Keresés

Részletes keresés

portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34053

"lehet szabad lehetőségeket találni" - pontosabban titeket fog megtalálni a csónak/kishajótúrát kínálók hada, amint beteszitek a lábatokat a tóparti településre.

Előzmény: portugéza (34051)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34052

(Irtam neked tegnap emailt- neved+citromail. Nezz mar ra kerlek! Koszi!)

Előzmény: BHJ-962 (34049)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34051

Virpazar városkából. Nem kell előre foglalni. Főszezonban is még délután is lehet szabad lehetőségeket találni. Tavaly velük voltam, lehet velük egyeztetni előre, de nem szükséges: 

Boat Milica

http://lakeskadar.me/

A nemzeti park irodája mellett van a standjuk. Szimpatikus, nyugati nyelveket beszélő, helyi családi vállalkozás, korrektek.

Előzmény: Pizzaballa (34050)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34050

A Shkodrai-tavon motorcsónakázást melyik településről érdemes elkezdeni ill. foglalni fontos előre?

BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.05 0 1 34049

Gyömrőről , M5 Röszke,ha sokan vannak, akkor Tompa, Belgrád-Cacak-Uzice-Podgorica-Bar-Ulcinj.

Előzmény: ggabii (34047)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34048

http://montenegro-utazas.info/gyakran-ismetelt-kerdesek/

Izgulni szabad, sőőőt kell, de az út miatt felesleges!

:-)

Előzmény: ggabii (34047)
ggabii Creative Commons License 2017.08.05 -1 0 34047

Sziasztok!

Kérlek ne haragudjatok, tudom millióan ugyanezt kérdezik... elolvastam a fórumot, a hozzászólásokat, de mégis teljesen tanácstalan vagyok, merre induljunk el.

3 gyerekkel megyünk Ulcinj - Donji Stoj -ba, ma éjjel indulnánk a hosszú út miatt Gyömrőről.

Nem akarok Horvátország felé menni, de a férjem azt az utat pártolja, mert szerinte az biztonságosabb. 

Néztem Bosznián keresztül és Szerbián keresztül is az útvonalat a tervezővel, időben és kilométerben sincs nagy különbség.

Ha Bosznián át mennénk, ott ha jól értelmeztem-e nincs autópályadíj... de a horvát szakaszon van-e Udvar- Krusevica- Samac felé?

Boszniában euróval lehet fizetni vagy a saját fizetőeszközükkel lehet csak a benzinkutakon?

Nagyon izgulok az út miatt :)

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.

Gabi

lajoska69 Creative Commons License 2017.08.04 -4 8 34046

A kagylót, rákot, halat Bárban vettük a halpiacon.... korán kell menni, mert akkor nagyobb a választék.... Az apróbb halat (20-25cm) 4-5 euro/kg, az apró makréla fantasztikus sütőhal.... Aranydurbincs 7-8 euro/kg, Kagyló 2-2,5 euro/kg Rák 10-15 euro/kg.... Az apróhalat általában sörtésztában szoktuk sütni.... A nagyobbakat, vagy paprikáslisztben, vagy hagyományosan rántjuk.... ha éppen van grill, akkor annál nincs jobb.... Ma éppen sörtésztás halat készítettünk, köretként bulgurt, rántott cukkinit, paradicsom és uborkasalátát.... Már le sem merem írni, hogy jól sikerült, mert a "mínuszos siserehad" újabb irigységi like-t fog nyomni ezerrel.... Örömömet fokozza az, hogy előző írásomat nullára vehetem, mert 5 minusz és 5 plusz érkezett rá!

A képen nem a makréla van, ez egy apródurbincs féle, de ez is nagyon finom... kicsit irdalni kell! 

Előzmény: merkurusz (34043)
Traveller00 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34045

az utolsó 100 méter szint, lehet több is van via ferrata, értelemszerűen a bebiztosítás/bekötés ajánlott.

Előzmény: portugéza (34025)
stevie-13 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34044

Sziasztok. Jó hamar írom, de hátha: ha valakinek akad esetleg használható montenegrói sim-kártyája, amelyre nincs szüksége, és Budapesten él, és ma át tudná adni, elmennék érte :)

Ha még nem indultatok el, oda tudom adni az enyémet. Útbaesem (Halásztelek az M0 mellett, közel az M5-höz és az M6-hoz is.)

Előzmény: betandlose (34034)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.04 -3 0 34043

Mennyiért vetted a halat és hol?

Előzmény: lajoska69 (33919)
betandlose Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34042

Az adatforgalom a bibis. A Waze csak pár megabájtot eszegetne meg, de miután 2000 ft egy MB, így nemigen merülhet fel a használata.

Előzmény: szervezkedő (34041)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34041

Mukodnek a magyar szolgaltatok elofizetesei Montenegroban. Egy perc 200ft ha jol emlekszem. Tehat azert az egy hivasert felesleges akar egy centit is menni Pesten.

(Szerintem!)

Előzmény: betandlose (34034)
portugéza Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34040

Tanúsíthatom, fenséges látvány volt. Néhol holdbéli a táj. Kapunk egy kis földrajz leckét is a földtani rétegekről. Ahol már van egy kis növényzet, aromaterápiával ér fel: vadvirágok, kakukkfű, törpefenyő illata.

Nem ugyanaz a súlycsoport, de tájékozódás szempontjából kihívás volt a Žabljak-Ćurevac túra eleje, pedig aszfaltút. Ez a Google térkép volt a kiindulási alap: http://www.travel-tramp.com/curevac-tara-canyon-montenegro/  . Az offline HERE WeGo alkalmazás nem mutatott egy kis utacskát, amivel levághattam volna egy szakaszt. Egy idő után már megjelentek a rendes közúti tájékoztató táblák. Ćurevac-hegy, Tepca falu (odáig nem kell teljesen elmenni) feliratokat kell követni. Gyalog kb. 2,5 óra volt egy irányban + 30 perc fel a kilátóponthoz a Tara-kanyonra. Köves, gyökeres gyalogút felfelé a legvégén, figyelni kell, kisgyerekkel talán nem annyira ajánlott. Autóval 10-15 perc lehet a városból fel. Itt ismét belépünk a nemzeti park területére, ezért jó megőrizni a blokkot, ha már vett valaki aznapra jegyet.

Pár hete érdeklődött valaki, mi férhet bele egy 1 napos autós kirándulásba a Durmitor Nemzeti Parkba. Ezek után szerintem: Žabljak, Fekete-tó (Crno Jezero), Ziminje-tó, Ćurevac-kilátó, Tara-híd (Đurđevića Tara) kényelmesen.

A Fekete-tavat lehet még cizellálni, valójában dupla tó, a kisebb is gyönyörű. Körbe lehet sétálni az egészet (2 óra). De teljesen a part vonalát követve nem mindenhol járható az ösvény az átlagembernek: a két tó közötti csatlakozástól északnyugati irányban a térképen egy kövér "félsziget" látszik, itt le kell vágni az utat. A kis tó körül úgy egyébként nehezebb egy kicsit a gyalogút. 

Meghittebb piknikezésre tökéletes a hangulatos Ziminje-tó. Itt faasztalok is vannak.

Előzmény: scarabaeus (34028)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34039

Nem beszélem le csak a "buszok is járnak arra" nem olyan mint Magyarországon ahol buszok járnak. Friss jogosítványosnak sem ajánlott. 

Előzmény: H_G (34038)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34038

Nehogy lebeszéld, az a kilátás tényleg páratlan.

Előzmény: FRANKYE (34037)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34037

Azt is vegyük figyelembe, hogy le kell ugratnod a néha 10+ cm magas éles aszfaltról. Kb minden 20.-ik személygépkocsis paraszt nem megy le nem lassít. Nagyon peres gumival semmi szín alatt nem mennék Kotorból fel. Este pedig semmilyen semmilyen gumi méretű kocsival sem mert néha azért vannak gödrök az aszfaltban. (Nem jó hely kereket cserélni azon a részen) Ha valaki fel akar menni akkor Cetinje felől ajánlott (kivéve ha szeret tolatni és nem félti a kocsiját.)

Előzmény: DIE_ROBOTER (34035)
portugéza Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34036

Nekem is úgy rémlik, hogy ültem már én is ilyen turistabuszon (helyi utazási irodával), legalább egyszer, ami erre vitt. Cetinje/Lovcen felől lefelé, pont a kilátás miatt.

Előzmény: DIE_ROBOTER (34035)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34035

Én két hete mentem le ott, emeletes buszok miatt kellett tolatnom, majdnem összekarcolták az autót, mert olyan erőszakosan jöttek. Ez két busz volt, de a parkolókat beleszámítva legalább 6..7 emeletes és több midi busszal találkoztam.

Előzmény: H_G (34033)
betandlose Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34034

Sziasztok. Jó hamar írom, de hátha: ha valakinek akad esetleg használható montenegrói sim-kártyája, amelyre nincs szüksége, és Budapesten él, és ma át tudná adni, elmennék érte :)

/Vagy netán találunk megfelelő boltot a montenegrói határ közelében?/ Tudom, odatalálok térképpel is, de hátha az utolsó fél kilométeren vesződünk el Tivat kellős közepén :))

H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34033

Nekem úgy tűnt, buszok nem nagyon járnak arra, inkább kerülnek Budva felé (de lehet, az csak pillanatnyi állapot volt aznap).

Aki megijedt ott, talán abból indult ki, hogy az útról lenézve van 1-2 kőtörmelékes lejtő, az alján roncsautókkal -- de azok szerintem nem ott lettek roncsok, hanem már korábban másutt és utána lökték le oda az öko-állam polgárai. Ui. mosógép- és hűtőszekrény-maradványok is  vannak mellettük, amik biztos nem a saját kerekeiken jöttek.

Előzmény: DIE_ROBOTER (34031)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34032

Munkavédelem Montenegróban.

Budva melletti strand, egy teljesen elkorrodált stéget bontanak. Igen, az ott 230V, hosszabbító aljzata az egyik dolgozó kezében, a másiknál a gyorsdaraboló, maguk alatt vágják a csöveket, majd átlépnek a következőre és kézzel letörik az utolsó milimétereket. Alattuk sós víz, tele strandolókkal, közben a mögöttünk lévő bárból szól az ide illő muzsika: Adamski/Seal: Killer

Úgy éreztem, a partról biztonságosabb.

https://youtu.be/EMDekBl0XYo

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34031

Nem félelmetes, csak mivel keskenyebb, sokkal több helyen kell elengednedetek egymást a szembejövőkkel, mint felfelé. Ez buszokkal gázosabb, ha vissza kell tolatnod 200m-t, esetleg csoportosan, ívben, lejtőn. De nagyobb része teljesen használható minőség, száguldozni nem kell.

Előzmény: Beus199 (34029)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34030

:)) Az egyáltalán nem félelmetes. Persze oda kell figyelni.

Előzmény: Beus199 (34029)
Beus199 Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 34029

Sziasztok! Ulcinjból felmennénk a Njegos Mauzóleumba. Ide talán nem annyira bonyolult a feljutás, viszont ahogy nézem a térképet, lefelé már a Kotori öböl felé mennénk, mert onnan szép lehet a kilátás az öbölre. Viszont parázok egy kicsit attól a sok szerpentintől, hajtűkanyartól. Adnátok információt arról az útról, hogy valóban olyan félelmetes és veszélyes, mint ahogy több leírásban olvastam? Köszönöm előre is!

scarabaeus Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34028

Kösz a leírást! A Bobotov Kuk túrád leírásához egészen jól illeszkedő tracket találtam, az illető útban a Fekete-tó felé bement a jégbarlangba, és Žabljak mellé, Razvršjébe érkezett.

Előzmény: portugéza (34017)
BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34027

Ha valaki még most keresgél,Sveti Stefan faluban tudok kiadó szállást.

Muity Mijo Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34026

Valóban nagyon jók az áraik, de szerintem a kettő között nincs különbség.

Nem lennék meglepve, ha a gazda azonos lenne.

Előzmény: termosz (34006)
portugéza Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34025

Nem csak ezért, nem ez volt a fő ok. Nagyon kimerültem már a Sedlótól odavezető úton is. Azért fittnek kell lenni, vagy legalább huszonévesnek. :) Azt szokták írni, hogy a Bobotov Kuknál a csúcs előtt az utolsó 100 méteren oda kell figyelni. Nekem nehéz volt addig is eljutni.

Azért, mert rosszul mértem fel az edzettségemet, nem szeretnék mást eltántorítani tőle. Ne ez legyen az üzenet.

(A 13 óra a teljes napra sok, ezt elírtam, mondjuk 11+ óra volt Zabljakba, de vissza is lehet fordulni a Sedlóhoz.)

Előzmény: H_G (34024)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 34024

Azért arról a csúcsról kár volt lemondani... Csak mert valami szőke nő ügyetlen volt ugyanott (Isten nyugosztalja)...

Előzmény: portugéza (34017)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!