Keresés

Részletes keresés

BöPi Creative Commons License 2018.07.13 -1 0 3550

Tanácsot kérnék a Glacier-& Bernina express panoráma vonatokra történő jegyvásárláshoz

pego123 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3549

Velem lehet beszélni... :-)

Előzmény: oldmumus_v.2 (3548)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3548

Luganersee meg a környékbeli svájciak 1000x jobbak. Comoban csak a fagyi jobb az állomás alatti utca sarkán.

Előzmény: pego123 (3547)
pego123 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3547

Ezért is néztem a Comoi-tavat...

Előzmény: oldmumus_v.2 (3546)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3546

igen pl. Lugano és környéke ajánlott

Előzmény: pego123 (3544)
pego123 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3545

Köszönöm a bő hozzászólást!

 

Akkor a legjobbnak a Hohenems-i átkelés és az ott történő matrica vásárlás tűnik. (Nem akartam kockáztatni a büntetést, sőt, múltkor is (nem tudva, hogy nincsenek kamerák, rögtön beszereztem, amint rájöttem, hogy elfelejtettem. Pedig este volt, minden zárva, nem is használtam aznap már pályát :-))

 

Szerintem is maradok a déli pályán, az is szép, ismerős is.

 

A látnivalókat majd lassan elhelyezem a térképen, hogy könnyebb legyen a tervezés.

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: Ertet Lenke (3542)
pego123 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3544

Arra nem, ezek szerint érdemes.

Előzmény: oldmumus_v.2 (3540)
Ertet Lenke Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3543

Tévedtem. Nem az A13 a déli autopàlya, hanem az A3. Ez vezet Glarus környékére. Bocs.

Előzmény: Ertet Lenke (3542)
Ertet Lenke Creative Commons License 2018.07.10 0 1 3542

Sziasztok, többeknek szol a kiegészités, amit irok:

 

- Utvonal: én Bécs - Linz - Deggendorf - München - Bregenz - Hohenems - Diepoldsau utvonalat javaslom, szerintem ez a leghaladosabb.

 

- Matrica: a hohenemsi hatàràtkelönél a svàjci oldalon is kaphato, valamint minden olyan benzinkuton, ami nem automata. 40 frank, a bünti sokkal több, nem érdemes kockàztatni.

 

Adliswil-be mindenképp a déli autopàlyàt (Chur felé) javasolom. Az A1-en nagy a forgalom és több utépités is van, Zürich elkerülöje amugy is egy katasztrofa.

 

- Benzin: sok éven àt igaz volt, hogy Hohenems-ben olcsobb, mint Svàjcban. Ma màr kb mindegy (ott lakom pàr km-re). Svàjcban autopàlya melletti kuton 1,75 CHF környékén lehet tankolni. Hatàrhoz közeli kis falusi automata diszkont kutaknàl 1,55 elérhetö, ennél olcsobbat nem tudok. Ha a Hohenems-i BP kuttol kicsit tovàbb mégy déli irànyba, akkor lesz ott egy ALDI diszkont kut, ott pàr centtel olcsobb a lé. Vigyàzz, azon az uton 40 a megengedett, és kamera is van!

 

- Làtnivalo: Glarus kanton tényleg nagyon szép. Az én tippeim: Klöntalersee - maga a to nem tul nagy durranàs, de a környezete ... Az A13-as autopàlyàrol Glarus irànyàba kell menni, majd lesz egy alig làthato fehér tàbla az ut szélén, a Pragel pass-t mutatja. Ott kell elmenni jobbra, a to nincs tul messze.

Tovàbbi Glarus-i làtnivalo: Mettmenalp. Glarus süd-böl vezet fel egy kis ut, a nejed kb az egyharmadànàl fogja bejelenteni, hogy elvàlik, de azért menj csak végig. Azon az uton busz is jàr! Szembe is! Az ut végén lesz egy kabinos felvono, ami még 600m-el feljebb visz, ott van egy to, meg mindenféle vendéglàto helyek.

Braunwald szintén szép làtnivalo.

Ha felmégy a Klausen-re, utközben, kb a szerpentin elején van jobb oldalt egy vendéglö. Ha ott leparkolsz, akkor a kanyar külsö oldalàn be tudsz sétàlni az erdöbe, talàlsz egy gyönyörü vizesést, kàr kihagyni. Urnerboden-ben is van egy felvono, a Fisetenpass-ra visz fel. Egy egy nem aszfaltozott pass, a kilàtàs szép rola. Itt semmi vendéglàtàs nincs, a Klausen-en viszont van gyorsétterem is, és egy szàlloda is.

 

Szereted a hegyeket? Sargans felöl Walenstadt irànyàba a kantonstrassén haladva - tehàt nem az autopàlyàn - jobb oldalt lesz egy Palfriesbahn nevü kis felvono. Menjetek fel vele, csodaszép a panoràma onnan.

A környéken, Malans mellett is van egy felvono, Älplibahn a neve, annak a tetejéröl is szép kilàtàs nyilik, a tetején egy vendéglö van, még épp megfizethetö és finom. Nem kötelezö ott fogyasztani, ha nem akarsz. Valaki irta az àrpagyöngylevest: Gerstensuppe az itteni neve, nekem is az egyik kedvencem.

 

Ha Bad Ragazig elautokàzol, érdemes még egy kicsit rààldozni, Pfäfers - Vättis irànyàba, de ne àllj meg ott, hanem menjetek végig, egészen St Martin-ig. Lesz közben egy völgyzàro gàt, annak a tetején lehet, hogy vàrakozni kell, mert onnan tovàbb félorànként mehettek az egyik irànyba, a màsik fél oràban pedig a szembejövö irànybol jönnek. Majd meglàtod, okkal van ez igy.

 

Ha netàn az Oberalp-passon mentek Andermatt-ba, akkor még a Chur -i oldalon érdemes egy kis kitéröt tenni: Bonaduz - Versam - (Rheinschlucht kilàto) - Valendas - Safiental- Ilanz és innen tovàbb az Oberalp-on.

 

A Technorama Winterthur-ban igaz, hogy dràga, de nagyon megéri, föleg gyerekkel. Legalàbb egy egész napot kell ràszànni, de inkàbb többet.

 

Ha belefér a programba az Aletschgleccser, menjetek be a jégbarlangba is. (A gleccser belsejében van.)

 

A Walensee -nél Murg-bol àt lehet hajozni Quinten Au -ba, onnan gyalog Quinten-be (ott van vendéglö, k.dràga, de van) majd egy következö hajoval vissza Murg-ba.

Innen, ha màr ugyse az autopàlyàn vagy, menj tovàbb a kantonstrassén Glarus - Mollis - Näfels irànyba, sokkal szebb a kilàtàs, mint a pàlyàrol. Persze, amennyivel szebb, annyival lassabb is.

 

A Vierwaldstättersee-nél a Hammetschwandlift ajànlott làtvànyossàg. A Bürgenstock-nàl talàlod meg.

Előzmény: pego123 (3538)
SajtFondue Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3541

Még nem álltam ott dugóban :-)

Előzmény: pego123 (3532)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3540

Lent délen Tessinben jártál már?

Előzmény: pego123 (3538)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3539

Úgy nem annyira, ha Zürichből menetrend szerintivel mész... Akkor hajóztál is, láttál is, persze nem mentél végig a tavon. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3536)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3538

És neked is kösz!

Környékbeli hegyek, ige, valószínűleg az is lesz.

 

Gondolkodtam még azon is, hogy a Genfi-tó francia oldalán egy Airbnb szállás egy éjszakára és akkor onnan Annecy (nagyon szeretem) vagy Chamonix (szintén), de akkor az eléggé szétforgácsolja az ottlétet és megemeli a kiadásokat. Ráadásul én azt a részt jobban ismerem, sokszor láttam (sosem elég, persze), ellenben az északi területet, Zürich környékét.

Előzmény: oldmumus_v.2 (3534)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.10 0 2 3537

Akkor irány Glarus - nulla turista, elképesztő hegyek, közel van, minden adott.

Előzmény: pego123 (3535)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3536

Igen, Vierwaldstättersee környéke mindenképpen, a hajózás mondjuk betegesen drága, de megnézni akár az is odaver.

Előzmény: oldmumus_v.2 (3534)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3535

Köszönöm neked is. 

Luzern szép, voltam többször, a közlekedési múzeum is vagány, mondjuk elég húzós a belépő. Inkább a kisebb, kevésbé ismert helyek, hegyek érdekelnének, szóval a többi tökéletes (Baden és Winterthur nem a kevésbé ismertek közé sorolandó, nekem).

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3533)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3534

Ide sorolnám Flüelent is. Vierwaldstättersee  hajózás vagy sétálni a parton Brunnen felé vagy vissza = Axenstrasse. Esetleg környékbeli hegyek megmászása.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3533)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3533

Zürichtől autóval 1-1.5 órára a következők vannak, a teljesség totális igénye nélkül:

- Baden óváros

- Amden, fel lehet autózni, ingyenes parkoló, látványos és könnyű túra

- Glarus kanton úgy általában

   - pl. Braunwald, a Braunwaldbahn kb 15 CHF (kifejezetten olcsó) odavissza felnőtteknek, lehet túrázni, parkolós 1-2 CHF

   - esetleg Elm, lanovka odavissza 18 CHF, parkolás asszem ingyen, beszarás 

   - átautózni a Klausenpasson

- Bad Ragaz, onnan Pizol, esetleg Heidipfad

- Wintertuhr, Technorama (mondjuk ez nem olcsó, de megérős)

- Luzern, óváros, esetleg a közlekedési múzeum

 

 

Előzmény: pego123 (3528)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3532

:-)

Akkor arra nem áldozunk.

Jut eszembe, az az átkelő, amit írtál, mennyire terhelt? Vaduzon keresztül fel sem tűnt, hogy már Svájcban vagyunk (ezért is felejtettem el matricát venni).

Előzmény: SajtFondue (3531)
SajtFondue Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3531

Rheinau-t Stein am Rhein-el kevertem...sorry

Mar regen voltam :-)

Mindkettot megneztem, de Rheinau csak akkor jo ha ezer idod van.

Előzmény: pego123 (3530)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3530

Köszönöm.

És akkor a Hohenemserstrassen mész át Svájcba, igaz? Az sem tűnik rossznak!

A vízesés mellett Stein-am-Rhein - sztem - kihagyhatatlan, de Rheinau tényleg ott van mellette, sőt, ha elkötjük a vízesést néző hajót, akkor le is csuroghatunk... :-)

 

A Genfi-tó környékét ismerem, köszönöm.

 

Eisendeln közel van Zürichhez, ez jó ötlet, köszi!

Előzmény: SajtFondue (3529)
SajtFondue Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3529

Szia! Az útvonal az nagyjából mindegy. Én nem szeretem az Innsbrucki részt mert nem autópálya egy hosszú részen és még az alagútért is fizetni kell.

Én benzint a Hohenems-i átkelőnél a BP-nél szoktam venni, olcsóbb mint Svájcban. Azért ez kútfüggő is.

Zurich környékén Einsiedeln-t javaslom, esetleg a vízesés mellet Rheinau megér egy kis megállást.

A Genfi tó végében a Montreux-i riviéra , a Chillon-i vár és Gruyére falu/vár ami érdekes lehet, esetleg egy gyors megálló Murten óvárosában.

A magas hegyek nem olcsók, mert parkolót és felvonót kell mindenhol fizetni.

Előzmény: pego123 (3528)
pego123 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 3528

Üdv!

 

Zürich mellett délre mennénk Adliswilbe. Legutóbb Bp-Bécs-Salzburg-Rosenheim-Innsbruck-Feldkirch-Vaduz útvonalon délről (Walensee és Zürichsee) közelítettünk. Most a Google Maps Bp-Bécs-Salzburg-München-Bregenz - majd délről (Walensee és Zürichsee) - útvonalat ajánlja, viszont a Waze a Bp-Bécs-Salzburg-München-Bregenz-Sankt Gallen-Wintertur-Zürich-Adliswil - északról - útvonalat adta. 

 

Melyik mellett érdemes dönteni, ha az ember egy vasárnapi napon indulna?

 

Múltkor nem vettem matricát az osztrákoknál, hogy majd Svájcban, el is felejtettem, amíg meg nem érkeztünk, nem volt baj belőle (természetesen pótoltam). Jól gondolom, hogy vegyem meg a svájci-osztrák határ osztrák oldalán? Tankolni is ott érdemes? Hogy áll most az üzemanyagár, ha valaki esetleg tudja?

 

Mivel Zürich mellett lesz a szállás, hova/merre érdemes onnan menni, ha napon belül vissza is szeretnénk érni és nem utazással tölteni a nap nagy részét, valamint nem a sokba kerülő belépőjegyes helyeket keresem?

 

Tervben van a Rheinfall, egy gyors és rövid Genfi-tó látogatás (Vevey, Montreux) és esetleg egy kis olasz rész, a Comoi-tó. Tudom, hogy ezek hosszabbak, ezért kérdem a közelebbieket. Esetleg vmi magasabb hegy (nem a Jungfrau százezrekért...)?

 

Köszönöm!

_chillout_ Creative Commons License 2018.07.06 0 0 3527
Előzmény: arionka (3499)
_chillout_ Creative Commons License 2018.07.06 0 0 3526

Egy gyors tipp, ha terveztek többet vonatozni: gyerekeknek vegyetek Juniorkarte-t, kb 30 frank egy egész ÉVRE, és minden vonat ingyen ven nekik (ha a szüleikkel utaznak), illetve az ilyen magántársaságoknál, mint a Pilatusbahn vagy Rigi Luftseilbahn, 50%-os kedvezmény jár nekik.

Előzmény: bodza80 (3517)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.05 0 0 3525

Voltunk céges csapatépítőn Morschachban, az önmagában is elég svájci, de Rigi tényleg egy köpésre van. Nemtom merről jöttök, vagy mentek, de a Glarus - Klausenpass - Altdorf az egyik leglátványosabb útvonal Svájcban, és nincs agyonreklámozva, mindenki a berner oberlandra megy, pedig. Szóval ha Magyarországról jöttök, St Gallen után délre fordulva útban is van. 

Előzmény: bodza80 (3522)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.05 0 0 3524

Ja, akkor jó :) Egyetek árpagyöngylevest a restiben, elég finom. 

Előzmény: bodza80 (3523)
bodza80 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 3523

Ha jól látom, a Rigi jóval családbarátabb, ingyen utazhatnak a ugyanis nyáron itt a 16 év alattiak! Örök hála a tippért!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3521)
bodza80 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 3522

Köszi a tippeket, épp megörültem a Riginek, mert a másik kettőhöz sokat kellene utazni. Mivel 3 hétig leszünk összesen úton, és az (alvó)állomások között 4-5 órákat utazunk, ezért a köztes, pihenős-kirándulós napokon max 1 óra oda-1 óra vissza utakra szeretném cipelni a kőcöket. Egész pontosan Morschachban lesz a szállásunk, aki tud innen 1 órás úton belül elérhető bármilyen gyerekek számára is élvezhető programot, az ne tartsa magában. Köszönöm!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3520)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.07.04 0 0 3521

tévedtem, a Rigi forintra ugyanannyi :(

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (3520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!