Keresés

Részletes keresés

Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1980

"Emlékeztető:

Tehát továbbra is meg kellene adnod a saját szavaiddal és röviden és tömören, hogy

mi is a te naprakész Ősrobbanás(-Isten) verziód, amiben hiszel!!!"

 

Emlékeztető:

Én itt csak azért vagyok, hogy rámutassak: nagyon hülye vagy ahhoz a témához, amiről ostoba állításokat van bátorságod tenni.

Nekem nincsen "ősrobbanás-verzióm", mivel nem vagyok kozmológus. Én szimplán elfogadom a HOZZÁÉRTŐ kozmológusok álláspontját, és nem veszem azt a hübrisszel határos bátorságot, hogy megkérdőjelezzem a tudományos közösség konszenzusos ismeretanyagát.

Előzmény: Cleaning Cloths (1971)
Fat old Sun Creative Commons License 2022.04.22 -1 1 1979

A te érvelési hibád:

 

A HISZTIS ÓVÓDÁS

 

:O)

Előzmény: Cleaning Cloths (1976)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1978

Méréstechnikában igen erős képzést kaptam és köztudott dolog, hogy ott van néhány korlát:

 

Mérési tartomány például ...

Milyen távolságra is lehet elmérni azzal a módszerrel, vagy kütyüvel, amiben HISZEL?

 

Amivel a "TÁGULÁST"  -addig -  talán megmérték. 

 

 

Előzmény: szabiku_ (1975)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1977

"Á értem, szóval te is olyan vagy, hogy a mainstream 100% igazság."

 

Nem. Nem "100% igazság", hanem jelen állás szerint az a helyesebb, mivel sokkal több okos ember megvizsgálta és elfogadta, mint egy darab ember.

Ha neked (egy darab ember) van még helyesebb elképzelésed, akkor nosza CSINÁLJ BELŐLE "MAINSTREAM"-ET! A lehetőség mindenkinek adott. Győzd meg az igazadról a tudományos közösséget, és akkor én is elfogadom a te elképzelésedet.

Ez ilyen egyszerű.

Előzmény: szabiku_ (1973)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1976

....

Tü rü-rü-rü-rü rü-rü-rü-rü-rü


Azt hiszem ez így van jól.Na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na


Na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-na...Én is hiszek egy-két szép dologban,


Hiszek a dalban, a dalban, a dalban.
És én hiszek a város zajában,
És én hiszek benne, s magamban.
És én hiszek a mikrobarázdában,
És én hiszek a táguló világban.
És én hiszek a lézersugárban,
És én hiszek az ezredfordulóban.
És én hiszek a kvadrofóniában,
És én hiszek a fegyver halálában.
És én hiszek a folyóban s a hídban,

...

 

forrás

Előzmény: szabiku_ (1975)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1975

A kitágulásban én is hiszek, meg a relativisztikus Dopplerben (ahogy korábban meg lett beszélve), de a kezdet pontos megismerését kétlem.

 

Majd megpróbálok ajánlani később valamit construct irománya helyett. 

Előzmény: Macska Bonifác (1968)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1974

Mit is szoktál erre írni másoknak a kedvenc törzshely topikodban?

Amikor egy könyvet és idézeteket sorban nyomnak az arcodban racionális érvelés helyett?

 

"IMA MEKEGÉS" ? -eltaláltam

Előzmény: Elminster Aumar (1969)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1973

Á értem, szóval te is olyan vagy, hogy a mainstream 100% igazság. Ilyen egyszerű, és kész. xddd Ámen. szabiku pedig hülye, ha bármit ebben kétségbe von, gondolkozik, más álláspontja van, mást kijelent. XDD

Előzmény: Elminster Aumar (1966)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1972

Elvagy te is tévedve szerintem.

Nincsenek itt az adott könyvek szerzői és így nem lehet velük vitázni, ez meg egy vitafórum.

 

Tehát aki vitázni akar az a saját gondolatait írja le, mert csak azzal lehet itt vitázni.

 

Lehet persze könyveket ajánlani, meg idézni is belőle, meg érvelni is vele, de azok nem pótolják a saját gondolatokat.

 

 

Előzmény: Macska Bonifác (1968)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1971

Emlékeztető:

 

Tehát továbbra is meg kellene adnod a saját szavaiddal és röviden és tömören, hogy

 

mi is a te naprakész Ősrobbanás(-Isten) verziód, amiben hiszel!!!

Előzmény: Elminster Aumar (1969)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -1 2 1970

"Ha visszább olvasod a szálat, EA és CC Dopplerről és tágulásról (de hova tágul?) elmélkednek,"

 

Elmélkedik a rosseb.

Én most "medvét táncoltatok", azaz egy felfuvalkodott hólyagnak megmutatom mennyire nem ért ahhoz, amibe veszi a bátorságot beleugatni hamis hülyeségeket.

Előzmény: Macska Bonifác (1968)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1969

"Természetesen azt átnéztem, hogy talán a végén ír magáról is, hogy kicsoda fia, de nem."

 

A belinkelt magyarázó összefoglaló NEM A SZERZŐRŐL SZÓL, hanem a kozmológiai ismeretekről. Az meg totálisan független a szerző személyétől, ezt próbáld meg a kis agyaddal felfogni!

 

Itt van, nesze, egy egészen kiváló ismeretterjesztő könyv a kozmológiáról:

 

A szerzője - érdekes módon - egy tudományos újságíró, nem pedig kutató csillagász vagy elméleti fizikus.

Hogy ki írta meg az ismeretterjesztő művet, az annyit se számít, mint egy pár dingókutyavese! Amit leírt benne, az számít, de azt meg nem éred fel ésszel.

Előzmény: Cleaning Cloths (1963)
Macska Bonifác Creative Commons License 2022.04.22 0 1 1968

Ha visszább olvasod a szálat, EA és CC Dopplerről és tágulásról (de hova tágul?) elmélkednek, ahhoz ajánlotta a könyvet. Tudsz jobbat?

Előzmény: szabiku_ (1959)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1967

Tudjuk. Íme:

 

Előzmény: szabiku_ (1965)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1966

"A relativitáselméletre és a kvantumelméletre valamint annak matematkájára nincsenek kifejlett ízlelőbimbóink. Ezekhez nagyon agyasnak kell lenni."

 

Vagy csak szimplán elég jó emberismerőnek, hogy felismerje: ki az aki érti amit beszél, és ki az aki zagyválja. Ennek pedig vannak laikusok által is megfigyelhető jelei (lásd: "mainstream"!), és ezek után a figyelmes laikus is egészen jól eltájékozódhat egy témában szimplán azáltal, hogy a hozzáértők álláspontját fogadja el és nem a zagyválókét.

 

Az egyik ilyen megfigyelhető jel, hogy általában a hozzáértőktől hallott dolgoknak számtalan helyen utána lehet nézni és azok ugyanazt állítják.

Előzmény: szabiku_ (1964)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1965

Az "ősrobbanás" kezdetét nem tudhatjuk meg. Gondolkozásunk ok-okozati mintán alapszik, ami feltételezi az időt és időrendiséget. A kezdeti kitágulás elején pedig ez a minta érvényét veszti.

szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1964

Valóban. De ez ide rossz példa. A relativitáselméletre és a kvantumelméletre valamint annak matematkájára nincsenek kifejlett ízlelőbimbóink. Ezekhez nagyon agyasnak kell lenni.

Előzmény: Elminster Aumar (1962)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1963

Természetesen azt átnéztem, hogy talán a végén ír magáról is, hogy kicsoda fia, de nem.

 

Éppen azért említettem meg, hogy: "vagy plagizál, összeollóz más írásaiból valaki"

 

Ez egy szokásos összemásolgatás és semmi több a megérzéseim szerint és így el sem érdeme olvasni.

 

Tehát továbbra is meg kellene adnod a saját szavaiddal és röviden és tömören, hogy

 

mi is a te naprakész Ősrobbanás(-Isten) verziód, amiben hiszel!!!

Előzmény: Elminster Aumar (1958)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1962

"és a bevallott szinted alapján nem hinném, hogy te helyesen tudsz ítélni."

 

Nem kell mesterszakácsnak lennem ahhoz, hogy egy ételről megállapíthassam, hogy rossz.

Előzmény: szabiku_ (1960)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1961

"Egy összeollózott mainstream..."

 

Na, kábé innentől érdemes a te hozzászólásaidat figyelmen kívül hagyni. A "mainstream" szó ugyanis a meg-nem-értett crackpot sufnizsenik szava, akik olyan saját elképzeléseket dédelgetnek, amik igazáról nem tudják meggyőzni a tudományos közösséget.

Ezek a sufnizsenik csupáncsak azt nem veszik figyelembe, hogy ha helyes volna az elmeszüleményük, akkor bizony sikerrel meggyőznék a tudományos közösséget. Erre milliónyi példa van, még a kis hazánk fiai esetében is. (Barabási Albert László mondjuk erdélyi származású, de jó példa.) Hogy a sufnizsenik nem tudják meggyőzni a többi szakértőt, annak nem az az oka, hogy a "mainstream" közösség összezárt és egyfajta háttérhatalmi összeesküvéssel megakadályozza az új gondolatok elismerését, hanem az, hogy SZIMPLÁN HIBÁS az adott elképzelés.

Előzmény: szabiku_ (1959)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 1 1960

>Viszont észreveszem azt, amikor a nálad hozzáértőbbek kijavítják az általad notóriusan elkövetett hibákat és félreértéseket.

 

#Előfordul, hogy én is hibázok, mert gondolkozok, és közben kinyilatkoztatok. DE szerintem túl lealacsonyító vagy, és a bevallott szinted alapján nem hinném, hogy te helyesen tudsz ítélni.

Előzmény: Elminster Aumar (1957)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 1 1959

Egy összeollózott mainstream hozzátett saját elképzelésekkel. Amúgy tele van félremagyarázásokkal, félreértelmezésekkel, túlgondolásokkal. Nem csak a szerző által. 

Előzmény: Cleaning Cloths (1956)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1958

"Jogos a felvetésed, mert az sem derül ki, hogy ki a szerző és milyen előképzettségei vannak."

 

Nem a szerző személyével kellett volna foglalkoznod, hanem az "Ajánlott irodalom"-mal, ami a 105. oldalon kezdődik! Azokban visszaellenőrizheted, hogy amit a szerző írt, az helyes-e vagy téves! A szerző személye vagy végzettsége NEM SZÁMÍT! Egy végzős egyetemi hallgató vagy egy doktorandusz is összeállíthat tudományosan helyes ismeretterjesztő anyagot bármely témakörből. Inkább meg kéne köszönni az ilyeneknek, hogy helyetted áttanulmányoztak többtucat könyvet, és összefoglalták röviden azok ismereteit.

Előzmény: Cleaning Cloths (1956)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.22 -2 1 1957

"Úgy beszélsz, mintha te mindent jobban tudnál meg értenél nálam."

 

Nem. Valószínűleg kevesebbet értek hozzá nálad. Viszont észreveszem azt, amikor a nálad hozzáértőbbek kijavítják az általad notóriusan elkövetett hibákat és félreértéseket.

Előzmény: szabiku_ (1955)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 1956

Jogos a felvetésed, mert az sem derül ki, hogy ki a szerző és milyen előképzettségei vannak.

Próbáltam rákeresni az ott feltüntette névre, de színészeket, meg régészeket adott csak ki.

 

A címre is rákerestem, de nem leletem mögötte sem könyv kiadást, sem tudományos publikációként való megjelenést sem.

 

Ettől még persze lehet jó amit ott ír, vagy plagizál, összeollóz más írásaiból valaki ... de Amur nagyburás beírásai alapján más várnék.

 

 

 

 

Előzmény: szabiku_ (1953)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 1 1955

Tévedsz.

Úgy beszélsz, mintha te mindent jobban tudnál meg értenél nálam. 

Előzmény: Elminster Aumar (1954)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.21 -3 1 1954

Elég jó az!

Az általad elkövetett félreértéseknél és ügyetlenkedéseknél biztosan jobb.

Előzmény: szabiku_ (1953)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.21 -1 1 1953

jobbat nem tudtál ajánlani? xd

Előzmény: Elminster Aumar (1952)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.21 -2 1 1952

Ez vagy te.

Megpróbálod az "elmesélt" tudományos ismereteket a szavak jelenéséből kiindulva cáfolgatni. Na, ez a totálisan fogalmatlan vérlaikus szint.

 

Szépen tanulmányozd végig ezt az ismeretterjesztő anyagot, és mire a végére érsz már esetleg kapiskálni fogod, hogy mi ez az egész kozmológia:

https://docplayer.hu/27157042-Uton-a-kezdetek-fele.html

Előzmény: Cleaning Cloths (1949)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.04.21 -2 3 1951

Amúgy, elmagyaráztam a legegyszerűbben: a tér tágul.

Csakhát még ez is meghaladja az intellektusodat. Van az a szint, ami alá nem lehet egy magyarázatot egyszerűsíteni, például ha megfeszülsz se magyarázod el a betéti kamat koncepcióját egy csimpánznak, akármennyire leegyszerűsíted.

 

A te szellemi képességeidhez nem az általános relativitáselméletre és kvantumfizikára alapuló kozmológia való, hanem a csattogós falepke:

 

Előzmény: Cleaning Cloths (1948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!