Keresés

Részletes keresés

Böszőke Creative Commons License 2014.09.01 0 0 20116

Szia Margó,

ablakmosás is van már,hol jobban hol kevésbé szakad az eső,már éjjel erre ébredtem.Világítok a madárkáknak,de lehet magamnak,hogy ne essek kómába.....:)

Jó szendergést kívánok így ebéd után!

Előzmény: sz.margo (20115)
sz.margo Creative Commons License 2014.09.01 0 0 20115

Mégis csak sikerült, az írás talén elmegy, csak a kép nem!

 

Olyan szomorú és sötét van megint, ahogy előre gondoltuk, esik, esik....talán már tényleg nem is lesz szép napos őszünk sem?:(

Tücsi is bent kuksolt, aztán nemrég csak bejött utánam, kicsit videoztam neki a régi felvételekből, nagyon figyeli, olyan jópofa:)

 

Ma főzős szünnapom van, ezt nagyon élvezem, valahogy csak kibírjuk idebent, ma lazítunk!

Már arra is gondoltam, talán a Katica is azért nem tud írni, mert neki is Mozillája van csak!:(

 

Legyen nyugis, lazítós napod neked is!

Előzmény: sz.margo (20114)
sz.margo Creative Commons License 2014.09.01 0 0 20114

Na most fogok gutát kapni, ha már itt sem enged írnom!:(

 

Szia Elzi!

 

Írtam és próbáltam egy képet felrakni, de az nem engedte, kérte, hogy tallózzam ki, amikor már úgyis megtettem:(...erre a többi irományom is eltűnt...ha ez nem megy el, akkor hiába volt, nem is próbálkozom!

 

 

Böszőke Creative Commons License 2014.08.30 0 0 20113

Szó szerint ezt csinálta velem is.Ne gondold ,hogy a megoldás az én tudásom eredménye.Sokszor azt kell látnom,hogy fogalmam sincs mi miért történik:(

Kíváncsi vagyok,majd figyelj és mond el nálad mi történik,mert remélem ott is lesz megoldás.Megjegyzem ilyen szempontból sokkal jobb volt a munkahely,mert volt rá egy egész gárda...

Olyan szép idő volt,még meg is pirultam az újra napon olvasástól.

Jó éjszakát!

Előzmény: sz.margo (20112)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.30 0 0 20112

Sziasztok!

 

Akkor neked legalább már megoldódott Elzi, nekem sajnos még nem és én írni sem tudok ott....beírom a szöveget és amikor elküldeném, azt írja a keret fölé, hogy nem tartalmaz beírást:(

Majd figyelem ezt a frissitést, ha megjelenne nálam is...a fiam sem tudott semmi okosat mondani, sajnos.

Érdekes, hogy a többi fórum és a Facebook is simán megvannak a Mozillán, csak pont ez az Indexes fórum nem működik?:(

 

Ma egész nyárias időnk volt, jó lenne ha így maradna sokáig, de már a jövő héten megint esőt emlegetnek:(

 

Nyugodalmas jó éjszakát!

Böszőke Creative Commons License 2014.08.29 0 0 20111

Margó,

nálam megoldódott a gond,az AVG frissítését kellett engedélyezni és ez módosította a Mozzilla fierfox-t is:)

 

)

Kukucs:)

Böszőke Creative Commons License 2014.08.29 0 0 20110

Sziasztok!

 

Ildi,

nagy öröm,hogy ennyire jól sikerült ez a madárka,teljen sok örömetek benne!

 

A körömvágástól ne ódzkodjatok!Szükséges,esetleges balesetet lehet vele elkerülni.Venni kell egy nagy levegőt és teljes határozottsággal pillanatok alatt kész!

 

Margó.ha esetleg ráérne a fiacskád,esetleg tudna valami magyarázatot .netán megoldást a Mozzillára,ezért nem akarok szakértőt hívni,itt tudok írni,képet pedig nem rakok fel,na azt kibírjuk:)

Előzmény: sz.margo (20109)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.28 0 0 20109

Sajnos a mozilla továbbra sem működik itt, nem értem miért?:(

 

Sziasztok!

 

Ma végre ismét szebb időnk van, itt is süt hétágra és egészen kellemes most a hőmérséklet is:)

Tücsinek is kéne már karmot vágni, de én is csak húzom az időt, nagyon nem szeretem zargatni. Már nem bírja elnézni, hogy itt írogatok kicsit, állandóan beröpköd hozzám, délelőtt meg mindig ideül a monitorra, itt őrködik és várja, hogy mikor megyek kifelé:)

Bár enné meg ez a lüke is a fürtöst, ilyen madarat még nem is láttam, amelyik azt sem szereti:(...mindig kiviszem a kintieknek, amíg el nem fogy a csomag, de többet már tényleg nem veszek neki, ha egyszer úgyis hiába. Ez amit a fejébe vesz, hogy nem kell, azt meg sem kóstolja:(...bezzeg most paprikából dőzsölhet, van két zacskó csutkamag a hűtőben a lecsózás után, ha most nem csömörlik bele, akkor sosem!:)...remélem nem árt meg neki, azért óvatosan adagolom:)

 

További kellemes délutánt nektek!

zildi Creative Commons License 2014.08.28 0 0 20108

itt vagyok én is. Pirike arany madár, jó madár, sok örömet okoz. Körmét lekellene vágni, de húzom, mert még az övét nem vágtam le. Február 2-án hoztam el, de még nem okoz kárt neki a köröm hosszúsága.

további szép napot

Böszőke Creative Commons License 2014.08.28 0 0 20107

Szia Margó,

akkor sajnos egy cipőben járunk:(én sem boldogulok a mozzillával..

Nálunk tegnap piszok szél fújt,de ma ,legalábbis eddig nagyon szép az idő,sőt kifejezetten melegen süt a Nap,egyelőre felpakoltam a virágaimat a mellvédre.

Gombás tojás és fokhagymás,majorannás csibecomb,krumplival egybe párplva/sütve készült,két napig nem kell kajával foglakoznom:)

Sokáig lehet aludni,mert már nem csicsereg Csőrike fél ötkor,még fél hatkor is sötét volt.Ma kedveskedek nekik,friss fürtös kölest szolgáltam fel,lehet szórakoztatni engem a szemeteléssel:)

Szép napot!

Katica remélem nem fagyott be a Balatonba,csak sok a dolga azért nem jelentkezik.

Előzmény: sz.margo (20106)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.27 0 0 20106

Ismét megpróbálom ma is, sikerül-e az írás a mozillával!  Hát sajnos nem!:(

 

Sziasztok!

Szép napot, nálunk sajnos már ismét esik, most már szakad is olyan sötét van, hogy na!...ma is lecsóztam, délután már pihizek

sz.margo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 20105

Sziasztok!

 

Elzikém én is jól megszívtam az előbb, most próbálok másik programmal belépni, mert eltűnt az irományom nekem is:(

 

Szóval én is megvagyok, csak ma lecsót raktam el, tegnap meg menőkém volt, de vasárnap valóban majd elfújt a szél, amikor délután kicsit kimozdultunk.:(...már lehetne jobb idő is, elég hamar megjöttek a hideg reggeli napok!:(

 

Mindjárt ebédidő, nekem is jön a kosztosom is ebédre (fiam), jó, hogy még van maradékom, ma elég volt a lecsózás is.:)

 

További kellemes időtöltést mindenkinek!

 

Katica várjuk a beszámolót és Judit is jól eltűnt, gondolom neki meg jönnek a sulikezdés elfoglaltságai is...

Böszőke Creative Commons License 2014.08.24 0 0 20104

Hahó!

Mindenkit elfújt a szél??

A mozilla fierfox pedig nem enged se,írnom,se képet felraknom:)

Előzmény: Böszőke (20103)
Böszőke Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20103

 

Sziasztok!

Íme az "új kenyér",magvas,rozs,jénaiban sütve,a netről szedtem az ötletet,de nagyon tetszik,már az illatától folyamatosan csorgott a nyálam:)

 

Margó,

itt végre elállt az eső,megfőztem,frankfurti leves és sült hal lesz a menü.Képzeljétek el iszonyatos,virtschaft,hangzavar,sietek be a szobába mi történt,de csak azt látom,hogy kétségbeesett  madarak a kalitkában,szinte rászorulva a rácsra....,nézek,nézek semmit sem értek,míg végre felfedezem,hogy Csőriék leverték a felakasztott kukoricát,ez volt a rémület okozója.Olyan cirkuszt csináltak,azt hittem már beszabadult valami ragadozó:)

Halványan,de már süt a Nap!

Előzmény: sz.margo (20102)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20102

Sziasztok!

 

Ismét ősz van, esik és esik:(....olyan jó volt az a két nap a hét elején, de csak ennyi jutott ismét:(...már attól tartok az ősz is ilyen csuflák esős lesz majd, pedig nagyon várnám mindenkivel együtt a szép napos, "vénasszonyok" nyarát!:)

 

Legyen nyugis kellemes napotok!...a balatoni szezonnak is vége, azt hiszem!:(...Ildikó, lányodék is jókor jöttek haza!

 

A teknősödet meg etesd csak husival is, ha azt szereti...ahogy az Elzi is írta, ha nem kívánja, úgysem eszi meg!...látod a Tücsi sem azt eszi, amit előírnak, de hát ők tudják, mi jó nekik!:)...ahogy az embernek is mindig megszabják az okosok, hogy mit és mikor és hogyan?...aztán egy idő után már megcáfolják és újabbat találnak ki, csak győzze követni valaki!:(...régen meg ették, amit... és jobban eléltek mint manapság...nem tudja ezt senki megfejteni, leginkább mindenki maga érzi saját magán, hogy jól esik-e valami kaja, vagy sem...persze a komolyabb betegségeknél azért illik betartani a tiltásokat, de lehet, hogy nem szabad túl komolyan sem venni?...ki tudja?....majd kiderül, amikor...

Böszőke Creative Commons License 2014.08.20 0 0 20101

Sziasztok!

Ildi,magamtól jónak láttam ,hogy a teknősöd evett húst,de rá is kerestem:

Mivel etessünk egy teknőst?

Fontos, hogy teknősünk megkapja a számára szükséges vitaminokat, melyeket a természetben is a táplálékából szerez meg. Az alábbi a teknősök természetes étrendje:

 

Állati eredetű ételek:

 

nyers apróhal

tubifex
légy
tücsök

giliszta
csiga
pók
garnélarák / tüskés bolharák
szív mix

Gyerekkoromban volt szárazföldi teknősünk,kettő is és sokszor szabadon vadásztak a kertben,amikor tudtuk őket szemmel tartani,hogy el ne tűnjenek:)

Én is megsütöm az "új kenyeremet" még jól is esik ha bekapcsolom majd a sütőt,bár az eső már abbamaradt,de jó borús,izzadni biztos nem fog ma senki.

Kellemes,szép napot kívánok mindenkinek!

 

Előzmény: zildi (20100)
zildi Creative Commons License 2014.08.20 0 0 20100

Én azt nem értem, hogy a görög teknősöm, ha éppen a szobában, konyhában sétál, mert kint ramaty idő van, mindig a kutyus tányérja felé veszi az irányt, talán talál benne maradékot. Kipróbáltam, adtam neki kevés főtt csirke hús, pillanatok alatt felfalta. A szakemberek viszon azt mondják, nem szabad állati eledellek, hússal, sajttal etetni a szárazföldi teknőst. Úgy olvastam eddig mindig, hogy az állat tudja, mire van szüksége. A természetben csak növényt eszik?  Erra a kérdésemre nem adtak választ a "tudósok".

 

Előzmény: sz.margo (20095)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.18 0 0 20099

Szép napot!

 

Katica lehet, hogy már te is hazajöttél a Balcsiról, pedig tegnap és főleg ma isteni idő van, már nagyon jó látni a napocskát és a gyönyörű kék eget is és nincs is hozzá túl meleg:)...én is kihasználtam ma délután, végre napoztam kicsit az erkélyen, úgyis kevés D vitamin jutott az idei nyáron:)

Mindőtöknek további szép napot és kellemes időtöltést!

sz.margo Creative Commons License 2014.08.14 0 0 20098

Most keltem fel Elzi:)...az erkélyt ma már nem tudom hányszor "víztelenítettem" nagyjából, mert megállt a víz:(...de azóta is szakad, ilyen egész napos eső már régen volt, ez már tényleg nem nyári zivatar, hanem őszi hetes esőnek néz ki:(

Az én virágládáim is a kis szekrényen pihennek, de már előtte az éjszaka is eláztak, el nem tudom képzelni a többiekét, akik sosem szedik le, azóta is áznak...felettem is lógnak kifelé a futómuskik, persze mindről ide locsog le nekem a víz, de ha most sem fordulnak neki ki a ládából, sosem!...és nem képes a csaj sosem leszedni, de az erkélyről még csak lesöpörni sem a vizet, nekem csöpög ide még esők után napokig is, közben meg nekifröcsög az erkélyajtó ablakának, nagyon boldog vagyok olyankor!..már minden fölmosórongyot odarakok, ami kicsit felfogja a kopogást, fröcsögést....de persze azért örülök is, hogy nem olyan időnk van, mint amiket hallani lehetett eddig is, ahol a vihar szed le tetőket, és fákat csavar ki, meg a villám csapkod és elönt pincéket...:(...most bizony kiderül, kinek a háza van jó helyre építve árvizek ellen, mert ma már nem csak a folyók öntenek ki:(

 

Először én is csak néztem a tyúkhúst, de rögtön rájöttem, hogy mi akar lenni!:)...bizony nem könnyű a magyar nyelv sem.... sokszor én is elgondolkodom, hogy ha egy betűt téveszt szegény külföldi, milyen muris is tud lenni és valóban azokat nehéz megjegyezni  is, mert könnyen keveri az ember az ilyen szavakat másik idegen nyelvekben is:)

 

Mielőbbi időjavulást kívánnék!...szegény Katicáékat és a többi még nyaralót is sajnálom a Balaton mellett, azt hiszem  ezzel már nagyjából vége is lesz a strandolásnak az idei nyárra:(

Előzmény: Böszőke (20096)
Böszőke Creative Commons License 2014.08.14 0 0 20097

nem tyúkhús!! hanem tyúkhúr:)

Olyan jót nevettem magamon,élvezetes ez a magyar nyelv,egy betű és egész más,de értelmes szó az is :) 

Előzmény: Böszőke (20096)
Böszőke Creative Commons License 2014.08.14 0 0 20096

Püspökfalatonrúgást érdemelnek!!!egy napig tetszett a tyúkhús,még csak rá sem néznek,ott lóg összefonnyadva:(

Katica most van a Balatonon??Részvétem,fel kellett öltözni,hideg van,hol ázunk,hol nem,virágokat már tegnap lepakoltam,amelyek kritikus helyen voltak,nehogy hirtelen kitörjön valami vihar:(

Jó szunyókálást!

Előzmény: sz.margo (20095)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20095

Sziasztok!

 

Elzi én mindig azon spekizek, hogy miből tudja a Tücsi is, hogy mi fog ízleni neki, amíg még nem is kóstolta?...mert ha már ismernek  valamit és emlékszenek rá, még az is más....érdekes, hogy ha valami sütit, kekszfélét vagy kenyeret eszünk, ami pedig nem lenne nekik való, meg van érte bolondulva, hogy csak egy morzsát is kapjon, na meg a sajtért is rögtön sipákol, ha meglátja, viszont a gyümölcsöt bármelyiket kínáltam neki rá sem nézett:(.... de legalább kóstolná meg!...és a fürtöskölesre sem néz, pedig már többször vettem neki és a kinti madarak eszik meg.....nem értem őt sehogy!:(

 

Azt hiszem már könnyen kibírjuk az idei nyarat, holnaptól már nem is nagyon ígérnek 30 fok felett, csak közepes mérsékelt meleget, persze a változékonyság továbbra is fennáll, egyik helyen szakad, másik helyen pedig süt majd:)...másként már szerintem nem is tudnának előrejelezni egy napra sem, nemhogy távolabbra a mai össze-vissza időjárásban:)

 

További kellemes napot!

Előzmény: Böszőke (20094)
Böszőke Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20094

Enyémek most nagyon tobzódnak az élvezetekben,mert már kukoricát is kapnak:)Lenyűgöz,hogy nem felejtik el,pedig csak nyáron van benne részük....

Előzmény: sz.margo (20093)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20093

Elzi a sárgadinnyét én nem, de a családom sem ette meg sosem:)...de még az idén görögöt sem vettünk, nehéz cipelni és annyira nem is vagyunk oda érte sem, még a fiam úgy ahogy szereti, de ha enni akar, majd vesz magának és cipeli!:)...örülök, ha a többi gyümölcsöt, krumplit és zöldséget valahogy busszal hazacipeli a férjem. Tücsit a többi gyümülcs sem érdekli, na meg tudod a tyúkhúr sem, pedig egyik nap mi is szedtünk egy kis frisset neki, de neki a paprikamag a kedvence:)...már a kendermagot is csak akkor eszi meg, ha megtöröm neki, egyébként kiszórja.:(

Hát ilyen egy banda a mienk!:)

Itt is fújdogál a szél, majd elmegyünk kicsit valamerre járkálni...

Előzmény: Böszőke (20092)
Böszőke Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20092

Halihó,

 

gyűjtöttünk egy csomó friss fűzfagallyat  és pitypangot a csineknek és már nagyon szép friss tyúkhúrt is találtunk,így a madárkáim kényeztetése is biztosítva van,szép friss  kukoricát is vettem nekik:)

Margó,ha esetleg veszel sárgadinnyét,kínáld meg vele Tücsit,mert a sirálykáim szeretik!!Nem is gondoltam adni neki,én ettem ,ők pedig elkezdtek követelőzni,így mindenhová adtam egy szeletkét és becsipedték:)

Idő kedvemre való,szellős,hol felhős,hol napos,de nem túl meleg,amolyan magyar nyár:)

Előzmény: sz.margo (20091)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20091

Sziasztok!

 

Elzikém ma reggel nálunk egész kellemes hüsi volt az idő, persze most már süt hét ágra!:)..Tücsi is dalos kedvében van, kicsit már énekelt nekem:)...viszont a csontjaim, izületeim nagyon éreznek valamit:(...de csoda lenne, ha nem!

 

Legyen kellemes napotok, Katica neked meg jó nyaralást, kikapcsolódást!

Böszőke Creative Commons License 2014.08.08 0 0 20090

Sziasztok!

Margó,csak ezt a két-három napot kell átvészelni és máris hűvösebb lesz,sőt azt hallottam ma reggel,hogy ez lesz az utólsó "meleg" hétvége ezen a nyáron,tudod ami engem illet,s szerintem még sok mást is,teljesen elégedett leszek a 25-26 fokkal:)

 

Nemcsak Tücsi berzenkedik ha nem ismeri fel a családtagot,talán még emlékszel,mikor írtam,hogy a madárkáim totál megrémültek,mikor  hajmosás után még törülközőbe csavart fejjel mentem oda hozzájuk.Bár mégsem igaz ,hogy értem őket,mert ma egy cseppet sem zavartatták magukat a népes látogató családtól:) bezzeg a csinek igencsak ódzkodtak,olyannyira,hogy némelyik a kedvenc nasiját sem volt hajlandó elfogadni tőlük,sőt behúzódott a házikójába.

Kellemes hétvégét !Katicának szerencsére mégsem olyan rossz a helyzete,mert a víz finom meleg:)

Előzmény: sz.margo (20089)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.08 0 0 20089

Sziasztok!

 

Képzeld Elzi, olyan jót derültünk ma reggel a Tücsin:)....mivel a férjem szemét nemrég műtötték, felrakta a reggelinél a napszemüvegét, mert besütött a nap a konyhába a redőny résein  és nagyon zavarja a szemét a fény...na erre ne tudd meg a Tücsi úgy elkezdett visítani, mint akit ölnek. Először nem tudtam mi a baja, hisz előtte kapott paprikamagot is, azért nem visíthat, hát akkor jött rá a férjem hogy ő az oka, mert vagy megijedt a fekete szemüvegtől, vagy csak azt hitte valaki idegen:)..nemrég voltak nálunk szellőző tisztító szakik, akkor is hasonlóan visongott, amíg ott voltak és össze vissza ugrált a kis buta. Jól nézünk ki, ha most lesz ijedősebb, eddig nem nagyon csinált hasonlót. Emlékszem a régebbiek a fényképezőgéptől féltek, de ő attól eddig még nem.

Ma már végre szép időnek mutatkozik, csak most meg majd megint a meleg lesz a bajunk:(...

 

Legyen kellemes napotok!

Böszőke Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20088

Sziasztok!

Egész jó délutánig borongós,szellős volt,reggeltől 3-ig főztem,kiporcióztam,elraktároztam,ha mégis jönne a meleg,nem kell főznöm egy darabig:)Aztán megjött a zuháré,valami biztosan megváltozott,mert folyton az ablakomat veri,keletről,délkeletről jön,szegény kaktuszaim vízinövények lesznek.A büdöskéimet rendesen szétverte már,igazi hadirokkantak:(

Egész jó sötét van,de a madárkákat cseppet sem zavarja,úgy beszélgetnek,mintha jó idő lenne..:)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sz.margo (20087)
sz.margo Creative Commons License 2014.08.06 0 0 20087

Sziasztok!

 

Ma megint esős, borongós időnk van, de most nem a monszunos és égszakadós, hanem hajnal óta csepergős, szemetelős őszies eső, elég kellemes a hőmérséklet is, nincs meleg:)

Tücsi most jött be utánam, most itt őriz a monitor tetején, már várja, hogy menjek kifelé:)

 

Legyen kellemes napotok!

 

Katica szegénykém nem nagyon kedvez ma nektek sem az idő a Balatonnál, de talán azért nem unatkoztok!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!