.08 0 0 1424
Ja, persze nem mindennapos program ez, mondjuk 2-szer egy héten, plusz szombaton.
Előzmény: lujzett (1423)
lujzett Creative Commons License 2007.12.08 0 0 1423

Este szoktam menni, miután a férjem hazaér. Ő fürdet, fektet, stb., mire hazaérek, a kölkek alszanak, mint a bunda. Fél 9-re itthon szoktam lenni, szóval nem is megy el az egész este. Egy baj van, néha nem bírom rávenni magam, hogy az egész napos rohangálás után este elinduljak a hidegbe, sötétbe. Viszont most indulok is gyorsan :)

Előzmény: akeber (1422)
akeber Creative Commons License 2007.12.07 0 0 1422

Nem rossz a futógép, de az igazi az igazi! Olyan szempontból vicces, hogy lehet állítgatni, meg kipróbálni, mennyit bír az ember, már csak heccből is. Jópofa, nekem meg az az izé volt olyan, hogy a közelébe sem mertem menni... :-) Hiába, régimódi vagyok.

Ma már teljesen "normális" volt Rebus, de elalváskor azt mondta még utolsó erejéből: Emese, nem...... (Emese a gondozó lány, aki vigyázott rá) Ez elég egyértelmű, csak azt nem értem, akkor miért jött olyan lelkesen?!

Ki vigyáz a babára, amíg ellipszis trénerezel?

Előzmény: lujzett (1421)
lujzett Creative Commons License 2007.12.07 0 0 1421

Én simán el tudom hinni, hogy "büntet". Én sose hagytam "idegenre" a gyerekeimet, még nagyobbikat sem az ovin kívül, de én asszem már a nemnormális kategóriába tartozom e téren ;)

Amúgy milyen a futógép? Olyan érzés, mint a rendes futás? Mióta tél van és sötét, én is fitnesszterembe járok, de én leragadtam az ellipszis trénernél - vagy hogy írják ezt - a futógép nem tetszett meg ránézésre. Valahogy attól félek, hogy "ledob" :)

Előzmény: akeber (1420)
akeber Creative Commons License 2007.12.07 0 0 1420

Sziasztok!

Ahogy ígértem, kipróbáltam Rebussal a babakocsis futást ma reggel 9-10-ig, csak itt helyben, nem akartam a szoktatást rögtön a Margitszigettel kezdeni. Bár tehettem volna, mert annak ellenére, hogy éjjel 11 órát aludt, reggel 7-kor kelt, szinte azonnal elaludt.

Még a hétvégén, ha az idő olyan, megyünk egy párszor, auztán jövő hét pénteken akkor "szigetelhetünk".

A wellness terem nagyon jó, de úgy látom, Rebus mostanában "büntet", hogy sokat voltunk, és egyedül hagytam. Aranyosan játszott, jól érezte magát, de heti több (4-5) alkalom még lehet, hogy sok volt egy ilyen pici lánynak. Durcáskodott itthon, nem is akart látni, soha nem volt ilyen. (20 hónapos)

Esetleg volt valakinek ilyen tapasztalata? 3 napja nem voltunk, azóta szemlátomást javult a helyzet, már hagyja magát ölelgetni. :-)) Egy kicsit off-topik, de mégiscsak összefüggésben van a baba-mama sporttal.

(ja, és senki ne gondolja, hogy egy szívtelen anya vagyok, sőt.... csak szeretek magammal is foglalkozni, bár aki ezt a fórumot olvassa, valszeg hasonlóan gondolkodik.) ;-)

Előzmény: BTimea (1412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!