Keresés

Részletes keresés

poszposz Creative Commons License 2018.03.03 0 0 74838

Üdv Mindenkinek!

S.O.S!-ben eladó egy F1-es anya R1-es most született lányával!Az anya nem fogadja el a kicsit,ezért olyan embert keresek,akinek van ideje és türelme lefogni az anyát napi többször is,hogy a kicsi egyen!!Holnap már késő,tehát ha érzel magadban ambíciót erre a feladatra,azonnal indulj és vidd őket!!Helyileg Újszilvás.

Ha érdekel 25-ezer anya és lánya.Az anyának ez volt az első ellése.

perika53 Creative Commons License 2018.03.03 0 1 74837

A képek lemaradtak

perika53 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 74836

Kedves kezdő  kecskések!

Eladók alpesi kiskecskék, regisztrált állományból, jól tejelő anyáktól. Most 10 naposak a lányok, még cumiztatni kell őket. Eddig szoptak, de ezután már tehéntejjel felnevelhetők. 

Igazán alkalmas elfoglaltság megismerni a kecskék viselkedését és egy szép állományt kialakítani belőlük. 

Kecskemét mellett vagyunk, a kislányok ára csak 5000 ft. 

Ja és van egy szánen-alpesi anyától szintén kislány. Ő még csak 3 napos, kicsit marad anya mellett.

A képek 3-4 napos korukban készületek, és a szülők.

béizwel Creative Commons License 2018.03.02 0 0 74835

De mindez az életben kutyakemény meló.

És a főnöködnek sose mondhatod, hogy kurvanyád, mert akkor nem fogsz a mennyországba kerülni.

Előzmény: khirke (74833)
béizwel Creative Commons License 2018.03.02 0 0 74834

Agrárkamara, höhö. 17 év után a cinizmus is betette a lábát a topikba, mégha nem is volt szándékos.

Előzmény: Tekiartur (74829)
khirke Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74833

Jól gondold át.

Nem a kedvedet akarom elvenni, de könnyű elképzelni egy idilli állapotot a kecske tartásról-fejésről-sajtkészítésről-piacozásról. De mindez az életben kutyakemény meló. Nem egy párkapcsolatot tudok, ami tönkrement ebbe a szünnap nélküli robotba, hajnali kelésbe, éjszakai sajtozásba, stb stb.

Értékesítés nem egyszerű. Az ország bizonyos részein eladhatatlan a kecsketej/sajt, ahol van kereslet, ott sokan vannak rá termelők, a piacra sem engednek be ötödiknek.

Előzmény: petifarm (74827)
pirók Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74832

Szia!

Nekem birkáim vannak, na csak hobbi szinten úgymond négylábú fűnyíróként vannak "szerződtetve", majd valami finom recept szerint végső felhasználásra kerülnek. A fejésükkel nem foglalkozom, amíg szoptatnak addig szoptatnak, de általában 100 napos korban leválasztódnak a kicsik és elapasztásra kerülnek az anyák. A kecske mint olyan viszont felkeltette az érdeklődésemet mert manapság jó minőségű tejhez elérhető áron hozzájutni, hááááát valahol a fehér holló kategóriát súrolja....

De hogy válaszoljak, vagyis saját tapasztalatomat leírjam a bárányokkal kapcsolatos hasonló kiütésekről a következők: fehér és piros apró viszkető pöttyösség és egy idő után nem csak a kicsiken hanem az anyákon is tapasztalható volt. Már azt hittük rühesek lettek a szerencsétlenek : de nem.    Jó gazdához illő módon időben elkezdtem a kitőgyeltetést, vitaminozást, csonterősítést és beszereztem a tuti frankó báránytápot is. A sikeres ellések után, hogy ne szenvedjenek semmiben hiányt és tej is legyen bőven az anyák abrakjába is csempésztem a báránytápból gondolván hogy a tej előállításához fehérjére van szüksége az állatnak. Na ebben a cuccban volt bőven és valahol nálunk ez okozta a problémát. Túl sok volt a fehérje! Kellet hozzá néhány nap mire elmúltak a panaszok. A képlet egyszerű: a bárányoknak nem kell báránytáp és az anyákat sem kell fölöslegesen nyomni fehérjével! Kecskééknél nem tudom hogyan működik ez a dolog, de szerintem nincs nálatok sem olyan nagy gond csak amit adsz abrak vagy a mennyiségét csökkentsd, vagy a fehérjetartalmát, vagy éppenséggel mind kettőt. A disznóknál-malacoknál hasonló helyzet szokott előállni ha sok tejsavó van velük itatva, apró pici viszkető pöttyök.....

A másik amire gondolok, esetleg poros alomszalma is irritálhatja a bőrt, vagy az árpaszalma ami kicsit szúrósabb, bökősebb.

Remélem tudod használni ezeket az észrevételeimet!

További sok sikert!

Üdv.

Előzmény: Nick235 (74826)
koppándi Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74831

Ha nem volt még kecskéd, néhány db.-bal indulni  a legokosabb.A hétköznapok, sok olyan tapasztalatot adnak majd, melyekkel kívül állóként nem tervezel még.Saját tapasztalatból mondom, hogyha nem tudod profitábilisan csinálni, már egy 50 db os állomány is extrém drága hobbivá válik. Már az operatív tevékenység is, nem beszélve arról, ha egy rakás pénzt befektetsz egyből az elején az infrastruktúra kialakítására...

Pap Pali Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74830

Mièrt pont kecske?!

Tekiartur Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74829

Szívesen segítenénk többen, de gondolom  nem a te elképzelésed szerinti mennyiséggel dolgozunk. Én az agrárkamarától kérnék segítséget, hogy a te környékeden lévő nagyobb tenyészetet ajánljon. Úgy vettem észre sokan kínlódnak az ellések után a kicsikkel, mert ez akár 100 darab is lehet. Szerintem két ember akkor elég ha minden szuper automata- van ilyen, de gondolom egy ilyen berendezés ára nem kevés. Van még automata - körmöléshez is- a kecskét felemelő, majd letevő berendezés, de az is két emberes volt. Feltételezem több ezer kecske körmölésénél térül meg. A SAJTKÉSZÍTÉS IS EGY  NAGY KÖRÜLTEKINTÉST IGÉNYLŐ folyamat és ott van még az értékesítése.... ITT OLVASTAM EGYSZER, HOGYAN FEJLŐDÖTT KI EGY NAGY CSALÁDI VÁLLALKOZÁS Ausztriába- már akkora volt, hogy egy TESCO méretű áruházláncnak szállított be, aztán beütött a krakk, és szétválasztották a tejtermelést és a sajtgyártást. De szimpatikus volt a történet mert a gyerekek akik a sok munka elől nagy vállalatoknál helyezkedtek el külföldön, hazatértek a sajtgyártó családi vállalkozáshoz az osztrák hegyek közé.  Vannak fenn videók , azt is érdemes megnézni, nemrég néztem meg egy Debrecen környéki sajtgyártót, Ö a vegyész szakmáját " kamatoztatja" a sajtgyártásba, de úgy emlékszem nála kevesebb volt, segítsége a felesége és egy hölgy volt,. Ha megtalálom megírom hol található. Sok sikert!

claas patrol Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74828

:-))

petifarm Creative Commons License 2018.02.26 0 0 74827

Üdvözlök minden kedves fórumozót illetve kecsketartót!

Elég sok tapasztalt ember van itt sok éves tapasztalattal gyakorlattal,régóta olvasgatom a fórumot hát regisztráltam,szeretnék kérdezni érdeklődni hátha tudtok nekem jó ötleteket tanácsokat adni.

Párommal szeretnénk kecsketartásba kezdeni fogni de eddig semmink sincs.Elég merész vállalkozásba gondolkodunk mert a terv olyan lenne ami minket a családot ellátná.régóta gondolkozunk rajta és szeretnénk igaz nem azonnal olyan 60db fejős anyakecske állományt tejet értékesíteni feldolgozni hogy megéljünk belőle.

Először istállót akarok építeni remélem tavasszal bele tudok kezdeni  csak úgymond kellene egy pár tanács.Olyat akarok ahol amikor ellés van vagy beteg vagy bármi akkor is elférjek meg milyen legyen?Milyen takarmányozási módot válasszak ami jobb kis kockabálást vagy a körbálás lenne a jobb?Mennyi hely Szálas illetve abraktakarmány  kell egy évre egy ilyen csapatnak?Fejéshez mennyi gép kell illetve hogy egy ekkora állományt egyedül illetve a párommal el tudunk e látni?Milyen gépek eszközök kellenek ami nélkülözhetetlen?Mennyire nyereséges most ez az ágazat lehet e benne boldogulni?

Válaszokat előre is köszönök!

Üdv Peti.

Nick235 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 74826

Sziasztok!1 hetes kiskecskének kiütések vannak a hasán (fehér,apró és hámlik is),ugyanakkor a testvérének semmi baja.Nem szeretnénk komolyabb szerrel kezelni,tekintve hogy fiatal,nem tudjuk pontosan mi ez ill. lehet az anyának nem tetszene.Tudja valaki hogy mi lehet?Esetleg valami bevált szer ami jó lehet? Azon kívül hogy vakaródzik,más baja nincs.Előre is köszönöm a segítséget! :)

claas patrol Creative Commons License 2018.02.25 0 0 74825

...volt??...vagy..nem volt, nem tudom, hogy merre volt, de valahol mégis csak...volt, volt egyszer egy dorombolós cirmos . Ezzel a bundás dorombolósal... nagyon mostohán bánt a vén asszonya, elkeseredett erősen, ám..s nagy bújában, elkeseredett.. bánatában fogta magát s', otthagyta a vénasszonyát, s' elment világgá . De hogy gondolataimat... össze ne keverjem, mielőtt útnak indult volna , a pitvarban talált egy nagy kerek répát , szekeret fabrikált belőle ám macska módra.. s' nagy hirtelen fogott két egeret, HISZEN EZ A MESTERSÉGE VOLT..UGYE ?.. azokat AZTÁN szekér elé fogta, s'.. úgy indult bujdosóba, világgá. Mennek , mendegélnek hegyeken-völgyeken által, túl az Alpokon is..de bizony az egerek megfáradtak ám , egyre lassabban szedegették kicsi kis lábaikat. Gondolja magában cirmos barátunk..hmm..- így nem messzire haladunk . Fogott az úton még két egeret , a másik kettőnek elejébe béé is..fogta, s' úgy hajtott tovább . Amint mennek... mendegélnek, találkoznak egy két ollós rákkal . Kérdi ám  a rák .. - Hová mégy, te cirmos cica..? - Megyek vándorolni, ki a világból... - Vígy el engem is , mert  bizony a pisztrángok kikergettek a  hegyi patak vízeből.  - Hát miért kergettek ugyan.. ki  ? - Azért , mert mindig csipkedtem ...őket az ollómmal . - No, hát  akkor gyere, ülj fel. Továbbmennek , mendegélnek, s' hát az út közepén egyszer csak..két tojás van . Megszólalik.. az egyik tojás, s' kérdi a cirmostol.. - Hová mégy, te macsek..cirmí ? - Megyek vándoroln, világgá. - Vígy el minket is ! Nem volt maradásunk a gazdasszonyunknál, mivel... azt kívánta , hogy három csirke keljen ki belőlünk , pedig csak egy van bennünk ám . - Jól van, gyertek, üljetek csak fel. Felültek a tojcikák a kerekrépaszekérre, s' a cirmos hajtott tovább . Egyszerre csak rászállott a szekérre  úgy..vagy ..tíz fecske s' tíz pacsirta is . Nem is kérdezték a macskától ám, szabad-é, nem-é,...vagy .. szépen letelepedtek, s' mentek ők is vele . Még egy jó hajításnyira sem mennek , egy csomó biztosítótűvel találnak az úton  . Kérdi a cirmosunk.. -"Hát ti hogy kerültetek ide ? " - Mi bizony úgy , hogy egy társunk megszúrta az asszonyunkat, s' az asszonyunk haragjában mind kidobott minket  az útra.  - Hát akkor csak ti is üljetek fel a szekérre , gyertek velünk . Továbbmennek s'.. mendegélnek, s' estefelé egy kicsi csöpp házikóhoz érnek . Abban a kicsi házikóban egy öregasszony lakott , a cirmosunk bement hozzá , köszöntötte illendőképpen.. s' szállást kért éjszakára nála... Mondja ám a vénasszony neki..- "Adnék én jó szívvel, de ide minden éjjel zsiványok jönnek, itt ugyan nem lesz nyugodalmatok" . De a macska addig beszélt , hogy így meg úgy..no meg ..nem félnek a zsiványoktól stb.., hogy az öregasszony aztán..szállást adott nékik . A négy egeret bekötötték az istállóba . A két tojás beleült a tüzes meleg  hamuba . A rák a vizes dézsába talált otthonra.., a biztosítótűk meg.. a törülközőbe , a macska meghúzódott az ajtó sarkában persze, a fecskék mondjuk.. mentek az eresz alá  , a pacsirták pedig a ház tetejére a kémény mellé. Hát csakugyan éjjel jönnek ám a zsiványok kerítésen átal.., bemennek a házba , letelepednek a kemence mellé , oszt tüzet akarnak gúttani.  De biza.. amint megpiszkálják a hamut , a két forró tojás szétcsattant , s' szemük-szájuk tele lett tojásnak a  hajával ..meg sárgájával. Hej , uram, teremtőm megijedtek ám a zsiványok , égette a tojás az arcukat erősen s'.. szaladtak a vizesdézsához , hogy megmosdjanak . De ahogy belenyútak a dézsába ott meg , a rák jól megcsípte az ujjukat . Erre lekapják  az alsó szögről a törülközőt , hogy megtörülközzenek , de  bizz..a biztosító tűk.. jól összeszurkálták őket . Még jobban megijednek aztán  s'.. szaladnak kifelé, s'... ott meg nekik ugrik a macska, s'.. istenigazában összevissza karmolászta.. az orcájukat . Ki az udvarra , mintha szemüket vették volna... de ott meg a fecskék és a pacsirták elkezdtek csiripolni: - Zsiványok, zsiványok ! Fogjátok meg ... Ahányan voltak , annyifelé szaladtak  ám... többet az öregasszony házához vissza se mertek jönni. Reggel  cirmos, illendően megköszönte a szállást az vénasszonynak , a négy egérkét  befogta a kerekrépa szekérbe s'  aztán mind felkerekedtek, mentek tovább . Hanem amint egy hídhoz értek , halljátok csak , mi történt .  (??)..Az egerek mitől, mitől nem , megijedtek s' a szekeret belerántották a vízbe . Hej, istenem , lett nagy ijedség . A pacsirták s'.. a fecskék is , huss felrebbentek és elrepültek . Cirmos  is csak nagy nagy üggyel-bajjal.. kiúszott , de a szegény rák az ott maradott ám a vízben, no meg a biztosítótűk is... is bizony . Na már most ha...,ezek a vízben nem zuhantak.. volna, ??..ez a mese... is tovább tartott volna.   :-))

claas patrol Creative Commons License 2018.02.24 0 0 74824

u.i. Majd lesz kép anyag is...  

Előzmény: claas patrol (74823)
claas patrol Creative Commons License 2018.02.24 0 0 74823

Jelentem, hogy" TRIPLA-HÁROM"..Makó-i... pindurkái is "megkotlottak" ... csodálatos csöppségekkel... nagy pacsi a 'kiskunoknak'... Valahogy sokat tapasztaltak az írottak mellet is.. Köszi Pista !  Megyek is kilapátolni a hó alól a digókat...   Valami eszeveszett... de ezz van..  Hiába ezek ott a végeken ? ...nem semmik..  ,-)) szív. üdv. Tripla három !  

audiskrisz Creative Commons License 2018.02.21 0 0 74822

Sziasztok.

Somogy megyében élek a környékröl keresek Nubiai  napos bak gidát megvételre.

Köszönöm

sneanna Creative Commons License 2018.02.19 0 0 74821

Köszönöm, egy része jól van. 

A kisbakom elhullott. :(

Az az anya, amelyik elverte a gödölyét, beteg lett. Nem bírt felállni... 14-én ellett, ereje szinte semmi, csak sírt és tolt volna... A gidák -lábbal előre jöttek, mind a 4 szinte tök egyszerre. Szerencsére telefonon kaptam segítséget, így sikerült kiszedni őket... 3as ikrek lettek, 2 bak, 1 gödölye. Az egyik mára elhullott. Az anyjuk már viszonylag jól van, már fel tud állni. 

16-án reggelre ismét ellés volt, minden rendben volt, vegyes páros született. 

18-án dél körül láttam, hogy sokat fészkelődik a Rozi, egy agresszor volt a többivel. 2 körül születtek, nem kellett segíteni. Ismét 3as ikrek születtek, mind bak... Az egyik nagyon pici volt, jó ha fél kg volt. Megszárítottam, kapott szőlő cukrot, vitamint, fecsiből tejet, de nem javult. 11 után nem bírtam tovább nézni a szenvedését. Bőgtem mint egy óvodás... 

Hátra van még 1 anya. Na attól parázok nagyon. Hatalmas a hasa...

Eddig amire azt mondták 1et ellik, 2t adott, amelyikre azt mondták, hogy 2t, na ők 3at. Aki még hátra van, ő eddig mindig 3at ellett... :D

Előzmény: 01André (74805)
kovcshu Creative Commons License 2018.02.19 0 0 74820

Természetesen nem egy nap, ed nem volt több egy hétnél! Féreghajtót mi nem adtunk neki, de ebből kiindulva van most egy vemhes lánykánk meg egy álvemhes vagy még nem vemhes lánykánk, akkor azoknak adjak féreghajtót? Férges lehetett? Olvastam hogy náluk is lehetséges sőt sürübben is, de nem gondoltam volna hogy ilyen gyors folyamat, székletén pl nem látszik, gondolok itt pl kutyára, náluk egyből ott jelentkezik, meg ott ha mindig enne, de a bakunk nem akart folyamatossan enni, eszegetett pihi, majd megint aztán pihi. Ha csak szénát kapnak télen esetleg kiegészítésként zabot vagy árpát, kukoricát az okozhat e ilyen problémát? Akár emésztésit? Nem tudom hogy mivel ártottunk neki vagy egyáltalán tehetünk róla? Ideges vagyok emiatt a két másik miatt. Ugy cseréltük őket mondván a kecske nem igényel különösebben semmit de szerintem tévedtem.

Előzmény: SN31 (74819)
SN31 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 74819

Abból amit írtál nem tűnik ez hirtelen halálnak,gondolom nem 1 nap alatt soványodott le aztán hízott fel aztán esett le a lábáról,meg még szemgyulladás is amiből kigyógyult,ez már minimum több hét.....féreghajtózva volt e?

Előzmény: kovcshu (74818)
kovcshu Creative Commons License 2018.02.19 0 0 74818

Sziasztok!

Szeretett bakunk ma elhagyta az istállót és mély nyugovóra tért. két napja küzdöttünk vele de nem volt szivünk levágni sem megenni. Tanulásképpen kérdezem járt-e már igy valaki kecskével. Tünetek: Evett ivott minden rendben aztán egyszer csak horpasznál elkezdett beesni, lesoványodott, evett felhizott egy kicsit, majd alig állt a lábára, felsegitettem lábra állt, ment evett ivott, zöldet is amikor engedte az idő, szénát is, só is volt neki, másik két anya kecskével semmi gond bár félek nem-e valami parazita, jah a vége felé az egyik szeme begyulladt, amit sikerült aztán kigyógyítani de más okból sajnos elpusztult. Anyagi okokból állatorvosra most nem futotta, de szerintem felesleges is lett volna, szerintem vágásra itélte volna, sőt nem is jött volna ki csak időpontra.... szóval van-e esetleg valami hogy mi okozta ezt a hirtelen halált nála? Mérgezésre is gondoltam, mert állítólag van egy kisöreg a környékünkön aki kedvtelésből teszi a mérget, de nem mocorgott mostanában senki a tanya körül, meg hát ezt csak a tanyaszomszéd mondta ( biztos irigykedik vagy utál minket a kecskéinkkel együtt). Ha van ötlet vagy konkrétum kérlek irjatok! Köszönöm! További szép estét.

SN31 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 74817

a juh is elfogadja ha még nem szokott össze a sajátjával,különben meg létezik dajkásító spray

portos150 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 74816

Próba, cseresznye!  Anyától függ! A juhászok pont ezért tartanak kecskét, mert néha a kisbirkát is elfogadja.

Előzmény: pirók (74815)
pirók Creative Commons License 2018.02.17 0 0 74815

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy a kecskemama esetleg elfogadja-e másik anya gidáját ? Mik a tapasztalatok ? Azt tudom, hogy birkáéknál semmi esély, ott marad a cumiztatás és a kínlódás.

Köszi!

geda1 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 74814

Sziasztok.Eladó kecskék,Fejér megyében.12000ft/db.2 apasztott anya és egy gödölye. edina80@windowslive.com

khirke Creative Commons License 2018.02.15 0 0 74813

Van 3 eladó kisfülü gödölyém. Ma születtek. :D

Előzmény: sneanna (74803)
khirke Creative Commons License 2018.02.15 0 0 74812

Kedves Fórumosok!

Folyamatosan zajló ellésekből napos gödölyék eladók, 1500 Ft/db.

Napos bakok ingyen elvihetők!

Sok van. :)

Veszprém megye, Sümeg

70/9301029

70/9301095

sandor0514 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 74811

Szemcsepp vagy szemkenöcs segíthet persze nem a sima hanem az antibiotikumos , amit csak receptre adnak.

Előzmény: kovcshu (74810)
kovcshu Creative Commons License 2018.02.13 0 0 74810

Sziasztok!

Akadt egy kisebb probléma. Bakkecskénk (Ödike) reggelre nem tudta kinyitni a bal szemét, tiszta csipa volt neki. Gondoltam hátha a szénától vagy valami folytán (megfázott volna bár zárt helyen vannak) vagy neadj isten kötőhártya gyulladást (csak egy szemére?) kaphatott igy gyorsan forráztunk kamillát és azzal törölgettük ki a szemét. Ma reggelre már ki birta nyitni de még mindig csipás a szeme. Fehéres nyálka, nem sárgás vagy barnás, sima fehér szinű. Folytassuk továbbra is a kamillázást vagy valami más kellene neki? Aggódok miatta, nem szeretném ha a többi lányka elkapná ha esetleg más a baj. Köszönöm előre is ha valaki tud segiteni ebben.

Adaeby93 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 74809

Szia próbálok feltenni mert van róluk,épp most ellett meg 3 anyám mindegyiknek ikrei vannak és hál istenek jól vannak már ciciznek:):)

Előzmény: 01André (74808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!