Keresés

Részletes keresés

Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1289
"ez az én hibám talán rossz választás volt, viszont a teknika garantáltan működik, ez NEM azt jelenti hogy ránézel és elejti a kést, ez azt jelenti hogy a túlélési esélyeid nem koncergálnak 0 hoz késes támadás esetén még 1 profi is szinte garantáltan megsebesül."

A technika működhet, de sajnos amit belinkeltél, annak kb. semmi köze nincs ahhoz, amire te gondolsz. Sőt, csak ártottál vele, mert így már kurvára nem fogja neked senki elhinni, hogy igazad lehet esetleg. :)

Hogy mi mennyire működik, az meg ugye rengeteg dologtól függ...De ha 100% helyett csak 70%, hogy megdöglesz, akkor szerintem már érdemes lehet foglalkozni vele. :) És azért ennél jobb arányt is el lehet érni.

Amit a 2. bekezdésben írsz, azzal már jobban egyet tudok érteni, civileknek jó ideig nincs értelme szerintem a lefegyverzést erőltetni, hanem kb. kitérés, kés félreütése, közben esetleg egy tökös, vagy más rúgás, aztán futás, és ezt gyakorolni orrba-szájba. Na persze mindjárt jön valaki, hogy höhö, próbáld meg azt félreütni, ha én szúrlak meg, höhö. :D
Előzmény: Zozo*HC* (1274)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1288
Hihetetlen, hogy ezeket a köröket mindig le kell futni.

1. Nyilván nincs minden szituban alkalmazható univerziális csodatechnika.
2. A támadók általában
a, nem túl képzettek
b, nem akarnak megölni, ha nem muszáj
c, hozzád hasonlóan nagy stressz alatt állnak, könnyen hibáznak (pl távolság)
3. Hogy mi az életszerűtlen, azt talán ne önkényesen döntsd el, hanem nézz esetleg utána, hogy mik a leggyakrabban előforduló szituk, statisztika, felmérések stb. Szerintem inkább az az életszerűtlen, hogy te jól elképzeled, hogy kényelmesen beállsz x távolságba, és rezzenéstelen arccal, hidegvérrel keresztüllövöd a másikat, ha megmozdul, és akitől egyébként csak a tárcáját akartad elvenni. Közben természetesen nem zavar semmi fény, hang, egyedül vagytok, van elég hely, jó idő van, szóval optimálisak a körülmények. Haha.
Előzmény: Gróf Úr (1276)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1287
Ha egyből megnézted volna a videot, amiről Zozo beszélt, akkor nem kellett volna mindezt leírni.

http://krav-maga.hu/gunshot.wmv
Előzmény: Gróf Úr (1286)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1286
Akkor rendben, dilemma megválaszolva :-)
Előzmény: HK Expert (1284)
HK Expert Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1284
Sziasztok!

Nálunk ezt oktatják, és ki is lett próbálva, hogy fegyver szánjának ráfogásakor a csőre töltött fegyver elsül, - persze csak ha az elsütő billentyűt meghúzza a fegyver tartó személy - de a szán csak kb. 1-1.5 cm.-re siklott hátra. A fegyver azonnal akadályos lett mivel a hüvelyt nem tudta a csőből rendesen kiüriteni. A szánra ráfogó kéz egy kicsit bekormozódott.

Tanulság : Ha lőni akarsz egy támadóra soha se add meg neki azt a sanszot, hogy ráfoghasson a pisztolyodra, mivel az első lövést követően nem tudod utána a fegyveredet használni. Hátrébb kell menni, vagy a fegyvert behúzni test mellé.

Előzmény: Wild_Bear (1280)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1283
(Izé, maradt bennem kétely. Ha valaki rámarkol szemből egy félautomatára, akkor az ujjai a tokon, a tenyere/hüvelykje meg a szánon lesz. A szán elmozdul, a tok nem. Ráadásul erős a különbség aközött, h hozzáérek egy mozgó kés pengéjéhez vagy megmarkolom, miközben azt valaki húzza hátra, csakhogy ontopik példával éljek.)
Előzmény: Gróf Úr (1282)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1282
Ha próbáltátok elhiszem.

Elnézést 1.) az offért 2.) a tévedésért.
Előzmény: Wild_Bear (1280)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1281
És a többi, és a többi... ;)))))
Előzmény: Szlejer_ (1262)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1279
Nemtom, nem próbáltam, abból indulok ki, h a fejlődő gáz löki hátra, aminek szerintem nagyobb az energiája, mint amit meg tudna tartani valaki kézzel, szorítva. A jó hír, hogy van fogó emberünk a demóra, vállalod a sütést? .-)

Jah, a baleset nekem sem volt tiszta; lehet, hogy öntöltő volt a fegyver, de akkor minek rángatta volna pluszba? Akadályt hárítani sincs így értelme. Talán elvileg öntöltő lett volna, csak gyenge volt a visszasiklás a felhúzáshoz? Így jár, aki nincs ott, csak továbbadja a történteket :-)
Előzmény: Biovadász (1278)
Biovadász Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1278
Ez nem egy űbererős gődugattyú ami eltolna egy mozdonyt.
A szán akkora erővel megy hátra, hogy össze tudja nyomni a rugót.

A sérülést amiről beszélsz meg nem értem, mert ha minden lövés után kézzel kellett újra hátrahúzni a szánt, akkor az nem mozdult a lovéskor semerre, hogy ujjat téphessen.
Előzmény: Gróf Úr (1273)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1277
Errata: Frei Tomi; mindentől függetlenül ennyi jár neki.
Előzmény: Gróf Úr (1276)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1276
A Frei tominak akkor hiszek, ha ló legel a sírján .-) Tényleg nem tiszteletlenkedni akarok a Krav Maga ellenében, de empirista lévén hiszem, ha látom. Van lehetőség valahol megnézni, megkóstolni, megszagolni?

Más: a bemutatókon elég életszerűtlen például a "küzdőtáv"; ha nekem stukkerkém vagyon és rá akarok beszélni vkit vmire, akkor nem megyek egy kar+egy lépés távnál közelebb, mert akkor még mozgolódhatnékja támad és kénytelen vagyok hangos durranással végetvetni a meggyőzésének, no meg az életének :-)
Előzmény: Zozo*HC* (1275)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1275

Szia Gróf Úr

Még a Frei Tomi bácsi is megcsinálta  a krav magáról készült doku filmjében (khm, az már 1 más kérdés hogy a műsor milyen volt) szóval én ha kell benne vagyok a demózásban. A legrosszab 1 kis zúzódás lehet max:):):)

Nah sry az OFF ért:)

Üdv

Előzmény: Gróf Úr (1273)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1274

Szia

Igazad van abban hogy ez nem életszerü, és azért nem mert ez egy bemutató gyakorlat:) és ráadásul nem épp a legjobb:( ez az én hibám talán rossz választás volt, viszont a teknika garantáltan működik, ez NEM azt jelenti hogy ránézel és elejti a kést, ez azt jelenti hogy a túlélési esélyeid nem koncergálnak 0 hoz késes támadás esetén még 1 profi is szinte garantáltan megsebesül.

Ami a videóból nem jön le az az hogy ez a lefegyverzéses játék főleg a rendvédelmi szerveknél jelentős, civileknél mást tanít, kb a csapd szájba és szaladj el a tuti:) ha nincs ott nem eshet bajod. Megértem az aggályodat hogy nem nézed ki a szerencsétlen megtámadott civilből hogy majd jól lefegyverzi a támadót stresszhelyzetben:) és még az értékes halefet is megtartja mert jól végezte dolgát:):)

Nah hirtelen ennyi:P

Üdv Zozo

Előzmény: Wild_Bear (1269)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1273
Demóban benne vagy? Valaki süt, Te fogsz, én hozom az elsősegélyt? .-) (sütni nem szeretnék, mert családos, heteroszexuális ember vagyok, a sitt nem nekem való :-D)

A probléma az, h nehezen tudom elképzelni, h olyan erővel rá lehet fogni a szánra, h ne tépődjön ki a kezedből. Katonai fősulin, lövészversenyen volt is ilyen baleset táras egylövetűvel (minden sütés előtt felhúzós fv); a delikvens a gyorsabb sütés érdekében rajtatartott kézzel akarta rángatni a szánt és két ujja bánta; bár lehet, h mögé keveredett a keze, akkor más a leányzó fekvése.



Legyen ON is:

Azért nehéz ilyen videókból megítélni a hatékonyságot kés ellen, mert maximálisan kooperatív a támadó.
Előzmény: Biovadász (1272)
Biovadász Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1272
hát a szán az biztos nem viszi le az ujjaidat. :)
simán lefoghatod, max egy kicsit hátramozdul. Legrosszabb esetben odacsípi egy kicsit a bőrödet. :)
Előzmény: Gróf Úr (1270)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1271
Ha a cső nem feléd mutat? Ja, ha nem akar lelőni, én is megvédem magam, Micimackó-fuval: elsétálok és dúdolok közben :-)

Véleményem szerint (soha nem próbáltam, de tegye fel a maradék ujjait, aki igen) sütés közben a hátramozduló szán komoly kárt tesz a ráfogó kézben. Az, h egy szán mennyit mozdul hátra erősen fegyvertípus kérdése, mintahogy a szán bordázottsága, kilógó ketyeréi is. (A PA-63as például nem egy nagyméretű fegyver, de a szánja kb 4 centit siklik hátra; a SigSauer P229esnek valamivel többet, kb 6 centit)

A szán-kontroll akkor működhet, ha sütés előtt hátra tudod szorítani, így nem engedve lecsapni a kakast és ráütni az ütőszegre. Ez viszont kétkezes manőver: rögzít és tol és tart...

De nem vagyok szakértő, boldogan végignézem az elméleti bizonyítást: valaki süt, míg a másik a szánba kapaszkodik; ne legyen igazam, de az elsősegély dobozt azért viszem :-)

Elnézést az offért.
Előzmény: Zozo*HC* (1268)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1270
A szán. De jót nem tesz neki, az biztos.
Előzmény: Biovadász (1267)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1268
Lassan le leszek tolva Floodolásért:)

Nah szóval, az a helyzet hogy itt sajnos nincs igazad, de videót nem tok mutatni mert nem találtam most így hirtelen:( A szánra ráfogásos teknika működik, abban az esetben ha a cső nem feléd mutat:P ha ráfogsz a szánra és ő lő de nem talál el nyertél ugyanis a szán alig 0,5-1,5 centit mozog hátra, és a kezeden csak egy kis koromcsík marad+ a fegyver öntöltő révén szánmozgás nélkül nem tölt újra, csak töltőfogás és újrafelhúzás után lessz tűzkész:):) jah és közben linket is találtam:D


IKMF Krav Maga Hungary és itt Fegyver kontrollálása - Gun controll néven találod meg;)

Üdv

Zozo
Előzmény: Gróf Úr (1264)
Biovadász Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1267
"Nézzük csak, ráfogsz egy félautomata szánjára, a támadó pánikreagál és süt, neked meg hiányzik pár ujjad..."

Pontosan mi is vinné le az ujjaidat?
Előzmény: Gróf Úr (1264)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1266
Ahhoz hogy valaki döfjön és ezt minél távolabbról tegye meg, ahhoz csipővel is dolgoznia kell, abban az esetben nem tud ütni rögtön, a kravmaga meg szimultán vagy max másfeles ritmusban igyekszik reagálni:) egy izomból való tökönrugás után nem csak a keze de más is lebénul:):)
Előzmény: Wild_Bear (1263)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1265
Jah eléggé nem illett a képbe a fehér gatyó fekete övvel, de ettől függetlenül enm találtam olyat ami csak késes lett volna, ezért gondoltam szemléltetésnek jobb a semminél:):)
Előzmény: Psychedelicatessen (1261)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1264
Ez sokkal jobb

Nézzük csak, ráfogsz egy félautomata szánjára, a támadó pánikreagál és süt, neked meg hiányzik pár ujjad...

(Eszemben sincs bántani a Krav Magát, jó cucc az is, csak az ellen nem véd)
Előzmény: Wild_Bear (1263)
Szlejer_ Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1262

"A bemutató egyik változatában sincs teljes sebesség. Nem is lépnék tovább az életszerűség irányába tett megjegyzéseimmel. ;)"

 

A készségesen együttműködő edzőpartnerről nem is beszélve. :-))

 

Előzmény: altefnegy (1260)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1261
A probléma ezzel csak annyi, hogy nagyon szarul adják elő az amúgy valóban jó technikát. Ami nem meglepő, mert ez nem IKMF krav maga, hanem valami kókler banda. Ez így sajnos fos. :)
Előzmény: Zozo*HC* (1259)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1260
Khm. A bemutató egyik változatában sincs teljes sebesség. Nem is lépnék tovább az életszerűség irányába tett megjegyzéseimmel. ;)
Előzmény: Zozo*HC* (1259)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1259
Szia

Jó a videó, csak jómagam kicsit szkeptikus vagyok,szvsz  ezen a videón a védekező ember meghalt...miután az első szúrást kivédte, aki szúrt nem kezd el vagdosni, az 2. szor is szúrni fog...a kézátbujtatás miatt szépen végigvágták volna a kezét, aztán ha elég mély mozgató izmok inak átvágása után már csak 1 keze van....és utána emg már az is csak VOLT. Buta dolog belharcba bocsátkozni 1 borotvaéles késsel, mert jól nem jöhetsz ki belőle.

Üdv

Zozo

ps.: és ha már kritizálok, mutatok is valamit amiről tudom hogy jó:):)
Én ebben hiszek, mert ezt tudom hogy működik.
Előzmény: Wild_Bear (1257)
kagabor Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1258

Hát ez igen őrült dolognak tűnik! Bár kali edzéseken (a videók alapján, amit eddig láttam) ugyanezt megcsinálják, és közben majdhogynem ásítoznak is. :))

Persze lehet, hogy csak az irigység szól belőlem... Azért szeretnék ilyen reflexeket, még akkor is, ha betanult a mozdulatok nagytöbbsége. :)

 

Üdv:

kagabor

Előzmény: Wild_Bear (1257)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1256
lol:):):)
Előzmény: NattyDread (1255)
NattyDread Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1255
"Persze próbáld meg ezt ha a kutyát ráduszítják:D:D akkor nem tuti hogy működik:P"

Ja, aztán meg majd nyitod itt a topicot, hogyaszongya: "Karddal szúrták át, mert kutyát tart" :o)))
Előzmény: Zozo*HC* (1250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!