Keresés

Részletes keresés

Zoltika Creative Commons License 2017.01.07 0 0 859

A mezőkövesdi képen befigyel a bánkúti radartorony is!

Előzmény: scarabaeus (855)
davej Creative Commons License 2017.01.06 0 0 858

Ja a képek lemaradtak.....

 

 

davej Creative Commons License 2017.01.06 0 1 857

Sziasztok csináltam egy blogot magyarországi kilátókról készített Tátra fotókkal. 

 

http://tatrafotok.blogspot.hu/

 

Nyáron lefényképeztük a János-hegyi Erzsébet-kilátóból.

 

Üdv 

 

 

_nyunyuka Creative Commons License 2017.01.03 0 0 856

Ugyanez otthonról, a fotelből :-).

 

http://pilismeteor.hu/viewpage.php?page_id=6

 

BÚÉK, üdvözlettel a rendszer egyik kiépítője :-)

Előzmény: BPeter01 (851)
scarabaeus Creative Commons License 2017.01.03 0 0 855

Sok év után megint jártunk az Ódor-várnál. Drónt próbáltunk volna, de nagy volt a szél, azért pár képet készítettem, és egy gömbpanorámát az Ódor-vár egyik szikláján állva (Tar-kő, Három-kő látható, az ágak közt pedig a Kövesdi-víztározó):

Ódor-vár gömbpanoráma körbeforgathatóan

 

Ezután a Mezőkövesd melletti tavaknál reptettük a kütyüt, és az évvégi hidegfrontos időben elképesztően jól látszott onnan a Bükk, fogtam magam, egy telés panorámát össze is hoztam belőle:

Itt az eredeti, 20 ezer pixel széles kép.

 

Eléggé érdekes volt látni rajta 20 km-re egy új, nagy épületet a Bükkzsérc fölötti domboldalban vagy a 30 km-re lévő bükki köveket, de ami meglepett most, hogy látszik Bél-kő kilátórészének meghagyott csúcsa. Mögötte egy felhő, valami alakuló felhő, nem csúcs.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 0 854

Bp. = Budapest. Az jó!

Előzmény: BPeter01 (853)
BPeter01 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 853

Bp. És felette úszik a pára/szmog.

Előzmény: Törölt nick (852)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 0 852

Mi az a fényár a távolban?

Előzmény: BPeter01 (851)
BPeter01 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 851

 

Nemrég másztunk le, de megérte.

 

Szent Özséb kilátó, Pilis tető.

Zoltika Creative Commons License 2016.12.20 0 0 850

Szerintem ezt értékelni fogjátok.

A prédikálószéki webkamera felvétele december 17-ről.

http://camvid.idokep.hu/predikaloszek/predikaloszek-2016-12-17.webm

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.18 0 0 849

Így van, ismét szuper képek!

 

Múlt héten a Lillafüred feletti Fehérkő-lápán jártam, mely hely kitűnő kilátópont lehet valószínűleg, de a zord időjárás ezt mindössze sejtetni engedte:

 

Előzmény: Grossglockner (847)
homerx Creative Commons License 2016.12.18 -1 1 848

szokas szerint szuper kepek!

Előzmény: Grossglockner (847)
Grossglockner Creative Commons License 2016.12.17 0 0 847

 

Ma a Galya-tetőt látogattam meg, szuper a kilátó! Az időjárással félig voltam szerencsés, mert habár nagyon tiszta volt a magasban a levegő és hideg sem volt (-3 fok) a völgyi értékekhez képest, viszont jelentős szél volt, ami aztán irtó módon megnehezítette a dolgomat. 300 és 600mm fókusszal állványról és előzetes tükörfelcsapással távkiolódóval sikerült megoldani az 1/100s záridő problematikáját.

 

 

 

 

 Kékes                                Kékes                               Galya-tető                        Börzsöny kikukucskál         Kékes                               Nagy-Fátra                        Bükk                                Chopok-Gyömbér               Magas-Tátra, Király-hegy                             

Vesca Creative Commons License 2016.12.14 0 0 846
_nyunyuka Creative Commons License 2016.12.12 0 0 845

A hajnali -10 fokot én is kihasználtam, jobbra számítva. unalmas.jpg :-)

Előzmény: Törölt nick (844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -1 1 844

Ez valami brutál-szépséges!! Gratulálok!

A géped sem lehet piskóta...

Előzmény: Grossglockner (843)
Grossglockner Creative Commons License 2016.12.05 -1 3 843

 

Tegnap kiugrottam Dobogókőre Tátranézőbe, de sokkal rosszabbra számítottam látótávolság terén. Nem az első, hogy innen vagy a Pilisből fotózom, de most úgy mentem hajnalban, hogy ebből max a 85km-re lévő kékes lesz csak meg.

Sem az előrejelzés nem mutatott tiszta levegőt, sem a webkamerákon nem tudtam biztosra csekkolni a levegő tisztaságát.

Nagyon érdekes volt, mert csak északra, a Börzsőny és a Naszály közötti irányban volt tiszta a levegő, még az alacsonyabb térszíneken is. Keletre(Mátra) és nyugatra (Nyitra) erős pára és szmog ülte meg a levegőt (utolsó kép).

Innen a Magas-Tátra átlagban 190km-re van. Rengeteget számít a Mátrához és a Bükkhöz képest  a 70 km-nyi távolságtöbblet, és a magasság is jó 2-300m-rel kevesebb, ami a levegő tisztaságának egyik mérője ilyenkor.

Sajnos a hegység mögött Lengyelországban felhők voltak, így nem volt tökéletes a látkép, pláne a Lomnic irányába.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.05 0 0 842

Ha már így Bükközgetünk...:-)

Pár hete mikor a Tátrát is fotóztam "mellesleg" tettem egy sétát a Bükk-fennsíkon, többek közt a Három-kőn is jártam, nagyon szép kilátást nyújtott a Tar-kőre és a Hór-völgye felé, az Ódorvárral.

Ezért is tetszett nagyon Zoltika Ódorvári fotója, mert éppen azokat a sziklaormokat mutatja amelyekről viszont én fotóztam "vice versa":

 

Mályinka felett is átadták már régebben az új kilátót, bevallom nem sokba néztem a Bálvány alatt, egy ilyen alacsonyan épült kilátót, de meglepően jó panorámája van. 

 

Előzmény: scarabaeus (841)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 841

Hirtelen ötlettől fogva fogtam az előbbi képeket, és csináltam egy 360°-os panorámát, amit akkor, 11 éve, nem hoztam össze. Eleve nem panorámának készültek ezek a képek, kis látószöggel, fekvő állásban, különböző rekeszekkel és záridőkkel, nem egy pont körül forogva, hanem a kilátó korlátját körbejárva, szóval minden ellene van, de magamnak, az átláthatóság miatt összehoztam a körpanorámát, pár felirattal. Egy reménybeli új Dobó-kilátón jó lenne direkt e célból képsort csinálni, ha lenne még rá lehetőség, és akkor egy nagyobb dinamikaátfogású és függőlegesen is nagyobb látószögű körképem, nem ilyen vékony csík hatású valamim lenne.

 

Előzmény: scarabaeus (840)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 840

Nem, a galyatetőit raktam be 2008-ból, aztán még továbbírtam a hozzászólást, igen, félreérthető lett.

 

Viszont ha már szóba hoztam a jobb sorsra érdemes Dobó-kilátót, a 2005-ös képeim róla, magáról a toronyról, és 360°-ban körbenézve róla:

 

1. Dobó-kilátó

2. Felsőtárkány, Vár-hegy
3. Felsőtárkány
4. Berva, mészkő-kőfejtő
5. Felnémet
6. Eger észak, Egerszalóki-víztározó
7. Eger
8. Ostoros, Andornaktálya, Eger dél
9. Ostoros, Novaj, Szomolya
10. Novaj, Kövesdi-víztározó, Szomolya (távolban_Mezőkövesd)
11. Szomolya, Noszvaj dél
12. Nagy-Eged-hegy
13. Vár-hegy

 

 

Előzmény: Törölt nick (839)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 839

Ez ugyanolyan torony mint a Galyatetőn lévő, szerintem ezt is a '30-as évek környékén építhették.

Pár éve még a galyai is ugyanilyen rossz állapotban volt mint ez.

Pár milla kéne a Nagy-Egedre is... :-)

Előzmény: scarabaeus (838)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 838

Kösz az infót és képeket a galyatetői magasított kilátóról. 8 éve még jobban körbevették a fák is. A topikhoz kapcsolódva, remélem, egyszer megújul/újjáépül a szomszédos Bükk Nagy-Eged-hegyi Dobó István-kilátója is, amelyet jó pár éve életveszélyes állapota miatt zártak le. 2005-ben még nagy szerencsémre láthattam azt a 360°-os panorámát, amit azóta is emlegetek mindenkinek, remélem, hogy nem az az alkalom lehetett az utolsó.

Előzmény: Törölt nick (837)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 837

A Galyatetőn, Péter-hegyesén álló kilátót a közelmúltban felújították, több mint 10 méterrel felmagasították, összességében végre egy ide méltó létesítmény került kialakításra.

Volt is látogató bőven, a kilátásra pedig példának álljanak itt a képek:

1. az új kilátótorony

2. a Kékes felé...

3. a Mátra árnyékában... távolban a Maconkai-tározó és a Karancs

 

 a Tátra is látszott délelőtt

 lányom telefonja többet tud mint az én fényképezőm... :-))

a kilátópont magassága

 

 ezek régebbi fotók, két évvel ezelőttiek, ugyanonnan a kilátóból

 

És még ez a sok kép is csak a töredéke a körpanorámának, és annak hogy különböző időpontokban milyen kilátás is  tárulhat a bámészkodók elé.

Előzmény: Törölt nick (836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 836

Ez nagyon jó kép, gratula!

 

Hétvégén a Mátrában jártam, ezúttal is sok szép kilátással gazdagodva, ezek keletről nyugat felé a következők voltak:

 a Keleti-Mátra a Vércverésről (699m)

 Parádsasvár a Nagy-Lipót felé haladva

Keleti-Mátra a Nagy-Lipótról (701m)

 a Bükk kövei (Bélkő, Tarkő) a Nagy-Lipótról

 a Karancs másnap reggel Mátraszentimre falu feletti hegyekről

 a Szamár-kőről a Mátra északi oldala

 a Hasznosi-víztározó, háttérben az Ágasvárral és az Óvárral a hasznosi Cserteri-vártól

 

A Galyatetői új kilátó és panorámája megér egy külön hozzászólást...

 

 

Előzmény: Zoltika (834)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.04 0 0 835

A köveket azért jártam végig, hogy legyenek gömbpanorámák onnan, de a kelleténél nagyobb párásság miatt nem raktam őket össze, majd egyszer újra nekivágok, viszont az Ódor-várnál 13 éve jártam, végignéztem az én képeimet is, na, azt is útba kell ismét ejteni e célból is:-)

Előzmény: Zoltika (834)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.04 0 0 834

Ha már szóba jöttek: a Tar-kő (a baloldali sziklaperem felett) és a Három-kő (jobb oldali szikla) az Odorvártól.

Előzmény: scarabaeus (833)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.03 0 0 833

Hm, Három-kő melletti Tar-kő volt az már, ahonnan szépen, vonalban láttam ezeket tavasszal. Csak nagylátós képek készültek. Egy kb. 180°-os panorámán bejelöltem Kövesd irányát:

 

A részlet helye:

 

Kivágás túlhúzva.

 

 

 

 

Előzmény: scarabaeus (832)
scarabaeus Creative Commons License 2016.11.03 0 0 832

Tetszik!

Hm, tényleg ott a tárház. :-) Egyszer a Bükk Kövesdi-kilátó nevű kilátóhelyéről láttam, de csak mint sziluettet. Tavasszal pedig a bükki kövek túrámon (Három-, Tar-, Vörös- és Pes-kő) Három-kőnél készült képemen utólag láttam, hogy a Bogácsi- és Kövesdi-víztározó mögött egy vékony fényes vonal a horizonton, hát a Tisza-tó volt.

Előzmény: Zoltika (830)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.03 0 0 831

távolba fedvény: távolban

Előzmény: Zoltika (830)
Zoltika Creative Commons License 2016.11.03 0 0 830

A hétvégén gyönyörű idő volt. Ilyen volt a kilátás a Bükkalján lévő Odorvár melletti hegyoldalból:

A következő kép az előbbi bal oldalát mutatja: az árnyékban Mezőköved, a nagy gabonasilóval a vasútállomásnál; a távolba a Tisza-tó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!