Keresés

Részletes keresés

Zsebibob Creative Commons License 2017.12.10 0 0 4592

Ismerek egy orvost - nyugdíjas plasztikai sebész - aki 20 éve minden este 0,50-es Xanax-szal alszik el. Esküszik rá! 

Előzmény: Törölt nick (4587)
gombóc63 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 4591

A hízásban biztos segít:-(

Előzmény: püfffneki (4590)
püfffneki Creative Commons License 2017.12.08 0 0 4590

Valaki írta, hogy lefekvés előtt 1-2 banán az jó.

Talán neked is segít.

Előzmény: Insom26 (4586)
DB79 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 4589
gombóc63 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4588

Szia! Aki sose szedte azt "fejbevághatja" de nem altat, csak nyugtat.

Előzmény: Törölt nick (4587)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4587

sziasztok

 

xanaxot lehet altatokent is hasznalni ?

Insom26 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 4586

Sziasztok, érdeklődnék hogy van itt valaki aki talalt hosszútávú mevoldast az elalvasi nehezsegekre? Nalam lassan ket honapja fennáll és az egyik hetrol a masikra alakult... Ott tartok, hogy 3-4 orakat tudok aludni. Doki irt fel nekem Gerodormot... Es mondta h akkor vegyem be ha még 1kor sem tudok aludni, de teljesen hatastalan... Mas is tapasztalt ilyet az altatokkal kapcsolatban? Igazabol 26 eves vagyok, igy nem akarok raszokni a gyogyszerekre, de kicsit megijeszt, hogy meg ez se hat. 

mixi123 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 4584

Imovane!

Írhstok neked üzenetet...sajnos nem publikus az email címed, de lenne egy pár kérdésem.

Megköszönném.

Mixi123

Előzmény: Imovane (4413)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4583

akar a fene kísérletezni, ez így jött ki

Előzmény: gombóc63 (4582)
gombóc63 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4582

Nekem nincs ebben logika, ha aludni akarok lefekszek és beveszem. De további jó kisérletezgetést!

Előzmény: r.tonyo4 (4581)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4581

Azt is kérdezhetnéd, hogy 3 korsó sör után miért akar az ember összeszedettnek tűnni, amikor úgysem fog sikerülni.

 

Éppen ezért írtam, hogy érdekes szer. Ha nem alszol rögtön akkor tudatmódosítóként viselkedik. Hiába akartam az elején lefeküdni, amikor igazán elkezd hatni, akkor már nem tudatosan cselekedtem. Ennyi az egész

Előzmény: gombóc63 (4580)
gombóc63 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4580

Már ne haragudj de mi az érdekes abban ha egy altatót lefekvés előtt kell bevenni? Befekszel az ágyba, beveszed és várod a csodát. Ezt nem arra találták ki, hogy a bevétele után még mindenféle aktivitásba kezdj.

Előzmény: r.tonyo4 (4579)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4579

ez a Sanval elég érdekes egy szer.

Lefekvés előtt kell bevenni, ez van a tájékoztatóba írva és már tudom, hogy mi az oka.

Bevettem egyet és utána mentem fogat mosni. Miután végeztem, kettőslátásom lett, furának néztek ki a tárgyak, és érdekes szellemi aktivitás kerített hatalmába... Elkezdtem olvasni, járkálni, a járásom olyan volt, mintha részeg lennék. Reggel nem is emlékeztem semmire, csak most kezdenek beugrani a dolgok... Aztán egyszercsak azon kaptam magam, hogy hajnali fél 1 van.

Előzmény: nyaxi00 (4553)
troca Creative Commons License 2017.09.25 0 0 4578

Sziasztok!

Én is most találtam a topciot, nem olvasam végig, de gondoltam, megírom tapasztalataimat, hátha segít másnak. Nehezen elalvó típus vagyok, többször volt már, hogy két egymás utáni éjszakán sem aludtam semmit. Bár mostanában jobb. Ami nekem használt:

xanax/frontin - csak nagyon ritkán, vészesetben beszedve egy tablettát (pl. első nem átaludt éjszaka utáni este) , a rászokás elkerülése végett. 

György tea - macsakgyökér keverék - sokáig azt gondoltam és tapasztaltam, h. az igazán nehezen elalvóknak a gyógynövény nem ér semmit, de ez a típus nekem hatott. Nem az első nap, hanem kb. 3-4 nap folyamatos esti fogyasztás után kezd hatni.

Túlnyomásos oxigénterápia - nagyon drága "mulatság", nekem más betegség miatt kellett kipróbálnom. Arra ugyan nem hatott, viszont szerintem annak "mellékhatása" volt, hogy a kezelés után 1-2 évig annyit aludtam, mint előtt és utána még soha. Gondolom ez a mellékhatás nem mindenkinél jelentkezik, direkt azt hiszem nem is ajánlják direktben álmatlanság ellen. 

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 4577

Úgy érzem fiatal vagy, tehát a generalizált szorongással kellene foglalkozni, de nem gyógyszerrel. A gyógyszer ebben a betegségben csak a fizikai tüneteket csökkenti, ami esetedben lehet mondjuk az alvászavar is. Talán kellene egy jó orvost keresned, aki feltárja a problémát és nem rögtön gyógyszert ad. Hosszútávon nem a gyógyszer a megoldás, de ezt talán a másik topikban is kiveséztétek.

Előzmény: Peter2015 (4576)
Peter2015 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 4576

Most találtam ezt a topicot, eddig a pánikbetegek sirámaiban irogattam, de az alvászavar is teljesen fedi a porblémámat. Igazából elég egyszerű a képlet, nem tudom végigalduni az éjszakát, és  mindig  ugyanabban az időszakban (éjjel 1-2 körül) felébredek és gyomorideg rángatózásaim vannak. Ezt több esetben sikerül legyőznöm (heti 7 napból kb. 5x) , és visszaaldunom, mradék esetben 0.25mg frontin segít. Jártam pszichiáternél, megvizsgált, szerinte generalizált szorongásom van  és erre SSRI gyógyszer lesz a tök jó megoldás, Scippat írt fel. Na ez az amit nem kezdtem el még szedni, mert ez egy durva antidepresszáns szerintem és nekem általában nincs rosszkedvem, motivált vagyok, csak nem tudok aludni normálisan. 

 

Van esetleg ötletek, tapasztalat mit lehetne tenni?

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.12 0 0 4575

Elmegyek mert valóban nincs veszteni valóm,de túl nagy reményt nem fűzök hozzá.A fizetős hely mellett csak az szólhat,hogy más az ott dolgozok hozzá állása.Ami viszont nem biztos hogy változtat a végeredményben.Persze nem vagyok ennyire borúlátó,ellenkezőleg,nagyon optimista ember vagyok a sok negatív tapasztalat ellenére is.Néha teljesen máshogy alakulnak az események mint ahogy azt mi várnánk,vagy ahogy elvárható lenne :)

gombóc63 Creative Commons License 2017.08.12 0 1 4574

A fizetős vizsgálattal sem fogsz mást kapni mint a Honvédban. Menj el, sok vesztenivalód nincs, jó orvosok vannak ott.

Előzmény: Törölt nick (4572)
nyaxi00 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4573

Én elmennék arra a vizsgálatra, ami elő van neked írva, bár nem tudom milyen vizsgálat, de biztos okkal van. Ha poliszomnigráfiás vizsgálat, vagy hasonló, akkor egy dolog miatt érheti meg a fizetőset választani, az pedig az, hogy hamarabb megvan egy-két hónappal. Egyébként egy ilyen móka, ha jól emlékszem 60-70 ezer körül van fizetősben, amit nem mindenki engedhet meg magának. És az orvosok hozzáállása sajnos sok helyen elég rossz, de pl. a Honvédban is lehet fizetni érte, attól még nem változik semmi, csak hamarabb kerül sorra az ember, ezt mérlegelni kell, hogy megéri-e. :)

Előzmény: Törölt nick (4572)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4572

Elég szomorú ez a fajta hozzá állás.Sajnos épp a Honvéd kórházba van időpontom,viszont ezek után elgondolkoztató hogy igénybe veszem e.Igazából azért döntöttem ők mellett,mert ingyenes,de valószínű keresek inkább egy fizetős szolgáltatást.

Mindenesetre köszi az infót!

Előzmény: nyaxi00 (4571)
nyaxi00 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4571

Az orvosi hozzáértés részét nem ismerem EEG-s vizsgálatoknál. Poliszomnigráfiás vizsgálatoknál az agyi aktivitás, szemmozgás, stb. értékelése és ismerése célszerű, ezért sokszor EEG-t is csatolnak az alvásmérőhöz.

Viszont az, hogy adott egy orvos, vagy adott esetben ápoló, aki tudja, hogyan kell értelmezni egy EEG-vizsgálat eredményét, ugyanaz. A gép 'rajzol', valaki pedig leolvassa az eredményt, majd értékeli referencia érték alapján, néhány esetben a saját referenciája alapján

A Honvéd kórházban pl. van olyan, hogy az orvosnak nincs ideje, vagy csak nem akar foglalkozni vele, akkor a nővér értékeli ki a látottakat, és a barátnőm orvosa pl. az alvás után, mikor összesen 120 percet aludt, azt mondta, hogy az nem is rossz... mire közölte vele, hogy igen, csak ez már három hónapja így van, mire az alvásszakértő annyit mondott, hogy nem tud mit tenni, és hogy sajnálja, mert ő már ha egyszer 5 órát alszik is majd elájul a fáradtságtól, majd menjen vissza egy év múlva januárban, akkor lesz valami új kísérleti pszicho gyógyszer... 

Előzmény: Törölt nick (4570)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4570

Szia!

 

Köszönöm a biztatást:) Sajnos nem tudom megcáfolni amit írtál,és attól tartok igazad lehet.Egyébként ez a 24 órás EEG vizsgálatra is igaz?

Előzmény: nyaxi00 (4569)
nyaxi00 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4569

Szia!

Az alvásdiagnosztikai központot én úgy írnám le, mint amikor leveszik a vért, és adott tartomány alapján kiértékeli bárki, akár te is magadnak, hogy jó-e az adott érték, pl. máj, vese, vagy nem.

No ott is kb. ennyit értenek a témához, ha a gép mutatja, hogy van izomrángás, vagy légzéskimaradás, akkor ezt 'megállapítják', és adnak egy gépet, ha nincs, akkor széttárják a kezüket, és azt mondják, hogy fogalmuk sincs, miért van bármilyen alvásprobléma, de valószínűleg pszichiátriára kellene menni. Ahogyan a gasztroenterológusok többsége is. :D

Előzmény: Törölt nick (4568)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4568

Sziasztok!

 

Nincs tapasztalatom alvásterapeuta ügyben,mégis úgy gondolom,ettől komolyabb egy alvásdiagnosztikai központ.Bár tapasztalatom ez utóbbival sincs még,de hamarosan lesz :)

nyaxi00 Creative Commons License 2017.08.11 0 1 4567

Szia! Alvásproblémával küzdők tapasztalata alapján puszta pénzkidobás. Én is kaptam e-mailt, és hallottam szemináriumokról 10-20 ezer ft-ért, ahol olyan tanácsokat kap az ember, hogy ne egyen lefekvés előtt, ne gondolj a másnapi gondokra, mert az a holnapé, stb...

Előzmény: SGYA (4566)
SGYA Creative Commons License 2017.08.10 0 0 4566

Üdv Mindenkinek! Alvásterapeutánál járt már valaki? Használ vmit? Ára mennyi lehet? A múltkor hallottam Balázséknál a rádióban egy interjút. dr. Hermánné Fogarassy Évával, ha minden igaz :-)

Én egyébként évek óta rosszul alszom (illetve arra sem nagyon emlékszem, mikor aludtam jól) Én zolpidemet szoktam bevenni 1/4-ed szemet. Állítólag(!) nem okoz hozzászokást.

nyaxi00 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4564

Jár erre az autogén tréningre, holnap lesz 3. alkalommal, én eddig nem vettem észre, hogy bármit érne, hogy kontrollálni tudna vele belső feszültséget, de 15 alkalom szóval majdnem 4 hónap, majd kiderül, mi lesz a végén.

Előzmény: annamari073 (4563)
annamari073 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4563

Értem. Ez nem valami jó. Arra gondoltam, hogy ha már rendben van az alvása, akkor esetleg megpróbálhatnátok egy közös párterápiát. Ez előbb-utóbb eldönteti Veletek, hogy mit akartok egymástól, vagy akartok-e egyáltalán bármit is. (tudom, hogy már nem hiszel pszichológusokban, de erre lehet, hogy még jók :)   )

Előzmény: nyaxi00 (4562)
nyaxi00 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4562

Ezt így nem jelenteném ki. Inkább maradt az, ami volt, ez a se veled, se nélküled, vagy valami ilyesminek érzem a dolgot. Persze ez így csak időhúzás....

Előzmény: annamari073 (4561)
annamari073 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 4561

Azt elhiszem, hogy fél az újabb fogorvosi beavatkozástól :) Ezzel én is így lennék ennyi tortúra után.

 

És most, hogy többet alszik, a Ti kapcsolatotok is rendben van?

Előzmény: nyaxi00 (4560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!