Keresés

Részletes keresés

fraula Creative Commons License 2007.05.27 0 0 554

Szia, lehet, hogy már nem aktuális, de:

2002-ben Sousseban a 3*-os El Hana Beachben voltam, amikor megkaptuk a szobát felmentünk megnézni, a második emeleten volt, városra néző erkéllyel és még takarították, ez még nem lett volna baj, de az előző "lakók" úgy eláztatták a padlószőnyeget, hogy szó szerint állt a víz egy kb. 2 m2-es területen, talán még úszni is lehetett volna benne. Szegény londíner pont akkor ért oda a csomagjainkkal amikor az ajtóban állva azt mondtuk megyünk vissza a recepcióra és kérünk másik szóbát. Mondtam megyünk vissza mert nem jó a szoba kérdezte miért és megmutattam, erre már ő is hevesen bólógatott, hogy már érti. Visszamentünk a recepcióra elmondtam a problémát és hozzátettem szeretnénk, ha  tengerrenéző szobát kapnánk. Erre a kezembe nyomtak egy másik kulcsot és mosolyogva hozzátette a pasas, hogy a tengerrenéző felár 10 dínár naponta, de mivel az előző szobával gond volt nem kell fizetnünk érte. Így kaptunk egy hetedik emeleti tengerre néző szobát. A szobából csodás kilátás volt, a szoba és úgy általában az egész szálloda (folyosók, minden) sötétkék padlószőnyeges volt. A szobákban kék lámpák az ágy mellett, a csempék kék díszítéssel a fürdőben és az ágy felett ágytámlaként, színben harmonizáló függöny. A szoba+fürdő+terasz kb. 20-25 mvolt,  többi része a szállónak márványpadlós volt. A félpanzió nagyon jó volt, nagy választék, a vacsoránál az italért fizetni kellett. Minden nap takarítottak és különféle formákat hajtogatott a takarítónő a takaróként szolgáló lepedőből, és a hálóruhákból. A szobában volt légkondi, egyénileg szabályozható és nem kellett külön fizetni érte.

A szálloda fekvése nagyon jó, igaz a parttól egy út választja el, de hát azt ki lehet bírni amíg átmész a másik oldalra. Egyébként központi szálloda, ha kilépsz az utcára, akkor már nyüzsi, üzletek, éttermek, meg minden. A medina kb. 5-10 perces séta.

Ha tuti tengerre néző szobát szeretnétek akkor az útlevélbe, vagy azzal a kis regszitrációs lappal amit ki kell tölteni a szállóban odaadtok kb. 20 eurot és hozzáteszitek, hogy tengerrenézőt, ha lehet szerintem megoldható a dolgog.

Előzmény: hmv634 (547)
Andsmith Creative Commons License 2007.05.23 0 0 553
http://holidayinfo.hu/hu/Tunezia.html
wildmen Creative Commons License 2007.05.21 0 0 552
Hello!

Jobb késöbb mint soha alapon:

Mi 2004 -eb voltunk a Hotel Marhaba (***) részén, a Medina Tourssal, nászuton.

A körút/Mester utca sarkához közeli irodában foglaltuk, mert ott volt egy idősebb nő, akinek volt személyes tapasztalata. Ő javasolta, és nem bántuk meg.

Légkondi, hűtő a szobában volt. (Oké, volt központi légkondi, de kikapcsoltam mert allergiás vagyok és több port köhögött be, mint hideget.). Tiszta volt, de tessék használni a "Takarítást kérek" cimkét, mert csak akkor mos föl....

Oké, lehet, hogy ebben az is segített, hogy kb. 8 dinárt hagytam apróban (véletlenül) a hamutartóban.... :-)

A kaját kedveltük, az egyik pincér a kedvencünk lett, mert nagy simlis volt, de a végén már kérdés nélkül tudta mit kérünk...

Van egy jó medencéje, és minden szobája a belső kertre né,nincs olyan , hogy utcára néző kapsz.

Van saját tengerpartja, kölcsönözhető ágyakkal (azt hiszem 3 dinár/nap), annyira volt csak messze a várostól, hogy csendes legyen, de miután megszoktuk a hőséget simán beséteáltunk a városba (max. 2km a központ).

Jó a boruk (Magon), este alatatónak javaslom.

Egyébként este későn kell feküdni, nappal korán kellni, és tegerparton sziesztázni :-)

Mi nagyon élveztük az egészet...

A repülő este (sötétben) érkezett, és kb 16:00 ment el, értünk 14:00 jött kisbusz, mert majdnem otthagytak minket :-))

üdv,



AnettD8 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 551
jon valaki szeptemberben a Hotel Marabout ***-ba?
mlas Creative Commons License 2007.05.04 0 0 550
Mi tavaly ilyenkor voltunk ott. Helyi léptékkel tisztának mondanám, a kaja is rendben volt. Mi az 5. en laktunk (utcai) ott nem volt nagy zaj. Utólag tudtuk meg, hogy a tengeri szobáért külön kelett volna tejelni a portán zsebbe. TV, hűtő nem volt, központi klima igen, de nem volt bekapcsolva, igaz, nem is volt meleg a szobában.
Nekünk tetszett.
néhány kép, a szálló, a sétánya, az udvara.
Előzmény: hmv634 (547)
cssaci Creative Commons License 2007.04.08 0 0 549

Tavaly októberben voltunk ebben a szállodában. Nem került sokba, de még ez az ár

is sok volt érte. A szobában nem volt TV, de ezt tudtuk, de hütő se. Ugyan minden

nap takaritottak, illetve sepertek, de találkoztunk csótányokkal is. Az utcai szobák

borzasztó zajosak voltak. Saját medencéje nem volt, hanem a szomszédos El Hana

medencéjét lehetett használni. Egyedül a kaja volt elfogadható. A fürdőszoba is olyan volt, mintha felujitás alatt lenne. A szállodáról készült képekből mindez nem

látszik. Ott minden szép és gyönyörü. Ha lenne még kérdésed az emailcimemre irhatsz.

Előzmény: hmv634 (547)
lklara Creative Commons License 2007.04.06 0 0 548

szia menj át a tunéziai élmények-be, ird be a keresőbe hogy el hana beach, és több száz véleményt olvashatsz róla.

 

üdv

klara

Előzmény: hmv634 (547)
hmv634 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 547
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e vkinek infoja a Sousse-ban lévp Hotel El Hana Beach-ről. Milyen a szobák felszereltsége (pl. TV, Hűtő), tisztasága, esetleg van-e fotoja a fürdőszobáról, szobáról dtb. Köszönettel venném.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!
kakri Creative Commons License 2007.04.05 0 0 546

Sziasztok!

 

Május közepe,vége felé szeretnénk menni Tunéziába! Engem az érdekelne, hogy akkor milyen idő van már, és a tenger is hány fokos lehet?

 

köszönöm előre is a válaszokat

 

Esetleg melyik szállodákat ajánljátok nyugodt szívvel, AI-val

AnettD8 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 545

vagy mindenki Sousse-ban van ;-)))

kiveve engem :-/

AnettD8 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 544
a "Tuneziai elmenyek"-en nagyobb elet folyik, pedig Sousse igen nepszeru uticel, megis valahogy ez a forum kisse elhagyatottnak tunik
nortim Creative Commons License 2007.03.12 0 0 543
Sziasztok! Mi 30-án megyünk, kérdésem: jön-e még valaki az esti géppel(19:30)?
AnettD8 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 542
mi mar ketszer voltunk mar Tunezia, Sousse, Hotel Marabout***-ban, 2003 aprilisaban, 2005 oktobereben, tehat elo- es utoszezonban a Kartago szervezeseben. Az aprilisi idojarassal az volt a gond, hogy az ejszakak elegge huvosek voltak, es a tenger is huvos volt, furdesre szamunkra alkalmatlan, igaz masok sem nagyon tettek probat, csak az edzett finnek hofeher gyerekei :-) A ket evvel ezelotti oktober kozepi idojaras viszont kifogastalan volt, a tenger is kelloen atmelegedve vart minket :-) Ezert valasszuk iden is az oszi szezont :-))) Udv minden iden is Tuneziat valasztonak
Dydand Creative Commons License 2007.02.22 0 0 541
Szia!

Szerintem a Tunéziai Élmények topikban tedd fel a kérdésed, ott jóval nagyobb a forgalom.

Üdv: dy
Előzmény: S.Ágnes (540)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.02.21 0 0 540
S.O.S! Nem megy valaki Tunéziába márc.2-án?
Előzmény: Ercsi33 (539)
Ercsi33 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 539
Szerintem sem szabad kihagyni a Szaharát, csodás élmény az elejétől a végéig.A tevegelés is szuper, meg ott aludni egy oázisban!Életem egyik legszebb élménye volt. Mondjuk én amúgy is Tunézia rajongó vagyok.Extra ruha nem nagyon kell, váltóruha azért nem árt, mert a sivatagban átjár a homok rendesen.
Szerintem aki már oda eljut, ne hagyja ki a sivatagot!
Előzmény: R190 (536)
Dydand Creative Commons License 2007.02.14 0 0 538
Szia!

Nézz át a Tunéziai élmények topikba. Jóval több választ fogsz kapni;)

Üdv: dy
Előzmény: R190 (536)
Marcsi59 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 537

 Szia!

 

Nem olyan vészes a dolog, kibírható és az élmények kárpótolnak a sok buszozásért.

Én nem hagynám ki!! Sőt mégegyszer elmennék, mert számomra hatalmas örömet nyújtott.

Előzmény: R190 (536)
R190 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 536

Sziasztok

 

Szeretném megkérdezni, volt-e valaki Szahara körúton ,

mennyire fárasztó a 2 napos túra?

Mert a leírás szerint elég hosszú buszozásra lehet számítani.

Ruházatban van-e valami extra ami kell?

 

Marika

Ercsi33 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 535
Szia Marika, és Mindenki!

Ha az El Hana Beachbe mentek jó választás lesz! Kicsit irigyellek, mi tavaly voltunk ott, február 24-én indultunk. Pénzt váltani tudsz mindjárt a szállodában is, de ki van írva hogy mikor van nyitva, mert azt hiszem be is zár egypár órára napközben.
Nekünk az idő remek volt, ami azt jelenti hogy kb 20 fok, este kellett csak egy vékony kabátka, meg esetleg reggel.Németek fürödtek a tengerben, mi inkább a fedett medencében, abban a víz mindig 30 fok körüli.Na jó, a tengert is kipróbáltuk, de csak térdig!
A kaja nagyon jó, a szobák tiszták, a személyzet kedves, tényleg nem tudok rosszat írni róla. És szemben van mindjárt egy csomó telefonfülke, ahonnan 1 dínárért akár több mint egy percet is beszéltünk az esti órákban az itthoniakkal.
Igaz, én már általában a reptéren váltok egy kis pénzt hogy legyen mindjárt ha kell a londinernek, meg ha nincs nyitva a szállodai, de tavaly egy kis apróval (euro) is megoldottam a dolgot.
Jó nyaralást kívánok nektek, Tunézia nagyon jó hely!!!
Előzmény: R190 (525)
k.valcsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 534

Szia Edina!

 

Mi a 469. számú szobában voltunk, mely tengerre néző, balkonos. Nem szőnyegpadlós, hanem köves. TV (csak lent 2 kávézóban a szállodán belül), hűtőszekrény nem volt. A szokásos berendezés jó állapotban (franciaágy, szekrény, fésülködő asztal, éjjeliszekrény), fürdőkádas tágas fürdőszoba, Minden nap takarítás és türülköző csere, kétnaponta ágyneműhuzatot is cseréltek. Tiszta volt minden, és a légkondi is jól működött. Az esetleg zavaró lehet, hogy az esténként rendezett műsor elég hangos, és éjfél előtt nem igen van vége. Amennyiben pihenni és sokat aludni szeretnétek, akkor nem biztos hogy jó választás ez a szálloda.

 

 

Így néz ki a szoba egy része.

edina80 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 533

Szia Valcsi!

 

A szobák milyenek voltak? Bocsi, hogy ennyire kíváncsi vagyok! Magát a várost ismerem, 4-szer voltam Sousse-ban, de mindig más szállodában.Most ezen a szállodán gondolkozunk, hogy ide kellene menni 2 hétre.

Előzmény: k.valcsi (530)
edina80 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 532

Szia!

 

Köszönöm a válaszodat! Ha lesz még kérdésem, akkor majd megírom.

Előzmény: k.valcsi (530)
k.valcsi Creative Commons License 2007.02.02 0 0 531

 

Itt küldök Sousse belvárosáról térképet, megtalálod rajta, hogy hová esik a Karawán hotel.

 

Üdv.: Valcsi

k.valcsi Creative Commons License 2007.02.02 0 0 530

Szia Edina80!

 

Én 2004. júliusában nyaraltam ott, és nagyon jól éreztem magam. Csak a tengerparti út választja el a homokos strandtól. Az előző évben (2003) újították fel. A páratlan számú szobák a tengerre néznek, és tiszták voltak akkor. Hűtőszekrény, vagy minibár nem volt a szobában, de a klíma nagyon jól működött. A svédasztal bőséges és aránylag elég választékos volt. Azért tengeri herkentyűkre ne számíts. + medencéje van, ebből egy fedett. A medencék mellett és a parton is fizetni kell a napozóágyakért, ha matrac van rajtuk (mindíg van). A kert nem füves, hanem köves. Esténként szórakoztató műsorok vannak a felnőtteknek, napközben a gyerekeknek szerveznek programot. Sok szórakozási lehetőség volt a szállodán belül, asztalitenisz, biliárd, stb. Masszászra is van lehetőség (isteni volt, 15 TND-ért egy órát masszíroztak).

Nagy előnye a szállodának, hogy központi fekvésű és minden közel van. Ráadásul pont a mellette lévő épület a Generali áruház, ahol be tudsz vásárolni esetleg sört, vagy üdítőt. A szállodában ugyan lehet kapni, de elég borsos áron. Máshol alkoholt még vendéglátó helyeken sem kapsz (csak szállodákban). Vizet csak palackosat igyál, és még jégkockát se tegyél az italodba, mert esetleg gyakran fogod látogatni a toilettet.

 

Volt a szállodának honlapja, próbálj rákeresni a google-ban.

 

Most sajnos nem érek rá, de hétfőn szívesen válaszolok (ha tudok) amennyiben van még kérdésed).

 

Üdv.: Valcsi

 

 

Előzmény: edina80 (529)
edina80 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 529

Sziasztok!

Járt már valaki Sousse-ban Prima Life Karawan Hotelben?Milyen a hotel, megéri oda menni?

Judit__ Creative Commons License 2007.01.13 0 0 528
Szia Tibinihil,
olvastam, hogy csináltál költségkalkulációt. Ha nem probléma, el tudnád küldeni nekem is?
Köszönöm!
Üdv,
Judit
Előzmény: tibinihil (512)
akossska Creative Commons License 2007.01.09 0 0 527

Sziasztok!

szeretném megkérdezni, hogy februárban érdemes e menni tunéziába?

A Royal Jinene 4*-os szálloda vagy az Imperial Park a jobb?

Ákos

Éva71 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 526

Szia!

 

Részben megpróbálok Neked válaszolni. A költőpénz sokmindentől függ, pl. hogy milyen ellátásformát választotok, ill. mi az a két fak. program. A szahara túra már eleve kb. 28.000,-Ft/fő, Tunisz ill. a többi egynapos program is kb. 12.000,-. Erre még azért kell egy pár forintot számolni a különböző borravalókra, tevegelésnél fényképekre, ebédnél az innivalóra stb. Ha all.incl ellátásra mentek, akkor az étkezésre, italra nem kell számolni, de félpanziónál az ital mindenképpen fizetős, és az ebéd is. Ha félpanzió esetében a szállodában, vagy étteremben esztek ebédet, akkor erre véleményem szerint kb. 2-3000,-Ft-ot számolhattok naponta. Tesco féleség szerintem nincs Tunéziában. Sok kis bolt van, és minden nagyobb városban, igy Sousse-ban és Monastirban is olyan nagyon élelmiszer bolt féle. Itt lehet friss péksütiket kapni, ásványvizet, üdítőt, édességeket, nassikat, konzerveket, vegyiárut és a nagyobb üzeletekben szeszesitalt is vásárolhatnak a turisták. Sousseban ezt az üzeletet Magasin General-nak hívják. Egyet tudok a központban, ha ott kérdezősködtök, akkor megmutatják hol van. Az idő szerintem kiskabátos, de ki lehet fogni ennél melegebb, de hűvös napokat is. Nekem csak április végi, illetve szeptember végi tapasztalatom van. Április végén sajnos nagyon rossz időt vogtunk ki, a pólóra sokszor fel kellett vennünk a farmer kabátot, de állítólag volt olyan, aki januárban napozott. Az időjárás.lap.hu oldalon több előrejelző, ill. visszatekintő helyet találsz (pl.Wundergrund).

Hirtelen ennyi, remélem tudtam segíteni.

 

Szia, Éva

R190 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 525

Sziasztok!

 

Ovasgatom a topicot, végigolvastam kb. másfél évet visszamenőleg.

Érdekelne, hogy ha valaki tudna segíteni, hogy febr. 23-tól milyen ruházat ajánlott?

Kb mennyi pénzt érdemes beváltani, ha 2 fakultatív programra is szeretnénk elmenni? (átlagos emberek vagyunk)

A reptéren kívül máshol is lehet-e váltani pénzt, és ha igen, akkor hol érdemes?(bank, bankautomata, hotel stb.)

Mi mindent lehet venni egy nagyobb áruházban? (Tesco féleség van-e)

Milyen a közbiztonság este?

Jön-e valaki február 23-án Sousse-be? (a Prima Life Garden Parkba vagy az El Hana Beach-ba)

 

Előre is köszi!

 

                            Marika

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!