Keresés

Részletes keresés

casanostra Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22090

Igen aktuális  , a lakás butorozatlan a konyha kivételével.

Előzmény: Zaffanat (22089)
Zaffanat Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22089

Engem érdekelne a kertkapcsolatos kiadó lakás!!! írj privit, ha még aktuális! És persze ha más is tud esetleg kiadót, megköszönöm, ha jelizi!

Előzmény: casanostra (22082)
LM59 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22088

Szép napot mindenkinek!

Van egy eladó ingatlan Budán, 43m2  + 8 nm2 terasz hegyre néző, ha valakit, vagy ismerősét érdekel.

Fodor u.  Orbán hegyen.

Érd. 06 30 244 4242

Köszönöm a figyelmet!

KisMatyi Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22087

Teljes mértékben egyetértek veled!

Bár a szándékosságot azért kizárnám, nem hiszem, hogy valaki szándékosan szólaltatja a riasztóját éjszaka, hogy mi ne tudjunk aludni. Ki kell deríteni, hogy kinél volt a zavar -remélem nem betörés- és szólni neki, hogy gondok vannak a riasztójával. Véleményem szerint ez a legjárhatóbb út. Vagy lehet nem is lakik itt...

Amúgy sajnos "ami elromolhat, az el is romlik."

De egy megrendezett házibuli, az igen, az szándékos! Ilyen esetben abszolute jogos lenne a büntetés!

Mindenesetre én jogosnak gondolom a felháborodásodat!

Érdekes, hogy én amúgy nem hallottam semmi az egészből, bár nem nagyon szoktam mélyen aludni.

Előzmény: Panka806 (22085)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22086

A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, pénzbírsággal sújtható.

 

Szerintem ez teljesen egyértelmű. Ha pár percig szól 1 riasztó, az normális, ha valós ha téves a riasztás, de a több mint 1 órán történő vinnyogás, ami csak azért maradt abba, mert lemerült az akkumulátor, nem normális! Itt a tulajdonos nem törekedett az állapot megszüntetésére, ő az igazak álmát aludta valahol, míg a szomszédai, és a szomszédos utcában lakók nem tudtak aludni.

Előzmény: Panka806 (22085)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22085

Valószínűleg. És ugye akkor ez felhatalmazza őt arra, hogy a riasztója nagyjából hajnali 1/4 3-tól 4-ig szóljon. Ugyanis nagyjából 4 óra volt, mire lemerült az akkumulátor. Persze az is 1 élmény volt, amikor merülni kezdett. Szólt szólt, pár pillanatig csend, majd kezdődött elölről. Úgy gondolom, hogy az éjszaka folyamán huzamos ideig szóló riasztó kimeríti a mások nyugalmának megzavarását, tehát csendháborításnak minősül. Ha otthon van, ha nincs otthon az illető törekedni kell a minél előbbi megszüntetésre, ez esetben kikapcsolásra. Mivel ez itt egyértelműen nem történt meg, a dolog szerintem szándékos volt. Nem tudom elképzelni, hogy a szomszédai tudtak aludni abban a hangzavarban, és nem szóltak az illetőnek legyen bárhol is, hogy visít a riasztója az éjszaka közepén.

Előzmény: Rizs Levendula (22084)
Rizs Levendula Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22084

Valósznű nincs otthon!

Előzmény: Panka806 (22083)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 22083

Kedves jó képességű riasztótulajdonos, akinek már több, mint fél órája a riasztójától zeng az egész lakópark!

 

Az 1 dolog, hogy téged nem zavar saját riasztód, de mások nem tudnak aludni miatta. Szerintem ez teljes mértékben kimeríti a csendháborítás fogalmát. Sürgősen javíttasd meg/köttesd ki, vagy csinálj vele bármit, de ne kelljen rá felébrednünk heti rendszerességgel!

Az sem érdekel ha nem vagy itthon, mert azt nem hiszem el, hogy a szomszédok még nem kerestek, hogy nem tudnak miattad aludni. Úgy gondolom, hogy kötelességed minél előbb kikapcsolni, és törekedni arra, hogy mások pihenhessenek. Te ezt valamiért mégsem teszed meg. Vagy ennyire nem izgat a téma? Akár betörők is járhatnak nálad, hogy nem ellenőrzöd/ellenőrizteted senkivel, hogy miért szól?

casanostra Creative Commons License 2014.02.08 0 0 22082

Sziasztok   márciustól lesz kiadó kertkapcsolatos lakás.. 6 lakásos társasházban ha valakit érdekelne a  Kvasz András utcában

Előzmény: mannaci (21930)
FOCUS Creative Commons License 2014.02.08 0 0 22081

Üdv ismét ittlakók. Szerintetek milyen négyzetméter ár reális jelenleg itt a helikopter lakóparkban lakás esetében és ehhez képest pici kertes sorháznál illetve ikerháznál?

KisMatyi Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22077

Én mindenesetre örülök a takarításnak!

kulindamani Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22076

Abbahagyni. Most!

epszylon Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22071

Azt javaslom, hogy egyrészt próbáld kiszűrni a bérhozzászólókat, másrészt, keressél fel 4-5 lakást találomra, beszélgess el a lakókkal, sok infót fogsz kapni. A konkrét lakás megvásárlása előtt a közvetlen szomszédokkal feltétlenül beszélni kell !Egyáltalában nem olyan rossz a lakópark .

Előzmény: Thomas877 (22049)
Detti75 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22066

Szia!

Mi minden reggel csúcsidőben megyünk innen a lakóparkból a VII. ker. Damjanich utcába. Max. 30 perc alatt mindig beérünk, 1.5 év alatt egy reggel sem késtünk el az iskolából. :-)

Előzmény: Thomas877 (22049)
ricmond Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22065

Szia, mi is 2007-óta lakunk itt, főutca mentén, négylakásos társasházban.

A repülők minket egyáltalán nem zavarnak, inkább a buszok néha.

Biztos, hogy nem költöznénk el innen más helyre, jó itt lakni, sok normális, kedves lakó van itt!

 

Hála az égnek, a legnagyobb probléma általában, hogy valaki megáll a kocsibejáró előtt, vagy a házunk előtt és autót tárol, mi pedig állhatunk, ahová tudunk!

 

Sok sikert nektek!

Előzmény: Thomas877 (22049)
juhászné Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22064

Jaj ne, te már megint itt vagy?

Előzmény: Sniper ghost (22054)
rowena Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22062

Segítséget kérnék tőletek.

 

Nem jött haza vasárnap az egyik cicám, Berci. 10 hónapos, hosszú lábú és hosszú farkú, nagy fülü, kamasz macskatermettel rendelkező, egész teste cirmos, néhol csíkosan, néhol pöttyösen. Ivartalanított a cica, eredetileg kandúr volt.

 

Ha valaki látta őt, vagy valamilyen információt tud róla, akkor írjon a rowena@index.hu-ra vagy ide is akár.

 

 

KisMatyi Creative Commons License 2014.01.29 0 0 22059

Csak azok a fránya, következetesen elkövetett helyesírási hibák ne lennének! És persze a stílus!
Akkor nem is gondolnék arra, hogy bizonyos -különböző néven írt- hozzászólások egy és ugyanazon élőlény által használt billentyűzetéből pattannak ki...

gino1982 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22057
En is nagyon feltem de NEM HANGOSAK A REPULOK,es imadok itt lakni!
KisMatyi Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22056

Panka!

 

A mondandód második részével teljes mértékben egyetértek! Szerintem sokan vagyunk így.

Előzmény: Panka806 (22053)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22053

Azt el is felejtettem írni, hogy nekem eddig csak 2X volt hirtelen segítségre szükségem, mert ünnep nap beteg lett valamelyik gyerek, és mind a 2X sokan ajánlották fel, hogy átjönnek vigyázni a másikra, elvisznek minket ügyeletre, kiváltják a gyógyszereket stb.

 

Megkeseredett, magán kívül mindenkit utáló ember mindenhol van, őket jobb nem figyelembe venni.

Előzmény: Thomas877 (22049)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22052

Mármint az ilyen jellegű emberek elől menekülnek, mint te is? Hál' Istennek a mi utcánkban 1 ilyen sem lakik. Jelezném feléd, mielőtt jön majd a 6 lakásos társasházak szidása válaszként, hogy nem, mi nem abban lakunk, de engem az azokban élők sem zavarnak, sőt, az olyan ismerőseim, akik itt 6 lakásosban élnek, mind kedvesek, segítőkészek. Valószínűleg kevesebb probléma van a 6 lakásosban élő emberekkel, mint azokkal, akik verik a mellüket, hogy családi házban lakunk, nekünk jogunk van lenézni azt, aki társasházban él.

Előzmény: Sniper ghost (22050)
Panka806 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22051

Írtam 1 hosszú választ, de jól elszállt. :-(

 

A lényege az volt, hogy én is arról a környékről költöztem ide. A vasút ott sokkal zavaróbb, mint itt a repülők, bár engem a repülők is zavarnak, de érzékenyebb vagyok az ilyen jellegű zajokra. Úgy értem, a családból rajtam kívül senkit nem zavarnak. Nyáron éjszakánként egyébként az egész éjjel vijjogó riasztók sokkal zavaróbbak. Ugyanis él itt néhány olyan ember, aki beriasztja a lakását, meg az ablakot is megbuktatja, így 1 kisebb szellőtől is megszólal a riasztója.

 

Kocsival gyorsan a Stadionoknál lehet leni, de tapasztalatom szerint tömegközlekedve is fél óra körül van. Egyébként kocsival bármi viszonylag megközelíthető innen. Közel az M0-ás is, így ha autópályázik az ember a város teljesen kikerülhető.

 

Kisgyerekkel jobb itt, mint a Stadion környékén, ez sokkal csöndesebb, és tisztább levegőjű környék. Ott azért nem szívesen engedném kismotorozni a 2 évesemet a Hungária krt. meg a Kerepesi út közelsége miatt. Itt azért nyugodt szívvel engedem, mert leszámítva azt az 1-2 Schumachert aki azt gondolja, hogy a 30-as tábla csak ajánlott sebesség a mellékutcákban, ezért 60-70-nel száguld, biztonságos gyalogjárda nélkül is a séta. Mondjuk az ilyen autósok mindig felháborodnak, hogy hogyan mernek az anyukák, babakocsival, kismotorozó gyerekekkel az úttest szélén sétálni, az az autósoké. Nekem a 2 éves elég gyorsan megtanulta, hogy anya és a babakocsi mellett, vagy előtt motorozik az úttest szélén.

Van játszótér, előbb-utóbb az óvoda is elkészül. Általános iskola, orvosi rendelő is van a közelben.

 

A sok eladó lakás a bedőlt hitelek miatt van, meg vannak akik kinövik a lakásukat, és nagyobba költöznének.

 

Összességében szerintem jó itt lakni.

Előzmény: Thomas877 (22049)
Thomas877 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22049

Most akarunk lakást venni a Helikopter lakóparkban, nagyon jó ajánlatot kaptunk. 

27 évesek vagyunk, gyereket várunk. Jelenleg Zuglóban élünk a Utász utcában egy 40nm-es lakásban. Mindketten a Kerepesi úton dolgozunk, így eddig kényelmes volt. Itt viszont nincs semmi zöld, zaj van, cserébe minden közel van. Gyereket nevelni nem szeretnénk itt. 

Nagyon megtetszett mindkettőnknek a Helikopter lakópark. Kisvárosias környezet, jó levegő, családias. Ismerőseink szerint autóval (két autónk van) 30 perc alatt be lehet érni az Aréna Plázáig. 

3 dolog van ami miatt bizonytalanok vagyunk: 
- Valóban be lehet érni reggel 30 perc alatt (még kb. soha nem jártunk a peremkerületekben, nem tudjuk milyen a valódi forgalom) 
- A repülőgépek valóban annyira zavaróak? Pl. nyáron nem lehet kinyitni az ablakot? Itt Zuglóban is hallani őket, igaz csak nyáron nyitott ablaknál de itt minket nem zavar. Ott tényleg nagyon idegesítő? 
- Miért van a lakóparkban 70-nél is több eladó lakás? Úgy tűnik mintha menekülnének innen az emberek. Miért? 

Köszönöm a segítséget előre is!

KisMatyi Creative Commons License 2014.01.27 0 0 22048

Szia!

 

Holnap (01.28) és holnapután (01.29).

Előzmény: pekinfo (22047)
pekinfo Creative Commons License 2014.01.27 0 0 22047

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy melyik nap jönnek a szelektív kukát üríteni?

 

köszi

 

üdv, oderka

KisMatyi Creative Commons License 2014.01.26 0 0 22045
Előzmény: medivalarhitect (22044)
KisMatyi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 22043
Előzmény: medivalarhitect (22042)
FOCUS Creative Commons License 2014.01.17 0 0 22041

SantaCroce, Greier, köszönöm!

 

A leírtakkal/kértekkel nem lesz gond az biztos.

 

Előzmény: Greier (22036)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.16 0 0 22038

Erről több műsort is láttam és ott a gyógyszeres kezelés mellett a páciens fejére sapkát vagy kendőt tettek, így nem tudta tépkedni a haját! Próbáld meg! Érdemes lenne figyelned saját magadra is, hogy milyen szorongásos helyzetben tépkeded a hajad és olyankor próbáld ökölbe szorítani a kezed. Lehet segít majd a pszichiáter is, de magadnak kellene megkeresni az okokat! 

Előzmény: Évi1330 (22037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!