Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

T-Adee Creative Commons License 2023.02.01 0 0 18400

Ezt nem tudtam,köszi az infót.

Előzmény: Furak (18396)
T-Adee Creative Commons License 2023.02.01 0 0 18399

Köszi.

A rotorban és a fedélben nem voltam biztos.

Úgyis cserélem kompletten, ahogy nézegettem az újabb

fajta nagyságrendekkel könnyebben,és több helyen kapható.

A szellőzőállítót majd megnézem,remélem tényleg csak ennyi a gond.

A gumiméret tudom,hogy nem pontos váltóméret( bár átmérőben mindössze 16mm

eltérés van ha jól néztem)viszont ez itthon van  teljesen fölöslegesen.

Egy új garnitúrára meg nem szivesen ruháznék be most 60-70 rongyot ...... 

A hűtőrendszer mosást sztem tavaszra halasztom majd,kint

nem sok kedvem van most aknázni,meg pancsolni.

Benzincsőből milyen belső átmérőst keressek?

Előzmény: reszelozsir (18398)
reszelozsir Creative Commons License 2023.02.01 0 0 18398

Lehet kapni kis rotort és kis fedelet is, de ha cserélni szeretnéd, akkor mindkettőt kell. Gumiból váltómértet illik feltenni, a 155/80R13 kicsi lesz a 165/80R13 helyett. A 175/70R13 egy vállalható kompromisszum, minimális az eltérés átmérőben.

A középső karnak van egy fix állása kb ott. Picit emeld meg és oldalra mozdítsd ki, akkor le fog menni. Azzal a karral a beáramló levegő mennyiségét lehet szabályozni.

Alkatrészeket a fészbuk Faros Skoda adok-veszek csoportban is találhatsz, vagy kereshetsz.

A kötelező folyadék cserén kívül egy szelephézagot érdemes lehet nézni. 
Ha esetleg hűtőfolyadékot cserélsz /alul, a csöveken van a két lenegedő csavar/, akkor érdemes megejteni Furak által említett termosztátot és fűtéscsapot. Trisós oldattal érdemes a hűtést átmosni. /beleöntöd a kiegyenlítőtartályba és 20-30km-t mész vele/. A fűtés körére külön figyelni kell az öblítésnél, mert a hűtőkör leengedésekor nem ürül le teljesen. A hűtés a motor bal oldalán, a fűtés a jobb oldalán indul előre. Bilinccsel előre készülj, ha megbontod a csöveket :)

Az Andrt féle könyvben minden fontos dolgot megtalálsz, óriási segítség.

Előzmény: T-Adee (18388)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.01.31 0 0 18397

Szia!

Elől még amikor az volt soron letömítettem mindent, de itt hátul azért más a felállás. A víz így sem folyik be. Viszont a lámpabúra belsejébe bejutott valahogy, ha így elrozsdásodott. Ott is elgondolkodtam a tömítésen. Valami kör keresztmetszetű gumit lehetne a búra és az aljzat közötti résbe nyomni, persze csak lazán, az is megtenné a hatását. Végül is tömítés nélkül lett felrakva a is. Majd figyelem a lemezek állapotát néha. A savas fürdő után horgany spray-t kaptak. Az önmagában is elég jó, a rozsdamarás után talán még jobban is bírja. A helyzet és tolató lámpák működnek, az indexek nem, a fék lámpákat viszont még nem volt alkalmam ellenőrizni.

Előzmény: Furak (18376)
Furak Creative Commons License 2023.01.31 0 0 18396

Csereszabatos, de kábelköteggel együtt kell venni. Mert a 105 műszeregységet kábelek kötik össze az autó kábelkötegével, a 120-as órákon meg alapból rajta van a kábelköteg ami az autó kábelkötegére csatlakozik.

A km spirált másik lyukon kell átfűzni mert a 120-as csoporton bal oldalra megy a spirál, a 105-ön meg középre. Az üresen maradt furatokat ragazd le a karosszérián mert ott csunyán bemegy a hideg az utastérbe télvíz idején.

Előzmény: T-Adee (18394)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.31 0 0 18395

Sikerült begyűjteni egy kis 

szakirodalmat is..... :-)

 

T-Adee Creative Commons License 2023.01.31 0 0 18394

Köszönöm. A gyújtàskàbelek is cserések igen, 

szinte bakelitre fel van keményedve. 

A fekvőmutatós szögletes műszeregység

 csereszabatos a kerek óràssal  vagy vmit 

mókolni kell? Kövezzetek meg,de nekem sokkal 

jobban tettszik..... :-)

 

 

Előzmény: Furak (18391)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.31 0 0 18393

Igen. Amennyire bontàs nélkül àt tudtam nézni 

meglepően egészséges a kasztni. A küszöbök végén 

ill a csmagtérlemezen vannak kisebb rohadàsok. 

A jobbelső sàrvédő elején van egy csúnyàbb javìtàs, közelről észrevehető. A festés viszont nagyon le van mattulva. Mire ezt felpolìrozom sztem 5kg simàn leadok...:-) Kasztniügyileg egyenlőre nem piszkàlom,majd ha jó idő lesz. 

 

 

 

 

Előzmény: roncsfelújító (18392)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18392

A képek alapján nincs rossz állapotban az autó, gratulálok hozzá! A homlokfalon a kavicsfelverődések, és az első sárvédők majd biztos adnak némi munkát, de ha csak ennyi lesz a baja akkor nem olyan vészes.

Előzmény: T-Adee (18384)
Furak Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18391

Brisk N15YC tökéletes bele, nekem csak "magas" elosztós gyújtásom volt, szerintem cserélhető, ha már ezt a részt babrálod, rakj bele egy szett új gyújtáskábelt.

Itt kapsz hozzá alkatrészeket.: https://skodapatika.hu/

Előzmény: T-Adee (18388)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18390

Köszönöm.

Előzmény: Sezike (18387)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18389

Köszönöm. 

Előzmény: Köny (18386)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18388

Köszönöm mindenkinek! :-) 

Apróbb kis piszkàlgatàst màr megkezdtem.

Fűtött hely sajnos nincs a komfortos szereléshez.

Van egy 3 oldalról zàrt fedett,aknàs hàtsó  garàzsom 

most ott van. 

Pàr hirtelen kérdés:

- Gyertyàból (NGK hamisítvànyokon kìvül) milyet javasoltok? Konkrét típus jöhet.

-Rotor ha jól néztem ezen még a régebbi van. Ez csereszabatos az újabb '83 utànival? Bàr akkor gondolom

elosztófedelet is cserélni kell.? 

-Gyàri felnire felmegy 155/80 gumma? Most jutott eszembe,hogy van itthon egy  ilyen nyàri garnitúràm.

-Középső szellőzőkar kb 1/3 àllàsnàl akad,nem megy le.

Mit nézzek meg?

Köszönöm.

Előzmény: Furak (18385)
Sezike Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18387

Gratula a géphez, és sok balesetmentes utat! ;)

Előzmény: T-Adee (18384)
Köny Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18386

Gratulálok a szerzeményhez! 

Előzmény: T-Adee (18384)
Furak Creative Commons License 2023.01.30 0 0 18385

Ismerős az autó a hirdetésből. Át kell mosni a hűtőrendszert, megolajozni a fűtéscsapot, termosztátot megvizsgálni(ha van benne, ha nincs pótolni), ha ezek mind rendben vannak pólóban lehet vezetni ezeket az autókat. Ha kell valami segítség írj nyugodtan. Bár gondolom csak tavasszal indulnak a munkálatok. Véleményem szerint az E10-es benzint ne tárold benne sokáig, használd ki belőle és 100-ast tankolj bele ólompótló adalékkal.

Előzmény: T-Adee (18384)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.29 0 0 18384

Köszönöm az eddigi tanàcsokat mindenkinek.

Jelentem sikeresen hazaértünk. .:-)

Picit paràztam azért. Egy 41 éves,minden porcikájában 

ismeretlen autóval lenyomni közel 60km-t.... 

Alaptalanul. 80-85km/h tempóval szépen jött. Fűtés kicsit gyenge,a vìzhőfok óra szerint nem ment 75C fölé. Egyébként mindene működik... Egyenlőre ennyi.Most pihen a garàzsban. Ya amit elfelejtettem. Első tulajos autó volt.....

Előzmény: Furak (18383)
Furak Creative Commons License 2023.01.28 0 0 18383

Igazából fel kellene polírozni az autót és úgy hozzánézni.

Előzmény: reszelozsir (18381)
Furak Creative Commons License 2023.01.28 0 0 18382

Igen szerintem az lesz az!

Előzmény: T-Adee (18380)
reszelozsir Creative Commons License 2023.01.28 0 0 18381

Színt csak úgy kevertess, hogy ott áll az autó is, amiről tudnak mintát nézni, különben csúnyán el fog ütni.

Előzmény: T-Adee (18378)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.27 0 0 18380

Köszönöm. A forgalmi szerint sàrga,bàr a linkelt doksi alapján talàn a 2021 lesz.(?)

Előzmény: Furak (18379)
Furak Creative Commons License 2023.01.27 0 0 18379

Szia!

Skodapatika, Zsombishop, börzék, Cseh oldalak.

Kopó alkatrészeket bármelyik autósboltban kapsz hozzá(szűrök, olajok, fékek, gyújtás alkatrészek).

Tessék ez a 1981-es szín skála(Figyelem, másik évjárathoz nem feltétlen jó!)

 

Előzmény: T-Adee (18378)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.27 0 0 18378

Üdv! Köszönöm.Úgy néz ki  az aktuális piaci viszonyokhoz képest sikerült egy rendkívüli baràti àrban megegyezni.

 Jópàr helyen talàltam egyébként 

utólagos ledugózott furatokat,ìgy vmikor biztos  

kapott plusz üregelést. Persze csodàk nincsenek,41 év nyilván nem múlik el nyomtalanul.....  Màris fölmerült pàr 

kérdés: Szìnt vagy szìnkódot(màr ha volt ilyen akkoriban?)honnan lehet megállapítani ha kevertetni szeretnék javìtó szìnt? Àtlag,fogyó-kopó alkatrészeket honnan érdemes,vagy lehet rendelni? Köszönöm.

 

 

 

 

 

Előzmény: Furak (18377)
Furak Creative Commons License 2023.01.27 0 0 18377

Üdvözöllek!

Sajnos a komolyabb rozsdásodások kívülről nem láthatóak, viszont ha egyben van az autó, bízunk benne hogy a lemezek alatt sem vészes az állapota. Sok sikert hozzá!

Előzmény: T-Adee (18375)
Furak Creative Commons License 2023.01.27 0 0 18376

Szia!

Nem volt tömítő a hátfalnál.

Ovális hátsó lámpát nem szedtem még szét, de szerintem a lemezek a fényelválasztás miatt vannak benne hogy ne "folyjon" össze a két szín. Van króm hatású festék spray azzal szoktam ezeket kifújni. 

Előzmény: roncsfelújító (18374)
T-Adee Creative Commons License 2023.01.27 0 1 18375

Üdv mnkinek! 

Elöljáróban annyit,hogy vmikor ~20 évvel ezelőtt

volt màr egy 120-om,de pàr hónap utàn meguntam és 

el is adtam. Én is komolyabb nyugati autóra vàgytam....:-)

Viszont egy egy ideje màr motoszkál bennem vmilyen 

szoci retroauto irànti vàgy. Konkrét elképzelés nem igazán

volt,meg  keret sem túl kövér. Max olyan 0,5millàig gondolkodtam,de ahogy nézegettem épkézláb àllapotú, rendben lévő papìros,ne adj isten műszakis autókból nem igazán van sok,vagy épp mondjuk az ország màsik végén.

Viszont nem rég,nem túl messze felbukkant egy '82-es120L gép. Tegnap elmentem megnézni. Koràhoz képest meglepően jó bőrben van,egyedül a csomagtér aljàn,ill a küszöbvégeken talàltam kisebb rohadàst. Motorja pöccre indult,kék füstöt sem hidegen ,sem melegen nem làttam,viszont néha mintha 3 hengerezne, remélhetőleg csak vmilyen gyújtàs oldali probléma.Belseje is szép nincs lelakva. Amennyiben sikerül megegyeznem a tulajjal holnap el is hozom. Szeretném magam rendberakni.Biztos lesz sok kérdésem rutinosabb,öreg cartàrsakhoz. Jelentkezem hamarosan. Addig is szép napot mindenkinek!

 

 

roncsfelújító Creative Commons License 2023.01.23 0 1 18374

Ilyen lett a fara.

A dísz két középső furata már amikor hozzám került a gép akkor sem volt meg. Megnyomták a hátulját, és gondolom a dísz is eltörött. Nem láttam rá sok esélyt, hogy tudok rá szerezni, úgyhogy mivel elég szépen eltüntették a nyomát a két kis furatnak, illetve a horpadásnak, nem akartam nagyon hozzányúlni, inkább úgy hagytam ahogy volt. A lámpákkal viszont a vártnál lassabban tudtam haladni. Éppen csak le tudtam festeni a két elválasztó lemezt, a hideg miatt lassabban szárad a festék is. A maratás is elhúzódott. Nem lettek így sem fémtiszták, de sokat javultak. Egyik oldalon a horgany réteg is előjött a rozsda alól. A túloldal viszont eléggé rozsdagödrös. Most legalább homogén szürke színű, bár ki tudja meddig. Hátsó lámpából van egy pár csere darabom, azokban ahogy néztem jobb állapotú a belső, de egy darabig ezek is megteszik még. A hátsó lámpák után a következő menet a rendszámtábla világítás lesz. Azt csak egy csavar fogta, mivel a másik kitörött a helyéről. 

roncsfelújító Creative Commons License 2023.01.21 0 0 18373

Újra végig gondolva nagy jelentősége nincs, úgyhogy beigazítottam a helyére és meghúztam a csavarokat. Jól néz ki. Régóta kilátszott a motorblokk, most sokat javult a helyzet:)

A hátsólámpákat szétszedtem utána mert valami zörgött mindegyikben. Nem volt egyszerű, mert az alsó csavarok mindegyiknél ragaszkodtak a helyükhöz, még ha meg is indultak. A zörgés természetesen rozsda volt. A tolató és index fényeket elválasztó fém lap. Holnap lemaratom őket, aztán lefestem szürkére. Talán sok szerepe nincs a tükrözésben az elválasztóknak. Úgy gondolom az izzó mögötti foncsorozott részekről verődik vissza a fény nagyobbik része.

roncsfelújító Creative Commons License 2023.01.20 0 0 18372

Ma kihasználva a hideget, mivel nem lehetett mást csinálni felraktam végre a hátfalat a gépre. Közben gondolkodtam, lehet hogy fölösleges de azért megkérdezem. Kell a hátsó sárvédők és a hátfal közé valami tömítőanyag? Elég jól össze illenek a lemezek, és amikor szétszedtem nem is volt ott semmi de nincs ott sok rezgés?

Furak Creative Commons License 2023.01.18 0 0 18371

Hát igen, az is igaz.

Előzmény: roncsfelújító (18370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!