Keresés

Részletes keresés

Gupppy Creative Commons License 2011.05.04 0 0 275

Szia!:)

Az a szörnyű, hogy némelyik annyira megszokja azt a kicsi helyet, hogy pánikol ha rendes akviba kerül. Nálam a fehér hím, folyamatosan nekirohant az akvi üvegének, kiköltöztettem befőttes üvegbe néhány hétre. Ott megnyugodott, aztán ment a "mélyvízbe", a nagyakviba, ahol sok búvóhelyet talált, egy darabig bújkált mire rájött, hogy nem bántja senki..Most az egyik legbékésebb halam, épp a frissen kikelt csemetéit pakolássza vissza a habba, nagyon melózik, virgoncak a gyerekek..:)

Előzmény: Csimpolya (273)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.04 0 0 274

Szia!:)

fogalmam nincs milyen trutyit adnak nekik. Nálunk is tavi tartás van nyáron, de a bettákat nem teszem ki, csak a többiek mennek amint felmelegszik a tó annyira, hogy kitehessük őket. Szeretik, nagyon szépek lesznek a naptól..:)

Előzmény: NimRÁ (272)
Csimpolya Creative Commons License 2011.05.04 0 0 273

Igen, később én is azt hallottam, illetve utánaolvastam. De sehogy sem tudtam úgy nézni a dolgot, hogy vesztettem négyszáz forintot. Végül is, egy élőlényről beszélünk.

Csak annak örültem, hogy leglább kiszabadítottam a kétdecis bébitápszeres üvegből.

Kellett is egy kis idő, míg belakta az új helyét.

Előzmény: Gupppy (269)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.04 0 0 272

Azt gondolom.. :)

A videóban látott halak amelyikek olyan üvegekbe voltak ezerszámra nemhinném hogy boldog halak... =/ az etetés akart lenni amikor a csaj nyomott bele valami fehér folyadékot?

Viszont a videónak az a része tetszett, amikor tóba voltak. Olyat lehet, hogy énis kipróbálnék, olvastam már többen is csinálják így nyáron :)

Előzmény: Gupppy (269)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.04 0 0 271

Hát igen, sajnos. Én is láttam ott ahol vettem az enyémet egy hatalmas fakóbb kéket. De nemtetszett annyira meg gondolkodtam azon is, hogy megveszem és akkor lehet h még van 2 hónapja hátra hát az úgy nemjó... aztán pont alatta megláttam ezt a fiatal kéket. Gondolom hogy fiatal mivel még csak 4-4,5 cm lehet...

Előzmény: Gupppy (268)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 270

Néhány kép:

Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 269

Ezt a videót én is láttam már, érdekes...Ott nem aprózzák el a dolgokat..:DD Semmi pucc, meg flanc.. Nálam barátságosabb körülmények között vannak..:DD

Előzmény: NimRÁ (267)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 268

Átlagos életkoruk 2 év..nem túl sok. Sajnos, ha kereskedésben veszed, nem tudják megmondani, hogy mennyi idős. Gyakran a kiselejtezett tenyészállatok is ott kötnek ki végül, aztán az új gazdinál egyszercsak elpusztul..

Előzmény: Csimpolya (266)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.03 0 0 267

http://www.aquanet.tv/Video/150-betta-splendens-der-glaenzende-kaempfer-der-pla-kat-in-thailand

 

találtam egy videót a vad bettákról, meg arról ahogy tartják és kereskednek vele... elég érdekes

Csimpolya Creative Commons License 2011.05.03 0 0 266

Nahát, igen érdekes bettáék családi élete! Az első bettám egyedül volt egy negyven literes akváriumban, és igen csinos habfészket épített. No, akkor tervezgettem, hogy párt keresek neki, de éppen nem volt. Aztán egyik napról a másikra elpusztult, máig sem tudom, miért. Nagyon nehezen hevertem ki, utána fél évig nem is vettem újat, mert hibásnak éreztem magam, legföljebb arra nem jöttem rá, miben. Aztán nem tudtam ellenállni a szépséges halaknak, vettem egy ugyanolyat, mint a régi, később egy másik akváriumba egy pirosat is. Most aztán gyönyörködhetek bennük.

Előzmény: Gupppy (262)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 265

:DDDD Ez jó!! Marakodóhal..:DD

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 264
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 263

Sajna a piros - kék "kapcsolatból" nem lesz lila, leginkább kék test és pirosas-kékes úszójú fiatalokra lehet számítani leginkább, ill. kékekre, vagyis az átlagos színeket adja ki...persze néha becsúszhat egy-egy szebb darab..de én ezt így tapasztaltam.. Utána kéne nézni valami tudományos genetikának ... ezt még én se tettem meg..:D ( Ha egyáltalán van ilyen a bettákról..)

Előzmény: NimRÁ (261)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 262

Hát, bizony ezt Neked kell eldönteni, hogy legyen-e asszony a háznál, ők jól megvannak nélküle is. Az meg, hogy mennyire férnek össze , teljesen egyedi. Nálam van olyan hím, amelyik minegyik lánnyal remekül elvan, de van egy olyanom, amelyik csak és kizárólag egy csajszit tűr meg magamellett ,ha külön rakom őket( a nagy akviban kb. 6-7 nőstény van és a hímek váltva, ott soha nem volt gond egyikkel sem...)

Előzmény: Csimpolya (260)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.03 0 0 261

Mitől függ illetve honnan lehet tudni, hogy milyen színűek lesznek az utódok?

Pl: kék hím + piros nőstény -> lila?, kék színű szülőktől meg csak kék kicsik lesznek? Vagy honnan lehet ezeket tudni vagy hogy megy ez?

Csimpolya Creative Commons License 2011.05.03 0 0 260

A múltkorjában egy állatkerskedésben láttam nőstény bettákat, és eltöprengtem, válasszak-e feleséget a sajátjaim mellé. De nem nagoyn tudok mit kezdeni a szaporulattal. No meg mi van akkor,m ha az ifjú jegyesek ki nem állják egymást?

Előzmény: Gupppy (259)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.03 0 0 259

Szia NimRá!:) Nagyon szép!:) Szerintem ,mellé kék,zöld, vagy valamilyen világos színű lányka illik. A piros nem túl szerencsés, nem lesznek nagyon szépek az utódok.. nem is jól fogalmaztam, nagyon átlagosak lesznek színben, így helyesebb..:)

 

Szia Csimpolya, örülök, hogy még itt vagy!:) Nálad mi újság halfronton?

Előzmény: NimRÁ (257)
Csimpolya Creative Commons License 2011.05.03 0 0 258

Igen, de mennyire tetszik! A kettő közül az egyik nekem is kék, a másik meg piros. Természetesen nem egy akváriumban vannak, én meg felváltva gyönyörködöm bennük.

Előzmény: NimRÁ (257)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.02 0 0 257

Na van mégegy kép. Ez is telós, de legalább nappal készült és látszik a színe :)

remélem tetszik

NimRÁ Creative Commons License 2011.05.02 0 0 256

Van egy képem róla, de telefonnal csináltam úgyhogy bocsi a minőség miatt, de remélem azért tisztán látszik.

=)

NimRÁ Creative Commons License 2011.05.02 0 0 255

Szia :)

Egy szimpla zászlósfarkú, kék-bordó színű és mostanság elkezdett zöldesen csillogni, tehát már zöld is van benne... nekem jobban tetszett kéken

Ha sikerül rendesen lefényképeznem akkor felteszem

Annyira tetszenek ezek a halak. Legutóbb akkor volt ilyen halunk amikor 6 éves voltam, ez 10 éve volt :) és minden éjszaka kiugrott az etetőre ami a víz fölött volt és hát ugye reggelig ott volt mindig és nagyon sokáig megvolt az a hal, az bordó színű volt. Ezek az utolsó emlékeim a bettákról. És most 1 hete döntöttem úgy, hogy szeretnék egyet és vettem ezt a kék hímet :)

Hol laksz? :)

Előzmény: Gupppy (254)
Gupppy Creative Commons License 2011.05.02 0 0 254

Szia!:)

Milyen hímed van?

Nálam most ikrázik a fehér páros:

 

Vannak különböző színű lánykáim, szívesen adok..;)

Előzmény: NimRÁ (253)
NimRÁ Creative Commons License 2011.04.30 0 0 253

Nagyon szép :)

énis valami hasonlót szeretnék a hím bettám mellé.

Előzmény: Gupppy (252)
Gupppy Creative Commons License 2011.04.24 0 1 252

Ő már saját nevelés..:)

Gupppy Creative Commons License 2011.04.17 0 0 251

Köszi!:) Az Akvaterra Plázán...akvarisztikai és terrarisztikai börze..:)

Előzmény: laruci (250)
laruci Creative Commons License 2011.03.05 0 0 250

Szia!

 

Nagyon szépek a halaid!! Hol vetted?? :)

Előzmény: Gupppy (248)
Csimpolya Creative Commons License 2010.10.27 0 0 249
A felsőnek valami elképesztően szokatlan színe van, de nagyon tetszetős, nem is csodálom, hogy megszerezted.
Előzmény: Gupppy (248)
Gupppy Creative Commons License 2010.10.26 0 0 248
A képek meg lemaradtak..:)
Előzmény: Gupppy (247)
Gupppy Creative Commons License 2010.10.26 0 0 247
Új szerzemények:
Gupppy Creative Commons License 2010.10.04 0 0 246
Az ifjak beköltöztek a nagy akváriumba..:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!