Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 2018.08.01 -1 1 8621

Ez bizony már 2004-ben is így volt(motorozás éjjel repedt fazék hangú robeszokkal). A megoldás, Szárti Beach-en kell megszállni! Az ófaluban meg el kell viselni. Ezt a jelentést valakinek meg jobb elfelejteni! Be kell venni a leszarom tablettát!  

Előzmény: SirHisztiGombóc (8619)
Boarhunter Creative Commons License 2018.08.01 0 0 8620

Nem lehet ilyet jelenteni vhol?

 

De.

A hülye járások minisztériumában egy egész osztály ezzel foglalkozik.

Ne gyerekeskedjünk már.

Előzmény: SirHisztiGombóc (8619)
SirHisztiGombóc Creative Commons License 2018.08.01 -1 1 8619

Hali!

 

Az idő remek Sarti-ban. A víz kitűnő. A szállás (anesti) inkább tűrhető kategória. Egy mikró azért lehetne. Van amit nagyon nem értek. Van itt pár motoros, akiknek hobbijuk az éjjeli motorozás, olyan kipufogó hanggal, mint egy repedt fazék. Nem lehet ilyet jelenteni vhol?

Voltunk Meteora, autóval. A Google térkép két fő útvonalat ad. Ami nem a parton megy, az meteora előtt nagyon kanyargós, de legalább csak bő 3€ a díj. Visszafelé azt az utat választottuk ami a parton jön, de ott a ''sok'' pályakapu miatt 9.1€ volt a díj.

Laci_BP Creative Commons License 2018.07.26 0 0 8618

Ez tökéletes időjárást mutat.  30-32 fok árnyékában, 1-2 nap 0-2 mm eső,  ami kB fél órát jelent előtte utána meleg és napsütés,  de a legvalószínűbb, hogy ebből az esőből nem is lesz semmi. 

Előzmény: Fogibaby81 (8617)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8617

köszönöm szépen,

hát-most azért ez nem annyira tetszik...alapvetően strandolni,fürdeni megyünk nem kirándulni-4 gyerekkel-meg esőfelhőket nézegetni :(

Ho-ból többek között-azért is lett elegünk,mert lutri volt az időjárás-ehhez meg drága volt...

most ez messze is van,és az időjárás sem pont az amire vártam...

mindenesetre köszi az app tippet.

Előzmény: Bujazliz (8615)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8616

ú,szuper,köszi :)

 

 

Előzmény: scarabaeus (8614)
Bujazliz Creative Commons License 2018.07.25 0 1 8615

Weather Pro androidra (fizetős esetben 2 hét előrejelzés), óránkénti előrejelzés bontásban.

A napi előrejelzés 14 napra ez Toronira.

Előzmény: Fogibaby81 (8612)
scarabaeus Creative Commons License 2018.07.25 0 1 8614

Én azért szoktam morogni, hogy a reggeli (!) előrejelzés képtelen adott helyre adott napi időjárást kb. olyanra előrejelezni, mint amilyen lesz...

 

Viszont Toronival kapcsolatban: szép környék, van ott egy hegy a várral szemben, a Porto Koufo-i öböl és Toroni partja közt, ha arra felmegy az ember, egyszerre látja a Porto Koufo-i öblöt, Toronit, nomeg a Sithonia mellett a Halkidiki két másik ujját, az Athoszt és a Kasszandrát.

Pár éve felmentem oda, csináltam panorámát, a csúcsjelző oszlop tetejére téve az állványt.

Néhány kép:

Előzmény: Fogibaby81 (8612)
bazidzsó Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8613

+ a film '70-ben készült :)

Előzmény: Katana750 (8611)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8612

sziasztok!

 

tud e vk jó időjárás előrejelzős oldalt?

holnap este indulunk Neos Marmarastól délre-Toroni-ba.

Érdekelne milyen időjárás várható úgy kb 10 napra előre :)

 

köszi,

 

Katana750 Creative Commons License 2018.07.24 0 1 8611

Tényleg benne vagyok a korban. Most esett le, hogy Aristotelis (Telly) Savalas=Bazidzsó. Nem is annyira off! Igaz, hogy New Yorkban született de azért görög volt. 

Előzmény: bazidzsó (8589)
Vappali Creative Commons License 2018.07.24 0 0 8610

Na ezek jó hírek. Már vágom a centit péntekig......

Előzmény: Katana750 (8609)
Katana750 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 8609

A közbiztonság??? Ja, te még nem voltàl. Na azt szeretném ha itthon is olyan lenne.Ha korán odaérsz, a szállás előtt tudsz parkolni. 

Előzmény: Vappali (8608)
Vappali Creative Commons License 2018.07.24 0 0 8608

Szia!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyennek láttad, milyen a közbiztonság? Kocsit ott lehet hagyni a parkolókban? Persze semmi nem lesz szem előt benne.

Illetve a Stelitsa közelében lehet parkolni?

Előzmény: Emőke1 (8598)
Boarhunter Creative Commons License 2018.07.23 0 0 8607

Ennyit tudsz gyökér...

:-)

Előzmény: logisztika (8606)
logisztika Creative Commons License 2018.07.23 -3 0 8606

Faszkalap!!

 

Valóban nincs itt semmi keresnivalóm, ebben igazad van, de ilyen irdatlan tuskóval nem fogok vitatkozni. További színvonalas Sartiba kocsizást!! Nagyon nézd meg hol tankolsz és hol eszel, nehogy 3 ezerrel többe kerüljön a spóroló túra!

Előzmény: Boarhunter (8605)
Boarhunter Creative Commons License 2018.07.23 0 0 8605

Figyelj bunkóka!

-Nincs itt semmi keresnivalód...

-Ahogy elnézem a hozzászólásaidat, Te nem vethetsz a szememre semmit stílus terén. Egy nagy büdös öntelt gyökér vagy aki leugat mindenkit aki másként képzeli el a nyaralást stb. mint Te.

-Már megint csak a levegőbe csapkodsz. Magad is bevallod, hogy rég nem jártál Görögországban, arról meg pláne szemérmesen hallgatsz, hogy a Horvátoknál mikor, milyen tapasztalatot szereztél de azért beleugatsz a témába, olyanokat tromfolsz le akik friss benyomásokat osztanak meg a többiekkel mindkét országról.

-Hogy kinek mi a színvonalas, azt kurvára nem tudod eldönteni ismerettség nélkül Te gyökér de nem is arról szólt az összehasonlítás, hogy a sokcsillagos szállodák al inclusive szolgáltatása hol mennyibe kerül, hanem az összképről amibe az autópályadíj, éttermi árak, belépők árszintje ugyanúgy beletartoznak mint az, hogy ami Görögországban természetes és ingyenes, azért a pénzéhes horvátoknál háromszor is fizetsz és állandóan a sarkadban vannak, lesve, mikor hibázol mert akkor jön a büntetés...

Csukd be szépen a pici szád és olvass(vagy kérj meg valakit, hogy olvassa fel neked), szemmel láthatóan rádfér...

Előzmény: logisztika (8604)
logisztika Creative Commons License 2018.07.23 -2 0 8604

Na és te minek pofázol bele, pláne ebben a gyökér stílusodban! Én arra írtam, hogy hülyeség, és egyedi eset lehet, hogy evés után kinézik az étteremben. de lehet neki is ilyen gyökér a modora, azért volt. Bár rég voltam G. o.-ban a viszonyok azóta nem sokat változtak és ami színvonalas, azért ott is meg kell fizetni az árát!! Mondjuk te valszeg ezt a szót sem ismered!

Előzmény: Boarhunter (8599)
Emőke1 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8603

Bocs, de biztos, hogy nem azonos szintű a szolgáltatás. Sartin, és Görögországban még nem hoztak ki romlott ételt egyetlen étteremben sem, szemben a túl sztárolt Dubrovnikkal, ahol gond nélkül megpróbálták. Egy fél délután volt az első , egyetlen és utolsó Horvátországban eltöltött időm.

Előzmény: logisztika (8596)
Bujazliz Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8602

Szerintem sem kell itt egy görög utazással kapcsolatos topikban más országok, pl. horvát nyaralást értékelni, vagy jobbra itélni.

Két különböző tenger és égöv, az Adria az Égei-, vagy Jón-tenger mind mind csodálatos, de nem összehasonlítható.

Az, hogy egy-egy nemzet hogyan viszonyul a külföldi turistákhoz az sem állandó, változik, de alapvetően minél délebbre megyünk, annál kedvesebbek, barátságosabbak az külföldiekkel szemben. Ez tény.

Hiába büszke és nacionalista  a horvát, vagy görög ember, a görög, vagy albán emberek barátságossága bizony sokkal nagyobb a horvátokhoz képest.

Az árak tekintetében általánosságban mindenképpen a görög árak a jobbak, de ott is vannak görög resort-ok, akár 2 millió Ft/hét árért is.

Én alapvetően kempingezek. Azonos szolgáltatású kempinget véve az idén  Sithoniában (Sartitól 30 km-re) 538€-t 24 napra fizettem, mígy ugyezen árért Biogradban 8 napot tudtam volna maradni. Ezek tények.

Imádom Görögországot, de szeretem az Adriát is.

Katana750 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8601

Köszönöm! Egyébként én nem vetem a horvátok szemére, hogy olyanok amilyenek csak nem megyek hozzájuk nyaralni. Régebben azt gondoltam, nem csoda, hogy büszke nacionalisták. Vérrel kivívott függetlenség a trianoni, később titói Jugoszláviából, szépen talpra állt gazdaság, erős nemzeti öntudat. Legyen nekik! De kérdem én a görögök nem nacionalisták? Éppúgy harcoltak önmagukért és mégis egész máshogy nacionalisták. Kíváncsi lennék, hány új vagy észak makedón érezte magát rosszul GR.-ban a névvita miatt! Olyan sokan biztos nem mert járnak rendesen az Égei-tengerhez. Az albánok szintén nem a görögök barátai. Mégis láttam még Thasos szigetén is albán nyaralókat. Törökök? 400 évig szipolyozták őket. Szívesen fogadott vendégek.  Ha teljesen opportunista, racionális elveket nézek akkor csak az Isztria közelsége ami előny. Az Adria nem versenyezhet csak sómennyiségben a görög partok vizeivel. A lankás, homokos partok szintén zenész. Aki volt itt is ott is az tudja, hogy mi mennyi.(HUF, €, HRK) A legfontosabb azonban az emberi tényező.(szerintem) Teljesen nem idevaló de kikívánkozik belőlem, hogy vajon miként szavaz a kis makedón nép arról amiről a politikusok meg tudtak állapodni! Elfogadják e az Észak Makedónia nevet? Ha nem, mekkora gebasz lesz utána? Ősszel keresni fogom ezeket a híreket az biztos.

Előzmény: bazidzsó (8600)
bazidzsó Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8600

Teljesen igazad van. Mi is éveken keresztül jártunk Horvátországba, de miután "kipróbáltuk" Görögországot is, inkább ez utóbbinál maradtunk. 

Előzmény: Katana750 (8597)
Boarhunter Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8599

Rossz helyen kopogtatsz hülyegyerek...

Az olvtársnak igaza van mind az árak, mind a helyiek mentalitása kapcsán.

Pláne úgy nem kellene belepofáznod, hogy-mint magad is írod-valójában fogalmad sincs a viszonyokról és a puszta véleményedre hagyatkozva titulálod "hülyeség"-nek mások mondanivalóját...

Előzmény: logisztika (8596)
Emőke1 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8598

Szia,

Stelitsában voltunk tavaly. Nem 5 csillag, de a célnak megfelel. Jó helyen van, parthoz és központhoz is közel. Törölközőt vigyetek. Konyha alap, de mi nem használtuk. A felmosó eszközön a folyósón lévő apartman társakkal kell osztozni, 1 készlet 3 apartmanra van. Arra készülj, hogy közel a templom, elég harangos, minket nem zavart. Étterem: még mindig az Emmanuell, nem drága, nagy adagokat adnak. Két főre olyan 20-ból ki lehet jönni, ha nem iszol alkoholt. Gyros: Lauer Grill a főtéten, kb. 3 perc a Stelitsától, vagy Avra a sétálóutca másik végén. Nekem az Aigaio meg az Ovelix nem jött be. 

Amit kerüljetek, az a Hanna Haus étterme, az Artohora pékségtől nem messze, magyar tulajdon, mocskos rossz étel. 

Beach bar a legközelebbi általam kedvelt: Elio, kultúrált, zuhanylehetőség van.

Előzmény: Vappali (8581)
Katana750 Creative Commons License 2018.07.22 0 3 8597

Semmi hülyeséget nem terjesztek. Ez tapasztalat. Munkám során is kötődök HR.-hoz ezért van határozott véleményem. Mivel nem egy horvát utazásos topikon írtam amit írtam, úgy gondolom megtehetem. Ha te őket favorizálod, az a te dolgod. Itt Görögország a cél és nincs azonos szintű szolgáltatás mert a görög meg a horvát(inkább dalmát) emberek annyiban hasonlítanak, hogy két kezük, két lábuk meg egy fejük van. Te csak menj hozzájuk és érezd jól magad!  Azonban én továbbra is tartom amit írtam. 

Előzmény: logisztika (8596)
logisztika Creative Commons License 2018.07.22 -4 0 8596

Kirívó esetek mindig előfordulhatnak, de azért ezt a sok hülyeséget ne terjeszd H.o-ról, mert nem igaz. Azt nem tudom, hogy mi, mennyivel drágább, mert 2006-ban voltam utoljára G.o.-ban, de nem hinném, hogy az AZONOS szintű szolgáltatás lényegesen olcsóbb lenne!!

Előzmény: Katana750 (8580)
Katana750 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8595

100százalék, hogy volt felújítva, mert 2014-ben is Szàrtin nyaraltunk és láttam, hogy külsőleg frissen festett. Gondolom a belseje is megújult!

Előzmény: Vappali (8594)
Vappali Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8594

Felesleges kérdezni hogy milyen volt, sok idő eltelt. Pár év távlatából sem lehet már pontos képet adni, mert lehet tulajváltás, felúkítás, amortizáció...stb.

Előzmény: Katana750 (8593)
Katana750 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 8593

Asszem az első alkalommal írtam, hogy ismerem a helyet, csak azt nem, hogy, honnan. Így sikerült.

Előzmény: Vappali (8592)
Vappali Creative Commons License 2018.07.21 0 0 8592

Most esett le. Mi is a Stelistába megyünk.

Előzmény: Katana750 (8583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!