Keresés

Részletes keresés

trazz Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1673
Nem, szedtem le már tíz gigás fájlba is... de ezek még csak nem is nagyok (több fileba szedtem a reklámok miatt). Viszont csak 5-8 megákat lát a fileból. A Virtualdub is... Franc sem érti miért. Bár nem értek hozzá, de az a gyanúm hogy utána valamiért nincsen több keyframe, ezért levágja a maradékot. De hogy miért és hogy mit lehetne ezzel csinálni... O:(

Én egyébként gyuribácsi miatt szoktam nézni, hülyére röhögöm magam a szövegén. O:D

Előzmény: pasa_ (1672)
pasa_ Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1672
mazlista -- igy meguszni kordagyurit. miatta toal nezhetetlen es elvezhetetlen a poker :-((( es mek csak Kurucz mintajara mute gombbal sem kezelheto a problema, mert nem kovetheto rendesen hogy mit licitalnak csak a kep alapjan :-o

Az anyag nem veletlenul pont kicsivel tobb mint 4G? Par program talan 32 bites modban kezeli a fajlokat es korbecsorog, igy a 4.2G hosszu fajlt 0.2G hoszunak hiszi. Probald meg kettevagni vagy 1Gs darabokra.
Előzmény: trazz (1670)
bundee Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1671
lejatszo gond, codec gond, stb :)
Előzmény: trazz (1670)
trazz Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1670
Hali! Találkozott már valaki olyan problémával hogy tvtunerrel felvett valamit, ott van a szép nagy file, de minden csak az első pár másodpercet látja belőle? Ennyit még életemben nem anyáztam... Leszedtem 4 gigányi pókert kordagyuribácsival és nem tudok vele semmit sem kezdeni. A röhej az egészben hogy kb két napja még minden gond nélkül szedtem le.
mr_ricsi Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1669

Felirat ráhelyezéskor újra kell kódolni az egész videót. Vagyis neked kell kodeket választani, és annak a beállításinál egy neked megfelelő beállítást alkalmazni.

Előzmény: Attika1968 (1668)
Attika1968 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1668
Sziasztok!

Virtualdubban 1 filmre ráraktam a feliratot majd save as avi.

Minden ok csak az uj avi kb 2szer olyan nagy mint az eredeti.

Hogy lehet beállitani, hogy ugyanakkora legyen kb?

Koszi:A
balcsi70 Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1667
Sziasztok.Még én sem irtam Avi-t CD-re.! Hogyan keel?Kiküldöm simán cd-re? Vagy kell valami progi hozzá? (persze ezt ugy akarom hogy az asztali divx lejátsza.)Kössz a válaszokat elöre is.
bundee Creative Commons License 2006.09.26 0 0 1666
talan mert 30 percnyi videot tomoritettek 700 megara? :)
Előzmény: bazsix (1665)
bazsix Creative Commons License 2006.09.25 0 0 1665

Sziasztok! Szerintetek, hogy lehet az, hogy egy 700MB-os avi amiben egy kb másfél órás film lenne lejátszva csak kb 30 perces? Virtualdub nem mond rá semmi rosszat, csak figyelmeztet, hogy ebben variable bit rate audio van ami nem szabványos...

silenthill Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1664

avi filmet szeretnék kiírni korongra, hogy asztali lejátszón is fusson. Több feliratot is szeretnék mellérakni, és az lenne a kérdésem, hogyan kell elneveznem a felirat fájlokat, hogy azok választhatók lehessenek? Milyen szabály van?

 

 

segítséget előre is köszi: G

plaja Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1663
Sziasztok!

Elkészítettem a legújabb 1.6.15-ös VirtualDub magyarítását.
Letölthető a http://www.freeweb.hu/thebat oldalról, alul az
egyebek címszó alatt.

Lajos
Mirrmurr Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1662
Gyanítom, a kodek nem stimmel, vagyis a PC ismeri a kodeket, a lejátszó meg nem. Szerintem át kell kódolni egy segédprogrammal a forrásfájlt. Ajánlom erősen a Canopus Procodert.
Előzmény: bundee (1661)
bundee Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1661
Sziasztok!

Mit lehet tenni, ha egy xvid avi film hangja pc-n ok, de dvdlejatszon nezve csuszik a kephez kepest?

koszi

b
Krapszika Creative Commons License 2006.09.01 0 0 1660

Sziasztok, elsősorban német anyanyelvű filmeket vagy TV sorozatokat szeretnék német felirattal.

Cserébe tudok ajánlani sok (főleg rajzfilm) sorozatot angolul (kb 200 GB). Van: Batman, Superman, Transformers, Ren & Stimpy, Friends, Sex and the City (németül), X-Men és még sok más. Részeletes listát e-mailben tudok küldeni: password.@freemail.hu Mobile rack-es megoldás lenne a legjobb, de tudok DVD-t is írni ha kell. Cserélném még ezeket a cuccokat használt játékokra is, írj, ha valami érdekel!

 

Köszönöm a figyelmet és bocsánat a zavarásért!

Mirrmurr Creative Commons License 2006.08.04 0 0 1659
MElyik programot ajánljátok, ha DVD-hez menüt szeretnék kreálni? Ulead DVD Workshopom, Tmpgenc DVD Authorom, esetleg más, ami ezektől vagányabb? Az előny, ha nem kell hozzá prog-mat végzettség:)
istvan1986 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1658

Nekem erre a célra legjobban a Subtitle Workshop jött be, letölthető a készítők weblapjáról: www.urusoft.net

Kérdésem is van, mégpedig olyanokhoz, akik ismerik a GOM Player nevű remek videolejátszó programot. Az a bajom vele, hogy DVDkkel nem bírom működésre bírni; ha le akarom játszani, akkor csak beadja a főmenüt, nem reagál semmit, ha kattintok valamelyik menüpontra. Van valakinek valami 5lete, hogy ez miért van?

tomcat73 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1657
VirtualDubbal asszem lehet.
Előzmény: szikret (1655)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 1656

Sok munkával, és ezekkel:

 

origo

 

(A SubAdjust-nál kezd a nézelődést.)

Előzmény: szikret (1655)
szikret Creative Commons License 2006.07.12 0 0 1655
Tudja valaki hogy lehet feliratot képpel szinkronizálni?
vigusz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1654
köszi
Előzmény: mr_ricsi (1653)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1653

"Valaki meg tudná mondani, mivel lehet 2 db avi-t összerakni"

VirtualDub

 

"az avihoz tartozó srt felirattal mit lehet csinálni, ha át akarom konvertálni mpeg-be (az asztali lejátszóm nem viszi a dvix-et)."

Egy normális DVDauthor progi (ami az MPEGből szabványos DVD fájlszerkezetet gyárt) tudja kezelni a feliratfájlokat is, és a "gyári" DVD-khez hasonlóan ráteszi a feliratokat, hogy az asztali lejátszód subtitle gombjával ki-be kapcsolgathasd.

 

Ha éppen a feliratfájlok közül az srt-vel nem boldogul, akkor pedig egy subtitle editorral vagy konverterrel más formátumba kell alakítanod.

Előzmény: vigusz (1652)
vigusz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1652
Sziasztok !
Valaki meg tudná mondani, mivel lehet 2 db avi-t összerakni ill. az avihoz tartozó srt felirattal mit lehet csinálni, ha át akarom konvertálni mpeg-be (az asztali lejátszóm nem viszi a dvix-et).
Köszi a választ.
tomcat73 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1651
:)
Előzmény: oregcsoka (1650)
oregcsoka Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1650
Kösz a tippet, éppen ezzel szenved a gépem, DivX-ből DVD-be konvertál ebben a melegben, filmenként kb. másfél óra alatt...
Előzmény: tomcat73 (1646)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1649

"Már miért ne lehetne firmware-t frissíteni, mi ennek az akadálya??? "

Te ott vagy eltévedve, hogy a hardveres DivX IC-t úgy képzeled el, mint a számítógéped prociját.

Pedig nem olyan, mert a használható kodekeket nem a firmware-e tartalmazza, hanem maga a chip, tranzisztorok formájában. Ezért nem lehet később módosítani azokat.

A firmware sem progikat tárol, csak a választható beállításokat.

 

Ezt a DVD lejátszó firmware-én tudom könnyebben elmagyarázni. Tehát abban olyan dolgok vannak eltárolva, mint pl. a háttérkép, a felirat karakterkészlete, a felirat helyének koordinátái, hány hangszóróra van fizikailag kiépítve az adott készülék, a beállítások resetelése után mi legyen az alapértelmezett, stb. Tehát semmi progi, csupán (beállítási) adatok.

 

Ezekhez a hardveres kütyükhöz ezért nem lehet új funkciókat hozzáadni. (Amikor látszólag ilyen történik, akkor is csak egy eleve benne lévő, de a gyártó által letiltott funkciót engedélyeznek a hackerek.)

Előzmény: pimpa51 (1647)
pasa_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1648
Nyilvan a piaci szereplok piaci megfontolasok alapjan nyomulnak, mi a fenet vartal?

Az illetok kiszamitjak mibe lenne egy ilyen kartya, mennyit lehetne eladni annyiert, aztan kijon hogy nem eri meg es nem csinaljak. Fokent mert a konkret esetben nemletezo problemat oldana meg.
Előzmény: pimpa51 (1647)
pimpa51 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1647

Igen, ezt sem értem. Az egész röhej. Ha azt mondaná valaki, hogy nem lehet megoldani a beépítendő processzor hűtését, azt mondom, jó, rendben.

Ám itt, tartok tőle, egyszerű üzletpolitikai megfontolások állnak a háttérben.

 

Már miért ne lehetne firmware-t frissíteni, mi ennek az akadálya??? Kell egy USB plug, meg egy pici szoftver, ami felismeri, hogy frissítés érkezett és meghamizza.

(Lehet, hogy előbbi nem is kell, mert DVD-ről is menne.)

Előzmény: mr_ricsi (1645)
tomcat73 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1646
Próbáld meg egy régebbi formátumba átkódolni a filmet Virtualdubbal vagy csinálj belőle DVD-t Neroval.
Előzmény: oregcsoka (1642)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1645

"Nem akarok belenyugodni, hogy nincs hardveres divx. Mi a francért nincs? Sose tudom az ilyeneket felfogni."

 

persze! Aztán fél év múlva, ha kijön a 7-es DivX, majd te is -mint most öregcsóka- azt nem fogod érteni, hogy az alig fél éves kártyádhoz miért nem adnak ki firmware frissítést.

Előzmény: pimpa51 (1643)
oregcsoka Creative Commons License 2006.06.25 0 0 1644
Nekem meg pont most magyarázták el egy másik fórumon, hogy az asztali lejátszók nem tudnak szoftveresen Divx-et enkódolni, csak hardveresen. Jó, mi?
Előzmény: pimpa51 (1643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!