Keresés

Részletes keresés

h0petortur3 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 4286

vmi specko algaolot tudtok ajanlani?

2-3 naponta bezoldul a medencem alja. kicsereltem a szurohomokot, kiporszivozom wasteouton de visszajon..most megsokkoltam 450 gramm 55% klortartalmu klor granulatummal, meglatjuk. ahogy latom vannak specko algaolo szerek, erdemes ilyet hasznalni? esetleg pelyhesitovel egyutt lenne erdemes klorsokkolni?

fedve van a medence, 40-45 fokok is vannak bent, viz 27 fok, 27m3. 

most atalltam a tablettas megoldasra granulatum helyett, meglatjuk...

 

masik tortenet a homokszuro. kicsit visszanyom a medencebe. pedig nincsenek megserulve a lateralok, elvileg 0.4-0.8 szemcsemeretu homok kellene bele, emaux v400, azt is tettem bele. de amikor szetszedtem, akkor is volt egesz sok homok a lateralok belselejeben.

Dlavrif Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4285

Sziasztok,

Nézegettem a fórumot és egyéb fórumokat is. Igazából nem találom azt amit én szeretnék készíteni. Semmiképpen nem szeretném a medencét a földbe süllyeszteni és nem szeretnék betonozni sem. A tervem az, hogy a ház teraszát toldom meg wpc burkolattal és abba lesz belesüllyesztve a medence. Természetesen értsd ez alatt azt, hogy a medence a földön fog állni, de az oldala nem fog látszódni, mivel az körbe lesz burkolva és felülről pedig a wpc teraszburkolat fogja fedni. Az egész alá egy ácsolatot építenék gerendákból és a medence gépészet is itt helyezkedne el. Alapvetően fémfalú föld fölé építhető medencére gondoltam. Méretben kb 6*3*1.2 -as 6*3.5*1.2 -es lenne. A teraszon oldalt felfelé világító led taposó lámpák lennének a medence végében egy épített fal, amelyet zúzott kő borítana és abból folyna ki egy kis beömlőn egy vízesés a medencébe, szintén lámpácskák a falba építve. A medence másik oldalán pedig egy árnyékolóval fedett kis terasz rész maradna egy sarok rattan ülőgarnitúrának.

Csinált itt már valaki valami hasonlót? Ha igen mit ajánlotok, mivel hogyan kezdjem? Jó ötlet ez? Van buktatója? Ha igen miért nem sikerülhet, ha nincs akkor milyen medencét javasoltok? Fűtés egy ekkora medencéhez megoldható 220-ról?

Köszi.

talajkoordinator Creative Commons License 2018.07.11 0 0 4284

ha még aktuális a kérdésed, kérlek keress. húszháromkilencvenkilencvenkilencvenkettő.

Előzmény: Szabo.Bence1996 (4282)
lac1 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4283

Szia,

 

te kiszámoltad mennyi pénz ez? Amikor én 8 éve anyagárban építettem egy pocsolyát, akkor 60 ezerre jött ki egy m3 víz, azóta szerintem a duplája ha nem több és még mindig csak anyagárról beszélünk. És szerintem egy bizonyos méret után hatványozottan emelkednek a költségek...

De ha van rá akkor jó.

De én egy 9 méter oldalhosszúságút tutira mérnökkel terveztetnék meg, legalábbis ami a statikát illeti.

Ha valamit elrontasz - mert nem értesz hozzá ami nem szégyen, mert senki nincs a világon, aki mindenhez értene - akkor drágáért lesz egy rohadt drága csibeólad.

Ami a csöveket illeti, az legalább ilyen összetett probléma, szerintem ha van erre ennyi anyagi, akkor a saját magad érdekében keress meg egy értő embert. Ötleteket, meg tapasztalati úton szerzetteket itt biztosan kapsz, de ezek csak ötletek és tapasztalati úton szerzettek akkor is.

40 m3 vízhez azért már egy vegyszeradagoló dukál szerintem, meg ennyi vizet gondolom nem fogsz leengedni ősszel, szúval a fedésre is gondolni kell kivitelezéskor, tehát a józan paraszti ész szerintem ide kevés.

De én szívből drukkolok neked, hogy sikerüljön.

 

Előzmény: Szabo.Bence1996 (4282)
Szabo.Bence1996 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 4282

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Medence építés előtt állok és fogalmam sincs a dolgokról hogy mit hogyan kell, gondolok itt a csövezésekre, befúvókák elhelyezésére, padlóösszefolyó elhelyezésére. Az eredeti terv egy 9x3-as medence amely 6x3m 150cm mély 1x3m 40cm mély és 2x3m 20cm mély lenne, a végére berakok egy képet ami alapján jött ez az egész ötlet. Az alapja 10-15cm sóderágy amin 20cm vastag duplán vasalt beton lenne. 20-as zsalukőből gondoltam a falakat amik szintén be lesznek vasalva. És az a baj hogy én itt el is akadtam. Nem tudom hogy milyen csövekből érdemes csinálni a befúvókat hova kell egy ilyen formánál elhelyezni és ha le szeretném engedni akkor hogy kell megoldani. Elnézést kérek előre is az értetlenkedésemért de 21 éves vagyok és semmi ilyesmi tapasztalatom nincsen. A válaszokat előre is köszönöm. 

feketefelho Creative Commons License 2018.06.24 0 0 4281

EZ, kb erről szól.

 

Egyébként a Google  a te barátod is.

Előzmény: Kisfiatal (4280)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4280

Hali!

 

Elkezdtünk gondolkodni h telepítünk vmi medencét a kertbe. Viszont sok pénzt nem akarunk rászánni, max 30e körül. Ennyiért már lehet "fémvázas" medencéket kapni, ami jobb mint a sima felfújható ugye. Kérdésem az lenne, hogy ezeket be lehet ásni vmilyen szinten a földbe? Ha nem is teljesen. Mert sztem qrva órmótlan egy medence úgy h ki van b@xvaa fűre, és ott éktelenkedik..

Vagy inkább ássak kerti tavat? :)

h0petortur3 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 4279

hmm ez jo otlet, koszi. 

Előzmény: Tibor691 (4278)
Tibor691 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 4278

Én úgy lokalizálnál a helyet, hogy a befúvókat ledugóznám (fagydugó) és a nyomócső ágat homokszűrő mellett elzárnám és a szkimmert szintén ledugóznáml (fagypalack) és szintén lezárnám az ágat a homoszűrő mellett. Egy éjszakára így hagynál a medencét.

Reggel a medencében lévő víz mélységét ellenőrizném.

A befuvókából eltávolítanám a dugót, ha levegőbuborék jön fel akkor ott a hiba. És utána a szkimmernél is eltávolítanám a dugót. 

 

 

Előzmény: h0petortur3 (4277)
h0petortur3 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 4277

hello

olyan problemam lenne, hogy vizet veszit a medence. egy 20 eves pp medence. valoszinuleg a nyomo ag, vodor teszttel mertem. amig nem toltottem fel a befulyokig, addig nem mutatott veszteseget a vodor teszt, befulyo szint utan forgatas nelkul napi kb 0.5 cm vizet veszitek a medencebol 24 h alatt, ez kb 100 liter. ha forgatom a szivattyut 24 oraig kozben, akkor 2-3x ennyi vizet veszitek, szoval 200-300 liter / 24h. gondolom a return line folyik valahol. etelfestekkel nezegettem a 4 befulyot meg a 2 lampa kabelt, nem latok folyast ott.

az erdekelne, hogy mit erdemes ilyenkor csinalni? kameras meres ilyen mennyisegu vizfolyast ki tud mutatni? vizzel teli csobe teszik a kamerat es ugy nezik? egy szakit felhivtam, o mondta ha van T elagazas a medence csovezeseben, akkor nem fogja tudni betenni a kamerat. nem en epittettem a medencet szoval fogalmam sincs errol..

akkusztikus meresrol velemenyek? ehhez mennyire kell megbontani a medence gepeszetet? tudtok esetleg szakit ajanlani elobbi vagy utobbi modszerre?

koszi az otleteket, tanacsokat.

a8lang Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4276

Sikerült kipucolni, feltölteni meg beindítani a medencét. Ma reggel a fűtést is rákapcsoltam, szipkák indultak elsőre. 7700kwh többletről indulok ami kb 3200kwh-al több mint tavaly. 17fokos volt a víz reggel, estére 22fokos lett. 2nap és felfűti remélem.

Előzmény: a8lang (4275)
a8lang Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4275

Én még nem medencézek. Talán jövő héten jön a takarítóember.

Szipkák le vannak takarva.

10175kwh-t fogyasztottak az előző szezonban kicsit több mint 3 hónap alatt.

Tapasztalat az hogy a gáz hatékonyabb, de ez ingyen van, mivel az áramot megtermelem.

Ezért elviselem hogy most 29fokos víz a cél és nem 30fokos. Nyári nagy melegben alig fogyaszt egyébként a fűtés, de ha jön a hideg és a szél akkor visszahűl a víz hiába megy a fűtés.

Hosszú távon le kell majd takarni rossz időben mindenképp. De idén nem tudtam vele foglalkozni, és áramom is nagyon sok van, úgyhogy takarítás után go fűtés egyből.

Tavaly 4500kwh óra többlettel indult a fűtés júni elején, most meg lassan 6000kwh többlet van benne , mire elindul a medi lesz benne 7000kwh, csak tudjam elhasználni szépt elejéig.

Majd megpróbálom elhúzni a leolvasást pár héttel későbbre.

Előzmény: Zo-Leee (4272)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4274

Nekem is hasonló van. Fedés, sós víz. Semmit nem csináltam, csak beállítottam, hogy minden órában negyed óráig tekerje a vizet. Nálunk kb. ennyi volt a téliesítés. 3 éve csinálom, a legdurvább telet is röhögve kibírta.

Előzmény: skt15 (4266)
Karger Creative Commons License 2018.05.10 0 0 4273

Én már medizek.

A víz 27 fokos, nyitáskor kristály tiszta volt, kicsit rátöltöttem és már ment bele a kombi tabletta.

Még pár ilyen szép idős nap, és 30 fokos.

Zo-Leee Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4272

Sziasztok!

 

........mi van veletek idén nem medencézik senki?

A8lang mizu a szipákokkal?Hogyan zártad a múlt évet(tapasztalat,költség ...stb)??

Bogi4230 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 4270

Sziasztok! Tudom, hogy ez a fórum nem ezért van de arra szeretnélek kérni titeket, hogy töltsetek ki egy rövid kérdőívet a medence vásárlásról. A szakdolgozatomhoz kellene. A kérdőív az empirikus kutatás része.Nagyon sokat segítene, ha kitöltenétek! Köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcNmpUus8Z1m-Ds9lg_bNDZhWluyp9BsuAoPeI6XKpM8stNw/viewform?usp=sf_link

a8lang Creative Commons License 2017.10.15 0 0 4269

Azt írja hogy van fedés, tehát nincs tele dzsuvával a víz mint pl nálam.

Befúvóig , az alá 1-2cm-rel szoktam leengedni a vizet téliesítéskor. Így könnyű vízteleníteni a csöveket. Ha lent van a vízszint akkor bent az aknába minden csövet szétkötök hogy kifolyhasson a víz a csövekből, a szkimmer felöl jövőt is. A homokszűrő alján van egy kis csap azt kitekerve szépen lassan kifolyik a víz a homokszűrőkből. Most idén télen még hozzájön hogy a hőszivattyúkból is le kell engedni a vizet, lekötöm mindkét csövet róla, úgy ki tud folyni a hőcserélőjéből az összes víz.

Meg letakarom a gépeket.

Előzmény: Karger (4267)
Karger Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4268

JA ha adria kék a medi, akkor a klórtabi nem jó ötlet, mert kiszívja a szinét. Nálam nem tudja mert világoskék a fólia.

Előzmény: Karger (4267)
Karger Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4267

A vizet engedd le a skimmer alá 10-15 centivel,  befúvók helyére fagydugót kell rakni, a skimmerbe is van fagypalack, a szivattyűt fagymentes felyen kell teleltetni, a csövekből és a homokszűrőből le kell ereszteni a vizet a medencébe be kell rakni a fagytesteket, és  bele kell önteni a téliesítő folyadékot, és a keverőszelepet félállásba kell rakni, a csapokat nyitott állásba. Én a fedés ellenére szoktam rakni az úszó adagolóba egy klórtabit, és a vizet letakarom egy fekete mezőgazdasági fóliával, így nyitáskor friss klórszaga van a víznek és kristály tiszta..

Ja mielött leereszted a vizet a skimmer alá azért ki kell porszivaózni, és lemosni a vízvonalat tisztára.

Ha valami kimaradt majd valaki kijavít.

Előzmény: skt15 (4266)
skt15 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4266

Üdv Mindenkinek!

Adott egy zsaluköves, fóliás, süllyesztett víztükrű, sómesteres medence (1,2-1,3m mély) medencefedéssel.

Mi a teendőm a medence téliesítése során??

Gondolok itt: szivattyú-, szenzorok-, szűrő-, vízszint-, vegyszerek, stb.-re?

lac1 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 4265

Ahogy láttuk, hogy mi-minden volt benne sok télen keresztül, szerintem így már pláne nem tenne benne kárt a fagy, de ártani nem fog a védelem.

Amúgy ha most megvan a helye, szerintem most betonozd le az alapját, mert ugye a beton 28 nap után terhelhető igazándiból. Ha most kiásod, lebetonozod, tavasszal már teljesen jó, terhelhető lesz a helye.

Előzmény: MUM.21 (4263)
MUM.21 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 4264

Szia !

 

Szerintem 100 - 150 kg lehet .... Egyedül felborítottam oldalára és vissza . Hárman emeltük rá az utánfutóra . Én a lépcsős résznél egyedül és a másik végén ketten ( Ök álltak a platón , mert alacsonyabbak voltak nálam ) . Nem csúsztattuk , mert nem volt sima a plató teteje .

 

Üdvözlettel   MÜM.21 

 

 

Előzmény: Karger (4262)
MUM.21 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 4263

Sziasztok !

 

Tegnap hazaérkezett a medence ....

Szerencsére semmi sérülése nem történt a medencének a kibontás kezdetétől a hazaszállításig . Leraktuk pofájára .

Letakarom télire , hogy az oldalsó merevítő bordák ne fagyjanak szét . Valószínű tavaszig pihen , aztán szemcse szórom és átfényezem .

 

Köszönöm , hogy drukkoltatok !

 

Majd még fogom kérni az ötleteiteket , tapasztalataitokat .

 

Köszönettel és üdvözlettel   MÜM.21

 

Karger Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4262

Jó hogy sikerült, a víznek van ereje.

Amúgy hány kilóra saccolod?

MAjd rakjál fel képet ha már túl vagy a felójításon is! Na meg a beépításen!

Előzmény: MUM.21 (4258)
MZ/Y Creative Commons License 2017.09.26 0 0 4261

Szurkoltam én is, örülök, hogy sikerült. Féltem, hogy ez az öreg test nem bírja a strapát, de szerencsére igen. :)

 

Nekem biztos nem jutott volna eszembe a víz, de ha mégis, biztos nem mertem volna feszegetni az oldalát. De a púpnál biztos elakadtam volna. :)

Előzmény: MUM.21 (4258)
lac1 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 4260

Ezt nevezem, egy medéncét elviszel és még mindig marad az eredeti helyszínen egy másik. Ki kell fóliázni a betonteknőt, egy kis gépészet és mehet is a pancsi.

 

Amúgy gratula, a víz által végzendő munka nagyon jó.

 

Ha esetleg a tulajnak nem kell a medi, a betontörmelék pont elfér a gödörben.

Előzmény: MUM.21 (4258)
pajaci Creative Commons License 2017.09.25 0 0 4259

Gratuláció!

Előzmény: MUM.21 (4258)
MUM.21 Creative Commons License 2017.09.25 0 2 4258

Sziasztok !

 

Ma reggel műsorváltozás volt és egész nap tudtam medencézni . Innét folytatódott a művelet .

Elkezdtem kiszedni a csütörtöki 6cm vizet úgy , hogy az egyik sarokba beállítottam egy vödröt , beleraktam egy búvárszivattyút és hólapáttal lapátoltam a vitet a vödörbe . Ennél a műveletnél volt segítségem annyi , ha netán megrázott volna az áram akkor áramtalanít és segítséget hív az én mobilomról ..... 

 

Sajnos ma nem tudtam markológépes segítséget kérni , de jobb is talán .

 

Aztán jött az ötlet .....  Víz !     Kútvíz ....

 

Pajszerral elnyomtam a betontól a medence falát , és a kp csövet bepréseltem a hézagba .

Beindítottam a szivattyút . Kb. 15 perc múlva elkezdett a medence alja púposodni . Bemásztam , ráálltam a púpra és ugráltam rajta , aztán gumikalapáccsal a medence belső oldalait elkezdtem kalapálni körbe-körbe ahol a betonba volt , majd megint ugráltam a púpon ..... Egyszer csak megemelkedett a medence egyik vége . Mire a 150kg-mal kikászálódtam addigra kicsit visszasüllyedt , de 2-3cm-rel följebb volt a jelölés .

Aztán szépen emelkedett ki a víztől a helyéről .

Sajnos az egyik oldalon nagyon lemaradt , mert a befelé dőlő beton fogta . Egy idő után megállt az emelkedés . Kivétel után kiderült , hogy szökött a víz az egyik saroknál ( porózus volt a beton ) . Az egyik végénél 19,5 a másiknál 8 cm-re emelte ki a víz a medencét ....  

Szépen ringatózott a vízen , de a lemaradt oldalt fogta még a beton ...

 

Hoztam otthonról 4 db állítható bakot , egy emelőt és fa kockákat-deszkát . Alátámasztottam a peremnél és elkezdtem a lemaradt oldalt emelni .

20-25cm-er emelés után elengedte a beton . Ha lett volna segítségem akkor kézzel ki tudtam volna emelni oldalanként váltogatva , de közben a bakokat nem tudtam feljebb emelni egyedül . Aztán szépen emelővel emelgettem , míg át nem tudtam dugni alatta két szarufát .

Aztán a szarufákon kitoltam a gödör fölül . Nincs nagy súlya , egyedül oldalra borítottam . Szerintem 100-150 kg körül lehet ...

 

Szerencsére nincs sérülés a testen , lehet gondolkoznom az esztétikai rendbetételén .

Az alapgödör ilyen volt . Mire sor került a fotózáshoz szépen lassan elszívárgott a víz egy része .

Ha nem sikerült volna így kiemelnem akkor a beton bontás lett volna a megoldás . Markoló gép se tudta volna sérülés nélkül kiszedni a helyéről . Gyenge ahoz a perem rész , hogy a beton szorításából ki lehetett volna emelni . 

 

Győzött a víznyomás !!!

 

A művelet végére érkezett egy szakértő , aki hamar lefotózott a medencével .

Talán holnap elviszem haza egy autószállító tréleren . 

 

Köszönöm az ötleteket és , hogy drukkoltatok !

 

Üdvözlettel   MÜM.21

lac1 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 4257

Ó, bazz...

Nem irigylem a melót tőled. A tulaj igyekezete azért méltányolandó, és tulajdonképpen jó működött a medve, kis fa nőtt benne, döglött cica és mégis áll mint a cövek.

Ha eddig eljutottál, most már folytasd így, szépen bontsd le körben a falat, akkor legalább egyben marad a cuccos, és amikor egyszer benne hűsölsz, nevetve fogsz erre visszagondolni.

Én is így voltam, amikor 300 méterre talicskáztam a földet elfelé anno.

Előzmény: MUM.21 (4255)
Karger Creative Commons License 2017.09.24 0 0 4256

Fuu mostmár nagyon izgulok hogy sikerüljön, remélhetőleg nem a friss betonba rakták a medence testet

Előzmény: MUM.21 (4255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!