Keresés

Részletes keresés

Bindiii Creative Commons License 2015.05.15 0 0 260

Ez fura, mert az IBAN ugy van kitalalva, ha csak egy szamot rontasz el, akkor nem fogadja el a bank az utalast. Az elso ket szamjegy az ellenorzo kod, es pont az elirasok miatt tettek bele.

 

Ha megse jott vissza a penz, vagy ment at, irj a supportnak.

Előzmény: flcsh (260)
flcsh Creative Commons License 2015.05.14 0 0 260

Jónapot!

Kipróbáltam a Transferwise szolgáltatást és rögtön elrontottam egy karaktert (az utolsót) a cél számla IBAN-jában. Ez ápr.28.-án történt. (Eurót utaltam Gibraltári számlára) Május 6.-án jöttem rá az elírásra és rögtön megírtam ezt a Trasferwise supportnak. Másnap válaszoltak, hogy amennyiben rossz számlaszámra ment az összeg az hamarosan visszakerül hozzájuk és majd értesítenek. Ma máj.14. van. Érdemes még várnom?
(Szerncsére nem nagy összeg, 40 euró)

Bindiii Creative Commons License 2015.05.07 0 0 259

Neked is a TransferWise-t tudjuk erre a celra ajanlani :)

Előzmény: SilviaNola (258)
SilviaNola Creative Commons License 2015.05.06 0 0 258

Nekem az lenne a kerdesem hogy egy tobb millios atutalas hogyan oldhato meg Magyarorszagrol Kanadaba, forintbol kanadai dollarba, hogy az hozzaferheto legyen a kanadai TD bankszamlan?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Bindiii Creative Commons License 2015.04.28 0 0 257

Angoloknal lehet hogy eleg ha megadod a debitkartyaszamod. Ha nem megy akkor angol szamlarol kell angolra utalni.

 

UK szamlam meg sose volt igy nem tudom, hogy ott hogyan megy.

Előzmény: piet56 (256)
piet56 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 256

koszi a válaszokat!

Angliabol utalnek haza, otthoni szamlaszamomra... de akkor gondolom, ebben az esetben is be kell lepnem az angol bankom netes felületére és onnan kezdemenyezni az utalást a TW fele, igaz?

De akkor az első utalásnál miért nem így kellett? Biztosn emlékszem, hogy akkor nem kellett belépnem csak a TW oldalára, megadtam honnan hova, es 2 nap alatt mar meg is volt a pénz...

Előzmény: Bindiii (255)
Bindiii Creative Commons License 2015.04.27 0 0 255

- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?

Ha ugyanarrol a szamlarol utalsz akkor csak az elso. Ha tobb szamlad van, akkor talan lehet igy trukkozni.

 

-amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?

 

Ha Magyarorszagrol utalsz, akkor elvileg mindig be kell lepned a sajat bankod feluletere, mert a TW szamlaszamara at kell utalnod az osszeget.

Előzmény: piet56 (254)
piet56 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 254

 

Sziasztok!

Nekem két kérdésem is lenne, ha valaki tud, kérném, segítsen:

- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?

-amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?

Bindiii Creative Commons License 2015.03.24 0 0 253

Sehol. A kozlemenyben mindig ott a neved.

Előzmény: Daralo1982 (252)
Daralo1982 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 252

Sziasztok!

 

kérdésem az lenne hogyan ill hol tudom beállítani hogy akinek küldöm a pénzt az az én nevemet lássa ne csak azt hogy transferwise?Küldtem már párszor és mindig csak ez jelent meg nem a nevem.

Köszönöm

Bindiii Creative Commons License 2015.03.15 0 0 251

Használj TransferWise-t. 300ft vagy félszázalékos jutalék. Az árfolyam amin vált az aznapi MNB árfolyam.

Előzmény: Macs73 (250)
Macs73 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 250

 Üdv 

Hogyan lehet Németországba pénzt utalni eurót legolcsóbb módon csak forint számla van ,van pay-pal is de az eladó csak banki utalást tud fogadni .

hellomynameis Creative Commons License 2015.02.14 0 0 246

Sziasztok!

 

Most készülök életem első transferwise utalására a K&H Bank internetes felületén keresztül, de némely kérdésben bizonytalan vagyok, gondoltam hozzátok fordulnék egy kis segítségért.

Mikor utalnám a TW által megadott Raiffeisen-es számlára az összeget az internet bankon keresztül, akkor a 'Kedvezményezett neve' mezőbe a fogadó fél neve kerül vagy csak annyi, hogy 'Transferwise' ?

Továbbá a kapott TW referencia számot a 'Megjegyzés' mezőbe kell írnom ugye ?

 

Remélem érthetően írtam le mindent, köszönök előre is minden segítséget! :)

 

 

  

Bindiii Creative Commons License 2015.01.29 -1 0 245

SEPA: kvázi egy nemzetközi (SEPA tagországokon belüli, amiben mindegyik EU tagállam benne van) eurós átutalás nem lehet egy helyi eurós átutalás drágább.

 

Görögország, igen ha nem lépnek ki az euróövezetből :)

Előzmény: champy (243)
champy Creative Commons License 2015.01.29 0 0 244

De milyen bizonytalan időkről beszélsz?

Erősödik a görög gazdaság. Vagy nem?

Előzmény: Bindiii (242)
champy Creative Commons License 2015.01.29 0 0 243

Nyaralás foglaló. :)

A SEPAnak mi köze van a Transferwise-hoz? (abszolút nem értek ezekhez a banki dolgokhoz)

Előzmény: Bindiii (242)
Bindiii Creative Commons License 2015.01.28 -1 0 242

1-2 munkanap. Mennie kell mert SEPA. 

 

De ilyen bizonytalan időben miért utalsz Görögországba? :)

Előzmény: champy (241)
champy Creative Commons License 2015.01.28 0 0 241

Sziasztok!

Transferwise-al utalt már valaki Görögországba?

Mennyi idő alatt érkezik meg a pénz?

 

alegolcsobbpenzkuldes Creative Commons License 2015.01.14 -1 0 240

A TransferWise a legjobb, ha külföldre kell pénzt utalnod.Mindig deviza középárfolyamon váltanak,általában 1 munkanapon belül odaér a pénz a külföldi címzetthez.

Előzmény: pol314 (228)
forgozsámolyos Creative Commons License 2015.01.05 0 0 237

Köszönöm, akkór jó , még nem utalták át.Ha úgy van ahogy írod, akkór rendben lessz!  Kössz a választ mégegyszer! Üdv

Előzmény: Bindiii (236)
Bindiii Creative Commons License 2015.01.05 -1 0 236

De azon számol. Az átutalás végrehajtásáról kaptál egy visszaigazoló emailt, amiben van egy PDF a részletekkel. Ott látod hogy mennyit kellett fizetni, illetve milyen árfolyamot használtak.

Előzmény: forgozsámolyos (235)
forgozsámolyos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 235

transferwise állitolag középárfolyamon számol ,szerintem nem!   németbe utaltam/forintból-EURÓ/ eladási árfolyamon számolta a váltást nagyjából 320FT-al váltott a rendszer közép 315 körül van most. Vagy én nem értelmezem jól a rendszert. 

Bindiii Creative Commons License 2015.01.03 -1 0 234

Van egy olyan kevésbé ismert feature a TransferWiseban, hogy az átutalásoknál meg tudod nézni, hogy kikkel váltották a pénzt. (Valsz valami magyar expat van a túloldalt mikor forintot váltasz fontra.) Ha elég sok emberrel sikerült ez a csere, akkor néha egy-egy ingyenes utalással jutalmaznak.

Előzmény: T.Era66 (233)
T.Era66 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 233

Szia!

Elnézést, hogy csak most válaszolok (lehet már nem is aktuális részedről a kérdés). Én pár hónappal ezelőtt azért fordultam a tagokhoz, mert lányomnak kellett pénzt küldeni Angliába. Itt tanácsoltál a T...W...-t. ;) 
Meg is fogadtam a tanácsot és azóta már néhányszor használtam is őket. Eddig csak jó, pozitívat tudok elmondani róluk. Magyar számlaszámra utaltam az összeget, lányom angol számlaszámról kapta meg a pénzt, tehát semmilyen rejtett költsége nem volt sehol (nem volt külföldre történő utalási ktg stb stb). Minimális kezelési költséget számoltak fel és középárfolyamon történt az átváltás is.
És gyors volt! Én este 18 óra környékén utaltam a megadott magyar számlaszámra és másnap délelőtt 11-12 között már lányom számláján volt az összeg. Az interneten simán követni lehet, hogy most éppen "hol tart" az utalás.

Szóval a jövőben ha ismét küldenem kell, akkor csakis őket fogom használni. 

Ja, és én nem nekik dolgozok, nem kapok jutalékot, részesedést, semmit! Nem küldtem meghívót senkinek, nem tettem ki linket sem sehova.

Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, hátha tudok másoknak ezzel segíteni.

Előzmény: pol314 (228)
enil Creative Commons License 2014.12.07 0 0 231

mar latom a megoldast; transferwise... utananezek

Előzmény: enil (230)
enil Creative Commons License 2014.12.07 0 0 230

sziasztok!

erste bankbol utalnek forint lakossagi szamlarol eurot, egy nemetorszagi bankba. Lenyegeben vasarolok valamit. milyen lehuzasra szamithatok?

Bindiii Creative Commons License 2014.12.02 -1 0 229

Többnyíre a TransferWise-t használjuk. Olvass itt vissza a részletekért.

Előzmény: pol314 (228)
pol314 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 228

Szevasztok!

Én is tanácsot szeretnék kérni, hogy külföldre biztonságosan tudjak pénzt küldeni és melyik szolgáltatást érdemes használni. Ha T.Era66 valamilyen konkrét tanácsot tudnál adni azt megköszöném.

Előzmény: T.Era66 (226)
Bindiii Creative Commons License 2014.12.01 -1 0 227

Lemoderálták a forumot az affiliate linkek miatt. (Ami azt jelenti, hogy minden egyes felhasználó után, a hirdető is pénzjutalomban részesült.) Ez ellenkezik a forum irányelveivel. Sajnos ez a levélben nem volt kifejtve.

 

Természetesen az új felhasználók is jól jártak, mert nekik az első utalás ingyen volt.

 

A jövő a TransferWise-ban, meg a CurrencyFair és hasonló szolgáltatásokban van. Senki nem akar az átláthatatlan díjstruktúra miatt akár az utalás 5%-át a bankoknak adni, illetve napokat várni amíg két EU tagállamon átcsorog a pénz.

Előzmény: T.Era66 (226)
T.Era66 Creative Commons License 2014.12.01 0 1 226

Sziasztok!

Múlt héten tanácsot kértem (jobban mondva megerősítést), hogy külföldre biztonságos-e pénzt küldeni egy bizonyos szolgáltatással. Kaptam is megerősítést egy kedves felhasználótól. Ezek után nyugodt(abb) szívvel küldtem el a pénz lányomnak Angliába.

Miután sikeres volt a tranzakció vissza is írtam, hogy tudassam az engem bátorító felhasználóval, hogy igen, sikerült minden!

Az én összes hozzászólásom törölve lett mert adminok szerint reklámnak minősült! 

Én nem reklámoztam semmit, csupán tanácsot, megerősítést kértem és kaptam is! És visszajöttem, hogy megköszönjem a segítséget! Én egy linket nem tettem fel, nem reklámoztam semmit!!!! Egyszerű "mezei felhasználó" vagyok, aki a lányának szeretett volna pénzt küldeni külföldre minél kevesebb költséggel, minél gyorsabban!

Ahogy olvasom a fórum címét: "Pénz átutalás külföldre, olcsón". Tehát itt egymásnak tanácsokat adnak az emberek, hogyan, melyik szolgáltatást érdemes használni.

Vagy lehet bántja a bankok csőrét, hogy nem őket ajánlják?! Kedves adminok a bankokat képviselik netalántán?

Mindenesetre köszönöm a tanácsot, megerősítést amit múlt héten kaptam! :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!