Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2016.06.20 0 0 843

Azért nem adom fel, mindenképpen venni fogok télálló formát!

Előzmény: Gábor 35 (842)
Gábor 35 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 842

Köszönöm szépen a dícséretet..:)

 

örülök,  hogy kihajtott a fád....:)

Előzmény: unartis: (839)
Gábor 35 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 841

a képen a nagyobb már 3 éve kint telel és ez a 3-dik virágzása. Tavaly nem hozott virágot. Sajna ez az "aglandaou" hülyesége. A második képen egy fiatal (2 éves) idei ültetésű 'mouflal'...

 

Köszönöm a gratulációt. Neked is gratula a 2 virágzóhoz..:) Akkor idén pácolás lesz és 'vetőmag' gyártás?:)

Előzmény: marinmegye (836)
unartis: Creative Commons License 2016.06.11 0 0 840

júliusban megyünk a családdal arra fele nyaralni, pontosan hol található ez az olajfa Füreden?

Előzmény: Bandhi (812)
unartis: Creative Commons License 2016.06.11 0 0 839

jól néznek ki ....

Előzmény: Gábor 35 (835)
unartis: Creative Commons License 2016.06.11 0 0 838

örülök, hogy élnek :-)

Előzmény: Gábor 35 (835)
unartis: Creative Commons License 2016.06.11 0 0 837

Mindkettő visszafagyott, de alulról hajtanak, idén bent teleltem őket.

marinmegye Creative Commons License 2016.06.11 0 0 836

szépek 

 

ezek áttelt szabadföldi olajfák? vagy friss kiültetések?

ha áttelelt és szépen virágzik akkor nagy gratula. ( mert gondolom akkor levélvesztés sem volt  a télen)

 

amugy a  2 db olajfám nálam is virágtengerben,  kötnek jajdejo lesz a termés

:)

 

 

Előzmény: Gábor 35 (835)
Gábor 35 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 835

Kicsit leült ez a fórum..:)

 

Ti hogy álltok a virágzással?

 

Az enyémek ilyen csodálatosan virágoznak:

 

 

Pro.polisz Creative Commons License 2016.03.19 0 0 834

A_chanban ma láttam virág bimbókkal teli cserepes olajfákat kb. 50 cm-es, 3 eft áron. A fajta nem volt rajta. Ki tudja porzó nélkül hogy terem, de szép kis kompakt fák voltak...

marinmegye Creative Commons License 2016.02.15 0 0 833

Általában ha megfagy akkor nem a fagyáskor hanem az első meleg hullám + hőmérskletben dobja le a leveleit. ezért nem januárban a fagyokban dobta le hanem mostanság. 

szerintem  -10et majdnem mindegyik fajtának ki kell birnia .  Én nem aggódnék.

kapargasd meg a kérgét a száron/ágakon, ha zöldel a kéreg alatt akkor még él a növény. - azaz ki fog hajtani.

 

Dmkert -ből vigyázz arra hogy egymással kompatibilis növényket vegyél ( ha gyümölcskötést akarsz)

       pl. Leccio az elvileg nagyon jó fagytűrő ,  de javasolt 'párja' Frantoio meg nem annyira...

 

unartis: Creative Commons License 2016.02.15 0 0 832

Egy ismerősöm évek óta nevel Szentendrén szabadban olajfát, azért ott is lehetnek -10-nél hidegebb telek. Arra nem kérdeztem rá, hogy tavaszra lehullik-e a levele, vagy tavasszal hullik-e le a levele. Várom, hogy mozduljanak a növények, mert akkor többet tudok erről írni, elviekben a DM kert árul fagytűrő fajtákat, ha ezeknek most annyi lenne, akkor be fogok szerezni olyanokat!

Előzmény: marinmegye (831)
marinmegye Creative Commons License 2016.02.13 0 0 831

személyes tapasztalatom a kiültetett olajfa lombhullásáról nincs.

de

sok örökzöld mediterrán növény igy viselkedik . éa én sok helyen olvastam, hallottam hoyg olajfa is ezt csinálja.

valószínű a -10 elég volt neki( lehet többször volt vagy még van valami faktor bejátszott )  hogy a növény ugygondolja levelet vált. 

 

Nem kell aggódni tuti kihajt!!

Előzmény: unartis: (830)
unartis: Creative Commons License 2016.02.13 0 0 830

Csak hullanak a levelei az olajfáknak, a hetek óta tartó jó időben néztem, ha jól emlékszem tavaly is ezt játszotta az akkor még egy darab növényem, pedig fagymentes, hűvös helyen telelt. Úgy tűnik fagyos idő esetén lombhullató ként viselkedik, akkor ez egy fél-örökzöld fa lesz.(Legalább is remélem nem a pusztulását jelenti, mert ez a tél nem volt nagyon hideg.

Előzmény: marinmegye (826)
unartis: Creative Commons License 2016.01.26 0 0 829

Mondhatni, hogy az alföld szívében vagyunk(Csongrád belsejében kertvárosi övezetben), itt is elég zord szokott néha lenni a tél, eddig elég kegyes volt az időjárás. Külterületen itt is lehetett -12-15 c°

Egy kertész ismerősöm mondta, hogy időnként bele csempészik az Olea europaea-t a kuncsaft kertjébe, amiről sokszor nem is tud a kuncsaft, hogy ilyen különlegességek növekednek a kertben. :-), mondta, hogy vissza vissza járva, ezek a telepített fák nagyon szépen növekednek a klímánkon! Ami még az érdekes, hogy téli napsütés ennek a kettőnek ami kertben van láthatóan nme ártott, nem úgy, mint a sövénybe telepített babérjaim levele, illetve kb 1.5 méterre az olajfáktól található babérom levele is sérült!

Előzmény: marinmegye (828)
marinmegye Creative Commons License 2016.01.26 0 0 828

hm

hát a birtokon volt -15.3 ( január 1. )

meg többször -11 azóta

 

De a házfal elött 1.5 méterre mérve csak -10 volt az abuszulut minimum itt is...

Szóval házfal elé kerül majd.

 

 

Előzmény: unartis: (827)
unartis: Creative Commons License 2016.01.26 0 0 827

Két három alkalommal szilvesztertől volt 5-7 napon kereszetül egész napos fagy, a leghidegebb -10 lehetett, -8 c° is volt néhány reggel, alig volt hótakaró, ha esett akkor hamar olvadt, most is egy ilyen olvadásos időszak van.

Előzmény: marinmegye (826)
marinmegye Creative Commons License 2016.01.25 0 0 826

idén tavaszal én is ezt tervezem,  kiültetni és hagyni takarás nélkül.

és mond mennyi volt ott a minimum? illetbve mennyi volt tartósabb fagy?

 

Előzmény: unartis: (825)
unartis: Creative Commons License 2016.01.25 0 0 825

Sziasztok!

 

Kettő olajfát kint hagytam  a földben idén télire, a gyökerek avartakarót kaptak, tegnapelőtt így néztek ki:

 

szuromia Creative Commons License 2015.12.08 0 0 824

Amerikai lepkekabóca. Agresszív inváziós faj, igazából sok kárt nem okoz, csak elrondítja a gazdanövényt. A lárvák gyártják ezt a fehér viaszos szöszt és a gyantának látszó fényes taknyot is. Pucold le, ahogy tudod, aztán 2%-os Agrollal fújd le az egész növényt. Ha nincs Agrolod, mert az EU-nak hála már 3 éve nem gyártják, káliszappant javasolnak helyette, de ha kicsit vegyészkedni van kedved, patikában tudsz venni parafinolajat, ami az Agrol fő összetevője. Hogy azt hogy és mivel kell keverni, nem tudom. 

Előzmény: plkdav (823)
plkdav Creative Commons License 2015.12.07 0 0 823

Sziasztok :)

Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a bonsainak, beltérben tartott fának mi lehet a baja?

Gubacsokat, kártevőkre jellemző nyomokat nem láttam rajta, ennek ellenére fehér szövedék jelent meg a gyümölcsmúmiákon és a fás részeken is (bár ez lehet a gyanta is, ami beborítja a leveleket, és ráfolyik a hajtásvégekre, fás részekre is...) Túl melege van, vagy valami élettani/tápanyag probléma?

Előre is köszönöm szépen!

Doddsz Creative Commons License 2015.11.07 0 0 822

Huh, köszi, akkor jó. :) Akkor majd kitalálok valamit a teleltetésre. Szerinted honnan tudnám kideríteni, hogy milyen fajta?

Előzmény: Gábor 35 (821)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 821

Már azt hittem nagyobb a gond.....

 

Te ennek semmi baja nincs... Ez ilyen...:)

 

Ezekkel a fura levelekkel ne foglalkozz....azzal viszont sokkal jobban, hogy hűvös helyen teleltesd (az se baj ha sötét)....0-10 fok között. Ha ennél melegebb helyen telelteted akkor beindul, lekopaszodik és nagyon nyúlánk leveleket  illetve ágakat fog hozni. Ami se nem szép se nem esztétikus...:) Utána tavasszal a teraszon mikor kirakod akkor vagy szétég a naptól vagy a szél tépi meg....(és akkor meg pláne nem lesz: se nem szép, se nem esztétikus:)

 

Egyébként a külföldről behozott olajfák az első évben (illetve években) érzékenyek mindenre ezért sűrűn előfordul levélhullás illetve a "pávaszem" nevű gombabetegség de ez később alább marad...

 

Tavasszal nem árt ha megpermetezed 'bordói extra' permettel.....

 

Túl fogja élni...:)

Előzmény: Doddsz (819)
Doddsz Creative Commons License 2015.11.04 -1 0 820

Íme:

Doddsz Creative Commons License 2015.11.04 0 0 819

Halihó! :)

Itt vannak a képek. Lakásban van, mert sajnos nincs teraszom, de nem szoktam abban a szobában befűteni. Gondolod, hogy még így, fűtés nélkül is túl meleg van neki? 

Egyébként lehet a klímaváltozás is, mert Németországból hoztam. 

Ugye, túléli azért?

Előzmény: Gábor 35 (818)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 818

Szia....:)

 

Bepöndörödött?  Kár hogy nincs róla fotó.....

És jó volna tudni most hol is van a növény....a teraszon, a garázsban (vagy valami hűvös helyen) vagy a lakásban. A levélhullás általában akkor jelentkezik ha hirtelen megváltozik körülötte a klíma...például a teraszról így ősz vége felé berakod a meleg lakásba (ahelyett hogy valami hűvös helyen telelne).... vagy külföldről hozott növényt először megcsípi a fagy és akkor dobálja le a leveleit. Szóval ez nagyon sok mindentől lehet....

 

A bepöndörödés. Na most ez megint egy pár dologtól lehet. Itt is jó volna tudni hol van a növény.....mert ha kint akkor a hidegtől fordulhat elő ilyesmi a nagyon friss hajtásvégek levelein. Ez akkor szokott előfordulni mikor a növény félárnyékos illetve árnyékos helyen nevelkedik. Találkoztam egyszer egy olyan esettel mikor egy atkaféle szívogatta a leveleket (lefújtam 1%-os agrol-al és többet nem szívogatta..:)...) Na most mindkét esetben a levél maga alá csavarodik és kókadt jellegű.

 

A hajtásvégi cseppekkel pedig már egy párszor én is találkoztam bár már régebben....istenigazából fogalmam sincs mitől lehetnek és mi rá a magyarázat. Gyanakodtam parányi állatokra, nagyon sokat kerestem az interneten róla leírást...de nem találtam semmit... de egy biztos nem sok vizet zavarnak. Magyarul ne foglalkozz a harmatcseppekkel mert nincs köze a levélhulláshoz.

 

Írd majd le, hogy most hol van és eddig hol volt.....meg küldj egy fotót és akkor okosabbak leszünk de szerintem nem olyan nagy a probléma..:)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Doddsz (817)
Doddsz Creative Commons License 2015.11.02 0 0 817

Sziasztok,

nekem nem rég lett olajfám, sajnos nem tudom, milyen fajta, kb 2 hónapja kaptam meg, én úgy saccolom, kb 3 éves lehet. Az utóbbi időben néhány levele bepöndörödött, és az egészségesek közül sokat ledobál. Új hajtásokat ugyan hoz, de megfigyeltem, hogy a frissen kifejlődött levelek végén fura, átlátszó gyantacsepp jelenik meg. (néhányon) Régebbi levelek tetején is észrevehető ez a gyantaszerű ragacs. Van tippetek, hogy ez most mi??? Ha van, nagyon megköszönném a segítséget! :(((

Doddsz

becko9 Creative Commons License 2015.10.30 0 1 816

Termés:

o f

Pro.polisz Creative Commons License 2015.08.23 0 0 815

Hello, én is szeretem az "olajfát". Gyönyörű a törzse az öreg fáknak, a termése meg csodás, ha jól van elkészítve. Horvátországban majdnem vettem kb. 1 méteres kis fácskákat, már volt rajtuk termés is. 60-80 kuna körül voltak (1 kuna kb. 43 ft volt), de a teleltetés problémát okozna. Az eladó kinevette az olajfa árát firtató kérdésemet, mert szerinte olajfa nincs, csak olíva fa (olive tree az oil tree helyett).

Hoztam pár hajtást, megpróbáltam incittel gyökereztetni, egyelőre még van pár élő kb. 3 hetes dugvány...

Bandhi Creative Commons License 2015.08.19 0 0 814

Kérlek, bármi gondolatod, tapasztalatod, friss infóid vannak olajfákról, kérlek oszd meg velünk. Köszi!

Előzmény: Gábor 35 (813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!