Keresés

Részletes keresés

s_abel Creative Commons License 2017.04.28 0 0 3834

Nem akarom itt csinálni a "fesztivált" de amikor VIR-en voltunk, elképedve néztem, hogy a klasszikus kukás autó a sziget végén, -ami az autó forgalom el volt zárva- minden teketórina nélkül ürítette tartalmát a tengerbe. S nem ez volt az egyedi eset, amit a környezet ékesen bizonyított. :( 

Előzmény: Törölt nick (3833)
The_Rible Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3831

A kotori öbölbe mondjuk pont nem tud beúszni a szemét. Az albán szemétnél már csak az olasz szemét van több az Adrián.

Előzmény: Törölt nick (3830)
The_Rible Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3829

Szeretem Dalmáciát, Montenegrót, Boszniát és még Albániát is. De pl. hogy Ulcinj mediterrán lenne? A Veliki Plaza inkább olyan mint a Balaton 40 ével ezelőtt, vagy a bolgár part 20 évvel ezelőtt (nekem pl. ez tetszett is benne). Hvar város, Makarska, Korcula város vagy Dubrovnik közelebb van Monte Carlohoz ma már, mint a balkánhoz. (persze közvetlenül mellettük vannak balkáni települések is még, de ez a kontraszt is izgalmas)

 

Kotori öböl gyönyörű, de hogy ott nem mennék be a vízbe fürödni, az biztos.

Előzmény: totopad (3824)
The_Rible Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3828

Hát ezt nem tudom így, ebben a formában alátámasztani.

Előzmény: zsozso958 (3826)
hul Creative Commons License 2017.04.27 -1 0 3827

Remek értékelések vannak, egyetértek ezer dologgal: mediterrán, balkán, van nem.. és "az emberekkel is". Délen, szigeteken és sok helyen nagyon mediterrán a terület. Aztán "balkán" a javából, mert nincs útszéli fűnyírás, meg német-rend, meg akadozik a szemétszállítás... stb. És az emberek, akik nagyon egyszerűek, viszont barátságokak, segítőkészek (kb. erre kaptam minuszt legutóbb, utólag is csókjaim), de tényleg szerethető a rendszer és a szállásadók, a boltok, a hajók, az út...  Ezt nem lehet előre leírni a területre kezdőként érkezőnek, mert semmit nem tudunk az utazóról. Mit járt be, mi az elvárása és mennyire tenger imádó, egyáltalán tud-e úszni, mik az elvárásai a gyerekei miatt, akiknek sokak szerint csak és kizárólag a homokos part a jó... 3x-osan tudom cáfolni saját alomból, de sokakkal egyezően, hogy a horvát partok nagyon bejönnek a gyerekeknek is:-) Sokan sose aludnának sátorban, láttak pazar apartmanokat, szállodákat, na itt is vannak, és szerintem meg lehet találni ma már mindent, amire csak szüksége lehet... Nekem az a javaslatom: menni kell és megnézni. Akarni jól érezni magad, ezt írta valaki és tökéletesen igaza van. 

Előzmény: zsozso958 (3826)
zsozso958 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3826

Nem akarok senkit se haragitani , de Horvát  Ország  az a  nyugat , Monte Negro  az a balkán még , a

természet  mindkét országba  gyönyörű . Ez biztos  mert fiatalságomat  a Fekete Tengeren 

fogyasztottam  el  és  az 100 %  balkán . 

De  most  már  egy  pár  éve  az  adriai szigetek a kedvenc.

Előzmény: totopad (3824)
totopad Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3824

Egy szóval sem mondtam, hogy nem szép. De! A Magyarországhoz való közelséget leszámítva semmi olyan sincs számomra -és hangsúlyozom, hogy számomra, tehát másnak messze lehet más véleménye-, amiért ismételten odamennék. Nekem az adria a mediterrániát jelenti és Isztirára bármint lehet mondani, de messze nem mediterrán. Az valahol Makarska környékén kezdődik, de még az is messze van, mondjuk a montenegrói Ulcinj-hoz képest, viszont árban, zsúfoltságban jóval drágább, mint pl Montenegro és már nincs meg az az előnye sem, hogy mondjuk a hazai áraknak felelne meg és max csak az utiköltség különbözetét kellene megfizetni. Na én pl személy szerint ezért nem mennék Isztriára. Értem én, hogy miért szimpatikus Magyarországon sokaknak Horvátország, de járva a többi mediterrán országot én fenntartom -és ezért lehet engem megkövezni-, hogy egy-két természeti szépséget leszámítva vér és ingerszegény ország. 

 

Konkrét story-t említve Split-ben elmentünk egy horvát étterembe és mondtam a pincérnek, hogy valami horvát specialitást tudna-e ajánlani, a kérdésemre csak nézett nagy szemekkel, aztán valami pácolt bírkaszeletet ajánlott percek múlva, de annyira spéci volt, hogy még az étlapon sem volt feltüntetve.

 

Még egyszer ez a saját véleményem, nem akarom fikázni sem Horvátországot, sem azokat, akik szeretik, de ennyi pénzért én meggondolnám, hogy inkább Montenegrót válasszam. (Az eredeti adriai vitára visszautalva)

Előzmény: Straniero..71 (3820)
hul Creative Commons License 2017.04.27 0 0 3823

Csatlakozom az Isztiát is kedvelő és dícsérő szavaidhoz - akkor is, ha Dalmácia imádói vagyunk. 

Az biztos, hogy el kell jutni délre, és a szigetekre, hogy vmennyire képben legyen az ember a szépségékről. Az Isztria nagyon közeli az olaszoknak és más európaiiak is knnyen eljuthatnak, akár pár napra is. Sok minden olasz mintára épült ki, mondjuk a történelem folytán nem csoda a hasonlóság. És ezek alapján a zsúfoltság sem.

Persze Dalmácia csodás, óriási terek, színek, tájak kavalkádja... és ma már nem annyira "próba" eljutni, a pályákon, de a régi út is jobb lett, mivel a forgalom nagy része áttevődött, tehát a szárazföldi látnivalók is jól bejárhatóak.

Talán az árak szálltak el, évről évre nő minden, de minz szoktam mondani, nekünk minden drága tőlünk nyugatra.  

Előzmény: Straniero..71 (3820)
hul Creative Commons License 2017.04.27 0 1 3821

Az "anomáliát" rengeteg szabadidővel és egy v több kártyácskával lehet(ne) kiküszöbölni: én is szeretnék afféle holland/német középkorú lenni, aki hogy a fenébe, mindig ott van, amikor megérkezünk Orebicbe és még marad, amikor eljövünk. Ugye az a turpissága, hogy ha július közepén megyünk akkor is vagy ha aug. közepén, akkor is ott van...  

Előzmény: Törölt nick (3818)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 3820

Isztria nagyon fapados. Bár én csak egyszer voltam arra (nem véletlenül), de nekem semmivel sem volt több, mint a Balcsi, csak sós volt a víz

 

Nem kötözködni, csak vitatkozni akarok ezzel a kijelentéssel, annak ellenére, hogy rendszeresen Trogir környékére járunk nyaralni.

 

az Istriának is megvan a szépsége. Rovinj, Labin,Porec vagy  Pula-hoz hasonlót hol találsz a Balatonon?

Én azt gondolom, hogy az Istria is nagyon jó hely, meg Dalmácia is. A szigetek is gyönyörűek, annak ellenére, hogy mi "csavargós" nyaralók vagyunk, ezért nem járunk nyaralni, csak kirándulni a szigetekre.

 

Montenegrót nem ismerem, ezért nem nyilatkozom róla.

 

 

Ami Boszniát illeti..., hát Neum nekem olyan, mint ha időgépben ülnék, vagy romániában (nem Erdélyben) járnék. Értem én, hogy olcsó, meg minden, na de miért?

 

Szóval nem mindenki látja ugyan úgy ezeket a dolgokat és ez így van rendjén. mindenki megtalálhatja a neki való helyet....

Előzmény: totopad (3813)
lborli Creative Commons License 2017.04.26 0 1 3819

az

Előzmény: hul (3808)
monobombola Creative Commons License 2017.04.26 0 1 3817

Nos. Kicsit off és ezért elnézést. Sajnos olyan gyorsan változnak a dolgok Horvátországban is, hogy minden évben tátott szájjal hitetlenkedünk. Mikor Krk volt a sláger zsúfolt kis piac, kis tömeg, nyüzsi és békés gépkarabély ropogtatás - de már akkor is a templom lépcsőjére ült először aki vacsorázni akart Vrbinken. Igaz röpke 12-13 óra alatt le is értünk. Aztán pálya és már Makarska lett hirtelen nagyon tele. Mert mindig olyan helyet választunk a nyaraláshoz ami nincs is feltüntetve a térképen - gyalogolni meg jó- így nem is találkoztam olyan horvát emberrel aki nem kedves és segítőkész lett volna. Most alternatívaként Boszniát próbálom legalább az utazás erejéig és tetszik. Bár még Horvátország a cél.

(Ja nem ám Budva - mert ott nincs nyugalom csak a szieszta idejére. Hajnalig "engedd el a hajam" bulik az egész városban!)

Kíváncsian várom az idei nyarat!

On.

Előzmény: Törölt nick (3814)
szaja11 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 3816
Előzmény: szaja11 (3815)
szaja11 Creative Commons License 2017.04.26 0 1 3815

Akkor Grebasticán is sokan leszünk. :-)

 

Mikor mentek? Mikor jöttök?

Mi augusztus 1-től 15-ig sátrazunk itt: Apartmani i kamp 'Vala'

 

Előzmény: KrGábor (3811)
totopad Creative Commons License 2017.04.26 0 2 3813

Isztria nagyon fapados. Bár én csak egyszer voltam arra (nem véletlenül), de nekem semmivel sem volt több, mint a Balcsi, csak sós volt a víz. Még a nációk is ugyanolyanok voltak, tehát, mintha nem is külföldön lettem volna. Ha mindenképp Horvátország, akkor Makarska alatt, de nekem személy szerint, ha már az Adriáról volt szó, Montenegro sokkal érdekesebb. Olcsóbb és milliónyi látni való van egy nagyon kis térségben. 

Előzmény: Törölt nick (3812)
KrGábor Creative Commons License 2017.04.26 0 1 3811

Szóval Isztrián tömegnyomor van? Azt annyira nem szeretem. Lehet, hogy idén is Grebastica lesz...

Előzmény: Törölt nick (3800)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.04.26 0 1 3810

Sajnos ilyen is van... Én tavaly úgy jártam,hogy bozóttűz miatt letereltek a pályáról,azután Biograd-nál meg vissza,mert a 8-as mellett égett az erdö. Gondolhatod,mekkora dugó volt... 

Akkora tömegek mozognak,főleg szombatokon,hogy elkerülhetetlen az ilyen.

2 éve szombat 0:00-kor indultunk Budapestről,de már az M7-en 80-120 között lehetett csak menni,akkora volt a forgalom. 

Előzmény: lborli (3805)
monobombola Creative Commons License 2017.04.26 0 0 3809

Ehhez kapcsolódva. Mert Triesztben is volt dolgom, hát hazafelé is a szlovén autópályát választottam - ez kb. 80 km -s kerülőt jelentett. Így nem a HR-H, hanem a horvát szlovén határon álltam úgy tíz percet. 

DE. Mikor mentem akkor ugyanez a határ délután kb. másfél óra várakozás volt. Hétköznap. Viszont cserébe végig folyamatos, eseménytelen utunk volt. Ja április van. ☺

Előzmény: hul (3808)
hul Creative Commons License 2017.04.26 0 0 3808

A mexicoi határ? :-) 

Előzmény: lborli (3805)
lborli Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3807

:-)

Előzmény: Pierr_Kardán (3806)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3806

Időgéppel készült a kép?

Előzmény: lborli (3805)
lborli Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3805

 

Letenye/Gorican, 2017. július vége...

Előzmény: monobombola (3799)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3803

Szia!

évekig Rabacba jártunk....

Jó kis hely, ha a tenger felől nézed, akkor  a központból jobbra indulva egy idő után fogyni kezd a nép...

Előzmény: KrGábor (3797)
monobombola Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3802

Én pont a tömegnyomoros Dél-Dalmáciáról beszélek. ( Gondolom Hvar még nem az Isztria része.)

De. Nem kötekedésképpen, csupán azért, mert ami megtörtént, az nem jelenti, hogy ebben az évben ugyanúgy történik majd.

Annak idején, ha elhiszem a mesét, miszerint: Ugyan már! Augusztusban sohasem esik az eső! ( No akkor nem jöttem volna haza Krk-ról két nap után, ahol  mint kiderült három hétig szakadt, és ugyan  úgy Cavtatban is. A különbség mégis az volt, hogy délen azért melegebb volt.

Az itt jelenlévőktől én nem azt várom, mint az utazási irodától - csak a szépet és jót, mindig és mindenkor, hanem azt, hogy a kényelmetlenségekre, kellemetlenségekre, apró bosszantó dolgokra időben fel tudjak készülni. 

Igen is lesz forgalom. Nagy. Lesz tömeg is. Helyenként. Eső is. Időnként.  (Mint itthon.)

DE!. Ott a Tenger. Élvezzük hát!

(Nincs harag.☺)

 

Előzmény: Törölt nick (3800)
hul Creative Commons License 2017.04.25 0 2 3801

A másik csúcspont, mondjuk ez a G pontja a partnak, amikor elered. Ha esik, és indulnál -véged van.

Álltam a nyolcvanas években a régi úton, igaz nemvolt más... szóval a rádió azt mondta, hogy 60 km-es a dugó.

Akinek elfogyott a benzine v gázolaja azt kitoltuk. Forrt a víze, hát őt is. 

Szóval ha elered: vagy szobasport,vagy plusz 1 nap vagy megvárod az éjszakát... Nem tudom. 

Előzmény: monobombola (3799)
monobombola Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3799

Van a tenger fenekén néhány rakományostól! Nekem, aki  a múlt évben az első kettőről az aznapi utolsóra szerencsével és visszafelé is csak a harmadikra fért fel nehezen tudnád ezt hihetően eladni, hogy nincs ebben semmi "necces". 

Persze van idő várni - ugyan mi a fenét tudnál mást - de jöttem haza Cresről, ötórás várakozással, aztán Rabról Baska felé csak négyet kellett várni a következőre. persze az én hibám, mert amikor én megyek, akkor sokan mások is.

Csupán apropó, hogy: Mikor induljak, hogy kikerüljem a forgalmat? - című kérdés lassan utópisztikus lesz.

Valahol mindig lesz nagy forgalom.  Az emberek már csak ilyenek. Jön a reggel és elindulnak. Aki pedig úton van az egyszer csak ott van a forgalomban valahol. Ha nem itt és most, akkor valahol máshol és máskor. ☺

Előzmény: Törölt nick (3798)
KrGábor Creative Commons License 2017.04.25 0 0 3797

Lehet, hogy idén bevállalom a kompot. Csak az első lesz necces, de ez mindennel így van.

Rabac és környékéről van valakinek véleménye? Ott is találtam jó szállást. Vannak arrafelé 30km körzeten belül nyugodt kevés emberes strandok?

Előzmény: Törölt nick (3791)
hul Creative Commons License 2017.04.24 0 0 3795

Ez (a neten előre vett kompjegy, járatra, mint foglalás...) mosolyogtató dolog, mert tudjuk, a komphoz beáll a sor. És rohadtul nem lehet előre menni, hogy "fijjjúk, nekem jegyem van".  Mindenkinek van jegye és eleve nincs hely sem, ahol előre tudnál menni. De még egy spliti sokállásos kikötőben se settenkedhet fel senki soron kívül. (azért van rá példa, mentő, meg hatósági kocsik, hatósági segédlettel, érthetően, de ezek nem turisták)

Járatra pedig, előre, nincs is értelme. Sose tudod 700 v több km múlva mikor érsz oda.  Egyébként sokszor nem ragaszkodnak a menetrendhez és jönnek-mennek pl. Orebic és Korcula között, szükség szerint.

Vagy... előfordult, nem tudták a hajóhidat felhúzni, 45 percig püfölték, mire sikerült. A menetrend ugrott. 

Jól be van járatva, értik a csíziót, nagy ország, idő van, messzi távok és nyugi. A tenger-észek kapanyél modorát csak röhögni lehet, de hát mi lenne, ha naponta ezerszer kéne köszönniük és megköszönni a jegyet... Viszont gond nélkül benavigálnak. Mint engem, legvégére kerültünk... valami k.nagy teherautó alá/mögé, irányított, ő látja hogy még van 10 cm. Mikor becsukták a hajóhidat, csak visszatolattam 20 cm-t és ima volt,  nehogy az a borzalom rám guruljon. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3794)
hul Creative Commons License 2017.04.24 0 0 3793

Mindig a parton, ahogy már elhangzott. Behajtáskor ellenőrzik a zsugát. 

Mikor beálltál a sorba elballagsz, a hely adja magát, bár nem mindenhol ennyire egyértelműen bódé, és lehet el kell ballagnod, át az úton. Pl. Plocén. Vagy pl. spliti kikötőben a központi épületben vannak a jegyirodák.  

Kis támogatás: menetrend, árak.

 

http://www.jadrolinija.hr/en/sailing-schedule/local-lines-2017

 

http://www.jadrolinija.hr/en/prices/local-lines-(high-season)

 

Előzmény: KrGábor (3790)
_Pisti Creative Commons License 2017.04.24 0 0 3792

Szia!

 

Megkérdezem ott is, de mivel a topic címe Horvátország autóval, és Eszék illetve Cavtat is ott van, és más is járt már ott, ezért azt feltételeztem, hogy a közbenső útvonalra van tapasztalat itt is.

 

Egyébként azt a fórumot is nyomon követem, de nem akartam két helyen kérdezni.

 

 

Előzmény: The_Rible (3787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!