Keresés

Részletes keresés

eve120l Creative Commons License 2006.06.25 0 0 201

Brank!

Még most értelmeztem a hozzászólásodat:)))

Felismertem benne egy pár évvel ezelőtti önmagamat:)))

 

Szépeket neked:Eve))))

 

Előzmény: Brank (174)
eve120l Creative Commons License 2006.06.25 0 0 200
Biztos sokat segítene neki önmaga megismerésében:)))
Előzmény: Barátocska :) (199)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.06.25 0 0 199
Most a gyerkőccel szeretnék végigcsináltatni egy ilyen tanfolyamot, vannak kimondottan gyerekek részére is, és azt hiszem, nagyon aktuális most nálunk egy ilyen. Legalább én is felfrissíteném az emlékeimet :))))
Előzmény: eve120l (198)
eve120l Creative Commons License 2006.06.25 0 0 198

Igen, és előnyömre vált úgyérzem.

Ott ismerkedtem meg először a szavakkal, és azok teremtő erejével, a hiedelmekkel, a programozottsággal.

Mindenesetre örülök, hogy rátaláltam:))))

Előzmény: Barátocska :) (197)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.06.25 0 0 197
Áááá, látszik, hogy agykontrollos voltál!!!!!!! :)))))))))))
Előzmény: eve120l (196)
eve120l Creative Commons License 2006.06.25 0 0 196

Mai kártyám:

 

A tudatosság

lángja

Ne feledd, hogy a világról alkotott képed tudatosságod állapotáról árulkodik.
 
Nem vagy független a világtól, és nincs tőled független, objektív világ.
Minden pillanatban tudatosságod teremti meg a világot, amelyben élsz.
 
 
Ebben a kártyában egyvalami nem tetszik és azt itt most kijavítanám:
"Ne feledd" helyett: "Jusson eszedbe"
 
Tapasztalataim szerint az elme a feledést "veszi" így  értelmezi a szavakat, de lehet, hogy csak nálam?                                                                                                         
Mindenesetre én átfordítom magamnak ezeket, a negatív irányú kijelentéseket          márjórégóta:)))                                                                                                               
 

Szép vasárnapot mindenkinek:Eve:))))

eve120l Creative Commons License 2006.06.24 0 0 195

Mai kártyám:

 

Az elfogadás

bölcsessége

Az elfogadás nem gyengeség.

Hallatlan erő és spirituális hatalom rejlik benne.
Az elfogadással belső szabadságot vívsz ki magadnak minden helyzetben.
Azt tapasztalod, hogy a változás nem kerül erőfeszítésedbe. Szabad vagy.

 

Szép napot:Eve

Barátocska :) Creative Commons License 2006.06.23 0 0 194
Értem én ezt, és nem ítélek. :))) Játszani jó, magunkat nem komolyan venni jó!! Vannak olyan helyzetek viszont, amikor megtiszteled a másik embert azzal, hogy komolyan veszed, amit mond, mert ô nem biztos, hogy éppen játszik, és lehet, hogy téged is komolyan vesz. Így értettem tehát, és ez inkább csak figyelmetlenség talán :))
Előzmény: Törölt nick (188)
eve120l Creative Commons License 2006.06.23 0 0 193

Jóreggelt!

 

Ma ezt a kártyát húztam:

 

Megszabadulás

a változáson keresztül

A megvilágosodás nem pusztán a folyamatos belső és külső

konfliktus végét jelenti, hanem a szüntelen gondolatáramlás borzasztó szolgaságának a végét is. Milyen döbbenetes is a felszabadulásnak ez az élménye!

 

 

Szép napot :Eve

 

 

firemagic Creative Commons License 2006.06.23 0 0 192

 

Így igaz, nekem sem kell hozzá magyarázat:)

 Folytasd csak a kártyák beírását, szívesen olvasom. Köszönöm.

 

Minden jót Neked is!

Előzmény: eve120l (190)
eve120l Creative Commons License 2006.06.22 0 0 191

Oshó a tömegeknek írt, nekik akart megfelelni ezért.

A figyelme a teljesítésre irányult, az elvárásokra amit vele szemben támasztottak.

Tolle figyelme teljesen befelé irányul, számára huszadrangú kérdés az amit elvárnak tőle , a megfelelés az embereknek, a külsőségeknek.

ez meglátszik a viselkedésükön is és a fellépésükön:))

Szépeket:Eve

Előzmény: Primőr (187)
eve120l Creative Commons License 2006.06.22 0 0 190

Örülök :)))

 

Ezért rakom be a kártyákat:)))

Szerintem neked sem kellett hozzá magyarázat:)))

 

Szép estét, és minden jót:Eve:)))

Előzmény: firemagic (184)
eve120l Creative Commons License 2006.06.22 0 0 189

Seneric!

 

Csak ilyenkor van már időm ittlenni egy kicsit, és ez kevés ahhoz, hogy mélyreható vitába belemenjek, de megpróbálok válaszolni, hogy érthető legyek.

 "A "bölcsesség" az elme hatékony munkáját feltételezi."

Szerintem a bölcsesség nem az elme munkája az az "okosság", az "okoskodás" nem bölcsesség.

"Az ösztöncselekvés nem bölcsesség."

Igaz, és nem is tudás... az valami tudattalanból származó ősi tudás amit az elme nem ismer, nem ismerhet fel mert nincs róla tudomása.

"Ha nem így gondolod, ha nem szeretnéd hogy mások (mert miközben velem vitázol száz ember elolvassa, nem szólva hozzá) közelebb kerüljenek hozzá, akkor sorry."

Nem gondolom, hogy lenne értelme vitázni bármiről és bárkivel, amig vitatkoztam, bizonygattam addig az elmém volt túlnyomó többségben uralmon, benne éltem, és nem voltam biztonságban, mert mindig ujjabb és ujjabb bizonyosságokat kellett szereznem...Vajon ez mit mond? vajon másnak mi a véleménye? stb.

Ez kibillentett az egyensúlyból és a vélemények rabjává váltam a sajátom és mások véleményének rabjává...

Ma már másképp van. Elovasom meghallgatom a véleményeket , de egyikbe sem azonosulok bele, nem én leszek a vélemény hanem van a vélemény és vagyok én,

utána tudok dönteni kívülről, nem azonosulva az előitéletekkel, hagyományokkal ösztönökkel, érzelmekkel és érzésekkel. Ha valami érzést, érzelmi reakciót vált ki belőlem valami esemény akkor pedig tartok egy önvizsgálatot gyorsan.

Neked is tudom ajánlani:))

 

"Jó, hogy meggyógyultál. Bár nem tudom, miből. Miből gondolod, hogy nem szabad ezt elárulnod?"

Elmondtam már egy párszor de akkor most is elmondom: rákos voltam, abból gyógyultam meg és megtanultam azt, hogy mindenki csak magáért felelős, mert az vagyok amire a figyelmem irányul, sem több sem kevesebb, "csak" annyi:))))

 

 

Ha a moderátorok kitiltanak ezekért a kártyákért akkor legyen, nincs rá akkor szükség biztosan:)))

Addig meg engedd már meg nekem, hogy berakjam őket mindenféle magyarázat nélkül, mert ez nem jós kártya, csak útmutató, útjelző tábla, ahogy Tolle mondaná:)))

 

Szép estét neked és minden jót:Eve:)))

 

Előzmény: Törölt nick (185)
Primőr Creative Commons License 2006.06.22 0 0 187
Az miért van, hogy Tolle többször is elolvassa a leveleket, mert már elfelejtette, mit olvasott pontosan? Mivel osho pontosan visszamondja a kérdést, szóról szóra.. ő meg nem emlékszik. Lehet nem is megvilágosodott:)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.06.22 0 0 186
Az ilyen tiszta vélemények megfogalmazásakor sokkal érthetôbb lesz Serenic. Miért fukarkodsz vele? Egész más véleményed jön le ennek alapján, mint néhány odavetett sorból, amit akárhogy is lehet érteni. Nem gondolok rólad rosszat! :)) Csak néha kicsit felületesnek látszol, aminek ez a bejegyzés például éppen ellentmond. :))
Előzmény: Törölt nick (185)
firemagic Creative Commons License 2006.06.22 0 0 184

 

Szia Eve!

 

Egyetértünk!

 

Te már elindultál azon az úton, amellyel én még csak most ismerkedem, de mindez nem lényeges, mert ha közös a "cél", egyszercsak találkozunk. És lehet, hogy a valóságban is...Valakinél!

 

Tegnap szerettelek volna megkérni, hogy húzzál nekem egy kártyát, aztán elvetettem az ötletet, mondván, legyen meglepetés. Amít ma húztál, teljesen magaménak érzem, nekem (is) szól.  Köszönöm.

 

Szép napot Neked is: firemagic

Előzmény: eve120l (183)
eve120l Creative Commons License 2006.06.22 0 0 183

Firemagic!

 

"Hátha mégis:))"

Én is ebben bízom:))))

Ezért rakom a kártyákat, és ezért próbálok beszélgetni emberekkel, valami hátha elindul...

Az emberiség elpusztítja önmagát, magamat is beleértve. ha nem ismeri fel, hogy minden ami most van az a saját teremtésének gyümölcse, legyen ez akár jó vagy rossz...

Ha mindig kűlső körülményekben keressük a "hibást" és semmit nem teszünk önmagunk megváltoztatásáért akkor ártunk magunknak, és ezáltal a környezetünknek is.

Tolle ezt írja a könyvében, és ez a saját tapasztalatom is, amikor megváltoztatom hozzáállásomat a dolgokhoz, változik a környezetem, a tapasztalásom is.

 

Szép napot :Eve

 

Előzmény: firemagic (175)
eve120l Creative Commons License 2006.06.22 0 0 182

Mai bölcsesség és jótanács Tollétől a kártyáján keresztül:))))

 

"Az elfogadás

bölcsessége

Az elfogadás bárminek a magadba fogadását jelenti, feltételek nélkül.

Aki eleget élt, tudja, hogy a dolgok sokszor bizony "rosszul mennek". Pontosan az ilyen időkben van szükség az elfogadás begyakorlottságára, hogy száműzhesd életedből a fájdalmat és a szomorúságot. "

 

 

Szép napot:Eve

eve120l Creative Commons License 2006.06.21 0 0 181
Ja kihagytam, bocsi : meggyógyultam:)))
Előzmény: Törölt nick (178)
eve120l Creative Commons License 2006.06.21 0 0 180

Ez itt, ha jól olvastam Eckhart Tolle bölcsességei topik...

Nem pedig  az a cime , hogy hogyan magyarázzuk meg  a bölcsességeit.

Megint csak azt tudom mondani akit érdekel mert felkeltette az érdeklődését az olvassa el a könyveit, utána nem fogja magyarázni azt ami "van" annak nem kell magyarázat..

Ha most elkezdeném neked magyarázni milyen élményeim voltak az már nem "az " lenne, hanem beleesnék abba a hibába, hogy a saját nézőpontomból szemlélve a dolgokat adnám tovább azt a tiszta valamit amit Tolle megfogalmazott, és szerintem nem sok hozzátennivaló van.

Egyszer már belementem veled egy ilyen meddő vitába , most megint itt tartunk.

Nagyon sok tanítás éppen az elme magyarázatán bukik meg.

Pedig azok akkor és ott nagyon tiszták és igazak voltak, de hát elemző elménk ezt nem tudja elfogadni mert minden mindig magyarázatra szorul nála...

Amig az elmében élünk és nem ismerjük meg azt aki valójában vagyunk addig igy is lesz.

A másolás gyümölcse ?

A zöldséget gyümölcsöt a zöldségboltban veszem, a ruhát a ruhásboltban, a Tolle bölcsességei topikban, Tolle bölcsességeit keresem...   nem Eve 120l bölcsességei és tapasztalásai a topik cime:)))

Szépeket neked:)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (178)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.06.21 0 0 179
Kicsalogatni a kártyák "magyarázatát"? Ez jó.
Előzmény: Törölt nick (178)
eve120l Creative Commons License 2006.06.21 0 0 177

Seneric!

 

"Nézd, én még egészen vad könyveket is elolvastam, Tolle szerintem egy átlag ezoterikus, László Ervin már sokkal többet ér, ha lehet választani."

 

Hát tudod? Kinek a pap? Kinek a papné? erről ennyit:)))

 

"A baj ott kezdődik, hogy nem értem - és nem azért, mert értetlen lennék -, mit jelentenek ezek az egymondatos kártyák. "

 

Éppen ezért kérdeztem , hogy olvastál e valamit Tollétől?

 

 

"Írtam, hogy nem lehet ezeket megvalósítani..."

Én megtettem és rajtam kívül még sokan mások is :)))

 

Mindegy ha naivnak tartassz.... számít??? nekem nem:)))

 

Még egy kérdés ha nem ismerem a dinnye ízét akkor elkezdem bizonygatni, hogy ehetetlen? Vagy megkóstolom és utána mondok véleményt? Szeretem, vagy nemszeretem.

 

"Igen, gondolj bele, az ilyen "bölcsességek" hová vezetnek."

 

Belegondoltam: az önismerethez...

 

 "-vajon hogyan vizsgálod meg, hasznosak-e számodra ezek a tanácsok?

 

Miét kell mindent megvizsgálni? Nem elég az ha felismered ,

- hogy sokkal jobban , boldogabban élsz?,

- hogy az egyensúlyt egyre könnyebben megtalálod?

- hogy nem kell gyógyszert szedned, és elmúlik a fájdalmad?

- hogy eltünnek a betegségek , a problémák az életedből?

- hogy semmi sem tud kibillenteni az egyensúlyodból?

Szerintem nincs mit vizsgálni:))) élni és megélni kell az életet nem vizsgálni.

Jelen lenni Itt és most . ennyi:))

Ha elkezdünk vizsgálódni akkor már a múltban vagyunk és azt teremtjük ujra, ha elkezdünk tervezni akkor pedig a jövőben de semmi esetre sem azzal foglalkozunk ami"van" a jelen pillanattal.

 

 "-le tudsz-e írni egy olyan folyamatot az életedben, ami számodra bizonyíthatóan ilyen bölcsesség alapján ment végbe?"
Igen le tudok írni, de egyszer már megtettem, és azt is kiforgatta valaki úgyhogy nem kisérletezem többet ...

 

Mindenkinek megvan a belső guruja, az majd elvezeti a megodáshoz...

Engem is az vezetett erre az útra , és a betegség ami a belső guru eszköze hitem szerint...

 

"Amellett, hogy nem találta fel a spanyolviaszt, még komoly károkat is tud okozni."

 

Van egy mondás : A Csodák könyvéből

 

Egyes egyedül gondolataid okoznak neked fájdalmat.

Egyetlen elméden kívüli dolog sem sérthet meg, vagy árthat neked.

Belőled indul ki minden, ami uralkodhat rajtad és elnyomhat.

Egyedül te alakítod sorsodat.

A világon semminek és senkinek nincs hatalma arra, hogy beteggé, gyöngévé vagy elesetté tegyen."

 

Érdemes rajta elgondolkozni:)))

 

Minden jót neked:Eve

Előzmény: Törölt nick (171)
firemagic Creative Commons License 2006.06.21 0 0 176

Hozzád hasonlóan én is rengeteg könyvet elolvastam.

Tolle könyvei különlegesek és egyedülállóak számomra. Végre valami, amitől távol áll a New Age fogalomköre.

 

Ma, amikor nagyon komoly ismereteink vannak a világról

 

Melyikről? A láthatóról, vagy a láthatatlanról?

 

Nem is működik, mert különbözőek vagyunk. Nem beszélve arról, hogy az ember nem igen változtatja meg életmódját, felfogását címkék vagy bölcsességek hatására.

 

Hátha mégis:)

Előzmény: Törölt nick (173)
firemagic Creative Commons License 2006.06.21 0 0 175

Igen, értem.

 

Hozzád hasonlóan én is rengeteg könyvet elolvastam...

Tolle könyvei egyedülállóak, különlegesek (számomra). Végre valami, amitől távol áll a New Age fogalomköre.

 

Komoly ismereteink vannak a világról...

 

Melyikről? A láthatóról, vagy a láthatatlanról?

 

Nem is működik, mert különbözőek vagyunk. Nem beszélve arról, hogy az ember nem igen változtatja meg életmódját, felfogását címkék vagy bölcsességek hatására

 

Hátha mégis:))

Előzmény: Törölt nick (173)
Brank Creative Commons License 2006.06.21 0 0 174

Rengeteget tapasztaltam, rengeteget olvastam, rengeteg embert ismerek, és rettenetesen értelmes vagyok. Sokkal jobban átlátom a dolgokat mint a fórumozók közül bárki. Rettenetes, és hatalmas mennyiségű tapasztalataim alapján, és rendkívül éles elmém segítségével arra a következtetésre jutottam, hogy Tolle mondatai használhatatlanok. Tehát azon leszek, hogy megóvjam a tudatlan, éretlen, mihaszna, fórumozókat a gonosz befolyástól, kizsákmányolástól. Mivel én hihetetlen mennyiségű tapasztalataim ellenére sem látom értelmét, hasznát, Tolle mondatainak, hogyan érthetnétek ti, a naiv tudatlan elmétek segítségével?? Vagy talán egészen más a dolog lényege, és én is egy berozsdásodott robot vagyok, aki ugyanazt darálja újra meg újra, furmányosabbnál furmányosabban cicomázva?

firemagic Creative Commons License 2006.06.21 0 0 172

 

Neked László Ervin, másnak Tolle. Nem csak egy kizárólagos "út" létezik. s hogy ki melyiket választja és milyen szempontok alapján, önálló döntés.

 

"...Én mindig azt mondom, és ez élettapasztalat, hogy ne higyj a gurunak. Ne higyj, mert egy esendő ember..."

 

Serenic, minden ember esendő...

 

Előzmény: Törölt nick (171)
eve120l Creative Commons License 2006.06.21 0 0 170

Mai kártyám:

 

A fájdalom

elengedése

Minden negativitás a jelen tagadásából származik.

A szorongás, az aggodalom, a feszültség, a stressz, a nyugtalanság - a félelem összes formája - a túl sok jövő, és a nem elég jelen okozata. A jelen a valóság, amely feloldja a múlt és a jövő illúzióját.

 

Szép napot:Eve

eve120l Creative Commons License 2006.06.20 0 0 169

Szia!

 

Örülök Neked :)))

 

Minden jót:Eve

Előzmény: firemagic (166)
eve120l Creative Commons License 2006.06.20 0 0 168

Mai kártyám:

 

 

"A fájdalom

elengedése

Maradj jelen, maradj tudatos!

Legyél belső tered örök-éber őrzője! Jelen kell lenned ahhoz, hogy képes legyél látni fájdalomtestedet, és érezni az energiáját. Ezzel képtelenné válik irányítani a gondolkodásodat. "

 

Szép napot :)))

eve120l Creative Commons License 2006.06.19 0 0 167

Szia Seneric!

 

Szeretnék választ kapni egy fontos kérdésre, ami igencsak lényeges, itt és most.

 

Olvastál Te Eckhart Tollétől egyetlen egy könyvet is?!?!

 

Mert ha igen akkor nem beszélnél így, ha nem, akkor meg Neked kellene a pénztárhoz fáradni , hogy megvedd a könyveit és tanulmányozd egy kicsit, hogy miről is beszélgetünk.:))))

 

 

 

 "A bennünk lévő, az életkor előrehaladtával egyre erősebben megszilárduló személyes megoldássablonok nem törhetőek össze korlátlan számban, mert az a személyiség összeomlásához vezet."

Ha az önmegvalósitás útján jó irányba mennél, akkor ezt nem írtad volna ide:)))

 

 "Az itt idézett szöveg tanácsát például lehetetlen megvalósítani."

 

Legyen hited szerint, van akinek sikerül és mégcsak nem is robot...

 

Minden jót neked:Eve

Előzmény: Törölt nick (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!