Keresés

Részletes keresés

empT Creative Commons License 2011.10.02 0 0 487

XDDDD

Egyébként a hűtős megoldás tényleg jó :) Én a legyeket is rendszeresen hűtöm, úgy tovább megmaradnak és könnyebb az etetés is :)

Előzmény: Lac979 (486)
Lac979 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 486

Hali Mindenkinek!

brics: Etetés előtt tedd hűtőbe őket egy 15-20 percre, elvileg belassulnak... Kicsit kegyetlenebb megoldás letépkedni a lábaikat, bár ha úgyis eleségállatként végzik akkor talán elfogadható, hisz a Mantis sem kíméli őket. Ha sok tücsköd van nehézkes a tépkedés...:)

Erik97: Próbálkozz más állattal, mondjuk egy plüsskutyával... Talán az túl él téged... Ne haragudj, de eszement dolgokat írsz. Vagy tájékozódj rendesen mielőtt Imádkozó sáska tartásba kezdesz, vagy hagyd. Esetleg a magyar nyelv rejtelmeiben is elmélyedhetsz, hogy legalább megértsék az emberek itt a topikon, hogy mi a lótüdőt akarsz kérdezni.

Japantanar: Könyörgök, az állatok érdekében, nehogy mégegyszer küldj állatot Erik97nek! Mellesleg van egy szép 15 cm-es Mantisom... gumi, vagy műanyag, de Eriknek felajánlom, talán könnyen megbirkózik a tartásával...:)

Akit bánt a véleményem, elnézést kérek tőle.

Lac979

brics Creative Commons License 2011.10.01 0 0 485

Hogy lehet kezelni a tücsköket, hogy ne ugráljanak szanaszét?

erik97 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 484

Helló mindenkinek ujból =)

japantanar, nekem meghalt az a 4 Hierodula membranacea amit adtál, még idő előtt, nemtudom mért...='(

Most nemrég fogtam hazai fajt ház előtt, Mantis religiosát, az egyik még kicsinek néz ki, de már kifejlett a szárnya és repül, szóval azt hímnek tartom, és van 1 sokkal nagyobb, gömböjdedebb, azt nősténynek itélem, és már lerakott befőttes üvegbe 1 cocont, de nem a hímemmel volt együtt, valószínű, hogy már ugy fogtam be, hogy megvolt termékenyítve. A kérdésem az lenne, hogy, hogy gondozzam a coconját? És van ez a paradoxa, vagy mi, és mit irtatok? Hogy nem 1 évig él vagy mi hanem 2 évig? Szóval tél körül nem hal meg? Ez érdekelne engem...=) És hogy hol lehetne beszerezni.

Előre is köszönöm, jóéjt mindenkinek =)

japantanar Creative Commons License 2011.09.20 0 0 483

Tartottam ugyan egyszer paradoxát (és most is van pár darab), de nálam nem voltak hosszűéletűek. A két év azért túlzásnak tűnik talán még úgy is, ha beleszámítjuk a kifejlődési időt. Paulovkin Andris lenne a megmondhatója.

Előzmény: empT (482)
empT Creative Commons License 2011.09.19 0 0 482

Van aki közületek tartott már P. paradoxát? :) Tényleg akár 2 évig is éldegélni fog?? :) már nagyon nő a kis cukifajzat.

empT Creative Commons License 2011.09.19 0 0 481

Én csak a Kis tekit tudom, ahol néha szoktak lenni imádkozó sáskák. fel kell őket hívni :) http://kisteki.andocsi.hu/

Előzmény: gshwhcbud (478)
gshwhcbud Creative Commons License 2011.09.14 0 0 480

Nemrég beírtam googlebe és tényleg peték. Köszönöm a választ.:)

japantanar Creative Commons License 2011.09.13 0 0 479

Az a fehér trutymó a petetok (ootheca) lehetett. Ez a habszerű anyag megkeményedik, és védi a petéket a kelésig. Alakja, színe fajonként elég jellegzetes.

Előzmény: gshwhcbud (477)
gshwhcbud Creative Commons License 2011.09.13 0 0 478

Szia empT.

Bocsi, hogy nem tudtam válaszolni a válaszodra csak nem voltam itthon, tegnap értem haza. Egy a baj, hogy nem vagyok Budapesti és ezek a boltok ott vannak nem Miskolcon :)

De elég sűrűn vagyok Budapesten úgyhogy nem tudnál nekem mondani valamilyen boltot ahol lehet venni trópusi fajokat, vagy valamilyen ottani boltvezetőt vagy szakembert akit feltudnánk keresni?

gshwhcbud Creative Commons License 2011.09.13 0 0 477

Sziasztok!

Voltunk kirándulni és láttam egy valószínűleg nőstény mantis religiosát, és valami fehér trutymót nyomott ki a potrohából. Elég érdekes jelenség volt. Valaki esetleg tudna segíteni ,hogy mit is láttam pontosan és ,hogy mit csinált a sáska??

Köszönöm előre a válaszokat.:)

japantanar Creative Commons License 2011.09.09 0 0 476

Hazai imádkozók élettartamáról nincs adatom, de a trópusi fajok ha fáznak, halogén izzóval lehet a terráriumot fűteni:) Van, amelyiknek nagyobb a hőigénye, más elvan szobahőmérsékleten is. Sőt mivel gyakori, hogy a hímek gyorsabban fejlődnek, szobahőmérséklettel le tudjuk lassítani (miközben a nőstények terkóját fűtjük), és így egyszerre lesznek adultak, ami nem hátrányos a szaporításnál.

Előzmény: brics (475)
brics Creative Commons License 2011.09.08 0 0 475

Meddig élnek a hazai sáskák szobában?

És a trópusiaknak nem hideg a 20 fokos szoba?

Thothoo Creative Commons License 2011.09.05 0 0 474

Üdv mindenkinek!

Sphodromantis viridis tartásával kapcsolatosan a tapasztaltabbak tudnának írni pár sort?

Az alapokkal természetsen tisztában vagyok, esetleg van valami olyan, amit szakirodalomból nem lehet megtudni? 3 db L2-es csöppséget szerztem be a hétvégén, nagyon jópofák :)

Esetleg más, relatíve könnyen tartható fajokat honnan lehet beszerezni?

Börzén mindösszesen néhány egyiptomi volt, arra számítottam nagyobb lesz majd a választék, úgy látszik a mantiszozásnak itthon még (mindig) nincs túl nagy keletje .. sajna.

Viszont annak örülök, hogy némileg beindult a fórum.

Thothoo

brics Creative Commons License 2011.09.01 0 0 473

Az üvegfalon kertesztül látják egymást, és nyilvánvaló agresszív szándékkal folyamatosan egymást figyelik. Ha összeereszteném őket, bizonyára haláltusát vívnának.

brics Creative Commons License 2011.09.01 0 0 472

Közben találtam még egyet. Az enyémeknek ugyanannyi ízből áll a potrohuk, szóval így nem lesz párzás.

Lehet áttérek tényleg valami trópusi fajra.

empT Creative Commons License 2011.09.01 0 0 471

kedves brics,

itt egy kis mankó, ha már begyűjtötted őket....de ha így se tudod megkülönböztetni a nemeket, akkor inkább engedd őket szabadon az erdőben, vagy valami jó ks helyen. Jobb lesz nekik a természetben. Ha meg nem tudod őket megkülönböztetni, akkor ne tedd őket össze egymással, mert csak kinyírják egymást. párzás előtt meg két tücsök bőven kevés...az enyém vagy 10-15 döglegyet falt be párzás előtt, és még közben is zabált.

én tegnap mentettem ki a városból egy szegény hímet, és nagyon boldog volt a rengeteg növény közt utána :)

http://www.amentsoc.org/insects/caresheets/praying-mantids.html

Előzmény: brics (470)
brics Creative Commons License 2011.08.31 0 0 470

Nem tudom a nemeket megkülönböztetni. Betettem neki egy kisebbet, de felfalta, pedig előtte megevett két tücsköt.

Most találtam egy elég nagyot, majd azt fogom betenni a kisebb mellé. Bár lehet, hogy mindkettő nőstény pl.

Előzmény: japantanar (469)
japantanar Creative Commons License 2011.08.30 0 0 469

A hazai fajnál a gond az átteleltetés. Noha védett, azért sokan begyűjtik a mezőkről az állatokat. A pároztatás, peterakás nem nagy gond, de a petetokok tartása már nagyobb kihívás. Lakásban, szobában nem nagyon sikerül. Talán a legjobb megoldás dobozostul kirakni a szabadba és ott átteleltetni. Aztán tavasszal talán kikelnek a kicsik.

A trópusi fajok ennél sokkal egyszerűbbek:)

Előzmény: brics (468)
brics Creative Commons License 2011.08.29 0 0 468

Igen, hazai, lakott területen találtam.

Előzmény: japantanar (465)
japantanar Creative Commons License 2011.08.29 0 0 467

Igen, élek még;) Olvastam közben is a bejegyzéseket természetesen. A gongylus nőstényedhez nem tudok mit mondani. Nálam is előfordult, hogy óriási potrohhal egyszercsak elpusztult... Mivel ugyanúgy tartottam, mint azokat, akik simán rakták a petetokokat, nem tudom, mi okozhatta a hibát :(

Előzmény: empT (466)
empT Creative Commons License 2011.08.29 0 0 466

Juhúú, Zoli feltámadtál? :))

Mit szólsz a szerencsétlenségemhez??? :( nem tudod mi történhetett?

Előzmény: japantanar (465)
japantanar Creative Commons License 2011.08.28 0 0 465

Kedves brics!

Egyáltalán milyen fajról beszélünk?? Hazai Mantis religiosa (ájtatos manó)? Mert annak a szaporítását inkább bízzuk a természetre:)

Előzmény: brics (464)
brics Creative Commons License 2011.08.28 0 0 464

Igazából az se biztos, hogy hím volt :)

Előzmény: brics (463)
brics Creative Commons License 2011.08.28 0 0 463

Nekem nem sikerült. Szegény hím :(

Előzmény: japantanar (462)
japantanar Creative Commons License 2011.08.28 0 0 462

azért néhány fajt már sikerült néhányunknak... nekem volt már szaporulatom pl. Sphodromantis viridis, Hierodula membranacea, Hymenopus coronatus, Gongylus gongylodes stb. fajokból.

Előzmény: brics (461)
brics Creative Commons License 2011.08.28 0 0 461

Valakinek sikerült már az imádkozó sáskáját szaporítani, vagy én lehetek az első?

empT Creative Commons License 2011.08.20 0 0 460

én a Kistekit tudom ajánlani, ott tényleg mindenféle eleségállat van :) meg van, hogy veszek horgászboltban csontit és kikeltetem. de a nagyoknak fogtam éjjeli lepkét is. a viaszmolyt is megeszik.  a baba paradoxám is elkapta, csodálkoztam is :)

@Brics: fajfüggő a vízigény, de tálat semmiképp. legyenek neki ágak és elég hely a vedlésre.

Előzmény: Lac979 (458)
brics Creative Commons License 2011.08.20 0 0 459

Sziasztok!

Most fogok imádkozó sáska tartásba.

Azt szeretném megtudni, hogy a terráriumot hogy kell berendezni?

Alulra tennék fenyőkérget, ágakat, felül valami ráccsal fedném le.

Kell neki vizestál? Vagy elég az a nedvesség, ha náha meglocsolom? És mivel etessem?

Lac979 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 458

Valahonnan ismerős ez a google téma XD

Ott néztem és találtam ezt-azt.

Nos... ha csak legyet eszik, az is egyoldalú... Igyekszem változatossá tenni, mostanság gyászbogár lárvát falnak. Meg legyet és szöcsit. Remélem ez megfelel nekik:)

Étvágy az van.:)

Csak még picik, apró jószág kel nekik áldozatul. De ezt te nagyon jól tudod:)

Legyet milyen módon lehet megoldani télire?

Köszi a segítséget:)

Sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!