Keresés

Részletes keresés

Etendard Creative Commons License 2007.10.29 0 0 851

Igen

 

rampa és DAM

 

szerelők,eszközösök,rakodók?

Előzmény: Törölt nick (850)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 850
Itt van egy kép amin szerepel GE alkalmazott is, hoppá!
(Meg olyan aki MÁR nem az, hanem Celebi)
Előzmény: RZoli86 (849)
RZoli86 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 849
MűvésziJamaica ;)Looking forward...Készül a közös fotó...
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 848
Ne aggódj, Ferihegyen valahogy mindig úgy van az, hogy a földi az senki nagyjából, aki repül az a valaki, főleg ha légiutaskísérő... Mikor még Malévnál voltam, ugye a kisérők oda sem köszöntek nekünk c/i felé, sőt általában elfordultak mikor megláttak minket. Ugyanakkor Helsinkiben konkrétan megtörtént eset, hogy a Finnair járaton a kapitány engem vitt el, mint Malév c/in szabadjegyest és nem a Finnair (!) volt-alkalmazott nyugdíjast, aki irodista volt. Másik példa, hogy az SAS en szintén csupán egy hely maradt 3 szabadjegyesre és a kapitány lejött, hogy eldöntse ki jöjjön. Választhatott SAS catering alkalmazott, volt SAS vezető felesége, valamint Lufthansa légiutaskisérő között. Elvitte Koppenhágába a cateringest. A Lufthansánál előbb repülni kell 2-3 évet és ha ott jó vagy esetleg elmehetsz check in be, ahogy én hallottam. Szóval általában így van ez de itthon ez másképp van. Néztem a képet és valóban nem láttam rajta sok ismerős arcot.

De nem akarom felkorbácsolni az indulatokat.

Jómagam 2 majdnem teljes hétig voltam Ground Europe Kft alkalmazott, ez alatt az idő alatt azért megismertem ott olyan embereket akiknek nem szabadna a reptéren lenni (emberi és szakmai indokok miatt - persze ahogy én azt meg tudom ítélni, képességeim legjavát adva) , de nagyon sok (több) olyat, akinek igenis van helye és szívvel lélekkel, nagy odaadással és lelkesedéssel végezték a munkát. Nem tagadom, ezek az emberek többnyire a földi kiszolgálásban tevékenykedtek. Napi 14-15 órában, 3-4-5 napon keresztül folyamatosan , szinte névleges ellentételezésért csupán a szakma és a társaság szeretete miatt - előttük is le a kalappal és nekik kívánom, hogy legyen egy szép, jó jövőjük!

Ők nem érdemelték volna ezt, de az üzlet az üzlet a döntés pedig döntés.

A Sky nak meg drukkolok, remélem, hogy a Low Cost topicban felvázolt okfejtésem a tervezett járatokkal kapcsolatosan tévesek lesznek, és minden jól fog alakulni.

Máskülönben meg az utolsó napon, az utolsó római járattal tért haza egyik kedves ifjú rokonom, aki csupa jóról meg szépről számolt be első repülőútjával kapcsolatban, amit a Sky Europe nak köszönhetett. Az ilyen élmények a jövőben sajnos - bizonytalan ideig - elmaradnak.

Zárnám is mondókám kis nosztalgiával. Nem feledem azt a gyönyörű barcelonai hetet amit a Sky adott nekem azzal, hogy megfizethető áron vitt el oda. Akárcsak nem feledem, hogy édesanyámnak megmutathattam Londont, szintén a Sky segítségével. Azt sem feledem, hogy közvetve ők alkalmaztak.

ďakujem és do videnia!
Előzmény: Etendard (838)
zahnstein Creative Commons License 2007.10.28 0 0 847

még ha igazad is van, ez így nem volt elegáns sztem

Előzmény: Etendard (838)
zahnstein Creative Commons License 2007.10.28 0 0 846
ez nagyon gavallér TŐLED (nem a skytól)
Előzmény: goldeneagle (843)
Etendard Creative Commons License 2007.10.28 0 0 845

üdv georgiee!

 

Nagyon jól tudom milyen volt a kapcsolat a légi és földi személyzet között.

Valóban,ilyen máshol nem volt Ferihegyen.Ezért is sajnáljuk mi is ezt az egészet.

Sajnáljuk,mert ilyen kapcsolat nem lesz többet.Nem fogunk többet dumcsizni a légisekkel,nem tudunk többet érkezés után fölmenni mi is egy kicsit a fedélzetre,stb.

Mi is búcsúztunk,integettünk sőt tisztelegtünk!!!

Tettük ezt a háttérből a guruló mellől.

Mert hát ugye nekünk nem szóltak,vagy csak kevesen tudtunk volna elmenni.

Mi is büszkék voltunk (vagyunk) rá hogy a nagy csapatba tartoztunk.

És azt hiszem büszkén feszítettünk volna egy utolsó közös képen.

Senki nem akar semmit elrontani a végére,csak sokaknak rosszul esett ez az egész.

 

Előzmény: georgiee (844)
georgiee Creative Commons License 2007.10.28 0 0 844
Kedves Etendard, Te mint földi tudhatnád, hogy a skynál igazán példaértékű (volt) a kapcsolat a légi és földi személyzet között. Nem kéne ezt a végére elrontani. A tegnapi nap az ő napjuk volt, és igenis voltak ott rakodók, C/I-esek, rampások, stb. (A képeken is) Olyanok is akik már nem dolgoznak a cégnél, pl én is. Mi ott voltunk az előtéren, integettünk a tűzoltók mellett, és nem csak az én véleményem, hogy a szívem szakadt volna meg ha nem lehetek ott... Soha nem lesz még egy ilyen jó csapat akikkel együtt dolgoztunk az elmúlt években! Szeretnék minden volt skyosnak és gndosnak sok sikert kívánni és büszke vagyok arra, hogy veletek dolgozhattam!
Előzmény: Etendard (841)
goldeneagle Creative Commons License 2007.10.28 0 0 843

de oda hivatalosak! de jó lenne ezt a fajta kavarást abbahagyni! sok minden történik a cégben, ami ad hoc véltozásokat okozott az utóbbi napokban.

Nektek is üzentem, de a főnökötök nem adta át, illetve azt mondta nem sokan tudtok jönni.

Vele beszéljétek meg.

Az esti buli csak a flight bulija volt, mert a cég a hivatalos búcsubuli időpontját össze vissza rakta,, ezért én ugy gondoltam, a saját embereimet akik a beosztottaim voltak, saját magam MEGHIVOM. Nem tudok egy egész sky+gnd + office t sponzorálni. Most ugy állunk, hogy mivel sértődésgyanus lett a dolog, nyitott mindenkinek, és pár kapitánnyal állom a ceh egy részét.

a hivatalos bul továbbra is nov 5, csak a hajózó állomány akkkor már Pozsonyban Bécsbe stb lesz.

Ez a teljes történet.

Előzmény: LHDK (842)
LHDK Creative Commons License 2007.10.28 0 0 842
A vasárnap esti buliba sem vagytok hivatalosak?
Előzmény: Etendard (841)
Etendard Creative Commons License 2007.10.28 0 0 841

Szia Kiskockás!

 

Tudom! Itt nem is erről van szó.

Hanem arról hogy ha már búcsú meg buli és fotózás (közös fotózás!!),akkor miért csak a dolgozók egyik fele?A másik fele csak addig volt jó amíg kiszolgálták a gépeket?

Egyetlen Sky-os szerelő,rakodó,eszközös sem szerepel a képeken,pedig ugyanolyan tagjai voltak a csapatnak!

A szomorú az,hogy még olyan ember is odaállt a csoportképhez akinek kb annyi köze volt az egészhez,mint egy BKV ellenőrnek az ürrepüléshez.

Előzmény: kiskockas (839)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 840
Pár éve Easyjet, Zurich. Összekaptak a reptérrel, már nem emléxem mi volt a vita tárgya, de az Easy "pillanatok alatt" kivonult.
Előzmény: Tamasssss (837)
kiskockas Creative Commons License 2007.10.28 0 0 839
Akik ott voltak, azokról én igyekeztem mindenkiről készíteni képet.
Előzmény: Etendard (838)
Etendard Creative Commons License 2007.10.28 0 0 838

Sziasztok!

 

Elment a Sky!

 

Szép volt,jó volt,ennyi volt!

Szomoró pillanatok voltak a tegnap esti búcsú pillanatai.

Szomorú pillanatok voltak ezek a földi kiszolgálóknak.

Ugyanis róluk mindenki megfeledkezett.

Róluk,akik minden nap 24 órás szolgálatot adva fáradoztak azon hogy kiszolgálják a gépeiket.

Hol vannak a fotókon azok a kollégák akik hóban,fagyban,szakadó esőben,elviselhetetlen hőségben is mindíg ott voltak.

Pakolták a poggyászt,húzták a lépcsőket,vitték az utasokat,szerelték a gépet.

Hol vannak ezek az emberek?

Pont azért szerettek ezek az emberek itt dolgozni mert egy csapat voltunk!

Egy kis csapat Ferihegyen,a Sky-osok!

De a tegnapi esemény bebizonyította hogy ez nem teljesen igaz,sajnos.

Szomorú hogy így lett vége.

A nagyközönségnek csak a szépet és jót.

 

üdv:egy földi

Tamasssss Creative Commons License 2007.10.28 0 0 837
Én nem is nagyon hallottam még olyat, hogy egy fapados vagy bármilyen légitársaság kivonul valahonnan. Remélem volt már hasonló és ebben nem mi vagyunk a legelsők....
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 836
Mi kinnt voltunk, de sajna a képek használhatatlanok. Hála a spotterbarát BA. Rt.-nek. Kerítés, korlát, üveg, stb....Ehhhh....Képtelenek voltak akár csak 10 percre kinyitni az 1-es teraszt. Köszi BA.Rt!
Előzmény: Echo Zulu (835)
Echo Zulu Creative Commons License 2007.10.28 0 0 835

Sajnos nem tudtam kimenni elbúcsúztatni a Sky-t. Első fapados utazásomat nekik köszönhetem, BUD-AMS-BUD, csak egy 2 napos joy-ride volt, csak a repülés végett, még 500-assal:)))

Köszi h feltetted az mp3-akat, lementettem és egybe vágtam őket:)

Előzmény: szulez (829)
Mash32 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 834

Búcsúzóul feltöltöttem a SkyEurope első promós videóját abból az időből, amikor még csak a két Embraer volt meg, és amikor még csak álom volt, hogy a Sky egyszer Budapestről is repül majd:

http://www.youtube.com/watch?v=61_Oh8h4rbc

 

Én is több utat köszönhetek Neked és mindenkori pilótatársadnak és persze a személyzet többi tagjának is, utoljára Nizzába repítettek minket a nyáron.

 

Minden jót az összes SkyEurope-os dolgozónak.

Előzmény: goldeneagle (833)
goldeneagle Creative Commons License 2007.10.28 0 0 833

The End

 

Köszönet a kedves szavakért.

 

LHDK Creative Commons License 2007.10.28 0 0 832

Jó kis csel volt a végére a 31R low pass... ;-)

 

De mindenkinek tetszett, aki látta!

Reméljük, az utasoknak is

zahnstein Creative Commons License 2007.10.28 0 0 831
B733 (HSK)
zahnstein Creative Commons License 2007.10.28 0 0 830

nem túl jó kép, de az első utam veletek:

 

EMB-120ER
szulez Creative Commons License 2007.10.28 0 0 829

Életem legnagyobb repülős élménye Hozzátok fűződik.

Köszönöm! Remélem még találkozunk!

 

Bár már messzire szállt az éterben az utolsó járat rádióforgalmazása, de itt meghallgatható!

 

Minden jót!

 

Üdv

 

Zoli

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2007.10.27 0 0 828
Sic transit gloria mundi...
BJani Creative Commons License 2007.10.27 0 0 827
5P 371 Milan 23:35 23:34  Leszállt
BJani Creative Commons License 2007.10.27 0 0 826

2007. október 27. 23:31

 

Cleared to land 31L Matra5EB.

 

Egy korszak végetért.

_______________________________________________

 

RZoli86 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 825
Sok élményem fűződik hozzátok, remélem még találkozunk!
Hiányozni fogtok!


gambl-R Creative Commons License 2007.10.27 0 0 824
Én e hónap 31.-én találkozom velük legközelebb - remélhetőleg nem utoljára - Pozsonyban .
Előzmény: Dkrisz (823)
Dkrisz Creative Commons License 2007.10.27 0 0 823

Fura lesz az éter és Ferihegy a sok "Matra" nélkül!:(

Hiányozni fogtok, sok szép emlékem fűződik a Skyhoz!

Bár én november 20-adikán  ismét Skyal repülök de sajnos inmáron már bécsből...rémelm azért összefutunk majd magyar személyzettel!

 

Néhány emlék képekben:

 

 

 

 

 

Goodbye Sky Europe!!:( Sok sikert a továbbiakban nektek!!

LHDK Creative Commons License 2007.10.27 0 0 822
:-)
Előzmény: gambl-R (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!