Keresés

Részletes keresés

dundalk Creative Commons License 2019.04.24 0 0 5317

mindent elfogadnak ott van az oldalukon.

Előzmény: rituskisss (5316)
rituskisss Creative Commons License 2019.04.24 0 0 5316

Sziasztok! A Goldcarral van valakinek friss tapasztalata? Mennyire fogadják el a nem dombornyomott visa electron kártyát? Holnap este indulunk...

Köszi

COOP Creative Commons License 2019.04.22 0 0 5315

a mai nap felkerültek szabad jegyek az Alhambrába: május 1-re, május 6, május 8. és május 29-re. Korlátozott db-számban.

solozo Creative Commons License 2019.04.19 0 0 5314

Szívesen. Máskor nem.

Előzmény: studyfy (5307)
solozo Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5313
solozo Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5312

Igen, ráadásul a Portillo-Avanza indul Torremolinosból is.

Előzmény: 'szti (5311)
'szti Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5311

a portillo busztársasággal is el tudsz jutni, itt megtalálod

http://www.andalucia.com/ronda/bus-timetables.htm

Előzmény: studyfy (5307)
solozo Creative Commons License 2019.04.16 0 0 5310

A 8-kor indulóval ott vagy 9.45-re, vissza mondjuk 18 órakor, és 19.45-kor Malagában vagy.

solozo Creative Commons License 2019.04.16 0 0 5309

Menj be Malagába a C1-el, és ezzel a busztársasággal (Damas) meg tudsz fordulni egy nap alatt.

http://www.damas-sa.es/index.php/rutas-vja-089-sevilla-ronda-chipiona-malaga/

Előzmény: studyfy (5307)
dundalk Creative Commons License 2019.04.16 0 0 5308

Kedd és szombaton van egy szervezett út itt vannak a részletek. én menetrendi keresőben nem találtam opciót amivel egyénileg járható lenne 1 nap alatt.

Előzmény: studyfy (5307)
studyfy Creative Commons License 2019.04.16 0 0 5307

Egy kis segítséget kérek a helyi viszonyokat ismerőktől.  Rondát szeretném megnézni, de a Neckerman fakultatív programja pont az indulás ill. érkezés napján van, így ez tárgytalan. Ezért önálló szervezéssel szeretném megoldani. Torremolinosból busszal, hogy tudok eljutni Rondába és ugyanaz nap vissza? Vagy valami más megoldás?

solozo Creative Commons License 2019.04.11 -1 1 5306

Tegnap éjjel érkeztünk haza, én itt sok segítséget kaptam az út szervezésekor, gondoltam, írok pár sort, hátha valaki valamit hasznosít belőle. Mondjuk a program épp nem olyan, amitől bárkinek heuréka érzése lesz, de amikor nettó 4 napod van Andalúziára (illetve egy részére), és először mész, akkor bizony az obligát helyeket veszed előre. Nálam ilyen sarokpont 3 volt: Caminito, Alhambra, Mezquita.

A szervezés januárban kezdődött, mert ugye 2 hely a háromból előre foglalós, azt gyorsan meg is ejtettem, a szállás is hamar meglett, miután eldöntöttem, hogy kocsibérlés lesz, és csillagtúra. A kocsit a Zulicar-os Zoliéknál foglaltam le, egyrészt mert nagyon korrekt áron adták (vasárnap reggeltől szerda délelőttig 60 euró + a 300 kaució), másrészt elég gyatrán beszélem az angolt... Szállások is adták magukat, első nap ugye este fél 9-kor landolt a gép, a kocsi Torremolinosban várt rám másnap reggel, tehát az autókölcsönzőtől pár saroknyira foglaltam szobát (Sun Sport Hotel/50 euró/2 fő reggelivel), ami a helyi HÉV/metró El Pinillo állomásától kb. 300 méter (El Pinillo az Aeropuertótól a 6-7. megálló.) A maradék három éjszakát Anteqerában terveztem eltölteni, egyrészt mert nagyon szép kis hely, másrészt a Málaga-Córdoba-Granada aranyháromszögben ez nagyjából a központban van (Granada: 80, Córdoba 100, Málaga 50 km), úgyhogy egy pöpec kis apartmant találtam egy édes kis téren az óvárosban, reggel a pici erkélyre kilépve az Alcazabával szemezhettem a kávét kortyolgatva. 165 euróba került.

Na, maga az út sima volt, oda negyedórás késéssel, a vonat 20 percenként érkezik, a jegyautomata egyszerű és könnyen kezelhető, El Pinillóig 1,80 euró volt fejenként, 10 perc alatt becsekkoltunk, lecuccoltunk, aztán elmentünk vacsizni. Torremolinos ilyenkor azért még meglehetősen előszezoni arcát mutatja, szerencsére kevés az ember, nem minden hely van nyitva, de azért a beach közelében bőven lehetett találni éttermeket, vendéglőket, kricsmiket. Paella volt a menü tenger gyümölcseivel, nagyon bekajáltam, emiatt aztán nem volt tükörsima éjszakám, maradjunk ennyiben. :-) Reggel 8-ra beszéltük meg Adriennel a találkozót a Zulicar műhely-kölcsönző előtt, mi is ők is pontosak voltunk. Kis kategóriás kocsit kértem és kaptam (Kia Picanto), nem mai gyerek, de tökéletesen megfelelt, műszakilag-esztétikailag abszolút rendben volt. Adri elmondta a szerződés aláírása után a délspanyol közlekedésről a legfontosabb tudnivalókat, ő nyilván mélyebb tapasztalatból, de szerintem kicsit túl sötét képet festett a helyi közlekedési kultúráról, nekem nagyon pozitív csalódás volt, össze sem hasonlítható a Balkánnal vagy Dél-Olaszországgal.

Reggel fél 9-kor elstartoltunk, irány a Caminito. 10.30-ra akartam foglalni, de 11-re sikerült (utólag nem bánom), Adri figyelmeztetett, ez az esős évszak, ha szar az idő, nagy a szél, lefújják a túrát. Be is voltam kicsit tojva, mert vasárnap reggel bizony elég szar volt, eső, szél, ahogy kell. Az El Mirador étteremhez közeli (őrzött) parkolóban tettük le a kocsit (nem emlékszem, mennyi, talán 4 eur volt), aztán elsétáltunk az El Kioskóhoz, kávé, reggeli, aztán a rövidebb alagúton át a meeting pointhoz olyan 3/4 11-re értünk. Addigra eső elállt, szél is csendesebb volt, volt elég szép tömeg, de előrementünk, pikkpakk beengedtek, sisakosztás, angol és spanyol nyelvű tájékoztató, aztán utunkra is engedtek pontban 11-kor. A túráról nem érdemes írni, látni kell, illetve végigmenni. Csodálatos volt. Nekünk a feleségemmel olyan 2 és fél órába telt, fél 2-kor szálltunk fel El Chorróban a visszafelé szállító buszra. 2-kor elindultunk Antequerába, ott már kinéztem egy ingyen parkolót a szállásunktól 200 méterre, szerencsére megvolt, és három napig onnan indultunk-érkeztünk. Szállásadónőnk, Victoria nagyon kedves volt, kb. annyira beszélt angolul, mint én, úgyhogy tökéletesen megértettük egymást. A késői ebéd valami serpenyős helyi specialitás (gomba-disznóhús tojás valami spéci szószban, hmmmm) volt. Aznap délután felmentünk az Alcazabába, a dómba, vacsora csokis churro a piactéren, aztán nagyon korai kidőlés...

Hétfő irány Granada. Eső, szél. Jegy 11.30-ra szól a Naszrid palotához, 8-kor indultunk, kényelmesen tempóban (mondjuk a kis Kiával próbáltam volna mást...) fél 10 körül megérkeztünk, a parkoló mélygarázst már korábban kinéztem, nagyon jó választás volt, roppant egyszerűen oda lehet találni, a katedrálistól kb. 300 méter, és olcsó (1.8 eur/óra), hely volt bőven. Az Alhambrába menet megreggeliztünk, felsétáltunk, mászkáltunk kicsit a falakon belül (pl. V. Károly palotája), aztán időre odamentünk a Nászridhoz, és szépen megnéztük, aztán a leesett állunkat megkerestük. Hát utána megérti az ember a spanyol mondást, hogy  „Ha nem láttad Granadát, semmit sem láttál”. Utána még Alcazar, Generalife. Este 5 volt, mire kijöttünk, még átmentünk az Albaicin negyedbe, visszafelé a parkolóba a katedrálist is útba ejtettük, megvacsoráztunk, aztán „haza”.

Kedd, Córdoba, 9 órai indulás, szép, napos idő, parkoló szintén kinézve, 100 méterre a Sevillai kaputól, szintén egyszerűen megtalálható, valamivel drágább a granadainál. Röviden az útvonalunk: San Basilio (patiók), Alcazár de los Reyes, Mezquita, Palacio de Viana, Casa Andalusi. Nem tudom, nekem a Mezquita volt az egész túra csúcspontja, teljesen lenyűgözött. Amikor a reconquista után beleépítették azt a katedrálist, V. Károly megnézte, és azt mondta: “Elpusztítottatok valamit, ami páratlan, s lett helyébe valamitek, ami bárhol megtalálható.” Hát ennyi. Pedig a maga nemében a katedrális egy szép példány...

Szerda reggel korán kelést terveztünk, hogy mielőtt visszaindulunk Málagába, meg tudjuk nézni az El Torcal Nemzeti Parkot a furcsa szikláival. Nem esett, de borult volt az idő, és látszott, sűrű ködben úszik a hegy, úgyhogy ez a program sajnos ugrott, helyette még megnéztük az antequerai dolmeneket, nagyon profi látogatóközpontot építettek köré. Málagában már hétágra sütött a nap, 11-kor leadtuk a kocsit, bementünk a belvárosba (először a főpályaudvaron próbáltuk leadni a csomagjainkat a megőrzőben, de sajnos fullon volt, úgyhogy vittük a két hátizsákot is). A központi piac, Calle Larios, katedrális, római színház, Alcazar, Generalife volt az útvonal, majd mivel csodás idő volt, le a playára. 2-3 óra napozás, sörözés, kagylógyűjtés után jöttünk el, kajáltunk, cukrászdáztunk, aztán a Centro Alameda állomásról vasúttal/metróval ki a reptérre.

Hát zanzásítva ennyi. Képeket majd lehet, teszek még fel. Jó utat mindenkinek, aki mostanában kel útra. Hajrá Andalúzia, hajrá andalúzok! :-)

 

hooker007 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 5305

köszönöm az infot :)

Előzmény: Flower2000 (5304)
Flower2000 Creative Commons License 2019.04.10 0 1 5304

Ma véletlen pont láttam hogy ha flexible jegyet veszel az barmire jo. Ha olcsobb vonattal mennél visszaadjak a penzt.

Előzmény: hooker007 (5301)
llaci10 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 5303

Ma délután feltették a Caminito del Rey jegyeket a honlapjukra szeptember végéig. Akinek fontos, biztosítsa a helyét!

Flower2000 Creative Commons License 2019.04.07 0 1 5302

Ha előre veszed, akkor olcsó.

Előzmény: hooker007 (5301)
hooker007 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 5301

Szupervonattal szeretnénk menni.

Akkor nincs más, online megveszem előre :)

Előzmény: Flower2000 (5300)
Flower2000 Creative Commons License 2019.04.06 -2 1 5300

Hát ilyen jegyet nem hiszem, hogy találsz, mert többféle vonat megy oda. A szuperexpress drága, a másik nem. Én elég drága jegyet vettem, mert helyben vettem meg ott hirtelen a szuperre. De inkább nézegesd előre a jegyárakat és úgy vegyél, persze ha nem számít az ár, akkor ne.

Előzmény: hooker007 (5299)
hooker007 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 5299

üdvözlöm mindenkit !

 

Szeretném megkérdezni, hogy a vonatoknál van lehetőség online "anytime" ticket-et venni ?

Cordoba-ba nézünk majd át vonattal, de a visszautat nem akarjuk lefixálni, és kéne olyan vonatjegy, ami akármelyik visszafelé induló vonatra jó.

 

előre is köszönöm a válaszokat !

rituskisss Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5298

Köszönöm szépen :(

Előzmény: vélemény (5296)
rituskisss Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5297

Köszönöm :(

Előzmény: COOP (5295)
vélemény Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5296

Mi anno április végén mentünk és január legelején vettük a jegyet. Most már tényleg valamelyik utazási iroda lényegesen drágább jegye lehet a megoldás.

Előzmény: rituskisss (5294)
COOP Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5295

szervezett kirándulással, vagy közvetítő oldalon sokkal drágábban lehet kapni.

A család egyik fele májusban megy és feb eleje óta már nem lehet jegyet venni májusra ezen a saját oldalon jegyet.

Anno én kb fél évvel előre vettem jegyet amikor mentünk.

És igen a helyszínen nincs jegy.

Előzmény: rituskisss (5294)
rituskisss Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5294

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Április 27.-én leszünk egy 6 fős társasággal Granadában, ezen a napon szeretnénk megnézni az Alhambrát, de ezen az oldalon már nem találok jegyet:

https://tickets.alhambra-patronato.es/en/?fbclid=IwAR2jbc3N-gMbhtfZKYP9sp6Xjow7rbyrv__gY9bzZAD6MGPZnacQ_zcj7AA

 

Van valakinek ötlete, mit lehetne tenni? Helyszínen gyanítom nem lehet venni...

 

Köszönöm előre is!

pandabarát Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5293

Nekem szerencsém volt eddig. Amit kerestem, mindig aktualizált volt.

Előzmény: llaci10 (5292)
llaci10 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5292

Azért nem minden városnál csipkedik így magukat. El kezdtem újra nézegetni itt a többi célállomást is. Granadánál pl. a katedrálisnál 2017-es ár van. A királyi kápolnát meg sem említik. Ott az nem világos számomra, hogy a katedrálissal együtt 5€, vagy külön-külön.

Előzmény: pandabarát (5291)
pandabarát Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5291

Szívesen. Nem tudom, hogy csinálják, de mindig aktualizálják az árakat. Erről az oldalról szoktam okosodni utazás előtt, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Előzmény: llaci10 (5290)
llaci10 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5290

Kösz szépen. Már néztem ezt az oldalt, de nem emlékeztem, hogy ilyen jól irt a jegyekről. Úgy látom aktualizálták az új megemelt belépő árakat is.

Előzmény: pandabarát (5289)
pandabarát Creative Commons License 2019.03.10 0 1 5289

https://utazas-nyaralas.info/spanyolorszag/malaga.html

 

Ez egy nagyon jó oldal sok hasznos infóval. Mi januárban voltunk, egyszer buszoztunk, a sofőrtől vettük a jegyet.

 

Előzmény: llaci10 (5288)
llaci10 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 5288

 

 

A malagai tömegközlekedésbe jártasabbaktól kérdezném: A 10 utazásra szóló buszjegyet több személy is használhatja? Ha igen, hogyan? Egyáltalán hol lehet buszjegyeket venni?

AZ EMT honlapján jelenleg csak elnézést kérés látható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!