Keresés

Részletes keresés

PortaNigra Creative Commons License 2013.11.28 0 0 4328

elirtam, bocs.:) Az info termeszetesen idei, 2013 augusztus vege. a beszamolom is itt van fenn, videoval.

PortaNigra Creative Commons License 2013.11.28 0 0 4327

Van tengerparti kunyho, amit  ök barnak mondanak. ott van all inkl.-ben hideg kola, viz, stb, viszont  dobozos sör penzert, jegkrem penzert.

A medence melletti barban ami a tengerpartra nyilik, van sör is, egyebek is, kaja is.

az info, 2012 augusztus vege. Szep nyaralas volt.

bfvik Creative Commons License 2013.11.27 0 0 4326

A parton nem volt bár, csak a medence mellett, ott viszont volt sör, én Heinekent ittam.

Előzmény: zsebkuty (4324)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 4325

Évekkel ezelőtt nem volt tengerparti bár.

Előzmény: zsebkuty (4324)
zsebkuty Creative Commons License 2013.11.17 0 0 4324

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,aki volt az El Mouradi Djerba Menzel hotelben,írja meg nekem,legyenszíves,hogy a tengerparti bárban volt-e sör???Ugyanis az El Mouradi Mahdia  all.inkl.konceptjében nem volt a parti bárban sör jelezve,de mégis csapoltak,mikor ott nyaraltunk tavaly...Köszi a segítséget!!

jasemin Creative Commons License 2013.10.01 0 0 4323

Sziasztok olvasgattam amiket irtatok ez a szàlloda ilyen meg olyan most öszintén mit vàrtatok hiszen afrikàba mentek ök levannak maradva mindenféle téren !!A higéniàt sem nagyon ismerik sem a tisztasàgot   sajnos mi voltunk olyan étterembe ahol romlott büdös halat szolgàlt fel a pincér mikor szoltunk neki még ö volt felhàborodva hogy az a hall nem büdös és nem romlott na meg a csotànyok nagyon sok van ott a belvàrosba meg iszonyat büdös van szemetelnek az utcàn és nincs is eltakaritva tudnék még mesélni ahol mi voltunk szàllodàba a zuhanyzo elvolt dugulva nem fojt le a viz a csap tiszta vizköves volt a wc undorito koszos a poharak a szobàba retkesek voltak a takaro büdös volt az ablakon nem lehetett kilàtni  Ez meg egy ottani konyha !!

PortaNigra Creative Commons License 2013.10.01 0 0 4322

Ebben az esetben igaz hogy attól függ melyik hajon utazik az ember. Ahogy a beszámoloban már irtam, a mi hajónkon, Odüsseia-a kalozok nem zenéltek, nem táncoltak, nem volt akrobatika sem, vagy egyebek. A szigeten belezetlen hal volt az ebedünk, izetlen zöldségekkel, kuszkusszal és brikkel. A brik az viszont jó volt, sőt finom. 52 dinár volt a kirándulás fejenként, a Tauruszos idegenvezetőnknél fizetve. 

Ezt soha többet.

A lovaglásos kirándulásaink és a tevegelés viszont jó volt. Jövöre visszatérünk a Menzel bungaloiba.:).

Előzmény: agi952 (4321)
agi952 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 4321

Sziasztok,szept.19-től,Club Riu Palm Azur,beszámoló:Az indulásnál sajnos volt késés legalább 40 perc,el is voltunk keseredve,hogy mikorra jutunk szálláshoz.A szállodába éjfél és 1/4 1 óra körül értünk,és jött az első kellemes meglepi,betereltek minket az étterembe ahol üditő,egyszemélyes hidegtálak,és gyümölcsös tányérok vártak minket. Közben kiosztották a boritékokat  névre szólóan,szoba,törölközö,és étkezőkártya,minden a helyén volt.Jöttek és segitettek szobát megtalálni,csomagot cipelni,mindezt már 1-és 1/2 2 magasságában,mosolyogva.A szobánk földszinti volt,szép nagy tágas,és mindennap fényesre takaritva.A szálloda előtt 3 öböl is volt,kettő kövesebb,a harmadik finom homokos,kisebb kövekkel.Volt hinár,tengeri alga,de mindennap eltakaritották.Müködött a széf,a légkondi,és a tengerparti étterem ételek nagyon finomak voltak,bőséges volt a választék,nagyon ügyesen két turnusban vacsoráztattak,igy mindenből volt elég még az étkezés végén is.

A kalózhajót kár lett volna kihagyni,pont olyan volt ahogy vártuk.Mi csak néztük,hogy a kalozók hol mutatványokat adnak elő,táncolnak,aztán ebédet varázsolnak,mosogatnak,elrámolnak,közben zenélnek és énekelnek.Kiváncsi lennék,hogy itt nálunk vannak e ilyen univerzális emberek,akik nem a szájukat huzzák,hogy hányfélét kell csinálni.Az ebéd amit adtak,tényleg abból állt,amit már mások is leirtak,de egy szigeten,ilyen körülmények között, ez igenis egy  finom ebéd idő végig jó volt,32 C körül a viz pedig szerintem 25-27 körül.Jártunk már sokfelé,kicsit aggódtunk,hogy kevés a csillag,/ 4* /,de azt kell,hogy mondjam,ez a szálloda, bőven megfelelt az 5* kategóriának.Kevés volt vioszont a 8 nap,mindenkinek bátran merem ajánlani ezt a szállodát,érdemes megjegyeznetek: Club Riu Palm Azur. Én még remélem egyszer visszajutok ide.

Boolee23 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 4320

Sziasztok!

Mi most vagyunk az Alkantarában. :D

Mi nem az ultra last minute-ban fizettünk be, egy nappal hamarabb szántuk rá magunkat mint kellett volna.

A szállodáról annyit, hogy egy 3 csillis szinvonalának felel meg.

A légkondicionálással nagyon visszafogják magukat, a közös helységekben be sem kapcsolják.

Sajna a tengerpartja van is meg nincs is. A szálloda nelött lévő partszakasz teli van fekete hínár + alga keverékével, fürdőzésre alkalmatlan.

Kb 500 méterre van egy privát strand ott lehet fürdeni a tengerben.

De hogy ne csak a rosszat írjam, van egy elég tekintélyes méretü medencéje, ami szép tiszta, fürdőzésre tökéletes.

A kaja ehető, bár nem túl változatos a harmadik napon már. Az étkezdében a legyek zavarnak, azok jelenlétét nem igazán sikerült kiküszöbölniük.

De 50 ezerért annyira nem is lenne gáz, csak fel kell adni bizonyos elveket! :D

De minőségi tengerparti nyaralást senki ne ide tervezze!!!!

Viszont egy medence parti kikapcsolódásra megfelel a hely.

Én a Menzelbe még nem voltam, de amiket hallottam különb szálloda ettöl.

(A Menzelesek is első nap itt voltak elszállásolva egy éjszakára, utánna vitték át őket, nem semmi!)

 

Előzmény: Maycsika (4316)
bfvik Creative Commons License 2013.09.30 0 0 4319

Szia. Anno november első hetében voltam, jó idő volt, fürödtünk a tengerben. A szálloda strandjától északra, pár perc sétával elérsz egy lagúnához. Sok a kyte-os és meleg a víz! Nézd meg térképen. A szálloda nekem nagyon tetszett.

Előzmény: Maycsika (4312)
Lili123456 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 4318

Szia Maycsika!

 

Én úgy tudom, hogy az Al Kantara meg sem közelíti a Djerba Menzelt:S Bár ennyi pénzért...

De szeritnem ha tutira akartok menni  a Menzelbe menjetek. ismerőseim ott votlka és nagyon dícsérték:)

Előzmény: Maycsika (4316)
PortaNigra Creative Commons License 2013.09.26 0 0 4317

Az Aghir strand mentén a Mouradi még a legjobb, ezt más utastársaktól hallottam. De, inkább nézd meg a tripadvisoron a hotelek értékelésénél.

Előzmény: Maycsika (4316)
Maycsika Creative Commons License 2013.09.26 0 0 4316

Hotel Alkantara Thalassa, Itt volt már valaki? Taurusnál most nagyon olcsó holnapi indulással 49.900.-Ft

van olyan jó mint az El Mauradi? Köszönöm az infókat!

PortaNigra Creative Commons License 2013.09.24 0 0 4315

Háromcsillagosba nem érdemes menni, ez egy jó tanács. A tunéziai nivó más mint az európában megszokott. Mi négycsillagosban voltunk, az elviselhetó, de vannak kisebb-nagyobb gondok ott is, főleg mert lelakottak , kiöregedtek a valaha szebb napokat látott a tunéziai szállodák. Beszéltem olyannal aki ötcsillagosba ment, és a büfében még elegendő tányér-pohár, stb sem volt.

A Mouradi Menzelben jol elvoltunk egy hetet, de csak azért mert tengerparti szép bungalowt kaptunk all inkl. Ezt még ismételni szeretnénk jövőre. De ajánlani nem merem, mert hiába volt jó nekünk, másoknak nem mindig az. A tripadvisoron és a hotelchekin oldalakon is találsz leirásokat és értékeléseket.

Előzmény: Bambi76 (4314)
Bambi76 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 4314

Sziasztok! A Miramar Petit Palais Hotelbe szeretnék menni. Van valakinek vmi infója erről a szállodáról? Mennyire van messze a tengerparttól? Milyen ott a part, mennyire mélyülő a víz? Előre is köszi az infókat.

PortaNigra Creative Commons License 2013.09.22 0 0 4313

Anno, 5 évvel ezelőtt november végén utaztunk Port el Kantaouiba, akkor jó idő volt lenn, de a tenger már hideg volt a fürdéshez. Djerba valamivel délebbre van, és október  még nem annyira esős...egy árussal beszétünk augusztusban, ő azt mondta már 3 éve nem esett náluk eső, emiatt szürkültek el a pálmák....szép nyaralást kivánok.

Ja...mindenkinek ajánlom belsó  fertőtlenités céljából étkezések előtt ...valamilyen szses ital kivitelét.. Tapasztalat.

Előzmény: Maycsika (4312)
Maycsika Creative Commons License 2013.09.18 0 0 4312

Sziasztok! El Mouradi Djerba Menzel Hotelba szeretnénk menni október 17-24ig. Köszönöm az eddig leírt infókat a szállodáról. 

Az időjárás miatt kicsit aggódom. Volt már valaki ősszel? Mire lehet számítani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

takiricsi Creative Commons License 2013.09.18 0 0 4311

Szuper a videó és a beszámolót is köszi. Talán az lehet az oka a túlterheltségnek, hogy rendes esetben a Djerbai turnusokból az utolsó szeptember 26-án ment volna. Az Egyiptomi helyzet miatt még nyitottak turnusokat októberre. De gondolom más országokból egyébként is van foglalás és a kettő üti egymást 1-2 napon. Én is kacérkodtam Djerbával, de pont e miatt máshova foglaltam mert csak okt. ben tudunk menni. Aztán lett turnus. Na mindegy úgy se voltam még ha jó lesz madj legközelebb :)

Előzmény: PortaNigra (4309)
Tramontane Creative Commons License 2013.09.17 0 0 4310

Csak azért, hogy még hergeljük egymást: múlt csütörtökön ez a járat egy órás késéssel indult Djerbára. Menetrend szerint kb 22:30-kor szállt le. Mire minden szállodát érint, szobát elfoglalsz, stb. már be is zár a snackbár! :D

 

Előzmény: janopanda (4306)
PortaNigra Creative Commons License 2013.09.17 0 0 4309

El Mouradi Djerba Menzel 22-29 08. 2013. szeptember 17.

Megkésve irom a beszámolót, de most van rá elősször időm. Az Invia.hu-n keresztül foglaltuk a Djerbai utat, all inklusiv, bungalow szállással.A Taurus rendezésében utaztunk Budapestről, Tunisair géppel.  Az ellátás egy pohár üditő, és egy tacos szendvics.  Az út két és félóra hivatalosan, de a visszauton gyorsabban volt a gép.:)

A Mouradi  a tunéziai nivón négycsillagos, ezt nem érdemes európai szinten mérni. Azert az árért amit kérnek, viszont kielégitő szolgáltatást nyujtanak. Érkezéskor 10 €-t tettúnk a Vouherba, és barátságosan, de nyomatékkal kértem egy SZÉP, TENGERRE néző bungalowt. Meg is kaptuk, közvetlenül a tengerparton, pálmafákkal körbevéve, kétszintes, nagyteraszos, tiszta volt(Bungalow B). A bútorzata puritán, de nem lelakott, a fürdőszoba tiszta, a klima állitható, a széf a szobában. Mindenhez közel, mégis csendes, a tenger morajlását hallotuk csak, és a napfelkeltét és a naplementét is a teraszunkról élvezhettük. A szobában egyébként keveset tartózkodtunk, mivel nem amiatt mentünk oda.:)

A tenger meleg volt, szakasosan tiszta és sekély, mas része viszont tengeri füvel benőtt. A tengerpart a mi részünkön homokos volt, de a tengerben át kellett sétálnunk egy kb másfél méteres sávon, ahol kavicsos, köves volt…azután ismét szép homokos volt a meder. Mivel a Mouradi 30 hektáron terül el, érdemes végigsétálni a teljes parton. A szálloda egy földnyelvre épült, a masik oldala ahogy halottam inkább sziklás, kavicsos, talán emiatt van ott éppen a vizisport kikötő is. Ahogy irtam a mi oldalunk strandolásra alkalmas, voltak kisgyerekes családok is.

Az ellátással meg voltunk elégedve, viszont az elsö napon a Tunéziai est után,  hasmenéssel küzdöttünk, amit Immodium Akuttal, és Johnny Walkerrel kezeltünk, ami  végül használt.:) A továbbiakban ilyen gond már nem volt.

A büfék bőségesek, étel-ital, mnden, amii szem-szájnak ingere., mindenki találhat magának élelmet. Aki nem, az választhat a frissen grillezett és sütött dolgok közül is. Aki ezután is éhesen megy ki  az étteremből-nos, annak más baja van, nem a büfé milyensége.

A Cedeat, avagy Cedratin NEM datolyalikőr, ez téves info volt. Ez füszeres Lime likőr, nagyon finom, édes, 40%-os, ebből hoztunk haza is egy üveggel.

A kalózhajó a Taurus szervezésében 52 Dinár,azaz kb 26€ volt fejenként. Nagyon vártuk ezt a kirándulást. Nos, a mi kalózaink  (Odüsseia hajó)nem hozták a formájukat, nem volt a beigért arab zene, tancos, stb  bemutató, stb…volt helyette üvöltó francia és a fenetudjamilyen Disco zene, meg Pipipi-Pápápá gyerekes club cincogás. Amire persze a gyerekek és szüleik élvezettel mozogtak. A probléma az volt, hogy mi nem ovis kiránduéásra fizettünk be. Ezen kívül tehát semmi nem volt a beigért programmból. A hajó egy órás út után elérte a Flamingo szigetet, ahol fürödtünk a meleg, türkizkék, bokáig érő vizben, aminél a Mouradi strandja is sokkal jobb.:) Állitölag itt költenek télen a flamingók…de szemetes, koszos-tele van a turisták nyomaival a tengerpart és a sziget is.. Ezután gyülekezés a pálmakunyhóban, ahol kaptunk kaját….belezetlen grillezet halacskát, izetlen, nyers zöldséget, kuszkuszt és briket-Egyedül a brik volt ehetö, finom is volt. Kolát és vizet kaptunk 1-1 litert, 8 embernek-ennyi ült ugyanis egy asztalnál. Dobozos kólát lehet venni, vettünk is, mert 40 fokban kellett a hideg nedü.:) A desszert iciripiciri háromszőgre szelt, vékonyka kis dinnyécske volt. Fejenként 1, azaz 1 darabka.

A visszaut, ugyanugy eseménytelen, nem volt arab zene, semmi-csak üvöltö régi slágerek a hangszóróból.  Na és a kis idióta pipipi-pápápá zene-aki volt már Tunéziában talán érti mire gondolok ezzel a jelöléssel.

A kalózhajós kirándulás tehát sajnos nem jött be , csalódás volt. Amit kaptunk nem érte meg a 26 €-t sem, fejenként. Ahogy megtudtuk, ez attól is függ, éppen  melyik hajón utazik az ember-de ha már fizetünk, elvárjuk azt a szolgáltatást aminek kifizettük az árát, és nem egyebeket, a vakszerencsére bizva.

Lovagoltunk még a naplementében, ez szép volt, tevék, lovak, kék laguna-szép volt.

Vásároltunk, alkudtunk a bazárban, élveztük, jó volt.

A pincérek, árusok barátságosak, készségesek, itt és érvényes az, ami mindenhol a világban: amit adsz-azt kapod vissza.

A netezés nem érdekelt minket, azt itthon is tudunk. A nyaralás nálunk kikapcsolást is jelent.:)

A többi időt a trandon töltöttük, mivel csak egy hetünk volt a pihenésre. Mindent egybevetve, szép nyaralás volt, és a jövőben visszatérünk ide, ebbe a hotelba, persze csak és kizárólag, ismét bungalowba-mert egyszerüen szép…

Mindenkinek aki Djerbára utazik, kellemes utat és jó pihenést kivánok.

 

 

agi952 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4308

Köszi szépen a segitséget,megtaláltam!!!Ugylátom azért szélben nem lesz hiányunk!!

Előzmény: furgonos (4307)
furgonos Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4307

http://www.youtube.com/watch?v=X0y4CA9qhTY

 

jónak és tisztának tünik, mi is elsőre odafoglaltunk, de utána mégiscsak a tengerpart miatt átkértük a Zephirbe, Zarzisra.

Előzmény: agi952 (4303)
janopanda Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4306

Tiszta szerencse,hogy így van.A gond csak azzal van,hogy az első éjszaka nem is a Nemzelbe lesz.HURRÁ!!!!

Előzmény: enl (4305)
enl Creative Commons License 2013.09.16 0 0 4305

Ez szerepel a Taurus oldalán:

 

Az El Mouradi Djerba Menzel szállodában a késő esti érkezés esetén a vendégek este 22 órától éjfélig pizzát tudnak fogyasztani a snack bárban.

enl Creative Commons License 2013.09.15 0 0 4304

26-án megyünk, tavaly a mi gépünk oda-vissza Enfidhára 6-6 órát késett, hajnal 3ra értünk a szállodába.

A Taurus egyébként nem küld semmilyen vouchert, személyesen kell egymást taposva átvenni a reptéren checkin előtt pár perccel. Tavaly nekünk el is keverték a biztosítás papírjainkat...

Előzmény: janopanda (4300)
agi952 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4303

Sziasztok,3 példányt mondanak,de én biztos ami biztos alapon nyomtatok egy + példányt,sosem lehet tudni!!Mi is 19-én megyünk,de ugy tünik a Kartago rendesebb,már most ugy adta ki a vouchert,hogy indulás 19.55.-kor/Taurus+Kartago egy gép lesz,ha Kartagos vagy,akkor menj fel az oldalukra,van egy olyan menüpont,hogy foglalás ellenőrzése,beütöd a foglalási számot és kiirja az indulást!!Én majd folyamatosan figyelem,ha látok új infót,akkor kiirom,és rá tudtok kérdezni a saját irodánál!!

Az azért elég durva,hogy a csütörtöki járat 8-ra ért be,mert akkor tuti nincs 8-kor indulás szerintem,és akkor jó ha odaérünk egyáltalán az első napon,ez eléggé lehuzás,mert mire a szállásra érünk éjszaka lesz,és ugy hallottam,hogy nem biztos,hogy kapunk egyáltalán vacsit,jöhet a szalámi,sajt kenyér hazai!

Még mindig nincs valakinek infója a Club Riu Palm Azurról??

Marcsika100 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4302

Szia!Elég a 3 példány.Lehet addigra van kiírva a gép,de anyumék most jöttek haza csütörtökön,és 8-kor ért be a gépük.

Előzmény: furgonos (4301)
furgonos Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4301

19.-én este 19:55-kor indul akkor a repülő djerbára?!/karthago/

Kérdés, hogy a voucherből elég 3 példány?

janopanda Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4300

Szabad megkérdeznem,hogy mikori időpontban mentek?Nekem is kezd tele lenni a hócipőm a Taurus-sal mostmár.Ráadásul ,hogy változott a repülőgép menetrendje arról meg csak véletlenül értesültem.Mert a kedves iroda erről sem tájékoztatott.

Előzmény: enl (4297)
janopanda Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4299

Hát igen.Erre én is nagyon kíváncsi leszek,hogy hogyan is akarják ezt lebonyolítani.Csak azt nem érem fel ésszel,hogy ha első nap nincs elég hely ,akkor másnaptól honnan lesz.Kicsit furcsa ez az egész dolog.Még az a jó,hogy legalább már itthon szóltak erről a dologról és nem ott kell szembesülni ezzel.

Előzmény: Tramontane (4296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!