Keresés

Részletes keresés

Sandor Creative Commons License 2005.01.18 0 0 137
Hello!

A MIDI csatorna hangerejével csak mindet egyszerre.
Lehet finoman a dinamikával, de ez a hangszínt is változtathatja, egyébként se elegáns.
Sysex-el az egyes hangok relativ hangerejét , de ezt nem hiszem, hogy "csak úgy" tudja a szoft.
Szerintem a legjobb a lábdobot, pergőt külön tenni (mono) és még egy sztereora minden mást. Ezt be inputokra (4 db) és azt behozni a keverőre. Így azzal tudod az arányokat tetszőlegesen tologatni.
Persze kérdés a konkrét cél, mire kell pontosan?

Üdv,
Sándor
Előzmény: szoke79 (135)
westpoint Creative Commons License 2005.01.18 0 0 136
hi!

én egy terratec EWS 88 MT (ha jól emlékszem ; ))) ) kártyát használok.
már többen kérdezték, hogy nincs-e észrevehető késés.
Egyelöre egy midi-billentyűt használok, de még akkor sem akad össze
a zongora, ha két kézzel fel-le szántom.

A pc-s dobot még csak most állitom össze. Kb 1 éve készül ; ))
Van egy octapadom, amin 8 saját ütöfelület van és 6 külsö padot lehet
hozzácsatolni. A groovokat elég jól lehet bejátszani. Talán csak 2 gyenge pont van:
-a pergetésnél, mikor kisdobost akarsz játszani. akkor összeakadhat a több, egymást követő leütés. Elég fura hangot produkál : ))
-a hangsúlytalan flam-eknél (amikor csak éppen hozzáérsz a „bőrhöz”). Ugyanis csak bizonyos ütés erősségi tartományokon belül veszi az jelet.
Ha túl gyengére állítod a vételt, akkor izomból kell ütni, ha túl erősre, akkor, meg a legkisebb ütésre a legerösebb hang szólal meg.
Persze lehet, hogy egy modernebb midi-átalakítónál jobban lehet finomhangolni.
Remélem 1-2 hét múlva tudok már egy midi fájlt feltenni amit a cuccal játszottam be.

üdv: wp.
Előzmény: MidiTom (132)
szoke79 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 135

Hello! Lehet-e Dm5-öst keverővel vezérelni midin keresztül? Pergő, tom,lábdob hangerejét szeretném 02r digitpultal kézben tartani.

Köszi!

gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 134

Alesis D-4 dobmodul

Roland Pd-5 dobpad

Prod-Drum dobpad eladó, vagy Roland Octapadra vagy hasonló más ütőfelületre cserélhető!

zoltan_bcs@mailbox.hu

adameee Creative Commons License 2005.01.17 0 0 133

Na már világosodik a dolog.

Tehát vennem kéne egy átalakítót és érzékelőket...

és akkor midi lesz belőle, abból meg a samplerprogi a wavokból csinál dobot...

franko. "Egyszerű ez" ahogy József Attila is mondta (persze ő biztos nem tudta mi az a midi :)

 

Kösz az infókat, még írok ha vmi nem tiszta.

Előzmény: MidiTom (132)
MidiTom Creative Commons License 2005.01.17 0 0 132
adameee,
milyen oldal nem jön be?

Ha pécével akarsz dobolni, az más tészta.
0 latencys hangkártyát még nem láttam, már csak azért sem, mert a latencyt csak részben határozza meg a kártya drivere, másik részben a PC-n múlik a dolog. Jó esetben le lehet menni 5-10 ms-ig, ami szintinél már nem zavaró, némelyik dobosnak a 10-20 ms viszont már sok.
Ha van megfelelő szoftsampler programod, akkor egy dob-midi átalakító kell csak.
Triggerként általában piezo érzékelőket használnak, ezekről itt a topicban többször is esett szó. Nem ez a drága, hanem az átalakító. Meg ha az ember akusztikus dobszerkóra szereli fel, ki kell kísérletezni az optimális elhelyezést.
Előzmény: adameee (131)
adameee Creative Commons License 2005.01.17 0 0 131

Üdv!

 

Az oldal sajnos nem jön be :(

 

Számítógépen szeretném megszólaltatni.

Sajnos vannak némi hiányosságaim , ezért nem mindent értek teljesen.

 

Van számítógép, midis hangkártya (0 latency) progik, wav minták

 

Triggerről már hallottam, csak még életemben nem láttam. Ezt az akkusztikus dobra kell rászerelni ?

 

Ja és élőben nem akarnám használni ezt a megoldást, csupán felvételre kellene.

 

Tudtok vmi képet mutatni ?

 

Köszi és bocs a sok "hülye" kérdésért...

virtualpro Creative Commons License 2005.01.17 0 0 130

Ha saját hangmintát akarsz megszólaltatni azt kétféleképpen tudod. Vagy veszel egy olyan dobmodult amibe feltölthető és cserélgethető sample lehetősége is adott, vagy egy számítógépes samplert vezérelsz egy erre alkalmas trigger->midi konverterrel.

 

Az első lehetőség elég sokba kerül szerintem, pl. az ALESIS DMPro tud ilyesmit. Ez konverter is, hangmodul is, meg minden ami kellhet. Bár a hangminta feltöltési korlátaival nem árt tisztába kerülni mielőtt vesz egyet az ember.

 

A trigger->midi konverter már olcsóbb megoldás. Itt két lehetőséged van. Egy olyan konverter, ami már hangmintákat is tartalmaz, és olyan, ami csak a trigger (ami lényegében egy analóg vevő) jelét alakítja át midi jellé.

 

Hangmintákat is tartalmazó hangmodul pl. az Alesis D4 és az Alesis DM5. Ezeket használhatod a számítógép vezérlésére is mivel van midi kimenete is, de használhatod a beépített hangjukat is.

 

Sima konverter pl. MidiTom is írt: Casio DZ-1, de pl. ilyen az edrum.midibox.org -on leírt konverter is. Csak azt el kell készíteni...

 

Egyébként szerintem legnormálisabb megoldás egy Alesis DM5 az EBay-ről :)

 

Előzmény: adameee (128)
MidiTom Creative Commons License 2005.01.17 0 0 129
Ha a meglevő mintáidat szeretnéd hallani, akkor az a kérdés, milyen eszközön akarod azokat megszólaltatni, és abból már következik, hogy milyen megoldást tudsz használni a triggerelésre.
Előzmény: adameee (128)
adameee Creative Commons License 2005.01.17 0 0 128

Üdv!

 

Huhh... akkor mondom én mit szeretnék csinálni, hátha tudjátok mi a megoldás.

 

Szóval eddig van egy sima dobszerkó.

 

Vannak nagyon fasza one shot dob samplejeim és ezeket szeretném a feldoboláshoz hozzárendelni... vagy mi.

Ezt meg is tudnám csinálni egy elektronikus dobszerkóval ami MIDI-s ,csak az elég nagy befektetés lenne. Mi lenne nekem a legjobb megoldás ?

 

Tudom, hogy vannak olcsóbb, kisebb padok amik midisek, de azt szeretném ha odaül a dobos, akkor ne lepődjön meg, hogy mi az ott :)

 

Szal mit lehetne kihozni ilyen szempontból a meglévő dobcuccból (akkusztikus) ?

 

MidiTom Creative Commons License 2005.01.16 0 0 127
adameee,
magát a triggert be lehet szerelni hagyományos dobtestbe és elektromos dobhoz való "dobpad"-okba egyaránt. A lényeg abban a mikroprocesszoros elektronikában van, ami ezekből a jelekbeől megfelelő midi jelet állít elő. Innentől kezdve aztán bármilyen midis hangforrást lehet már vezérelni vele. Vannak olyan dobmodulok is (pl. az emlegetett Alesis, Roland, Yamaha, Dynacord cuccok), amelyek közvetlen hangkeltést is csinálnak.
Előzmény: adameee (126)
adameee Creative Commons License 2005.01.16 0 0 126

üdv!

 

Hogy is van ez a dob trigger dolog ? Már hallottam rólat többször, csak nem teljesen világos.

Ez a sima, akkusztikus dobból csinál MIDI-s dobot ?

 

virtualpro Creative Commons License 2005.01.11 0 0 125
Ha jól megnézed mit/hol veszel, akkor 10 alatt is kijössz. Én minden ilyen barkácsolásnál az összes számlát félreteszem, hogy a végén megnézzem ténylegesen mibe került. 10xxx Ft. lett a vége, amiben mondjuk nincs benne a doboz, mert azt találtam otthon. Monjuk 1 éve szórakoztam vele, akkor a PIC a CHIPCAD-nél 1500 körül volt, meg az LCD volt drága (~3000), illetve a csatlakozók. Egyébként aki talál Casio DZ-1-et, tényleg nem tűnik rossz megoldásnak.
Előzmény: MidiTom (123)
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 124

Eladó egy Alesis D -4 dobmodul  45.000.-ft. Roland Pd-5 dobpad 10.000.-ft.

Érdekel valakit?

cím: zoltan_bcs@mailbox.hu

üdv.gajdi

MidiTom Creative Commons License 2005.01.10 0 0 123
virtualpro,
egy D4 valóban ilyen nagyságrendben van, de pl. egy Dynacord P20 (hangot is tud) elő szokott fordulni 20-25 ezerért, Casio DZ-1 12-15 ezerért, igaz, ez csak konverter, de némi intelligencia azért szorult bele. A Roland PM16 is időnként nagyon olcsón előkeveredik, és az egy nagyon jó tudású szerkezet.
Az Edrum.midibox-os DIY egy jól kidolgozott projekt, biztos jól is szuperál, bár személyesen még nem volt a kezemben. A 10 kFt alatti bekerüléssel kapcsolatban viszont kissé szkeptikus vagyok :)
Előzmény: virtualpro (122)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.10 0 0 122

Egy Alesis D4 kb 40-50 lehet, ha nem tévedek. Szóval tényleg olcsó dolog, érdemes megvenni. Bár a DM5-öt (250Eur) méginkább.

 

Viszont barkácsoló kedvűeknek simán elég az a dob->trigger átalakító amiről itt tárgyalunk, és házi zeneszerkesztéshez egy igencsak olcsó alternatíva elektromos dobfelszereléshez.

 

Szóval szerintem érdemes összerakni:   edrum.midibox.org

 

Ráadásul egyre többet is tud, mivel a srác aki csinálta folyamatosan fejlesztgeti hardver illetve szoft részről is. Én még a 8+1 csatornásat raktam össze, és egy Cubase alatt halionnal+hangmintákkal elég jól be lehetett állítani. Az egész kb 10.000.- Ft-ból jött össze, szóval az elektronikai rész mondhatni házi célra tökéletes. Sajnos a dobok összerakása már nehezebb, de azt a d4 mellé sem adnak...

 

Amúgy a midiboxon található midi konvertert (tehát ez csak midi jelekké alakítja a piezzo jeleit, a hangkeltést pl. számítógéppel kell megoldani) ha megépíti valaki, később is fel tudja használni elég sok mindenhez, akár egy Alesis mellett is elmegy. És a barkácsolás szerintem külön élmény, aki nem szeret ilyesmit csinálni annak meg ott az Alesis.

 

MidiTom Creative Commons License 2005.01.10 0 0 121
Sandor,
én csak a realitásokkal hozakodtam elő :)
Manapság már nem feltétlenül olcsóbb egy házi készítésű dob konverter, mint régebben. Amit mondtam, azért mondhattam el, mert majdnem egy évet töltöttem el egy ilyen ketyere fejlesztésével, aztán nem tetszett az eredmény és félreraktam a panelt. Ez kb. 15 éve volt, akkor kb. a tizedébe került volna a cucc egy gyárinak. Hozzá kell tennem, hogy az alkatrész árak azóta leestek erősen, de a konverterek és dobagyak árai úgyszintén, sőt még jobban. Aztán hoztak hoozánk javításra, beállításra több házi készítésű konvertert is, de azt alább leírt problémák folyton előjöttek.
Szerintem dobtestet érdemes házilag készíteni, az elektronikát meg a szoftvert pedig olyannak érdemes, akinek nem a végeredmény, hanem a szöszmötölés a lényeg :)
Előzmény: Sandor (120)
Sandor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 120
Hello!

Most mér kell igy lebeszélni a dógozót :#
És a barkácsolás öröme? Egy D4 mindig jól jön, de azért nem olyan rosszak ezek az átalakítók! Nagyon is jól el lehet velük indulni. Nem is beszélve arról, hogy a D4 se fenékig tejfel. Ezt is illik külső mintákkal nyomni manapság. Az átalakítójába meg az a legjobb, hogy készen van :O
Nagyon primitiv szegényke...
Ja tényleg, az enyémet még tőled vettem több mint tíz éve.

Aztán, ha eljön a szinpadra lépés, akkor úgyis eljön a kereskedők ideje is :))

Üdv,
Sándor
Előzmény: MidiTom (119)
MidiTom Creative Commons License 2005.01.08 0 0 119
Dániel,
azt hiszem, lebeszélnélek a dob-midi átalakító házilagos elkészítéséről. Vannak ugyan könyvekben meg a neten megvalósítható kapcsolások, magát a program kódot már nehezebb beszerezni. De nem is ez a lényeg, mert ha van fejlesztő rendszered, megcsinálhatod magad is a szoftvert hozzá. Viszont az a tapasztalatom, hogy akárhány házi készítésű dob/midi intefész volt már nálam, azzal mind volt valami baj. Általában az érzékenység állítással, az akusztikus és elektromos zajokra (hálózat) való túlérzékenységgel és a kereszttriggereléssel voltak gondok. Ezzel szemben potom pénzért lehet venni használt Casio, Roland, Simmons stb. interfészeket, ahol mindezeket jól megoldották. De nem kerül sokkal többe egy Alesis D4 vagy egy Yamaha TMX dobmodul sem, és akkor nem a GM-es fonnyadt dobokat kell hallgatni, meg a szintin a dobcsatornát kilőni, hanem lényegesen jobb dobhangzást lehet elérni.
Előzmény: Kisdunai Hordalék (118)
Kisdunai Hordalék Creative Commons License 2005.01.08 0 0 118
Hello! Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősöm épített egy elektromos dobot magának, és szeretnék én is csinálni egyet az ő segítségével. Ő vett 2 kétoldalas tamot, félbevágta, hálóbőrt rakott rá bőr helyett, a dob belsejébe egy vonalzót(!) tett, és rá egy szivacsot. A szivacs illeszkedett a hálóbőrre, és a vonalzó és a hálóbőr közé tette az érzékelőt. A cineket úgy csinálta meg, hogy egy normál cint beburkolt gumilappal, vagy valamilyen tompító anyaggal, és ugyanígy a "szivacsos" megoldást alkalmazta. A lábdobnál asszem a lábgép mozgó része és az alja közé rakta az érzékelő piezzot. A lábcinnél is hasonlóan járt el. Ő azt mondta, hogy nem kell megvenni a drága bolti direkt erre a célra kifejlesztett érzékelőt, vagy triggert 1000-2000 Ft.-ért, hanem elég egy sima elektromosságiban kapható piezzo is. Neki ez eddig tökéletesen működik egy dobszámítógéppel, semmi baja nincs, lehet akármilyen gyorsan ütni, tökéletesen szól. Én nem dobszámítógépet szeretnék venni, hanem egy szintetizátorra szeretném tenni a cuccot, midi bemenetbe. Megkérdeztem őt is, hogy mi erről a véleménye, azt mondta, hogy így sokkal olcsóbb, és mivel nekünk van egy 16 csatornás GM szintetizátorunk ezért gondoltunk erre a megoldásra. Milyen átalakító szükséges ehhez? Nagyjából mennyibe kerül? Hol lehet ilyet beszerezni? Az ismerősöm azt mondta, hogy jobban megéri megépíteni ezt az átalakítót. Ehhez szeretnék tőletek segítséget kérni, mert én nem nagyon vagyok járatos ebben a témában, viszont az elektronikához értek, úgyhogy meg tudnám építeni egyedül is. Légyszives válaszoljatok, mert fontos lenne. Előre is köszönöm: Novák Dániel.
virtualpro Creative Commons License 2005.01.07 0 0 117

A dobtestekkel nekem is vannak még problémáim. Próbáltam már sokmindent, de valahogy még nem az igazi. (falap+gumi, fémlap+gumi ...) Ha nem felejtem el majd rakok fel képet hogy kb most mi van meg. Ilyen dobtestekről ti is dobhatnátok fel valamit hogy mit honnan/milyen anyagokból/mennyiért hoztatok össze.

Előzmény: Bonus1 (116)
Bonus1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 116

Hát én elakadtam az egyik "nagy 5letemnél" a dobtesteknél. Úgyhogy lehet először a falapos verzió készül el. Meg az SPD-8-hoz is megjött a tehnical reference, úgyhogy már kocogom me a rízönbe a jó kis groove-os dolgaimat. Emiatt nem is igazán foglalkoztat annyira. Egy dolog hiányzik nagyon: a lábdob. Azt sajna nem tudtam összehozni :-(.

 

Naszóval így. Majd nyomjál fel képeket, hogy mit sikerült összehoznod.

Előzmény: virtualpro (115)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.05 0 0 115
Na, haladtatok valamit a trigger építéssel az ünnepek alatt? Én sajnos még nem jutottam odáig, hogy elkezdjem a korábbi verzióm átalakítását 16 csatornássá. Ha minden jól megy a hétvégén rakom össze hozzá a +1 analóg board-ot. :S
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 114

Szia Bonus !

Küldtem egy emailt!

Majd telefonon kereslek!

Üdv.gajdi

Bonus1 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 113

Szia!

 

Folytasuk privátban, nem akarok offtopic lenni.

bonus@motorosok.hu

70/317-9907

Előzmény: gajdi0001 (112)
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 112

Szia Bonus 1! Neked is B.u.é.k!

Ha gondolod nekem van egy Alesis D-4 dobmodulom azt fel tudom ajálani + ráfizetnék egy 10.000! Esetleg így érdekel????

Üdv:gajdi

 B.Ú.É.K mindenkinek!!!!

Bonus1 Creative Commons License 2004.12.31 0 0 111

Szia Gajdi!

 

Akkor hajrá, mert én még egy darabig úgyis elleszek az új leírás böngészével. Az ár egyenlőra marad, hend-méd triggerk fejlesztés alatt, dob agy beszerzés alatt, úgyhogy ha változik a helyzet, maj feldobom megint a témát.

 

Addigis Neked is , és mindenki Másnak: boldogabb új évet!

 

-Bon-go-

Előzmény: gajdi0001 (110)
gajdi0001 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 110

Szia Bonus 1

Az túl sok! SPD -11 kapok 50.000-ért!És az csak újjabb széria!

40.000 tudok érte adni , mint komoly vevő!

Ha érdekel az üzlet megadom az imail cimem ,és küld el a telefonszámod , hogy felhívhassalak.

Üdv: gajdi

Bonus1 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 109

Szia Gajdi!

 

50e.

Előzmény: gajdi0001 (108)
gajdi0001 Creative Commons License 2004.12.26 0 0 108

Szia  Bonusz 1 !

Engem érdekelne  Roland SPD-8 padod!

Mit kérsz érte???

 

Előzmény: Bonus1 (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!