Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8072
eről beszéltem..átlag user ami a felhasználók 99,9% :)
Előzmény: Törölt nick (8069)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8071
Igyekszem, bár picinyt el valék havazva, de majd utánakajtatok, hogy mi lelhető fel magyarul. Angolul a wikipedia-n biztos van valami, ott van az OpenVPN weboldala is, illetve pptp-ről is találtam valahol kellemes összevisszafoglaló sillabuszt.
Előzmény: Törölt nick (8070)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8070

Szia Ze!

Tudnál (akár magánban, lásd adataim) egy-két értelmes (az sem árt, ha magyar, de csak lustaságból) linket küldeni VPN okítódás témában? Mint tudod, nem ez a szagterületem, de fejlődnék- ezt azonban a saját logikám szerint és nem a "gyakorlat után esetleg elmélet" módszer szerint szeretném elérni :-)

Előre is köszönöm:

Maus Robi

Előzmény: Törölt nick (8069)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8069
Majd kerítek egyet, jelenleg mással kell(ene) foglalkoznom... Az átlag usernek nem kell több, nekem viszont kell vpn, kell RADIUS-t használó WPA2, stb... Ezt kevés eszköz képes produkálni jelenleg.
Előzmény: nicko (8065)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8068
A LAN-on igen, a ktv-s (docsis2) megoldásnál nem tudok róla -- a tömbházas területeken sorra váltják ki LAN-os hozzáféréssel azokat, úgyhogy az kifutó szolgáltatásnak tűnik jelenleg.
Előzmény: ovl (8067)
ovl Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8067
Hallott valaki valamit esetlegesen a kábelnet sebességnövelésről?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.22 0 0 8066
A QoS milyen ütemezővel megy? Lehet pl. VLAN-okat definiálni, hogy a gyerek gépe a szemetével ne borítsa bé a tiédet és viszont? Lehet VPN-t végződtetni benne? RADIUS-szervert mögérakva tudok NAC-ot csinálni? De mondhatnám feladatnak a netfilter (Linux csomagszűrő) bármelyik fícsörét... A kártyaolvasóhoz hekkelni kell a vasat, úgyhogy azt nem említem :-P
Előzmény: nicko (8064)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8065

most komolyan kérdem..egy átlag usernek kell annál több mint amit ezzel a felülettel amit a TP-Link ad vagy bármely másik betudjon állitani? van aki a lant nem a megfelelő helyre dugja a routerbe és csodálkozik ha pörög a cucc :DD

 

egyébként most is azt mondom próbálj ki egyszer egyet nézd meg az admin felületét aztán ha kimúlt kuka.. :)

Előzmény: Törölt nick (8063)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8064

most hogy szóba került ránéztem az fw-re és a leguccsóba beleraktak QoS-t..3400Ft a router. http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-R460

legalább a digilant felosztom magam és a gyerek közt..1giga az övé a többi az enyém :D

 

pár éve ilyet még csak a soksoksok ezerbe kerülö routerek tudták.

Előzmény: Törölt nick (8063)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8063
A TP-Link lehet, hogy pakolja a firmware-jeit a honlapra, viszont a testreszabhatóság azért egy openwrt esetén khm. picinyt jobb -- nekem pl. erre (is) szükségem volt...
Előzmény: nicko (8060)
Megdobbent Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8062
Ah, supporttal ugysem sokat ersz, eleg manapsag, ha kipakoljak az FW-t az oldalukra, ratolnak egy FAQ-t, egy wikit meg egy forumot, es jonapot.

Sot, akarmilyen netes keresovel (direkt nem irom, hogy g.) tuti, hogy 6x olyan supportot talalsz magadnak, mint a hivatalos.

Egy a lenyeg: sok legyen raktaron az arubol, ha bekrepal es cserelni kell. Na ebben meg pont a kinaiak a jobbak, nem is tudnak szerintem kis szeriat gyartani, megaztan minek is? A szalag megy, ember van melle... :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8061
Tudni kell kérdezni... Nekem D-Link és Cisco supporthoz volt szerencsém, a megfelelő embert megtaláltam, írtam, válaszolt.


Apróság, de magyarul...
Előzmény: nicko (8060)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8060

komolyabb support? :D

linksysnek irtak és basztak válaszolni..TP-Link legalább válaszolt és pakolja fw-t mindig a honlapjukra..én azért a helyedben nem néznék le egy hardvert vagy gyártót addig amig nem ismerem meg.

Előzmény: Törölt nick (8058)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8059

nem baj ez is egy vélemény :)

 

végül is TP-Linkre 5 év a gari..biztos gagyit sejtett....amig ugyanazt tudja fele annyiért mint a szintén kinában készülő linksys nekem nem is lesz drágább..

 

néhány vélemény..veled ellentétben ők ismerik már a TP-Linket.

 

cisco koppintás, "stabilabb, mint a linksys, okosabb mint a dlink, és igényesebb, mint a usr vagy a buffalo. Erősebb, mint a legtöbb netgear, és jobb mint a senao"


Bár még csak egy hónapja használom. Ami biztos: egyszerű, de nagyszerű.
A wifi érzékenysége nagyon jó. Amit az airline és a lynksys nem látott, azt a WR543G nem csak hogy látta, de rá is tudott kapcsolódni. Erre az érzékenységre az eladó szerint magyarázat az is, hogy külön nyáklapon van a táprész, na meg persze az atheros chip. És igaz hogy 9 volt váltakozó áramú a táp, de a benne lévő gréc hid miatt 12 volt egyenárammal is kiválóan működik, ami egy távtáplálásnál igen jól jöhet. Úgyhogy szerintem nem kell hanyatt esni a nagy márkáktól, és megint csak beigazolódott
számomra, hogy az egyszerű dolgok a nagyszerűek.

 

Én is nem rég vettem egy TP-Link 543-mas routert. Eddig nagyon jók a tapasztalatok. Jó jelerősség, stabil működés, jó konfigurációs felület, és 5 év gari. Gyárilag nagyobb antennát adnak hozzá mint az átlag, így talán jobb a jelerősség.

 

de én nem beszélek rá senkit olyat vesz amilyet akar vagy hisz még a legendáknak..

Előzmény: Törölt nick (8058)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8058
Nem költözök a Holdra, semmi bajom a kínai cuccokkal, annyi az egész, hogy míg a Linksys alapból nem a kínai piacra tervezte a cuccait, addig a TP-Link ezekkel a koppintásokkal elsődlegesen a kínai piacot célozta meg. Tescogazdaságos dolognak jók, üzletileg kritikus munkára egyelőre nem használnám ezeket a SoHo szappantartókat, a komolyabb cuccokat is kétszer meggondolnám. Nekem jó, ha van az eszköz mögött épkézláb support pl...
Előzmény: Megdobbent (8053)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8057
Nekem a Linksys bruttóban 10 alatt volt, wifivel, tokkal-vonóval, és nincs vele gondom, megy rajta 3rd party firmware is, amivel azért bőven fölé tudok lőni a TP-Link cuccok tudásának...
Előzmény: nicko (8054)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8056

én az egészből annyit tudok csak, hogy a hdsnet hálózatukat is kicserélik lanra idővel mindenhol.

20/10 helyett nálam 35/20 van napok óta..állitólag a digi teszteli a rendszert mert újabb sávszél emelésre készülnek..2500 pénzért nem olyan rossz dolog ám ez :)

És igen robog az úthenger..mióta megjelentek a tányéros tévével a lannal megjelent a szőke kapitány is..csökkentek a konkurenciák árai tehát az ottani UPC meg trécom használók is jól jártak.

Előzmény: talismoon (8050)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8055
:)
Előzmény: Megdobbent (8053)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8054

mondj olyat ami nem kinai már napjainkban? :)

cisco koppintás, atheros chipset..bőven tudja azt amit a linksys fele annyiért.

itt vannak már tapasztalatok

van aki hálózatot ebből épitett 600.000 helyet 60.000-ből és semmi gondja.

ennyi pénzért nem tudok jobbat, stabilabbat jelenleg nekem 1 éves már és maxi elégedett vagyok vele.
Előzmény: Törölt nick (8052)
Megdobbent Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8053
Akkor nezd meg az ismert markaidat, es ha kivul nem latnad, belul mindenen meg fogod latni, hogy MADE IN CHINA. Semmi baj veluk, profi cuccokat csinalnak mar vagy 5 eve, kicsit lazits a figuran, kulonben koltozhetsz a Holdra, de max 5 ven belul landol ott Kina :)
Előzmény: Törölt nick (8052)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8052
Bármelyik eszköz jó _lehet_, ha RFC-szerint csinálja a PPPoE-t, meg a DHCP-kliens funkcionalitást, és a WAN-portja korrekten tud 10/100 autosense-t.

A wrt54-gl ezt tudja, ráadásul WPA2-t tud, tuningolt firmware használatával meg igen-igen sok jó dolgot is (wifi ki/bekapcs az elején lévő gombbal) -- 10E Ft alatt. A Linksys-ek mennek, a Canyon-ok igen, Asus-ok igen, D-Link dettó.

A TP-Link költséghatékony kínai fejlesztésű/gyártású cucc, tapasztalatom nem nagyon van velük, de az általános bizalmatlanság, ami a kínai termékeket körülveszi, sajnos itt is megvan.
Előzmény: nicko (8048)
talismoon Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8051

Erdeklodtem mar nehanyszor, telefonon, emailben, szokasos sablon valaszokat kapom mindig.

 

Nekem megfelelne kabelnet (always ON netet elonyben reszesitem :) ), nem vagyok egy mindenaron lannetre vagyo tipus (elobb-utobb ott is jonnek majd a fekete felhok, sot akkor talan jobb lesz kabelen lenni, amin addigra alig lesz felhasznalo), csak na 15x lassabb letoltes, es 20x lassabb feltoltesu csomag legyen hasonlo arban.

Ami Debrecenbe lett (pontosabban ugye jogilag nem letezik, csak a weboldalukon meg a gyakorlatban) 8/2mbit az mar nekem megfelelne, persze igyis jocskan lassabb mint lannet hasonlo arban, de azert megis elorelepes lenne a 2006-os szintrol :)

 

 

Előzmény: Megdobbent (8043)
talismoon Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8050

Ugye az mar eddig se volt nagy titok, hogy olyan reszeken ahol nincsenek tobb emeletes hazak nem eri meg lannetet szolgaltatni.

Ezen kivul meg ott vannak az onkormanyzatok/kozoskepviselok hatraltato tenyezonek.

 

Elobb-utobb azert a legtobb felhasznalo alternativa utan fog nezni, mint irtam ar/ertek aranyban se nyujt mar semmit a legnagyobb kabelnetes csomagjuk, elavult mara.

 

Annyiban egyetertek ZE-vel, hogy hosszutavon ez a technologia levaltja majd a docsis rendszert, de ettol meg nagyon messze vagyunk, sok hegyet kell megmaszniuk meg addig, nem lehet ilyen szolgaltatasi arakkal/sebessegekkel kibekkelni kabelen ezt az idot.

Erre mondjuk az lehet a megoldasuk, hogy eladjak, aztan az lesz majd Y utca 10-ben lesznek lannetes csomagok amik gyorsak es olcsok, Y utca 12-ben lesznek kabelnetes csomagok amik dragak es lassuak (+ a huseg vallalas), majd Y utca 14-ben ismet lannet. (bar nem biztos sok vevo akadna ilyen halozatra, aminek a teruleten eleg sok helyen lenne lannet, amivel semmilyen modon nem tudnanak versenyezni)

 

Keves sajnos a DIGI az internetes forradalomhoz, emlekszem volt egy cikk tavaly, hogy beindult a DIGI henger, hat nem ugy tunik a konkurenciak tulzottan megijedtek volna.

 

Annyi remeny azert maradt kabelenteseknek, hogy Debrecenben mar emeltek kabelen, es lentebb irta egy forumozo, hogy modemet csereltek, mert a szerelo elmondasa szerint savezelsseg emeles lesz hamarosan, en remenykedem nem hagyak logva azokat a felhasznalokat, akik vegig szenvedtek a HDSNET korszakban a nem tul szep eveiket. (bar lehet naiv vagyok ha ilyen dologban remenykedek ebben a penzehes vilagban :) ).

Előzmény: nicko (8049)
nicko Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8049
azt nem tudom elképzelni, hogy ahol szolgáltatnak ugyan milyen akadálya lenne egy olcsóbbm jobb és stabilabb netnek?
Előzmény: talismoon (8042)
nicko Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8048
amúgy nem kell hasra esni a linksys meg hasonlóktól..TP-Link 460 (vezetékes van nekem) atheros chipset és nincs 4K a router..maxi jó az is. nem mindegyik márka/tipus megy a digi lanon!
nicko Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8047

nekem van lan és digifon is.

ami bejön UTP kábel abból a kék és kék-fehér adja a telefont. adnak egy kb 50Ft-ot érő műanyag falialjzatot (földre levan dobva) amibe bemegy a kábel és van 2 kijárat..egyik a net a másik a teloé.

És nagyon jól müxik mindkettö..telefonért fizettem valami 150Ft-ot (van kedvezményes ingyen percek a net miatt és kábeltv miatt) és kurva sokat használtuk :D

Előzmény: Törölt nick (8035)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 8046
A PPPoE inkább kényszer szülte megoldás, ugyanis normálic NAC-ot (Network Admission Control) csak drágán, és nem biztos, hogy minden eszközzel használható módon lehetne megvalósítani. A MAC-szűrés meg hullacsókolgatás: nagyjából egy parancs az, hogy más MAC-kel menjen a hálókártya, ráadásul ez nem igazán hibatűrő megoldás (kidöglik egy kártya, egyszeri ügyfél cserél, utána kanosszát jár, hogy az új MAC-kel is menjen a net (a hozzáértő simán utánahúzza a MAC-et, ez nem gond, de ebből van kevesebb)). Ráadásul ez a megoldás üf. oldalon az ADSL-lel azonos módon kezelhető, így üf. szempontból is kényelmes.
Előzmény: Törölt nick (8044)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 8045
:-D
Előzmény: talismoon (8042)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 8044

Igen, tudom, de ha ép nincs pénze és nem kell, minek szédítsem őt?

Inkább azért kell elnézést kérjek (!), mert mint Ze kolléga írta, mégis kell az a fránya PPPoE - ami szvsz egy vicc ilyen esetben!

Üdv és köszi a javítást:

Robi

Előzmény: Eördögh (8038)
Megdobbent Creative Commons License 2008.09.19 0 0 8043
Ezt csak ok tudjak, de szerintem megprobaljak majd behuzni a lan-t, es akkor mar hasznalhatobb lesz a rendszeruk :)

Vagy persze az is lehet, hogy ha a nagy reszet letudjak lannal, akkor a maradekot mar olcsobban tudjak athuzni docis 3-ra vagy ilyesmire, raadasul jobban is jarnal a kabelnetesek, hiszen ha dedikalt savszeluk van, akkor kevesebben osztoznak a tobbon.

De azert szerintem erdemes rakerdezni akar mail-ben is, hatha mar van is koncepcio.
Előzmény: talismoon (8042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!