Keresés

Részletes keresés

frutografik Creative Commons License 2012.09.02 0 0 4771

Uraim!
Reménnyel telve fordulok a szakértői körbe.
Zenit 12 XP-m, önhibáján kívül- szokásos típushibáját-már amennyire én tudom-nyújtotta. Félig lenyomva tartott expógombbal próbáltam volna ugyanis felhúzni- kiakasztva ezzel a zárszerkezetet. Több helyen is olvastam már, hogy ez előfordul, no de sehol nem írják a baj orvoslatát.
Miután észleltem a hibát, visszatekertem a filmet és eltávolítottam a gépből-bütykölésképessé téve azt. 
Valaki tud esetleg segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat!

D-zoli Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4770

Üdvözlöm az Urakat!

 

Tisztelettel érdeklődnék, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata Zenit 1 fényképezőgéppel?

Érdekelne minden vélemény a típussal kapcsolatban.

Előre isköszönöm!

tamás69 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 4769

Nekem az ISO tárcsa kontaktos, kicsit megmozgatba jó lesz. - persze, ha ugyabn az a baj :)


- Kérdés : mennyit ér? eladnám, ha valakit érdekel! 

Előzmény: fotohunter (4767)
bmwr12 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 4768

Szia !

Lebontod a fedelet, és megkeresed ezt az érintkezőt:

 

Látni fogod, hogy mi a baj. Megtisztítod, szétszerelve a szigeteléseket is, és beállítod úgy hogy az exponálógomb helyesen működtesse.

 

Segítség a bontáshoz:

(Ctrl+egérgörgővel nagyíthatod a képet)

Előzmény: fotohunter (4767)
fotohunter Creative Commons License 2012.07.12 0 0 4767

Sziasztok!

Van egy Zenit 12 XP gépem, és pár napja egyszercsak feladta a fénymérője, mindig azt jelzi mintha nem lenne elég fény, azaz bármilyen fényviszonyok között alulexponáltságot jelez, így csak az alsó led világít. Elemet cseréltem, úgyhogy nem az a probléma. Valakinek van valami ötlete?

Köszi.

monyesz Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4766

Sziasztok!

Lenne egy Zenit 3M vázam alkatrésznek. A vázon kívülről van hiba, festékhiány. Ha valakinek kellene alkatrésznek, akkor postaköltség ellenében viheti.

 

Keresek viszont napellenzőt Jupiter 11-hez (alu verzió).

 

És lenne egy eladó Helios 44M-6 obi tökéletes állapotban, mondjuk 6000ft-ért.

 

BPY-097 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 4765

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy nagylátószögű (15-35mm)zenit opjektívet Debrecenben tudnék-e vásárolni?

Ha tudnátok érdemleges választ adni,azt előre köszönöm!

Minden jót!

loki2000 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4764

És én még agyaltam  a piacon ,hogy kelle-e ez nekem:)) 15 font-ért(5.000ft)

Előzmény: loki2000 (4763)
loki2000 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4763

Tényleg telekonverter (rá is van írva:) és tényleg feleződik a távolság, viszont a fényerő is kevesebb ahogy írtad. Alakul ez.

Előzmény: rstudi (4762)
rstudi Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4762

Arra számíts, hogy ezzel sokkal több odafigyelést, és türelmet kíván a fotózás, mint bármilyen digitálissal. És a negatív, előhívás, nagyítás árai miatt nem is olcsóbb. De nagyon jó képeket lehet ám ezzel csinálni. 

 

A kisebbik objektív az egy alapobjektív, általános célra, nagyjából olyan látószöggel, mint az emberi szem. Vannak, akik mást nem is használnak, ilyennel fotóznak mindent. 

A nagyobbik az egy kistelének tűnik, mérete alapján portrézáshoz jó is lehet, meg bármilyen távolabbi dolog fotózásához, ami az alapobival már túl távol van. Ami a gépen van, az ránézésre nem objetív, képet nem alkot, hanem egy telekonverter. Ha ez elé csavarod fel az objektívet, akkor a gyújtótávolság duplázódik, tehát távolabbi dolgokat tudsz vele fotózni. A kistelével együtt már egy használható teleobjektív, viszont a fényerőböl veszítesz vele. 

 

Előzmény: loki2000 (4759)
Saliko Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4761

Egy egész életművet létrehozhatsz evvel a felszereléssel.

Előzmény: loki2000 (4758)
V43 1048 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4760

Köszönöm! A rajz alapján, ahogy látom jól állítottam be. Amint beszerzek hozzá megfelelő elemeket, meg is nézem, működik-é:)

Előzmény: bmwr12 (4757)
loki2000 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4759

Előzmény: loki2000 (4758)
loki2000 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4758

2 Hete Angliában egy használt cikk piacon vettem ezt a gépet , ugy voltam vele ,hogy jó lesz valamire ,ha más nem akkor felteszem valamilyen aukciós oldalra, de minél többet nézegettem és forgattam annál jobban megtetszett. A nagy problémám az ,hogy nem értek hozzá. A kérésem az ,hogy érdemes e vele foglalkozni és megfelelő e a fotozás elsajátítására? Van e valaki Debrecenben vagy a környéken aki tudna segíteni?Teljesen amatőr vagyok ebben a témában. -Zenit 122    - a gépen lévő objeltiv Boots x2(japan)      -a kicsi objektív Zenit Helios 44m-5-    a nagy objektív Lens optomax 1:2.8 (japán)

bmwr12 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4757

Szervusz !

A képeden látok jelölés az egyik gyűrűn, nincs meg a "párja" az illeszkedő darabon ?

Az alábbi képek talán segítenek, ha kell elküldöm nagyobb méretben, de ha tudod nagyítsd meg Ctrl/görgővel mert ezek is nagyméretűek.

 

Előzmény: V43 1048 (4756)
V43 1048 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 4756

Üdv!
Az elmúlt napokban szereztem be egy 12xp-t, amolyan retro-célból.
Volt vele egy kis gond: elpörgött az érzékenység-beállító.
A problémát egy csavar hiánya okozta. Ezt pótoltam, de nem tudom, hogy jól állítottam-e vissza a tárcsát.

Melyik értéknél kéne állnia annak a résnek?
Segítségetek köszönöm!
'1048

Zamorano1986 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4755

Sziasztok!

 

Van egy Zenit KM fényképezőgépem, ami sajnos nem igazán van a helyzet magaslatán. Konkrétan az a baja, hogy a filmtovábbítás kiszámíthatatlan. Abszolút automata a filmtovábbítás. Időnként minden indok nélkül gondol egyet, és a filmet nem akarja tovább tekerni exponálás után. Van, mikor az elején csinálja, van, mikor rendesen végig tudom fotózni a tekercset.

 

Továbbá a filmvisszacsévélés sem az igazi. Mikor megnyomom a gombot, a motor zúg, mintha egy Ladát bőgetnénk max fordulatszámon:), de a filmet nem csévéli vissza:(.

 

Volt már esetleg valakinek ezzel a fényképezőgéppel dolga? Esetleg hasonló problémája más gépeknél? Mit tudok ilyenkor tenni?

ötfelezős Creative Commons License 2012.02.13 0 0 4754

kék és a piros pötty jelenti a két beállítható blendeértéket

 

Így van! Valamint a kék és a piros sáv a távolságtartományt, amin belül működik az automatika (peersze nem menyezetről szórva, hanem direktben).

Előzmény: SZEGECS (4751)
SZEGECS Creative Commons License 2012.02.09 0 0 4753

Rengeteg van, ráadásul  olyan vaku is létezik, amit különféle neveken forgalmaztak. Pl. az én Revue vakum márkaneve a Quelle üzletlánc tulajdona (volt), akik nyilván nem gyártottak vakut, hanem legyártatták mással.
Érdemes szétnézni Bp-n a Soós kereskedésben, vagy akár Vaterán is, bár ez utóbbi rizikósabb, mert a döglött készülékre is lazán azt írják, hogy kifogástalan állapotban.

Előzmény: Zamorano1986 (4752)
Zamorano1986 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 4752

Helló!

 

Tudnál említeni néhány típust?

Előzmény: SZEGECS (4749)
SZEGECS Creative Commons License 2012.02.09 0 0 4751

Fotó alapján a CA-21-es is  automata vaku, a kék és a piros pötty jelenti a két beállítható blendeértéket.
Mondjuk 21-es kulcsszámú vakunál ne számíts nagy teljesítményre!

Előzmény: troppauer (4750)
troppauer Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4750

hát ez biztos jó dolog, de nekem jelenleg a sajátommal kell dűlőre jutnom.. Egyelőre ráhagyok valamennyit, aztán majd a képek elkészültekor meglátom.. Majd beszámolok róla milyen a dolog.

 

(carena ca-21 a tipus)

Előzmény: SZEGECS (4749)
SZEGECS Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4749

2-3 ezer ft-ért kapsz olyan vakut, aminek van saját fénymérője, a hátulján beállítod a blendét, amit használni akarsz, és akkorát fog villantani, amennyi az adott beállításhoz szükséges, nem kell a kulcsszámból számolgatni.

Az ilyen vakukra általában rá van írva, hogy "computer", vagy "thyristor".

Az enyéim is ilyenek, látszik az előlapján a fénymérő ablaka:

http://szegecs.de/foto/kisvaku.html

Előzmény: troppauer (4747)
CLS Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4748

A fényerő a távolság négyzetével arányosan csökken (ha jól tudom). Tehát a fény által megtett út hosszával kell számolni egyszer.

Valamint a plafon fényvisszaverő képességét is figyelembe kell venni.

 

Ha digitálison lennénk, azt mondanám, hogy lőjj egy-két próbát és állítsd be ahhoz képest. De analógban vagyunk, ezért a vakuképes fénymérő lehet a jó megoldás.

Előzmény: troppauer (4747)
troppauer Creative Commons License 2012.02.07 0 0 4747

Szereztem egy olyan vakut a gépemhez, aminek állítható a dőlésszöge felfelé. Az a nagy kérdés, hogy mondjuk egy plafonra lőtt vakuval hogyan módosul a táblázat, ami a távolsághoz határozza meg a blendenyílást?

 

(nyilván 1-2 valamennyi értékkel nagyobb rekesz szükséges ilyenkor, de vajon mennyivel?)

 

 

 

 

 

stpj Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4746

Igen, érdekel!

Küldök e-mailt. 

Előzmény: bmwr12 (4745)
bmwr12 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4745

Találtam a kacatok között egy bontott darabot  (12 XP) amit valamikor megbontottam, a prizmája kellett belőle.

A fénymérője volt kukás, és már nem emlékszem még mi volt rossz nála, de a redőny jó állapotú, ahogy látom.

Érdekel ?

Előzmény: stpj (4743)
bmwr12 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4744

O.K. !

Előzmény: stpj (4743)
stpj Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4743

Szia!

 

Még kitalálom, hogy mi legyen. Egyrészt motoszkál bennem, hogy most büntetlenül barátkozhatok a típus működésével (nekem egy 12s van ami hasonlónak tűnik) és a kísértés is nagy egy jó kis szerelgetéshez. Másrészt viszont szabadidőnek eléggé híján vagyok. A kitartással nincs gond, az általában még sok is. Úgy szoktam mondani, hogy a hozzá nem értésemet kitartással ellensúlyozom. :)

Az általad linkelt oldalon van szervízkönyv-jellegű információ a 12xp-ről, és mivel oroszul sajnos nem tudok, szintén érdekes kihívás a google-féle fordítás alapján sikeres műtétet végrehajtani:

"Ha az első redőny családi szalag, bot, hogy a csiga ragasztóval 88-H. Zenekarok, második függöny van ragasztva a zsebében. Ellenállni szárítás üzemmód 24 órán keresztül. Abban az esetben, ha a törés szalag helyett a zárat." :D

A házi, film nélküli, pontos záridő mérésre megálmodtam egy egyszerű módszert, bár lehet, hogy hülyeség. Majd ha kifogy a film a 12s-ből, kipróbálom rajta. Ha működik, közkinccsé teszem. 

 

 

Előzmény: bmwr12 (4742)
bmwr12 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4742

Szervusz !

A stoppolást inkább hagyjuk meg a nagyinak a zoknikhoz..../:smile:/.

Ehhez amúgy is szét kellene szerelni "torzsára", és ekkor már a csere célszerűbb lenne, igaz anyagot szerezni eléggé körülményes. Az ebay-on gyakran lehet látni belőle.

Megoldható a szalagok cseréje is, ám ezt is be kell szerezni, különösebb kézügyesség nem kell hozzá, talán inkább figyelem/türelem/kitartás, és azért gyakorlat is a típussal kapcsolatban.

Sajnos a gyártó híresen hírhedt a dokumentáció rejtegetéséről, mondanám inkább a hiányáról, és ami fellelhető azok is márkabarát amatőrök publikációi a témában.

Ha mégis megoldanád a redőnycserét, a záridő helyes beállítása valóban gondot okozhat, bár műszert nem ismerek hozzá.

Kellő gyakorlattal el lehet érni egy megfelelő záridőpontosságot, én egy Momettánál gyakorlatoztam (sikerrel) azóta is kiválóan használható.

Gyakorlásnak, időtöltésnek a műtét kiváló, sőt ha siker koronázza a cselekményt , akkor önbizalom növelő is, ami a mai világban igazán hasznos !

 

Megjegyzem: ugyancsak tartalmas izgalmat jelenthet a piacon felkutatni egy kiváló darabot, megtalálni, gusztálni, ellenőrizni, alkudni, bemutatkozni neki, megismerni az egyéniségét, gyakorolni rajta, befűzni az első filmet, stb.........

 

U.i.:

Ha ilyen mértékű ambíció rejlik benned akkor javasolnám, hogy egy nagyobb tudású géppel próbálkozzál , pl. legyen 1/1000 zárideje, blendebeugrasztási opciója, a belső visszajelző informatívabb legyen, fémredőnyös legalább, mert az az igazi.

(és lehet olcsóbban jössz ki belőle)

Előzmény: stpj (4741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!