Keresés

Részletes keresés

Lis.inc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 95

Crock!

 

Igen, vannak ilyesmi kütyük, szoftveresen pedig plugin-ban.

Azt nem tudom, hogy amire te gondolsz van e, tehát hogy egy hangot

átalakítanak egy ember hangjára. Vagy egy emberi hangot egy másik

valaki hangjára. Elképzelhető.

Lehet próbálkozni.

Van már ma minden. A digitális technológia sokmindent

tud. Ha az nem lenne, a világ zenéje a mainak

töredéke lenne, hisz csakis élő hangszeren lehetne

"létrehozni" zenét.

Előzmény: Crock (88)
Lis.inc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 94

Takimate!

 

Javaslom a Cool Edit Pro-t párosítva a FruityLoops-al.

Aminek a neve ma már FlStudio.

Nekem is meglesznek ezek hamarosan teljes verzióban, most

csak demóban vannak meg, de a Studio még így is elképesztő.

Én otthon évek óta erősen foglalkozok zenekészítéssel, már rengeteget

készítettem. Egyszerűen szuper!!!

Dj-nek (is) készülök, szoftveresen dolgoznék és hardveresen is.

Erre keresek társakat, akikkel meg tudnánk beszélni a dolgokat és

cserélgetnénk zenét egymás közt. Együtt könyebb lenne és

valószínűleg világsztár lenne belőlünk.

 

Előzmény: Takimate (83)
Lis.inc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 93

Helló elvtársak!

 

Nekem van egy olyan programom, hogy nemigen van tőle jobb.

FL Studio.

Egy "kicsit" profi.

Előszöris van egy félreértés, mert a CoolEdit stb. csak hangszerkesztő

programok. Ez már zeneszerkesztő. Azok a kész fájllal dolgoznak, a zeneszerkesztőkkel pedig zenét lehet létrehozni.

booog Creative Commons License 2004.11.09 0 0 92
Srácok! Tudna valaki segíteni nekem? Problémám a következő: sokat hallottam már arról, hogy pl. egy egyszerű lábdobhangzáson vagy egy felrögzített gitársávon milyen sokat tud dobni a kompresszor. Kérdésem az lenne hogy hogyan kell használni a Cool Edit Pro progiba rejtett kompresszort? mire kell figyelni, és egyáltalán milyen alapelvek vannak a használatánál?
Rigor Creative Commons License 2004.11.04 0 0 91

A legdrágább megoldás a melodyne : www.celemony.com  - ezzel többféle algoritmus alapján a hang magasságát függetlenül állíthatod a tempótól, a formánsát is, a hajlításait, stb stb és persze ha hamis azt is könnyen kijavíthatod.

Olcsóbb megoldás valami olyan program beszerzése amiben van pitch shift, és formáns szűrő (például: http://www.phonotron.com/Phono1Features.aspx).

 

A legolcsóbb meg hogy fogja az ember az ingyenes Buzz-t és egy pitch shiftet voxel szűrőt, formáns szűrőt meg ezt azt amazt összeépít (de lehet hogy van már hozzá ilyen plugin - a pár ezer közt...) www.buzzmachines.com

 

 

 

Előzmény: Crock (90)
Crock Creative Commons License 2004.11.04 0 0 90

Hát ez remek :(

 

Akkor annyit kérdeznék még, hogy

mivel lehet "szépíteni" egy hangon?

Tehát mikrofonnal felveszem az éneket

(ami nem hamis), de a hangszínt szeretném

változtatni.

Öblösebbre, teltebbre, érettebre,

rekedtesre,  ilyesmik.

 

Köszi,

 

crc

 

 

Előzmény: Rigor (89)
Rigor Creative Commons License 2004.11.04 0 0 89
Ugyanabban a boltban lehet kapni, ahol a többszólamú mp3-ból pöpec midi filet készítő szoftver, illetve a zenéről minőségromlás nélkül bármilyen éneket eltüntető zajszűrős karaoke program kapható.:)
Előzmény: Crock (88)
Crock Creative Commons License 2004.11.03 0 0 88

Sziasztok!

 

Olvastam itt korábban egy olyasvalamiről,

h valaki Elvis hangján szeretett volna énekelni

és jó lett volna ehhez egy kütyü.

Na, én ilyen programot keresek (vagy plugint vagy bármit).

Van ilyen???

 

Előre is köszi,

crc

semmiho Creative Commons License 2004.10.26 0 0 87

NS_KIT. Az egyik legjobb minőségű FREE dobokat és cineket tartalmazó sample pack. (Egyetlen hátránya az előnye is egyben -- de kérem, GYAKORLÁS! :) -- : magadnak kell "legyártanod" a loopokat. :)

http://www.naturalstudio.co.uk/ns_kit.html

 

Zeneszerkesztők. Ahogy Rigor is írta, lehet, hogy a Jeskola Buzz a Te embered. Találsz a Buzz Pack-ben egy tutorial.bmx -et leírással, na azzal 5 perc alatt ráérzel a lényegére.

 

A következő címről pedig rengeteg .bmx -fájlt tölthetsz, ha szeretnéd látni (nem csak hallani), mások hogyan bűvölik:

http://buzzmusic.wipe-records.org/index.php?id=5

 

Üdvözlettel: Semmiho

Előzmény: Takimate (86)
Takimate Creative Commons License 2004.10.26 0 0 86

köszi...

Csak még 1 kérdés és tűntem... 

sample-t loop-ot wav-ban honnan lehet szalajtani jó sokat? ( sok-sok GB-nyit )

 

Gondoltam csak a progik nagyrésze kerül pénzbe, de tévedtem. A jó pakkok jó pénzért vannak csak.

Létezik free anyag vhol ?

 

kösziii

T.

Előzmény: Rigor (84)
4UM Creative Commons License 2004.10.25 0 0 85
Köszi Petyus! Rengeteg anyag van ebben a tárgyban, már elkezdtem átmazsolázni. Teljesen jónak tűnik.
Előzmény: PETYUS (81)
Rigor Creative Commons License 2004.10.25 0 0 84

Gondolom vegas Video-t akartál írni:) - nos az a  kedvenc videoszerkesztőm!

Izmos effektkártya nélkül is emberi tempóval lehet szerkeszteni, nem úgy mint premiere-ben ae-ben vagy combustion-ben. Ráadásul nekem jobban kézre is áll.

 

A fruity dallamszerkesztőjével, meg a hangzásával valahogy nem tudtam kibékülni, a reason hangzásával és a vst-k hiányával nem - ebben a kategóriában szvsz az orion platinum a nyerő.

A sound forge tutis:)

Előzmény: Takimate (83)
Takimate Creative Commons License 2004.10.25 0 0 83

...köszi megoldottam, el tudtam menteni mp3-ba.

Talán meg tudom szerezni a következő progikat.

Ezek közül mit mire javasolnátok ?

      Vegas Vide

     Fruity loops

     Reason

     Cool edit pro.

     Sound Force (Forge) ?

Takimate Creative Commons License 2004.10.24 0 0 82

ejjha, előszöris köszi mindent... a magyar leírást meg pláne.

Az Acid Pro 4.0-ba belemásztam kicsit, tetszik nagyon, egyelőre csak szárnypróbálgatások, de sikerült pár elég jó effektet összegyúrni.

Tuti sokmindent ki fogok próbálni, vszinű mindet amit írtál.

Gémer korszar vszinű vége :))) Jön vmi uj :)))

 

Egyébként lehetne egy + kérdésem ? Aciddal írtam egy számot, ugye a kiterjesztése acd, vagy acd-zip... Utóbbi tartalmazza a felhasznált effekteket is.

 

Probléma : Felveszem rec gombbal, levárom a számot, de aztán az így kapott 45-50 megás wav-omat ha lejátszom minden ok, csak épp nincs hangja.

Tök kuka.... Több lejátszóval megnéztem... szépen megy a szám csak épp nem hallani semmit.

Ötlet ? Hogy mit csinálok rosszul ?

Köszi elöre is.

Takiamte

Előzmény: Rigor (79)
PETYUS Creative Commons License 2004.10.24 0 0 81
Qqcs ide: http://staffweb.cms.gre.ac.uk/~c.walshaw/abc/
Előzmény: 4UM (80)
4UM Creative Commons License 2004.10.23 0 0 80

Sziasztok!

 

Nézegettem a fórumímeket, de nem lettem okosabb. Nem ide tartozik, de talán mégis.

Leírom mit szeretnék és ha tudtok segíteni az jó lesz.

Programból szeretnék szöveges fájlként mondjuk úgy, kottát generálni. Dallamokat, akkordokat.

Egyelőre nem különösebben érdekel a jó hangzás, csak, hogy tudjak zenét generálni és ne kelljen egy kottaszerkesztőbe egérrel bekattintgatni, mert az halál.

A számítógépes zenei ismeretem kb. annyi, amennyit úgy ... szóval CommodoreC64-en szereztem. Ez azt hiszem sokat elmond. :)

Ha van ötletetek megköszönöm, mert még azt sem tudom mit írjak be a Google-ba.

 

Üdv!

Rigor Creative Commons License 2004.10.22 0 0 79
Az acid inkább többsávos keverős progza, nem kimondottan dallamkészítésre lett kitalálva. Amúgy meg ha már valami reasonszerű de patternrendszerű, jobban szóló és vst-t ismerő progza tuti samplerrel: orion platinum:) - nekem az utóbbi időben a fő kedvencem.
Előzmény: Takimate (76)
Rigor Creative Commons License 2004.10.22 0 0 78

Pedig a Buzz lesz a te "embered" - a logikája nem bonyolult, vagy kell aki megmutatja, és kb 5 perc múlva már érteni fogod, vagy a másik hogy van a help-je, és ott egy tutorial. Na azt kell lépésről lépésre végigjárnod.

Magyar nyelvű leírás is van, ráadásul én követtem el  viszont egy számtech magazinba, úgyhogy nem idézhetem....(pláne az index új mindentamitbeírtokazenyém szabályzata miatt)

Amúgy lesd meg a buzzos topicot: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9023363&la=38829634

 

Nem túl hosszú hamar végig lehet olvasni..:)

 

Ja mégegy, ha tényleg csak ft2 jellegű progi kell. akkor skale tracker.:)

http://www.skale.org/   Tulképp ez fogható fel az Ft3 folytatásának - FT3-nak .

 

Még vst hangszerket, effekteket is kezel..

 

Vagy egy másik, inkább windowsos megközelítésű tracker: www.madtracker.org

 

 

Előzmény: Takimate (76)
Human Positive Creative Commons License 2004.10.22 0 0 77
Próbálkozz a Fruity Loops-al.
Takimate Creative Commons License 2004.10.22 0 0 76

Zenekészítésre adtam/adtuk a fejünket.

Inkább csak önmagunk szórakoztatására melyik progit ajánlanátok? Anno FT2-vel bolondoztam kcisit, de ennyi, magyarán teljes Lámaság van.

Olvastam itt cubasisról, reason-ról, leszedtem a propellerhead, rebirth 2.0 DEMO-t de nem tudtam beírni sehova semmit. Jeskola buzz bonyolultnak tűnt, azaz inkább nem értem, hogy az ablakokat hogy rendelem a master-hez.

Még az elején vagyok... az időt nem sajnálnám rá.

Hallottam egy ACID nevűről, ahol wav-al lehet összetákolni egy zenét. Mi ról a avéleményetek? Tényleg egyszerű és jó ?

Melyik az a progi szerintetek ami egy SB Live-al szép hangzást produkál, és viszonylag egyszerű kezelni ? Ilyen ft2-jellegű... :))

köszi Mindent előre is.

Takimate

A.Haxa Creative Commons License 2004.06.15 0 0 75
Tegnap este ma hajnalig :)) próbálgattam a Band-In-A-Box 2004 demoját innen! Egy kicsit le is vagyok lassulva, főleg most így ebéd után... :-DD Szal marhára teccik, bár asszem nem lehet vele "real time" kíséretet gyártani, azaz előtte meg kell szerkeszteni a lejátszandókat.
Megnéztem, 88 USD az ára.
Lehet, hogy megéri?!
Előzmény: Rigor (73)
MidiTom Creative Commons License 2004.06.14 0 0 74
mocsi1,
ehhez nem kell komoly zeneszerkesztő program. Vannak különféle "vocal elminator" programok, mostanában a legtöbb PC alaplap AC97-es integrált hangchipjéhez is adnak ilyent. Ellenfázisú kioltáson alapulnak, tehát, ha a sztereo térben középre keverték az éneket, akkor elég jól kiszedi, de persze bennemarad
az ének effektezett része, ami elég kukán szól. Ráadásul ez az ellenfázisú kioltás a zenét is nagyon megerőszakolja, ezért az egész produkció igencsak döglött karaktert mutat.
A gitárt meg sokszor panorámázzák a középtől eltérő helyre, ott nyilván nem működik a mutatvány.
Előzmény: mocsi1 (72)
Rigor Creative Commons License 2004.06.13 0 0 73
Ebben az az igazán tuti, hogy ha fogod egy régebbi zenédet, tudsz belőle csinálni kisérőautomatikát! - Azaz új dallamra hasonló stílusban pillantoka alatt nóta:P Pl kipróbáltam madonna, prodigy számokból ilyesmit csinálni - nem semmi miket lehet vele...
Előzmény: Human Positive (68)
mocsi1 Creative Commons License 2004.06.11 0 0 72
Tud nekem mondani valaki olyan Zeneszerkesztő progit amivel zenét be lehet tölteni és kivenni belőle az énekhangot pl. vagy a gitárhangot.
Nagyon respektálnám a segitséget!
Előzmény: RoBee (71)
RoBee Creative Commons License 2004.03.05 0 0 71
EsbY: Cubase SX 2, Logic - mindkettővel tudsz keverni ugyanúgy 5.1-et, mint stereot. Nem kell hozzá semmi extra, alapból tudák
Előzmény: EsbY (66)
A.Haxa Creative Commons License 2004.03.04 0 0 69
Köszi, elolvasom! :)
Előzmény: Human Positive (68)
Human Positive Creative Commons License 2004.03.03 0 0 68
http://www.pgmusic.com/bandbox.htm
A.Haxa Creative Commons License 2004.03.03 0 0 67
Sziasztok, szép napot!

Egy kérdés: ismertek-e olyan PC-s zeneprogit, amely intelligens automatikus kíséretet tud adni, miközben prüntyögök egy MIDI keyboardon?
Tegnap a Bp-i Bécsi úti MediaMarktban próbálkoztam néhány Casio szintivel és igen-igen jólesett rajtuk játszogatni. :)
Ha esetleg vmilyen URL-t is tudtok, tegyétek közkinccsé!

Üdv:
Amadeo

EsbY Creative Commons License 2004.03.02 0 0 66
...kérdésemre megtaláltam a választ:
http://mediasoftware.sonypictures.com/Products/showproduct.asp?PID=772&FeatureID=6779

5.1 Surround Plug-In-Pack-ről némi infó (ACID Pro 4.0-hoz, Vegas 4.0-hoz)

...azért érdekelne más megoldás is, ha tudtok ilyenről. :)

Üdv:
EsbY

Előzmény: EsbY (64)
Kia69 Creative Commons License 2004.03.01 0 0 65
Döggvész!

Ha már minden áron az E-Jay -el akarsz pötyörögni itt sztem találsz hozzá crack-et...
Végülis kezdésnek ez sem rossz...

http://crackspider.net/search.shtml?q=ejay

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!