Keresés

Részletes keresés

deltoid Creative Commons License 2001.08.29 0 0 141
"Szép város Kolozsvár"
Apósom, aki élete megy részét ott élte le, húsz éven át mindenkit arra bíztatott, hogy menjen el, és nézze meg, mert érdemes (el is mentem, megnéztem). Két hete megint oda szólította a munkája; amikor hazajött, azt mondta mindenkinek: ne menjen, mert már nem érdemes.


Előzmény: ZOLIKA (140)
ZOLIKA Creative Commons License 2001.08.28 0 0 140
Tisztelt Uraim!
A nagypapám a 40-es években nyitott egy patikát Kolozsvárott. Mire készen lett, berendezte, sajnos Erdélyt visszacsatolták Romániához. Az a gond, hogy nem tudok a gyógyszertárról semmit, hogy mi lett vele, hol volt, és hogy megvan-e még. Nagypapám már meghalt, és kiskoromban nem sokat hallottam erről a dologről, mert már nagyon idős volt. Ha megvolna még a patika, szívesen elmennék csak a helyet is megnézni.
Tudna segíteni valaki, ezügyben? Tippeket, tanácsokat várnék, addig is információkat gyűjtök a családban.
Köszönettel és üdvözlettel:
Zolika
U.i.: Szép város Kolozsvár!
eNeN Creative Commons License 2001.08.28 0 0 139
fenebe, lemaradt a "per a" :(
Előzmény: eNeN (138)
eNeN Creative Commons License 2001.08.28 0 0 138
Előzmény: spes (134)
deltoid Creative Commons License 2001.08.23 0 0 137
Nam baj, van helyette ciorba de burta.
Előzmény: eNeN (136)
eNeN Creative Commons License 2001.08.21 0 0 136
Két kérdésem lenne: milyennek találjátok a kolozsvári egyetemi oktatást?
szerintem jo, az ottani egyetemekhez kepest eleg erosek az elvarasok, igaz a tananyag a gyorsan fejlodo tudomanyokban nem mindig naprakesz, a BBTE eseteben. Osszehasonlitva, az ELTE biztosan jobb, de a tobbi Mo-i TE nem valoszinu. A KMTE (Kolozsvari Muszaki Egyetem) -en elegge naprakeszek a tananyagok.
Mit szóltok ahhoz, hogy vegetál sőt lehet, hogy megszűnik a magyar opera??
ezt nagyon sajnalnam...
eloszor az epulet veszett, most a tarsulat is? sajna, az ottaniak egyre kevesbe engedhetik meg maguknak ezt.
Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.17 0 0 135
Gyerekek, csak beindul a topik!

Két kérdésem lenne: milyennek találjátok a kolozsvári egyetemi oktatást?
Mit szóltok ahhoz, hogy vegetál sőt lehet, hogy megszűnik a magyar opera??

spes Creative Commons License 2001.08.17 0 0 134
Szia:) Elküldöm, amint tudom:) Most lelépek, mert indulnom kell, de keddig igérem megkapod.:))
Kellemes hétvégezést:)
Előzmény: eNeN (132)
deltoid Creative Commons License 2001.08.17 0 0 133
A körösztre nem nagyon emlékszem, a Györgyfalvi negyedben lévő Merkur (?) szolgáltatóház szuterénjében lévő diszkóra, ahol partvisnyéllel váltogatták a csatornákat a tévén, viszont igen.
Még mindig a fülemben cseng annak a nyárnak a slágere: (...)in America sau Asia(...) (ez persze nem volt kérdés).
Előzmény: eNeN (128)
eNeN Creative Commons License 2001.08.17 0 0 132
szia
ha el tudod kuldeni, nem bannam. majd megprobalom feltenni valahova.
az 'adatok'-nal szereplo email cim mar nem el, kerlek az eNeN@index.hu -ra kuldd.
Előzmény: spes (131)
spes Creative Commons License 2001.08.17 0 0 131
Szia:) szívesen elküldöm neked mailban, de ide nem tudom feltenni, esetleg Te majd megoldod. Sőt a zászlókról is van felvételem, gyönyörű három óriási zászlót lenget a szél:) eccerűen, ha rájuk nézek könnybe lábadnak a szemeim. :)
Gondolom jó sokat költhettek erre a beruházásra, és biztos, hogy megérte, mert jó reklámot csinált ezzel a városnak;), de az utakat, is megcsinálhatná, mert esküszöm, hogy lassan a járdán sem lehet menni, mert orra esik az ember Kolozsvár főterén. És ahogy Baciu-nál halad befelé az ember, folyton kerülgetnie kell a csatorna, vagy miféle fedőket,mert húsz centire kiállnak az úttestből:( Ja, és vajjon meddig marad feltúrva a Matyás rex előtt? Tök szarul néz ki:(
Ha kéred a képeket, akkor még ma jelezz vissza, mert 3-ig vagyok dolgozóba, utána elinolok és csak kedden leszek legközelebb.:)

Ciao
spes

Előzmény: eNeN (130)
eNeN Creative Commons License 2001.08.16 0 0 130
megoszthatnad a kepeket... fel tudod rakni valahova?
a padokat szerintem minden ott elo megszokta mar... a zaszlok hogy tetszenek? :)
Előzmény: spes (129)
spes Creative Commons License 2001.08.16 0 0 129
Hali:)
Én 2 hete voltam Kolozsváron, mert utam a kolozsvári reptérre vitt, és gondoltam, miért ne sétálnék egyet a belvárosban:) Amióta nem voltam igencsak megváltozott Kolozsvár színvilága, mert a padok nemzeti színben pompáznak, a korlátok úgyszintén. Az eddig rendben van, hogy Funárnak és hű táborának ez teccik és ezzel akarják kimutatni nacionalizmusukat, de!most egy padra leülnek, összerúgják, leszarják. Ez már gúnyűzés is egyben, csak fel sem fogják:)
Nagyon szép felvételeim vannak.:)

Előzmény: eNeN (128)
eNeN Creative Commons License 2001.08.16 0 0 128
senki sem jar errefele? es Kolozsvaron sem?

deltoid: na es a fellegvarra emelt kereszt hogy tetszik? egy napig nem lehetett kozlekedni a varosban miatta...

Előzmény: deltoid (127)
deltoid Creative Commons License 2001.08.09 0 0 127
A Fellegvárnek nevezett dombon, amelynek tetejére a '48-as szabadságharc ellen küzdő, tehát rendkívül progresszív eszméket képviselő román hősöknek installáltak emlékművet az országra általában jellemző művészi igénnyel van egy jókora betonteknő, amelyet - ugyancsak az országra jellemző módon - szeméttel öntöttek ki. A főként (természetesen) pillepalackból álló hulladék között volt egy széjjelb@szott játékmackó, amely igen szomorúan nézett a turistákra. Ha még ott van, méltóbb helyre kéne temetni őtet.
Előzmény: doktor wang (126)
doktor wang Creative Commons License 2001.08.08 0 0 126
Kolozsvár az egyik leglehangolóbb hely, ahol valaha jártam. Ha az ember nem tudná, hogy hol jár, el se hinné, hogy ilyesmi létezik, és nem csupán egy antiutópia része.

Egy kolozsvári fizikai törvény: a sötétség gyorsabban terjed, mint a fény.

deltoid Creative Commons License 2001.08.08 0 0 125
Mennyi most egy sör (Ursus, Ciuk, Silva) egy átlagos kocsmában? tavaly ősszel 10 ezer körül volt.
Előzmény: eNeN (124)
eNeN Creative Commons License 2001.08.08 0 0 124
en csak azt akartam kozolni, hogy a varos lakossaganak tulnyomo tobbseget kitevo betelepitett roman parasztok szamahoz kepest keves a csodalatos ember.
Előzmény: Hkoala (123)
Hkoala Creative Commons License 2001.08.07 0 0 123
_Mindenhol_ vannak csodálatos emberek, Kolozsváron is. De mitől lenne _mindenki_ csodálatos?
Előzmény: eNeN (122)
eNeN Creative Commons License 2001.08.06 0 0 122
"kosz, szegenyseg, lerobbantsag" - ez egyre nagyobb. Vagyis most inkabb kontrasztos: egyfelol gyonyoru villak, iroda- es szekhazak epulnek, masreszt az egyre inkabb lerobbano "blokknegyedek" a jellemzoek. Sajnos az emberek sem annyira csodalatosak... Igaz, ha szerencsed van, akkor nagyon sok ilyen embert ismerhetsz meg.

eNeN

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.30 0 0 121
Nekem általános tapasztalatom a kosz, a szegénység és a lerobbantság volt. Viszont nagyon sok csodálatos embert megismertem, akikre büszke vagyok mind a mai napig.
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.23 0 0 120
Én gimis koromban aolozsvár környéki erdőkben "tájfutottam".
Versenyek délutánján nagyokat csavarogtunk, persze tartalmasan (múzeum, fűvészkert, képtár).
Semmit sem éreztem szegényesnek, kopottnak. Csak 25 éve történt mindez.
Vajon akkori naivitáson volt-e nagy, vagy mára már mások az igényeim?
Tűnődök ezen.
Ti, is más optikából látjátok most Kolozsvárt?
Mit gondoltok erről?
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.23 0 0 119
Gyerekek, ennyi volt ebben a topikban, vagy van aki szeretne Kolozsvárról beszélgetni? Come on!
igehirdeto Creative Commons License 2001.07.10 0 0 118
Aszt hiszem írtam már arról ebben a topicban, hogy nem lehet büszke erre a szellemi homleszre a szülővárosa Kolozsvár.
Egy érdekes megfogalmazás ebből a cikkből: azt írja, hogy sérül a törvénnyel a jogegyenlőség. Kérdezem én trianon óta a magyarság kárára hányszor sérült a jogegyenlőség. Amikor Skandináviában vagy Dél-Tirolban a jogrendszer is úgy épült fel, hogy pozítivan diszkriminálja a kisebbségeket, amikor talán arról is lehet beszélni, hogy kezd ez a szemlélet Európában egyre általánossabbá válni, akkor ez az anarchista ilyen zöldségeket ír. Most már olyan mélységekbe jutott el, hogy onnan csak egy lépés a pokol bugyra. Bízom abban, hogy a Teremtő mérlegeli a nemzeti közösségünkhöz füzödő viszonyunkat is. Márpedig ha úgy lesz tgm könnyen megteheti azt a kis lépést. Kár volt ide tenni ezt a cikket. Egyszerűen gyalázatos ez a figura!
Előzmény: eNeN (115)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.10 0 0 117
Minden európai országban van olyan statustörvény mint ami most nálunk, és több helyen a baloldal fogadta el. Nem tudom mi a baja TGM-nek.
Előzmény: eNeN (115)
eNeN Creative Commons License 2001.07.05 0 0 116
ja meg annyit, hogy lathatolag sem TGM-et, sem a hozza hasonlokat nem zavarta a szlovak igazolvany, ami hasonlo a tervezett magyarhoz. Vagy csak en tudnam rosszul? Vagy az mar Szlovakia "belugye"?
Előzmény: eNeN (115)
eNeN Creative Commons License 2001.07.05 0 0 115
TGM kitett magaert. Kezdem szegyelni, hogy erdelyi, sot kolozsvari szarmazasu:
"A magyarországi jobboldal úgy tesz, mintha nem tudná, hogy más államok honpolgárai felôl törvényileg nem rendelkezhet" -- mintha a roman szelsoseges politikusokat halgatnam. Az meg nem szamit, hogy 56+23 eve eroszakosan (is) beolvasztjak az ottani magyarokat, lehazudva a csillagokat is az egrol a szarmazasukkal kapcsolatban. Az nem. Ugye, mert ok nem szamitanak, mivel itt nem szavazhatnak.
a teljes cikk
eNeN Creative Commons License 2001.06.26 0 0 114
En ugy erzem nincs ebben semmi olyan, amiert meg kellett volna gondolni, hogy leird-e vagy sem. Igen, Erdelyben is elegge megfigyelheto ez a fajta hozzaallas. Ugylatszik ez amolyan termeszetes vedekezes egy kozossegen belul a beolvadas ellen.
Előzmény: Thor (113)
Thor Creative Commons License 2001.06.26 0 0 113
Nem szívesen merítkezem a témába, mert elég ingoványos, és pillanatokon belül ezernyi címkét találhatok a homlokomon.

A sztori kb annyi, hogy társaságban ketten párbeszéltek mellettem, eléggé saját nyelvezettel, fennen örvendezve, hogy a jelen lévők aránya épp milyen remek. Én nem értettem, hogy milyen arányról beszélnek, és meg is kérdeztem. Mire ketten cinkosan össze, majd felém jelentőségteljesen "JÓ arány". Miután a zsidókérdés annyira nem érdekel, hogy észben tartsam emberekről, hogy ki zsidó, ki nem, eltartott egy darabig, ameddig rájöttem, hogy ők zsidók és a zsidó/nemzsidó arányról beszéltek.

Az abban a pillanatban rajtam átfutó sértődöttségből (a válaszolót hozzám közelállónak tudtam, de abban a válaszban elkülönülés/szembefordulás stb. volt) jöttem rá arra, hogy kb. ugyanígy viselkedtünk otthon, és ez nem kevéssé lehetett irritáló a többségiek számára. Ami persze sajnos elég magától értetődő viselkedés kisebbségiek esetében.

Asszem ez volt kb. a harmadik és egyben az utolsó politikai színezetű hozzászólásom.

Előzmény: igehirdeto (111)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.26 0 0 112
Igen, nagyon nagy dilemma a csak kevéssé adom magam, és az átadom teljesen magam között imbolyogni. Szerintem a magyar közösség mostmár nem fogja elveszíteni az identitását, hiszen egy erős anyaország adja neki a támogatást.
Előzmény: eNeN (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!