Keresés

Részletes keresés

hiden Creative Commons License 2012.04.11 0 0 247

Ezt hogy érted,hogy ismerős céget? Ilyet lehet csinálni? Az a baj,hogy a műtétemet,nem tudom mennyire lehet elhalasztani és azért azt kifizetni,akár évek múltán is....tudom,hogy ez a kötelességem,mert semmi sincs ingyen,de fogalmam sincs,az mennyibe fog akkor kerülni nekem...

Előzmény: venoruti (246)
venoruti Creative Commons License 2012.04.11 0 0 246

Meg fogsz lepődni. Az az érzésem, hogy ott te fogsz tanítani, nem téged fognak oktatni.

Te egy rendkívüli képességű ember vagy.

Még véletlenül se jelentsed most már be magad az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, mert azt nagyon nehézkes visszacsinálni. Inkább keress valami ismerős céget, hogy jelentsenek be pár hétre. Ősztől meg már úgysem kell fizetned.

 

 

Előzmény: hiden (241)
kisspetya Creative Commons License 2012.04.11 0 0 245

Mivel azt írtad, hogy augusztus óta nem dolgozol, így a 45 napon már rég túl vagy. Mi az, hogy 1 hónapra kifizeted? A fizetés a NAV-on keresztül megy, szóval arra készülj fel, ha bejelentkezel, onnantól a NAV rádmászik és nem ereszt. És nem csak a műtéted hónapját fogja számon kérni rajtad. És igen, mivel elmaradásod is van, létezik késedelmi kamat is. Ha most nem fizetsz, akkor behajtják. Évek múlva is. A fizetésedből - ha lesz. A legokosabb az lett volna, ha az önkormányzatnál jelentkeztél volna, hogy szociálisan rászorulsz, hogy helyetted fizessék. Szerintem még ezt próbáld meg.

Előzmény: hiden (243)
hiden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 244

És az lehetséges vajon,ami olvastam,hogy az előző munakviszony meszűnése után még 45 napig érvényes a biztosítás?

hiden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 243

Igen,ezt én is tudom,meg gondoltam már rá.Arra gondoltam,hogy a műtétem időpontjára arra a hónapra kifizetem a TB-t -már,ha ilyet lehet csinálni,egyáltalán-mert nem tudok semmit,hogy lehet-e olyan sorrendenben rendezni a csekkeket,ahogy én akarom.Így mondjuk gondolom,belekerülök a rendszerbe és onnantól jön a késedelmi kamat is...? vagy már eddig is volt? Fogalmam sincs,de egy könyvelő ismerősömet megkérdezem erről,hátha tud mondani valamit.Ettől függetlenül tudom,hogy nem fogom megúszni.

Előzmény: kisspetya (242)
kisspetya Creative Commons License 2012.04.10 0 0 242

Még azokat valahogy megértem akik nem fizetnek, de orvoshoz se járnak. Na de azért te... Nem akarlak elkeseríteni, de még egy rutinműtét is több tízezer v. százezer forint. Ha nincs rendezve a tb-t és ezt utólag kifizettetik veled, szerintem visszasírod hogy nem fizetted a havi tb-t. :)

Előzmény: hiden (237)
hiden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 241

Államilag finanszírozottra fogok menni.

Előzmény: buckeye (240)
buckeye Creative Commons License 2012.04.10 0 0 240

Ellentmondás van a szövegedben. Nem tudnád fizetni a havi tébét, de nappali felsőoktatásban fogsz tanulni.

Most van pénz vagy nincs pénz?

Egyébként a rászorulóknak fizetheti az önkormányzat is.

Előzmény: hiden (237)
hiden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 239

Nézd,én nem azért írtam ide be,hogy veszekedjek bárkivel is.Ettől függetlenül el kell,hogy ismerjem,az első mondatodban teljesen igazad van,viszont a másodikban bunkó voltál!

Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 238

Szar érzés (nekem), hogy a ti kezetekben van az állami nyugdíjam. Nem akadt senki, aki letaszított volna a tajgetoszról?

Előzmény: hiden (237)
hiden Creative Commons License 2012.04.10 0 0 237

Sziasztok!

Új vagyok még itt "ebben"a témában.Be kell valljam,elég nagy ludas vagyok TB ügyben.Akkor leírom:szóval én idén nyáron leszek 21 éves.2010 júniusában érettségiztem le,utána kb. novemberre találtam állást,de az ebben az esetben nem számít,mert nem voltam bejelentve,sajnos... (Ott kb. 2 hónapig dolgoztam) utána egészen 2011 március végéig nem volt állásom,amikor is lett,ami már bejelntett munka volt.A munkahelyem megszűnt május közepén.(2011-ben) Utána jött még egy munkahely 2011 augusztusban (ahol hát rekordot döntöttem,mert kemény 3napig dolgoztam ott.:))Most inkább nem írom le,hogy mi volt az ok. Tudom,elég kicsapongó vagyok... Szóval azóta,kb. 2011 augusztus óta nincsen semmilyen állásom. Orvoshoz viszont járok,mondhatni rendszeresen,de semmi nem szokott feltűnni az sztk-ban a TAJ kártyámról,az ott dolgozóknak.Nem vagyok rá büszke,tudom,elég gusztustalan dolog ez,de van egy elég komoly betegségem,úgyhogy ezért muszáj járnom.Egyszer megkérdeztem a háziorvosomat,hogy ilyenkor mi van,amikor valaki nem fizet TB-t ,és azzal nyugtatott,hogy nem kell félnem,mert ez csak akkor derülne ki,ha egyszer "ne adj Isten" kórházba kerülnék valamilyen baleset miatt,és egy hosszabb rehabilitácó alá kellene vetnem magamat.Én ezzel egy kicsit nyugodtabb lettem,mivel most egyáltalán nem vagyok olyan helyzetben,hogy ki tudjam fizetni,állásom nincsen,a szüleim fizetéséből,-pontosabban apukáméból-pedig képtelenség lenne ezt megoldani.Nem tudom,ilyenkor mi a teendő...? Hallottam a regisztrált munkanélküliségről is,de most meg már ezért nem merek elmenni,mert még nem tudnám kifizetni,ha kiküldenék a csekkeket.Egyébként,nem tudom ez számít-e valamit,de ,ha minden igaz idén fogok beitratkozni felsőoktotásban,továbbtanulásra.Azért írtam,mert ma derült ki,hogy egy rövidebb műtétre be kell feküdnöm a kórházba,kb. úgy egy naposra,úgyhogy kicsit megijedtem,hogy mit csináljak,ráadásul ez elég sürgős,és nem nagyon lehet elhalasztani.

Előre is köszönöm,ha valaki válaszol,és tudom,hogy gáz ez az egész ügyem,de sajnos hülye voltam,hogy nem foglalkoztam vele,bár fizetni nem tudtam volna semmi képpen sem a havi TB összeget,ebben biztos vagyok.

Még egyszer köszi,előre is!

Üdv:hiden

kisspetya Creative Commons License 2012.04.06 0 0 236

Szóval: ha előtte legalább 45 napig volt biztosításod (dolgoztál stb.), akkor 45 napig nem kell fizetned. A nyomtatványon rajtva van, hogy pontosan hanyadikától akarsz bejelentkezni tb fizetésre. Valószínűleg neked oda május közepét kell írni. Április 1. + 45 nap. De már most leadhatod a papírt. Fizetni visszamenőleg minden hónap 12.-ig kell, most havi 6390 Ft-ot. Tehát a te esetedben először június 12-ig kell majd a kb. félhavi májusi tb-t befizetni. (De jobb szerintem, ha személyesen intézed és nem postai úton.)

Előzmény: bea31 (235)
bea31 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 235

Köszönöm a választ!

Szóval akkor már most április elsejétől jelentsem be magam? Akkor nem fizetek ki úgymond feleslegesen egy hónapot? 

Ezt postai úton is lehet rendezni nem? Mámrint hogy letöltöm a nyomtatványt és beküldöm.

Bocs, ha már írtak erről előzőleg, bevallom keveset olvastam el.

Előzmény: kisspetya (234)
kisspetya Creative Commons License 2012.04.06 0 0 234

Úgy tudom még 45 nap. De ha előreláthatólag utána se leszel biztosított (és nem akarsz potyautas se maradni), akkor érdemes már lerendezned. Májusban amúgyis szja bevallás miatt többen lesznek. Pontosan megmondják hanyadikától kell fizetned. (Ha szociálisan rászorult vagy, 1 évig az önkormányzat is fizethet helyetted.)

Előzmény: bea31 (233)
bea31 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 233

Szia!

 

Akkor tőled szeretném megkérdezni "kisspetya", ha most április elsejétől nem vagyok biztosított, akkor mikor jelentsem be magam? 45 nap még az a 45 nap? Vagy csak 30 esetleg? Akkor május közepe táján elég ha bejelentem magam? Mert én is így gondoltam de azért jobb, ha megkérdezem.

De bárki válaszolhat aki tudja!

Köszönöm!

Előzmény: kisspetya (232)
kisspetya Creative Commons License 2012.03.20 0 0 232

Van 45 nap türelmi idő, amíg biztosított vagy, azt ki ne fizesd! Egyébként bemégy az illetékes NAV-ba, kitöltesz egy 12T1011 nyomtatványt (vagy netről), aztán hozzádvágnak egy halom csekket és minden hónapban 12-ig fizetgetsz. Az elmaradt hónapokat valószínűleg behajtják, de a késedelmi kamatot szerintem is megúszod.

Előzmény: utas_holdvilágban (230)
venoruti Creative Commons License 2012.03.12 0 0 231

Menjél a területileg illetékes adóhatósághoz, ott megmondják majd, hogy mi a teendő.

Szerintem nem fognak megbüntetni, örülnek, ha valaki hajlandó csak úgy magától fizetni.

Előzmény: utas_holdvilágban (230)
utas_holdvilágban Creative Commons License 2012.03.11 0 0 230

Nekem olyan problémám van, hogy 2011. október 31-el megszűnt a hallgatói jogviszonyom, viszont nem volt munkaviszonyom azóta és munkanélkülinek sem jelentkeztem be. Ezek alapján én elvileg a felnőtt eltartott kategóriába esem, de az általános biztosítottsági kötelezettség miatt be kellett volna fizetnem havonta a TBjárulékot, amit elmulasztottam. Jelenleg tehát a 2011. november, december (2x5100 Ft) és a 2012 eddigi hónapo (3x6390 Ft) tartozom a NAVnak.

Ilyenkor a NAVnak kell fizetnem vagy az Egészségbiztosítási pénztárhoz kellene mennem? Mit kellene most pontosan csinálnom? Milyen adminisztrációs kötelezettségeim vannak és hogyan tudom befizetni a hátralékomat? Hol találhatnék erre vonatkozóan információt? Fognak megállapítani bírságot az elmaradt befizetések miatt?

A segítséget előre is köszönöm!

toradzsobu Creative Commons License 2012.03.05 0 0 229

Köszönöm a választ. :)

Csak már ideges voltam hogy mi van bár gondolom az adó bevalásos időszakba ez nem meglepő.

venoruti Creative Commons License 2012.03.02 0 0 228

Ki fogják postázni, csak most vagy nem érnek rá, vagy elfogyott a csekk.

Az a lényeg, hogy bejelentetted.

Előzmény: toradzsobu (227)
toradzsobu Creative Commons License 2012.03.02 0 0 227

Helló

 

Megtaláltam a nyomtatványt ami ahoz kell hogy magam után fizessem a tb-t, kitöltöttem beküldtem 2 példányt vissza is kaptam egy példányt ami teljesen ki van töltve. De csekkeket nem kaptam. Miért lehet ez? Fontos lenne valaki nem tudja esetleg hogy mikorra várható hogy a csekkeket kipostázzák vagy személyesen kell bemenem érte?

hr2 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 226

Ja, és a szállást is fizeti nekik.

Előzmény: hr2 (225)
hr2 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 225

Egy Német cégnél kb 8 éve van kint egy magyar munkaközvetítő (fejvadász), na és ennek a külföldön lévő magyarnak, a magyarországon lévő könyvelője mondta.

(kb. 80 embert vit már ki innen Magyarországról a 8 év alatt azóta kint vannak törvényesen jól keresnek, havonta keresnek ott kb. 1300 Eurót + még itt havonta kapnak egy minimálbért is hozzá.)

Előzmény: zsanna (224)
zsanna Creative Commons License 2012.02.27 0 0 224

Ezt egy magyar cég magyar könyvelője mondta? Mert akkor azzal a munkával valami nagyon nincs rendben :-(((

Előzmény: hr2 (220)
venoruti Creative Commons License 2012.02.27 0 0 223

Ilyen már nincs.

Előzmény: megyek (222)
megyek Creative Commons License 2012.02.27 0 0 222

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy én nyugdijas vagyok a feleségem meg münka nélküli márt lejárt neki a járulék fizetése most csak nyilvántartásban van véve akkor neki a Tb ellátás jár e neki az én nyugdijam javára? mert tudom régen volt ilyen hogy a családtag után kapta a hozzá tartozó a tb szolgáltatást ha valaki hasonló helyzetben van és többet tud örömmel veszem a tájékoztatást

Üdv Péter

venoruti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 221

Magyarországon mindenkinek biztosítottnak kell lennie.

Az hogy valaki munkanélküli, az nem jelenti azt, hogy biztosított, mert csak addig számít biztosítottnak, amíg pénzbeli ellátást kap.

Utána saját magának kell fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Attól hogy segéyt kapsz, neked is biztosítottnak kell lenned.

Azt nem tudom sajna, hogy a segély egyben biztosítást jelent-e, de ha nem, akkor vagy neked kell ezt fizetni, vagy átvállalhatja az önkormányzat is.

Menjél oda, ahol a segélyt kapod, ott majd megmondják, hogy mi a helyzet.

 

Előzmény: hr2 (220)
hr2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 220

Ezt a munkaadó könyvelője mondta, hogy biztosítás nélkül nem tud kérni munkavállalásit.

 

Ha jelenleg dolgoznék vagy munkanélkülin lennék akkor nem volna ilyen probléma, de mivel szoc. segélyen vagyok így a probléma fenáll.

 

Ezért érdeklődtem, hogy létezik e befizetéses megoldás.

 

 

(Hozzáteszem, bátyámmal egyszerre voltunk a könyvelőnél, Ő munkanélkülin volt azóta kint van dolgozik)

Előzmény: venoruti (219)
venoruti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 219

Ki akar rád biztosítást kötni, milyen biztosítást és miért?

Mi köze ennek a segélyedhez?

Előzmény: hr2 (218)
hr2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 218

Szeretnék menni külföldre dolgozni, de mivel nem dolgozom és nem vagyok munkanélküli juttatáson ezért nem tudnak rám biztosítást kötni, így nem mehetek.

 

Ezért kérdeztem hogy ha pl. befüzetnék egy bizonyos összeget akkor lehetne e?

Ha igen akkor mennyit?

Előzmény: venoruti (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!