Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 15284

"ma a kemencei erdei úton."

Lehet szabad ott "közlekedni" ??

Nem büntetnek ?

Előzmény: battistero (15282)
turboman107 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 15283

Üdv Freewinderek

 

Volt Freewindem egy darabig és  nekem amire használtam túrázásra barangolásra remekül bevált. azonban volt egy negatívum amit nem tudtam kiküszöbölni ami pedig a turbulencia 100 km per óra környékén illetve felette. 176 cm magas vagyok menet közbe pont fej magasságba terelte a plexi a turbulens levegőt emiatt  a szélzaj  hangosabb volt picit megemelkedve csendesebbé vált lehúzódva hasonló volt a helyzet de  a kényelmes ülő helyzetben pont a  sisakomra terelte a szelet.

próbáltam givi turaplexivel de nem igazán javitott a helyzeten sőt .

Szóval tapasztalt e ilyesmit valaki vagy ez csak nekem  tünt fel illetve mi a megoldás?

Vagy ez csak engem zavart?

battistero Creative Commons License 2017.06.05 0 0 15282

Sziasztok!

Az utóbbi időben jópár Freewindet láttam :-)

A múlt héten Mezőkövesden, majd Gyöngyös környékén a 3 sz. főúton, ma a kemencei erdei úton..., meg jópárszor Pesten.

blazsej doki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 15281

Szia,

Köszi, igy lesz.

Zollex black gasket maker kerül a hengertalpra igy már biztos.

Majd csipkedem magam ne kössön meg idő előtt.

 

Előzmény: dulka2 (15280)
dulka2 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 15280

Szia!

A talptömítéshez én tömítőpasztát raknék. Igaz, hogy akkor elég gyorsan össze kell rakni ilyen melegben mert ugye az megköt. Jó a szerelőpaszta is. Hengerfejhez semmi nem kell sztem. Az impregnálva van. (elmondom, hogy nekem amikor szétment és szétszedtem úgy esett le a hf. tömítés mint ha 2 perce rakták volna össze előtte. Semmi hiba nem látszott rajta. A felületek ezüstszínűen tiszták voltak, sehol egy pici ráégett darabka sem. Így, bár még ilyet soha nem csináltam, visszaraktam a tömítést... ezt letagadom, ha kell... Amúgy még vagy 22000 km.-t elmentem vele és semmi gond nem volt).

Előzmény: blazsej doki (15279)
blazsej doki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 15279

Szia,

 

Nagyon sokat segitettél, köszönöm. (ha megakadot irok még..)

 

Az inditógenerátos deklije kijött könnyen, szerencsére, a felsöholtpont jelet takaró csavar volt küzdősebb..

 

Én a blokkot nem vettem ki, menni fog igy is, marad az, hogy kőrbe futom illetve befűzőm magam.

 

A vezérműlácom új lehet, mert hiába kint a feszitő, együtt a lánckerékkel nem tudom kivenni a vezérműtengelyt.

Marad az "A" terv, C lemez le, csavarok ki...

A hengert pedig duatttyúval együtt fűzöm le. 

Igy kevesebb az esélyem hogy odaverek valamit mikor rakom össze.

 

 

Mai utolsó szakmai kérdés a hengertalp tömitéssl és hengerfejtömitéssel kapcsolatos:

- a hengertalp tömitést szárazon vagy hőálló szerelőpasztával (fekete instant gasket maker 285°C ig hőálló) érdemes összerakni?

- a hengerfejtömités motorolajjal bekenve (amit használok a Suzihoz Repsol Moto4T ) vagy zsiiiiiral javasolt?

 

Köszönöm!

Előzmény: dulka2 (15278)
dulka2 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 15278

Szia!

Van kúpos rész de én úgy csináltam, hogy a csapszeget tettem bele utolag amikor a dugó benne volt. Ha Neked kézre esik akkor rátolhatod a hengert is. Ilyenkor rakd körbe ronggyal a blokkot mert az a rohadt sieger szeret pont a blokkba potyogni... Igen a feszítővel ellentétes oldalon kell feszesnek lennie a láncnak. Lehet, hogy ha kiveszed a feszitópatront akkor annyit enged a lánc, hogy ki lehet venni a veztengelyt lánckerékkel együtt. Talán van erre esély de ez nem biztos. Nem árt ha összerakáskor azért van segítséged. Én egyedül csináltam de én kivettem a blokkot és úgy egyszerűbb. Sikerült kiszedni a deklibóől a csavaros ajtót? Mert bele szokott gyógyulni a gumigyűrü miatt. Ha kijött sokkal könnyebb forgatni a motort a főtengelynél. Ha nem akkor feltámasztva sebességben értelemszerűen gyertya nélkül okés. 0.1 , 0.2 a szelephézag.

Előzmény: blazsej doki (15277)
blazsej doki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 15277

Szia,

 

köszönöm, akkor ezzel nem lesz gond. (Vezérműszijjal/-lánccal nem feszitünk soha.)

 

Összerakáskor a láncnak a kipufogó szelepek felé eső részének kell feszesnek lennie, ugye..?

Magyarul a rövidebb szakasznak, ha ismereteim a 4 ütemű Otto motorról és annak forgásirányáról helyesek. :-D

A vezérmű láncketék csakavrok pedig Loctite-t kapnak összeszereléskor + lemez.

 

A hengert Te lehúztad, vagy dugattyúval együtt (seeger ki-csapszeg ki) módszer volt a nyerő?

Van a henger alján kúpos bevezető rész? (a'la 2 ütemű)

Gyűrű összehuzatóm nincs..rögtönöznöm kell.

 

Köszönöm.

Előzmény: dulka2 (15276)
dulka2 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 15276

Szia! Nyugodtan eltekeredhet, hiszen nincsen már rajta a himbasor ami mozgatná a szelepeket. Így, ha eltekeredik nem tud beleérni a dugattyúba  a szelep.  Ovatosan kocogtatva kihajlítod a biztosítást és mondjuk egy patentfogóval megfogod a lánckereket. Semmi gond, ha ezen szerelési folyamat közben elfordul bármi is. DE! ÉS EZ FONTOS! SEMMIKÉPPEN NE FESZÍTSD ÚGY, HOGY HÚZOD VALAMILYEN SZERSZÁMMAL A LÁCOT. Tehát ne a lánccal tarts ellen a hatos csavar kiszedésekor.

Előzmény: blazsej doki (15272)
sonantibus Creative Commons License 2017.05.30 0 0 15275

Korábban írtam, hogy nem mér az órám. Ma elhoztam a szerelőtől, az első keréknél a sebességmérő jeladója volt a ludas. Le volt törve a jeladón a két kis pöcök. Valószínűleg a gumicserénél lett rosszul összerakva.

Utólag  is köszönöm a hasznos ötleteket!

Előzmény: sonantibus (15262)
Andrá$ Creative Commons License 2017.05.30 0 0 15274

Épp most téma facebook csoportban.De itt a gyári   https://www.rdmoto.eu/de/product/798/13236

Előzmény: Krajcár :) (15270)
blazsej doki Creative Commons License 2017.05.30 0 0 15273

Előzmény: blazsej doki (15272)
blazsej doki Creative Commons License 2017.05.30 0 0 15272

Szia Dulka,

 

légyszives segits, kicsit megcsipte az ujjam a facsipesz..

 

A vezérműtengelyt ahhoz hogy kivegyem, le kell szednem a lemezbiztositást és a 2 db csavart ami a lánkereket rögziti.

Eddig megvan odáig, hogy a láncfeszitő komplett kintvan (a rugós feszitő visszatekerve és rögzitve, láncvezető sín kint)

Dugattyú felső holtponton (T), fent szelepváltáson a vezérlés (veztengelyen a két vizszintes bemárás egyvonalban a hengerfej vonalában)

 

Ami a nálam most a feszités, hogy a lemezt hogyan imádkozom ki, hogy ne tekerjek el semmit. Sehogy.

 

Nyilván a csavarfejekről elhajtom a biztositást, kihajtom a csavarokat, lánckerék le (mindezt úgy hogy nem hat rá a gravitáció) veztengely ki,

lánc megtart-felköt-átfűz.

 

Ebben kérem a további segitséget.

Köszönöm előre is.

 

Előzmény: dulka2 (15269)
Mladi Creative Commons License 2017.05.29 0 0 15271

Éljen a WD-40. Újra jó a gyújtáskapcsoló!

Krajcár :) Creative Commons License 2017.05.27 0 0 15270

Sziasztok! 

 

Bukócsövet ki honnan szerzett? Gondolkozom rajta, hogy kéne, mert az a műanyag díszelem elöl túl vastag a ködfényszóróhoz. Vagy azt használva sablonnak, szerintetek lehet hajlítani ugyanolyat fémből, ami picit vékonyabb? 

 

Üdv, 

Henrik 

dulka2 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15269

Nincs trükk. Egyszerű mint a facsipesz...

Előzmény: blazsej doki (15268)
blazsej doki Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15268

Sziasztok,

 

Kiment a hengertalptömités... :-( :-(

Tegnap elkezdtem szétszedni -lebontottam az idomokat, bukócsövet- ma v holnap időm függvényében veszem le a tankot.

Mindezek után jöhet a szivműtét...

Tömitések megvannak, ma hozta a futi.. (Athena mind)

 

Van valami extra amire figyelnem kell mindazontúl ami alapvető? (vezérműlánc ne essen be, dekomressszor a veztengelyen működjön utána is...)

Service Manual megvan, az a Biblia, ha van trükk azt szeretném tudni..

 

Köszönöm.

Dr.B

Mladi Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15267

Köszönöm!

Még egy kicsit fújkálom, aztán ha nem boldogulok, irány az Izabella utca.

Andrá$ Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15266

Ugyanez volt a zárral nekem is, nagyon szorult WD40 segített.Szerintem fúj még bele addig ne cseréld ki.

dulka2 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15265
Előzmény: Mladi (15264)
Mladi Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15264

Köszönöm a választ! A kérdés már csak az tudsz valahol észak pest - Gödöllő környékén ilyen zárast? Illetve lehet még kapni hozzá akár új akár használt jó zárat?

Előzmény: dulka2 (15263)
dulka2 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15263

Ha nem sikerült próbáld meg mégegyszer sokkal több wd40 el.... Sajna a motoroknak a gyújtáskapcsolóját sűrün kell fújni mert sokkal jobban ki van téve az időjárásnak., Ha esik akár napi szinten. Ugyanez igaz a tankajtóra. Ha nem jársz sikerrel akkor ki kell szedni és van olyan záras aki a lamellákhoz igazít kulcsot. Persze a tutti egy másik, jó gyújtáskapcsoló. Ha a záras megcsinálja akkor legalább kettő kulcsot csináltass hozzá rögtön.

Előzmény: Mladi (15261)
sonantibus Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15262

Köszönöm az ötleteket!

Mivel nincs középállványom elvittem szerelőhöz, a héten kiderül a baja.

 

Előzmény: Andrá$ (15258)
Mladi Creative Commons License 2017.05.22 0 0 15261

Sziasztok.

Van valakinek tippje, arra vonatkozólag, hogy mi lehet a baja a gyújtáskapcsolómnak?  Nagyon akadozik. Javítható házilag? Az egyik barátomnak is volt ilyen problémája, de befújta WD 40 sprayal, és jó lett.  Az enyém nem. Esetleg lehet kapni hozzá? Nyáron lesz túránk Albániáig, és így nem szeretnék elindulni vele.

dulka2 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 15260

Az első kerékagyban van egy szén betét. Annak a fülei törnek le és nem forog utána. Azt hiszem a Burgmané is olyan, az általánosabb darab. Valami 8000 re emlékszem árban.

Előzmény: sonantibus (15256)
dulka2 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 15259

Hidegen 0.1 a szívó és 0.2 a kipu.

 

Előzmény: bajusz88 (15257)
Andrá$ Creative Commons License 2017.05.18 0 0 15258

Szerintem vedd ki az elsö kereket ott talàlod a jeladòt azt nèzd meg hatha ott a problèma

Előzmény: sonantibus (15256)
bajusz88 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 15257

Valaki meg tudná mondani a szelep hézag méreteket?

sonantibus Creative Commons License 2017.05.17 0 0 15256

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A km óra menet közben egyik pillanatról a másikra nem mér.

Menet közben pont úgy viselkedik mintha álló helyzetben húznám a gázt.A fordulatszámláló rendesen mutatja a fordulatot, csak a sebességnél 0-át jelez és a km számláló le van fagyva. Van valakinek valami ötlete?

Hatospista Creative Commons License 2017.05.14 0 0 15255

Üdv,kicsit késve de válaszolok. SZóval megszereztem a gyári szimmeringet.Miután levettem az első lánckereket,ismét megnéztem a kihajtótengelyt.Tolómérővel megmértem és vizszintes irányban van neki 0.5-0.6 mm játéka!! De csak vizszintes irányba,amerre a lánc fesziti a tengelyt.Semmilyen más irányba nem tudom mozgatni a tengelyt.Ha a csapágy lenne kikopva,akkor minden irányba kellene neki mozognia.Igy én csak arra tudok gondolni,hogy a csapágyháznál az aludekni kiszopósodott.Megnézni csak a blokk széthúzása után lehetne.Mindenesetre megkapta az új szimeringet,és kapott egy új lánckereket is,ha már le volt szedve.Nem sokat ment azóta,de úgy néz ki nem folyik.Talán még belefér a tengel mozgása a szimering tűrési értékébe ,ameddig tömit.!!

Előzmény: Andrá$ (15253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!