Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6487

:-))))))

Előzmény: Shang_Tsung (6481)
jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6486

Nincs olyan, hogy " kapu őrzői". Ez a Te fixa ideád,  elképzelésed. Lehet, hogy  valakik szeretnék ezt màsokkal elhitetni, mert ez az érdekük,  de valójában nincs ilyen. A felébredéshez nem kell mester, ezt szàmos felébredett bizonyítja.

  A felébredéshez nem kell mester, sem beavatás, sem engedély, sem senki. Csak kegyelem. A buddhistàk és làmák  nem őrzik azt a bizonyos kaput. Vannak nem buddhista felébredettek is. 

 

 

mondja ezt kicsoda? hát pedig van olyan, hogy a kapu őrzői. senki nem mondta, hogy ezek a kizárólagosan a buddhista lámák, hanem a megszabadultak, és talán azoknak egy része, akiknek hatalmában áll, vagy akikhez tartoznak bizonyos lelkek. nyilván ebben az elnyomott állapotban nincs rálátásom a hierarchikus elrendeződésre, viszont a saját tapasztalataim nyomósabbak az elméletnél. az elméletet mindig a gyakorlathoz kell igazítani, márpedig a tény az, hogy vannak, akik eldöntik átmész-e vagy sem a túloldalra. mindegy mennyi érdemet halmoztál fel, minden mindegy, csak az ő érdekük vagy számításuk számít.

 

A felébredéshez nem kell mester, sem beavatás, sem engedély, sem senki. Csak kegyelem. A buddhistàk és làmák  nem őrzik azt a bizonyos kaput. Vannak nem buddhista felébredettek is. 

persze, nekem soha nem volt mesterem, önerőből értem el mindent, ráadásul 24 év alatt. és elértem pontosan azt, amit a láma. nem is ok nélkül haragszok rá, hanem mert nincs lényegi különbség közöttünk, ugyanazok az érdemeink, ha az enyémek nem nagyobbak, de mivel ő volt korábban a célban, meghatározhatta mi lesz velem, hogy megfoszt a hatalmamtól szépen lassan, hogy beköltözhessen amikor már nem tudok ellenállni. 

 

Nem vártál segítséget, ez is rendben van.  Kétlem, hogy ez lenne a buddhista iratokban, de akár igaz is lehet. 

 

 

kétled, de akár igaz is lehet. ez mit jelent? nézzél már meg egy tantrikus ábrázolást. nem kell messzire menned, tele van vele az internet. olvasd már el a wikiben, hogy mik azok a sziddhik? mégcsak tibetiül vagy kínaiul sem kell tudnod hozzá. és értelmezd. persze nem neked mondom, mert te tudod. csak porthintesz a közönség szemébe. 

te hogyan értelmezed amit a dalai láma mondott, hogy mao ce tung bódhiszattva, csak muszáj volt lehülyéznie a közmegítélés miatt? nem én mondok fura dolgokat, hanem ők, ti... csakhát ugye az ecceri nem tudja követni, mert hinni akar...

Előzmény: Törölt nick (6484)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6485

Kedves! 

 

Amíg hiszel ebben a "kapu őrzői" elképzelésben, addig a beszélgetéseink körbe-körbe  fognak haladni. Nem sok értelmét làtom, hogy erről vitatkozzunk tovább. 

Persze üdvözölve vagy továbbra is itt a topikban. Jó beszélgetést!

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6484

Kedves! 

 

Nincs olyan, hogy " kapu őrzői". Ez a Te fixa ideád,  elképzelésed. Lehet, hogy  valakik szeretnék ezt màsokkal elhitetni, mert ez az érdekük,  de valójában nincs ilyen. A felébredéshez nem kell mester, ezt szàmos felébredett bizonyítja.

  A felébredéshez nem kell mester, sem beavatás, sem engedély, sem senki. Csak kegyelem. A buddhistàk és làmák  nem őrzik azt a bizonyos kaput. Vannak nem buddhista felébredettek is. 

 

Egyébként nem kell elnyomni az embert, hogy álomban maradjon. A legtöbb ember, kivétel sok van, boldog az àlmával, nem is akar még felébredni. Ez rendben is van. Minden a rendjén van. 

 

Mi tart minket az álmunkban?

A megrögzött hiteink. Azok az elképzeléseink, amiket annyira igaznak hiszünk, hogy meg sem kérdőjelezzük. 

 

Nem vártál segítséget, ez is rendben van.  Kétlem, hogy ez lenne a buddhista iratokban, de akár igaz is lehet. A felébredettek ilyenek-olyanok.  Nem ez a làma lenne az első, aki így viselkedik. Osho is híres volt arról, hogy visszaélt az emberek bizalmával. Ramana Maharishiről nem hallottam ilyet. 

Szabad akarat valóban nincs, de nem azért, mert lennének nagyobb hatalmú, elnyomó lények, akik feletted érvényesítik az akaratukat. Önmagában bármilyen akarat, illúzió. 

Előzmény: jaemuB (6480)
jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6483

nem vagyok izzadós típus. ezér gondoltam veszek egy szaunát. neked gyöngyözik az orrod alatt, ha meleg van? nekem nem. nalátod. 

Előzmény: Shang_Tsung (6482)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.29 -1 0 6482

Nem tom mit izzacc, ott van fehéren feketén, hogy a definiciókat haza kell küldeni. Nem kötheted a garázsbejáróhoz őket, meg fognak enni

Előzmény: jaemuB (6480)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.29 -1 0 6481

Szerintem nem mindig. Olyan is wan, hogy egy csajjal szemeznek, akkor más a felállás

Előzmény: Tiszta tudat (6475)
jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6480

Te valójában az Önvaló vagy, mindig is az voltál, mindig az leszel, nem is tudnál más lenni. El lehet róla felejtkezni. A felébredés pedig pont arról szól, hogy emlékezel rá, pontosan tudod, hogy ki vagy te valójában. Ezt senki soha nem veheti el tőled. 

 

hát tudom. ezér vagyok nagyszerű. nyugodtan oszthatom a pofonokat.

 

 

Egyedül mi kell a felébredéshez?

Kegyelem. 

 

a félkegyelműség az már félsiker? a félkegyelmű ezt hiszi. vajon igaza van?

 

 

Mester nem szükséges hozzá. 

 

de van rá szükség, csak nem úgy, ahogy gondolják. ezek a kapu őrzői, plusz az idea megtestesítői. ha nem léteznének, hogy lehetne hinni valami jóban? sehogy. mert nem lenne bizonyíték, hogy ezek megvalósítható minőségek. 

 

Nem tudok segíteni, pedig szeretnék. Más se fog itt a fórumon. Vagy elhiszik, amit mondasz, vagy nem. Nem mindegy?! A helyzeteden nem segít. Nagyon sötét dolgokat festesz le. Ha ez igaz, én biztos otthagynám őket. Tudom, megfenyegettek...

 

nem kértem segítséget. csak elmondom mi van. akárhogyan is, legalább elgondolkodnak rajta. 

olyan dolgokat festek le, amiket tapasztalok, és amik benne vannak a buddhista iratokban is. hogy ez kinek milyen árnyalatú, az a saját értelmétől függ. nekem nem sötét, hanem semmilyen. azt elhiszem, hogy ijesztő, mert a legtöbb ember képtelen lenne ezt feldolgozni, egyszerűen nem áll rá semmilyen szinten készen. pedig semmi újat nem mondok, minden olvasható jópár évszázada, a dalai láma és a karmapa maga mondja ki ugyanezen dolgokat. csakhát ugye az önigazolási vágy eltakarja az emberek elől a valóságot. 

kár erőltetned ezt az otthagynád dolgot, és félrevezetően azt sugallni, hogy ez az én választásom. tudod jól, hogy nem az. csakhát meg kell őrizni a látszatot. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6479)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6479

Nem tudok segíteni, pedig szeretnék. Más se fog itt a fórumon. Vagy elhiszik, amit mondasz, vagy nem. Nem mindegy?! A helyzeteden nem segít. Nagyon sötét dolgokat festesz le. Ha ez igaz, én biztos otthagynám őket. Tudom, megfenyegettek...

Az biztos, hogy a felébredés nem a lámàk, nem a buddhisták privilégiuma. Végtelen szàmú dimenzióban végtelen számú lény van.

Te valójában az Önvaló vagy, mindig is az voltál, mindig az leszel, nem is tudnál más lenni. El lehet róla felejtkezni. A felébredés pedig pont arról szól, hogy emlékezel rá, pontosan tudod, hogy ki vagy te valójában. Ezt senki soha nem veheti el tőled. 

A felébredetteknek nem érdekük, hogy a többi lény aludjon. Pont az ellenkezője igaz. 

Egyedül mi kell a felébredéshez?

Kegyelem. 

Mester nem szükséges hozzá. 

Minden jót kívánok neked! 

jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6478

azt mondtad mindenkinek van egoja, a mesternek is. akkor neki is fáj, hogy nincs szabad akarata, vagy neki van, és azt másokon gyakorolja, úgyhogy neki nincs mi fájjon?

Előzmény: Törölt nick (6426)
jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6477

ha beülsz a mátrixba, akkor csak Neoval azonosulsz? nem minden szereplővel?

Előzmény: Törölt nick (6428)
jaemuB Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6476

pont úgy játszod a nemértemet, mint tappancsmancs

Előzmény: Törölt nick (6430)
Tiszta tudat Creative Commons License 2021.12.29 0 0 6475

Amikor a Tudat a tudatosodás okán képessé válik elszakadni a formától, önmagára eszmél.

 

Előzmény: Törölt nick (6419)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6430

Ott lesz a bajban, ha szólítják a bajban. Azt is mondta, hogy megváltoztatja a sorsot? 

Előzmény: Eekihu (6429)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6428

Ha beülök egy moziba, és annyira magával ragad a film, hogy azonosulok a főszereplővel, és azt hiszem, én vagyok Neo, Neo pedig a világot akarja megmenteni, akkor az kinek az akarata?

Előzmény: Eekihu (6427)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6426

Csak halkan jegyzem meg, én nem találom sehol a szabad akaratot. 

Hű, de tud fàjni ez az egónak!

Előzmény: Eekihu (6425)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6422

Csináltam. Mákosat is. :-)

 

20 éve én is ezt írtam volna erre. Hülyeség! 

Hàt nem az?! Az elme szempontjából mindenképp! 

Előzmény: Shang_Tsung (6417)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6420

Ha egyetértesz velem, jó. 

Ha nem értesz velem egyet, úgy is jó. 

Most mi lesz? :-))

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6419

 

Úgy, hogy nem azonosulok vele.

 

Előzmény: Eekihu (6414)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.28 -1 0 6417

Ez is hüjeség. Mér nem csinálsz inkább diós bejglit? 

Előzmény: Törölt nick (6416)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6416

Kedves Eekihu! 

 

Légy üdvözölve a topikban! 

Mindenkinek van hitendszere, az maga az én. A történet. 

A leszűrt tapasztalat. A múlt. Az azonosulás.

Nincs vele baj, főleg, ha tudatosak vagyunk rá, és tudjuk, hogy valójában aki, ami vagyok, az nem ez. 

 

Számomra az is rendben van, ha más a véleményed. Sőt!;-)

Visszatérve eredeti megjegyzésedhez: én nem tapasztaltam azt, hogy megszabadultak fogvatartanak lényeket. 

 

Mindenki maga az egy, örök Önvaló, bár egyesek, akik még én-nek hiszik magukat, az én-t álmodják, nem emlékeznek rá, hogy ők  most is, és mindörökké valójában mik. Ez így van rendjén. 

 

A legjobbakat!

Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.28 -1 0 6415

Tudod mire jöttem rá Biga drága? Hogy te túl szabadon gondolkocc, én meg láncolom magam a rabsághoz.

 

Ergo ha felfordul a világ, mi akkor is a saját kötöttségeink rabjai maradunk.

Előzmény: Biga Cubensis (-)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.28 -1 0 6413

Nem tom hogyan hajcsam el a definicióimat. De az is lehet ők nem engednek el énengem.

Előzmény: Biga Cubensis (-)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.28 -1 0 6411

Gyakorló anyaként biztos tudnál segíteni, hogy én meg pályakezdő gyakorló tömeggyilkos vagyok, de elakadtam már az elején. Tudom, hogy kell egy jó terv, de a tollammal walami baly wan pedig cica vízeletbe mártottam mégse fog

Előzmény: Törölt nick (6409)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6409

Gyakorló anyaként csak tipp volt. Lehet, hogy sokkal több. :-)

Előzmény: Eekihu (6405)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6408

A tapasztalataiból nem szűrtél le olyan dolgokat, hogy ez ilyen, ez olyan, a megszabadultak fogvatartanak lényeket?

Előzmény: Eekihu (6402)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6406

Nincs énje, nem is zavarja. A halál sem zavarná. 

A testet zavarja az éhség. Ami valójában vagyok, az a test és a személy?

Előzmény: Eekihu (6403)
Eekihu Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6405

pont 200?

Előzmény: Törölt nick (6401)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6404

Szerinted egy Buddha valójában személy? Egy valaki? 

Te személy vagy valójában?

Előzmény: Eekihu (6399)
Eekihu Creative Commons License 2021.12.28 0 0 6403

vazze, ha nincs énje, akkor mér zavarja, hogy éhes. éhenhal oszt annyi. 

Előzmény: Törölt nick (6401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!