Keresés

Részletes keresés

memorix Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1507

üvegszövet a vékony gletbe teljes felületen , a + sarkoknál gipszkartonos élvédő , igy a hajszál repedések megszünnek. Utolag a - sarokba élvődő nem tehető..

 

A problémás rész a - sarok ott 2 réreg üvegszövet (üvegfátyol) elég gletbe ágyazva...

 

máskülönben lehet gipszkartont is rakaztani flexi rakasztóval (nem teljes felületen) körkörös ragasztással...és akkor sem lesz probléma... 

 

a plafon és fal találkozásnál műanyagdiszlécet kell berakni izlés szerint. Az festhető.

 

Ha valaki szereti a parafás dolgokat akkor parafa búrkolat is lehet a falon...abból van többféle és van olyan is ami festhető, tapétázható...

 

Előzmény: MZ/Y (1506)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1506

Nálunk kimaradt...

 

Festésnél mi a javaslat? A vékony üvegfátyol vagy a vastag, tulajdonképpen *cell-hez gyártott háló? Jó lenne jó munkát végezni, ha 1-2 hajszálrepedés előjön 1-2 éven belül, attól nem dőlök a kardomba, de ha a mostani mennyiség jön vissza 1-2 éven belül, az nagyon rosszul esne.

Előzmény: memorix (1505)
memorix Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1505

Nálunk a válaszfal és főfal találkozásába a vakolatba gipszkarton élvédő lett berakva. Mind a negativ mind a pozitiv csatlakozásnál használtuk. Emiatt nincs probléma...

Előzmény: MZ/Y (1503)
memorix Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1504

Az Ytong  fal oldairányú mozgást nem tud felvenni. Valamint a friss Ytong tégla zsugorodik. Általában építés után 3-5 évvel már jelentős hajszálrepedések lehetnek akár a főfalon vagy a válasz falon jellemzően a belső oldalon és sarkoknál...

 

Többféle módszerrel lehet ezt megakadályozni. 

- A fal csempézése

- Üvegszövetes tapéta alkalmazása

- 3-4 cm Ytong beltéri vakolat alkalmazása és az elöírt sarkoknál üvegszövet háló berakása a vakolatba.

- Vékony gletbe üvegfátyol betétele 

 

A probléma többrétű lehet:

- Az alap mozgása.

- A vékony vakolat , általában 0,5-1,5 cm 

- A válaszfalaknál nincs minden 2-sorba huzalmerevités. Ez porotherm válaszfalnál is kötelező.

-a fuga kitöltöttsége nem megfelelő.

- Soronként a vizszintes beállítás nem lett végrehajtva és ellenőrizve falazáskor.

- A szellőztetésből adodó probléma. Ha a benti 22-24 fokos vakolat találkozik mondjuk 5-15 percen keresztűl -8 vagy akár -14 fokos kinti levegővel akkor a vakolat zsugorodás elöbb megy végbe mint a Ytong téglájé mivel az Ytong anyag és vakolat benti párát köttöt meg, igy azokon a helyeken ahol fuga volt az Ytong tégla elöjön  . Ez általában összel és télen figyelhető meg. Ez a jelenség téglafalnál kevésbé jellemző mivel a válaszfal tégla rosszabb hőszigetelő anyag...mint az ytong...

A villany kiállásoknál is repedhet mivel az Ytong és a benne lévő glett anyag mereven kötödik és a hirtelen történő hőmérséklet véltozás miatt az anyagok eltérően zsugorodnak...

 

A porotherm válaszfalba is kell minden 2.sorba huzal merevités mivel a fal önsúlya nagy.

 

 

Előzmény: Ata123 (1501)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1503

Nálunk van vasalt alap a válaszfal alatt (igaz, utólag lett a főfal alaphoz csatlakoztatva, de talán így is szokás?), a válaszfal 2 soronként bekötve a főfalba és mégis ott a függőleges repedés végig a főfal-válaszfal találkozásnál. Csak remélni tudom, hogy nem borul el valamelyik irányba. :o) De komolyan, fenyeget ilyen? Azzal biztatom magam, hogy a régi, alap és normális koszorú nélküli házak sem könnyen dőlnek, miért pont a miénk tenné?

 

Mondjuk azt nem tudom hová tenni, hogy egy helyen két főfal csatlakozáánál is ott a függőleges repedés, de kívül, a vakolaton nincs nyoma. Pedig a külső vakolat is remekül kiad minden hibát, ha végirepedt volna valamelyik fal a kötésnél, azt a vakolat megmutatná.

Előzmény: nagy ivó (1502)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1502

Ha a válaszfal megfelelő alapra, vasalt aljzatra épül és szakszerűen be van kötve a tartófalba, az általában nem repedhet

A két fal találkozásánál levő repedés milyen hosszan látható?

Előzmény: Ata123 (1501)
Ata123 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1501

Nálam biztos hogy nem történt meg ez a vasalás de nem is kimondottan a főfalaknál van gond mert ott csak hajszálrepedések vannak igaz minden téglasor kivehető hogy hol megy hanem a belső válaszfal főfal találkozásoknál van nagyobb gond ott vannak nagy repedések.Hab a tortán hogy az egyik válaszfalat lebonttatam a kedves vállalkozsó úrral mert annyira megrepedt és felépittetem vele porothermből csinált neki vasalt beton alapot és az is elrepedt igaz nem annyira mint előtte és nem csak a bekötésnél hanem vizszintesen is végig fut rajta egy repedés  pedig az nem ytong figyeltem a munkát és nem igazán tudtam belekötni.

Előzmény: nagy ivó (1500)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1500

Anno mégy a gázszilikát idejében mi sem vasaltuk a falat, sőt a kezdeti ytongkorszak elején az ítongot sem, nem tagadom,volt pár repedés

Csak anno a gyártó sem mondta, hogy vasalni kell

Minden legyártott építőanyagnak kell az utókezelés, ezalól az ytong sem kivétel, a kezdeti időszakban még az autón is gőzölt a raklap.

Amióta vasaljuk a repedés nem számottevő, be lehet tudni az épület természetes beállásának.

Ha egy épület gyorsan elkészül, levakolják, nagy valószínűséggel megreped mert nincs ideje beállni,

Előzmény: Ata123 (1496)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1499

Az ytonghoz létezik nútkaparó, ezzel 2-3 soronként 2 nútot húzunk a fal oldalaitól kb. 5-6 cm-el beljebb, a sarkoknál 90 fokban meghajlítva, és 8-as,10-es vasat teszünk bele, majd lekenjük

Ablakoknál a parapett utolsó sora alá mindenképp kell a nyílástól 1-1 m-t mindkét oldalán túllógatva

 Ha nem nf az ytong, a függőleges fugát is kenni kell

Létezik, a hiltiszalaghoz hasonló szélesebb falerősítő szalag, ezt nem kell bemarni, de jóval drágább ha 2 soronként duplán használod

Előzmény: Ata123 (1497)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1498

Hát, a *cell vagy *gyapot sokat elbír szerintem.

 

Amit nálam pl. elbactak, hogy nem lett mindenhol tökéletesen kitöltve a vékonyágyazatú ragasztóval az Ytong-ok közt. Aztán a vakolók nem nedvesítették a falat, ami önmagában hiba, de ígí együtt a ragasztóhiányos helyeken borítékolható volt a repedés.

Előzmény: Ata123 (1496)
Ata123 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1497

Nagy vonalakban öszetudnád foglalni hogy az ytong házak épitésnél  mire kell odafigyelni hogy ne legyen ilyen gond.

Előzmény: nagy ivó (1492)
Ata123 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1496

Az a helyzet ,hogy én még olyan ytong házról nem hallottam ami ne repedt volna meg lehet ,hogy akkor mindenhol szakszerütlenül építik.

Azért biznék ebben a hálós megoldásban ,mert kivül sehol nincs repedés a dryvit rendszeren igaz ott van még pluszban alatta hőszigetelés is az lehet hogy feltudja venni a mozgások nagy részét.

Előzmény: nagy ivó (1492)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1495

Nálunk van parapet-vas (vagy mi), de azért le tudott repedni.

 

De a fő gond a hajszálrepedések, azokat kellene eltüntetni hosszú időre. A konyha nemrég lett festve, ott a kívülre való narancssárga háló lett felrakva - a festő szerint azt szokták használni - de az most készült el, nyárra nem lesz hosszú távú tapasztalat. Ráadásul nagy része lecsempézve, konyhabútorral lakarva, ha fél év alatt reped, akkor sem látjuk.

Előzmény: nagy ivó (1494)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 -1 0 1494

Ha kimaradtak a falból a megfelelő vasalások, ami csökkenti a repedés veszélyét, egy üvegszövet háló nem lesz örökös megoldás

Talán a kenhető tapéta?

Előzmény: MZ/Y (1493)
MZ/Y Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1493

De akkor mi oldja meg? :o)

 

Nyáron nekünk is festeni kellene, egyúttal repedést eltüntetni, lehetőleg nem 3-4 évre, mert nem lesz olcsó móka.

Előzmény: nagy ivó (1492)
nagy ivó Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1492

Egy esetleg szakszerűtlen kivitelezést a háló nem oldja meg

Előzmény: Ata123 (1491)
Ata123 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1491

Sziasztok 4éve lakunk ytong házban nálunk is vannak repedések szép számmal az a terv ,hogy ragasztóba ágyaznánk dryvit hálot lényegében ugyan azzal az eljárással ahogy a hőszigetelésnél szokták a gond csak az hogy a házon belűl ez a falazat kb 80%-át érinti igy nem kis munka kivül nincs gond, mert ott takarja a hőszigetelés a kérdésem az lenne hogy ez vajon végleges megoldást jelenthet -e a repedésekre mert régebben próbáltuk vékony üvegszövettel helyileg kezelni a repedést de az idővel átrepedt csinált -e már valaki hasonlót ,hogy egy falat telibe hálózott és az megoldotta -e a problémát.

NeomatiK Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1490

Habarcs került szóba. Nekem erről automatikusan a falazóhabarcs ugrik be.

Előzmény: nagy ivó (1484)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1489

Ha egyszerre vitték fel a 2 cm vastagságot, attól megrepedhet .

Előzmény: MZ/Y (1488)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1488

Szerintem 2 cm körüli a vastagság, Baumit, de többre nem emlékszem. Ez is csoda. :o)

Előzmény: nagy ivó (1487)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1487

Ez igaz, ott ahol megrepedt, milyen vastag a vakolat?

A gyors vízvesztéstől általában a beton reped, a vakolatra kevésbé ( nem) jellemző, de a repedésmentes vakolás elengedhetetlen feltétele a megfelelő vakolat minősége, ez a hagyományos habarcsra is igaz.

Előzmény: MZ/Y (1485)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1486

akadályozbatna = ~ja vagy ~ná.

Előzmény: MZ/Y (1485)
MZ/Y Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1485

Saját vékonyágyazatú (vagy milyen) ragasztóval falazva és gépi vakolattal vakolva, szóval nem ez a gond.

 

A beton  váz a pókhálós repedést szerintem nem akadályozbatna meg. Az Ytong leírásában benne van, hogy a falat elő KELL nedvesíteni, különben a száraz Ytong kirántja a nedvességet a vakolatból és jön a repedés.

Előzmény: nagy ivó (1481)
nagy ivó Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1484

Vakolásról volt szó, nem falazásról.

Előzmény: NeomatiK (1482)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1483

Ha jó az alapfelület, akkor, nem szabad repedni.

 

De válaszoljanak olyanok, akiknek több tapasztalatuk van. Nekem belül még nincs glett/vakolat. Kívül meg EPS-en van a glett.

 

 

Felmerült bennem, hogy a háló csak húzó igénybevétel ellen van ott. De mi van, ha nyomófeszültség van a falban illetve a glettrétegben?

Előzmény: MZ/Y (1480)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1482

Furcsálnám, ha olyan habarcssal falazták vaolna az Ytongot. Van annak saját habarcsa.

Előzmény: nagy ivó (1481)
nagy ivó Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1481

A repedés többnyire az agyagos homokból kevert kövér habarcstól van

Ott ahol betonvázban van az ytong a beton miatt sosem nedvesítettük, és sosem repedt a vakolat.

Előzmény: MZ/Y (1480)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1480

Nem, kívül-belül. Belül egyáltalán nem nedvesítették a falat, kívül ímmel-ámmal.

 

És akkor ennek a glettnek nem szabad repednie? Lentebb írta egy kolléga, hogy pár év után viszzajött a repedés.

Előzmény: NeomatiK (1479)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1479

Most akkor nem kívül látszik a repedés?

 

Ahogy kívül van glett+háló, úgy belül is lehet. 1350Ft/25kg áron van, felhordási mennyiség 3-5kg/m2. Az üvegszövetháló 125Ft/m2 áron van kb.

Ezt a glettet fel lehet hordani 5mm vastagságban, vastagabban meg fölösleges.

 

Egyébként gipszes vakolatot ajánlanak vakolaterősítő hálóval. Ez más mint ami kívülre kell, általában kék színű és nagyobb a lyukosztása, 7*7mm - ha jól emlékszem.

 

Annak ellenére, hogy ez utóbbi az ajánlás, én nyugodtan felkenném bentre a kívülre való glettet. Árban is jobb lenne, mert a gipszes vakolat (Rigips Rimano 3-6) árban kb 2-2,5-szerese a glettnek.

Előzmény: MZ/Y (1478)
MZ/Y Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1478

Az nem fog menni, éppen az Ytong miatt... A minimális vastagság 7 cm lenne, amit a fal igényelne (de persze inkább több ajánlott), annyi pénz meg a világon nincs. Na jó, a világon van, nekünk nincs. :o) Jó lenne valami vékony-olcsó lap, amit fel lehetne tenni, de nemigen van ilyen.

 

A festést belülre tervezem, üvegszövethálóra gondoltam. A festő szerint csemperagasztó, mert a glettet nem lehet vastagon kenni, szerintem meg a csemperagasztó reped, az nem nyerő. Én eddig úgy gondoltam, hogy a glettel kell "felragasztani" a hálót (kevés glett, háló, aztán újabb glett réteggel összedolgozni), de most elbizonytalanodtam.

Előzmény: NeomatiK (1477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!