Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pueblo Creative Commons License 2006.11.26 0 0 650

Na  nekem a netrisk kalkulátor a KÖBE-t hozta ki, igy oda is mentem.

És hadd tegyem hozzá, hogy kb. egyharmadával (évi negyvenezer) lett olcsóbb, mint amit az előző évben fizettem a Generali-nak.

Előzmény: LUCzI FERencz (640)
karimax Creative Commons License 2006.11.23 0 0 649
Én az Uniqanál évi 3.200.- Ft-ért simán felmondtam és újrakötöttem a Netrisken keresztül.

Marketingduma az egész. Nekik a statisztika számít, hogy idén x %-kal többen kötöttek mint tavaly. Az hogy ebből mennyi esetleg az újrakötő soha nem árulják el.
Előzmény: DupleX01 (648)
DupleX01 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 648

Sziasztok,

 

2001-óta vagyok a KÖBE-nél kötelezővel, személyautóra.

Megkaptam a jövő évi várható összegre vonatkozó tájékoztatót és ebből világosan kiderűl, hogy 10 ropival fizethetek többet, mint a hasonló paraméterekkel rendelkező új ügyfelek.

Telefon, mondom fölmondanám és újat kötnék.

Válasz:na azt nem lehet(mármint újat kötni), képzeljem el, hogy micsoda adminisztrációs munka szakadna a nyakukba, ha minden meglévő ügyfél(200K) ezt csinálná.

Megkérdeztem, hogy akkor ezek szerint, ha fölmondom "fekete-listás" leszek, erre a válasz, hogy a "telefonos cégeknél is így működik".

Na köszi, KÖBE-ről ennyit, holnap személyesen lemondom és kötök a UNION-nál 10-el olcsóbban.

Öszintén szólva, nem a 10 pénzről van szó, hanem a meglévő ügyfelekkel szembeni "diszkriminációról".

Nálam ez az "adminisztrációs munka" duma, illetve a "nem kötünk önnel újat" dolog verte ki a biztit.

JanFan Creative Commons License 2006.11.20 0 0 647
Elvileg az alkuszi megbízásban benne van, hogy garantálják a kiszámított árat, feltéve, hogy valós, jó adatokat adtál meg...
Előzmény: karimax (646)
karimax Creative Commons License 2006.11.19 0 0 646
Az ügyfélszolgálatukat hívd fel, hogy ők mit mondanak, mert az alkuszi kalkuláció nem mindig egyezik az övékével.

Nekem egész más jött ki mint amit az üfsz. mondott.

Érdekes most tök egyszerűen elérhető az üfsz. Bezzeg évközben.....
Előzmény: JanFan (644)
karimax Creative Commons License 2006.11.19 0 0 645
Elég nehézkesek voltak idén a leterheltség miatt.

Telefonon semmit nem tudtam elintézni náluk, a csekket negyedévente nagyon átcsúszva a következő időszakra küldték.

Zöldkártyáért kb 1,5 órát álltam sorba az ügyfélszolgálaton.

Később a díjat átutalásra kértem, ennek a számlája ált 1-2 napot csúszott át a következő negyedévre.

Hogy kárfelvétel, kifizetés hogy megy náluk hála az égnek nem kellett megtapasztalnom.
Előzmény: JanFan (644)
JanFan Creative Commons License 2006.11.19 0 0 644
A MÁV Általános Biztosítóról tudtok valamit?

Sokkal jobb ajánlatuk van, mint a Köbének, 30%-kos online megrendeléses kedvezmény...
Előzmény: BarG (630)
lestyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 643
Kedves Közösség!


"davidoshombreos"-sal és "Papírral" felvenném a kapcsolatot, jelentkezzetek

emil címem: lestyan.zoltan@gszi.bme.hu

lestyi
karimax Creative Commons License 2006.11.17 0 0 642
Egyén, autó, és területfüggő a dolog.

Fel van osztva a piac a biztosítók között.

Nekem a személyautókra az Uniqa , és minimálisan a KÖBE, a teherautókra (3,5t alatti pest megyei cég B3) a KÖBE a legolcsóbb -25%.


De ha van időd fiktív adatokkal, vidékre különböző paraméterekkel végigjátszani kiderül a fenti megállapítás.

Két évig a KÖBÉnél volt minden autóm, idén az Uniqáé voltak a személyautók, a Máv a teherautós részleg.

Jövőre a személyrészleg marad az Uniqánál, a teherautókat lehet átteszem megint a KÖBÉhez.
Előzmény: LUCzI FERencz (640)
bubbbba Creative Commons License 2006.11.14 0 0 641

Hááát....

Citroen C3-am van, egy nagyobb teljesítményű fajta, 2 éves. Eddig a Uniqánál voltam, tavaly az volt a legolcsóbb. Idén felment évi 90 valahányezerre! A KÖBE viszont épp csak 40 ezer. B1 károsztályban mindkettő.

 

Azért évi 50 ezer mínusz nem mindegy.

 

 

Előzmény: LUCzI FERencz (640)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2006.11.14 0 0 640
Nem tudom, hogy lehet, hogy egyeseknek megéri a KöBE. több ismerősnek többféle autóra kiszámoltam netes kalkulátorokkal. Sehol, senkinek nem a Köbe jött ki legolcsóbbra. Én pl. az Uniqanál vagyok, a jövő évem a netes kalkulátor szerint 23500 Ft lesz, a biztosítótól kapott papír szerint 22670, a KöBE pedig 29000 körül lenne. Még 2 olcsóbb biztosító is van. Eddig mindenkinek, akinek kiszámoltam, az Uniqa, a Posta, vagy a MÁV Biztosító egyesület volt a legolcsóbb, a KöBE mindenütt 4.-5. helyen szerepelt.
Előzmény: tökös40 (639)
tökös40 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 639
csao........
Mindenkinek kivánok nagyon jó köbementes szép napot..
Teljesen eggyet értek veled ha tudod akkor pereld őket teljes gözzel!!!!!
De elötte gyözödj meg rolla hogy azt az összeget amit bekell fektetni
a pereskedésbe azt vissza tudod e perelni tölök mert ezek olyan jogi és rend...i,
háttérrel rendelkeznek hogy csak na........
Én végig jártam ezt kb.700000ft os kár a per elinditása kb.450-5000000ft
mert mindent százalékba számolnak és ha nem sikerül rájuk huzni a vizes lepedöt akkor még az is ugrott meg ráadásul ugyan ugy meg kell csináltatni az autot.....
De ha vissza olvasol van olyan károsult akit a rendöri jegyzökönyv ellenére is
hibásnak hoztak ki az ö szakértői.
A független kárszakértői cégük eggyik tulaja a volt sztár nyomi most pol...kus..
Sok szerencsét kivánok!!!!!
Minden KÖBE-nek egy másikat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: lestyi (633)
Bogyo65 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 638
Sajnos az emberek felelősségérzetét elnyomja a pénztelenség, de legtöbben nem is tudják, hogy mekkora kib...ás ez azokkal akik majd a nem korrekt egyesülettel szemben próbálják a kárukat behajtani...
Előzmény: nagyfejűXXX (637)
nagyfejűXXX Creative Commons License 2006.11.13 0 0 637
Most nézem egy csomóan átmentek a KÖBE-hez..
Bobi1 Creative Commons License 2006.11.12 0 0 636

Elszomorító, amit a KÖBE művel. Hozzáteszem, én is náluk voltam, és ez a fórum, na meg a csekkekk össze-vissza küldése, és nem küldése adta meg a végső lökést, hogy mindenképp váltok, még ha drágább lesz is. Év közben elfelejtettek csekket nyomtatni, ezért nem küldtek, pedig rájuk telefonáltam egy csomószor. Be kellett mennem a köpontba, ahol majdnem 2 órán keresztül kellett hallgatnom, miért nem fizetnek típusú vitatkozásokat, mire csekkhez jutottam, amit ott nem lehetett befizetni, csak postán. Elszomorító volt.

A poén az egészben, hogy most körülnézve a Generali még jobb ajánlatot adott nekem, tehát érdemes körülnézni, mert lehetnek más biztosítók is jó ajánlattal - ez mondjuk egyénfüggő, kinek melyik jobb...

A jó hír, hogy azért ez a fórum is sok esetben eléri a hatását... :)

 

Üdv,

Egy ex KÖBEs.

Előzmény: arial (635)
arial Creative Commons License 2006.11.12 0 0 635
Az igazság az hogy én is köbés vagyok, de ennek a fórumnak az elolvasása után, őszintén szégyenlem magam, és mivel most törték össze a kocsimat (szerencsére nem én okoztam - a KÖBE miatt mondom) a következő autóra biztosan nem a KÖBÉT választom. Szívből szurkolok azoknak akik a KÖBE és a hasonló, létjogosulságában erősen megkérdőjelezhető egyesületek ellen felvették a harcot. Valami jogász írja már meg , hogy mit lehet tenni ezek ellen, azon túl hogy az ember bojkottálja őket. Sok sikert, és ne hagyjátok magatokat !!!
arial Creative Commons License 2006.11.12 0 0 634
Egy kis matematika ------------------------- Idézet a KÖBE oldaláról : http://www.kobe.hu/kobewww/main/w_sys_welcome.php?UID=&CMM=5&CMS=-1&t=&SID=1 "...Az egyesületi tagok biztosítási szerződéseinek a száma 2006. január 1-jén meghaladta a 120.000 darabot. Díjbevételünk 2005-ben 5.4 milliárd forint volt és közel 10.000 darab kárt rendeztünk. A több mint 4.5 milliárd tartalékalapunk garanciát ad arra, hogy a tagtársaink által okozott károkat biztonsággal rendezni tudjuk..." Nos tehát, figyelembe véve, hogy átlagosan 240 munkanap van egy évben, és napi 8 órát dolgoznak: évi 10.000 = napi 41.6 = óránként 5.2 Nem értem miért panaszkodtok, a KÖBE saját bevallása szerint óránként 5.2 kárt rendez !!! (vagy mégsem ??) :)
lestyi Creative Commons License 2006.11.12 0 0 633
HMMM


Rendőrség által nekem ítélt káresetet követően kb 2 hónap alatt eljutottam velük a kárösszeg megállapításig, de akkor előről akarták kezdeni belső viszgálatra hivatkozva az egész procedúrát. Ügyvédet fogadrtam menet közben... lásd előrébb már írtam azűrökről.

Ma kaptam egy levelet amiben tapintatot nem ismerve szárazon közlik, hogy számukra nem bizonyított, hogy a KÖBÉS voltam a károkozó, illetve a baleset nem úgy történt meg....lezártnak tekintik az ügyet....

Pedig a 7 napon belül a KÖBÉHEZ beadott rendőrségi határozaton egyértelműen megnevezték a KÖBÉS károkozót, s engem mentesítettek bárminemű okozás vétsége alól...A helyszínen lezárták a procedúrát bírsággal....

A károm 1 400 000 feletti márkaszervíz szerint

KÖBÉVEL szerződött műhely számálja alapján 1 000 000 feletti.

Nekem bontott alakatrészekből stb kpben 600 000 feletti károm van eddig.....

A feleségem 30 hetes terhesként melettem ült v@zze....

BOCS de azt mondom Ferink szavát folytatva: minden KÖBÉSNEK jár egy KÖBÉS

Arra játszanak, hogy egy vidéki emberke nem fogja őket beperelni, s ha tízből ha három mégis beperli őket akkor is KIRÁLYOK!

AKKOR IS PERLEM ŐKET! (Ha olvassák akkor jobb ha felkötik)


ennyi a véleményem
JanFan Creative Commons License 2006.11.03 0 0 632
Akkor a Köbét fogja szídni a Köbés és a kár összegéig nem fizeti be a biztosítási díjakat...
:)
Előzmény: Balázs979 (631)
Balázs979 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 631
Akkor egyszerű a helyzet, jövőre mindenki menjen a KÖBÉhez. De tényleg, akkor mi van, ha két KÖBÉs találkozik össze?
BarG Creative Commons License 2006.11.02 0 0 630
Keress egy tisztességes biztosítót.......
Előzmény: JanFan (629)
JanFan Creative Commons License 2006.11.02 0 0 629
Kösz az infót, halvány gőzöm nincs mit tegyek...
Előzmény: BarG (628)
BarG Creative Commons License 2006.11.02 0 0 628

Hello!

 

Itt minden 3. hozzászólás arról szól hogy a köbe hogyan b@szta át a kárt szenvedőt. Persze nyilván alacsony díjakat csak úgy lehet elkérni, ha nem áll mögötte szolgáltatás - amit persze nem Te kapsz, hanem esetleg az, akinek kárt okozol. Így akár ne is érdekeljen az egész, hiszen Te megkapod az igazolást, igen van kötelező felelősségbiztosításod, részedről a fáklyásmenet. A másik, kárt szenvedett fél meg fordulhat a "felügyeleti szervekhez", vagy föl.

Ha eddig nem jöttél volna rá, én is egy ilyen károsult vagyok, 420 000 Ft-os számlámat nem volt hajlandó kifizetni a köbe, holott a károkozó sofőr elismerte a felelősségét! Hát így nézd meg, kinek adod a pénzedet!

Előzmény: JanFan (627)
JanFan Creative Commons License 2006.11.02 0 0 627
Sziasztok!

Pont gfb biztosító előtt állok és azt kérdezném meg tőletek, hogy mi a véleményetek a Köbe-ről.

Van-e velük baj, normálisan rendezik-e a károkat, nem szoktak-e plusz emeléseket év közben "betenni", etc?

Kösz a segítséget és az infőkat!

Üdv:
JanFan
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 626
3-ik negyedévvel együtt postázták.
Előzmény: S.Zola (625)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.04 0 0 625
KÖBE-sek, ti kaptatok már csekket a 4. negyedévre? Mert én nem, tesóm sem.
lestyi Creative Commons License 2006.09.29 0 0 624

 

 

Ja és ezt a kárszemlét, már 2 hetet szajkózzák nekem, és hát még neérték utokl a csókát-- balbalabala

 

 

ideges lettelm, hogy gépelnni se tudok

 

 

felhívtam most a nőt (köbés ügyintézőmet....) és mindennt tagadott....

 

egyetem tanítok de ennyire még a hallgatók se g*nyák, pedig már sok mindent láttam....

 

 

Mindekienk azt atnácsolom, hogy marhára résen LENNI!%!!!!!

 

 

köszi a lehetőségwet, hogy meoszthattam veletek...

 

Tanulságos

 

 

lestyi Creative Commons License 2006.09.29 0 0 623

 

Kedves Közösség!

 

 

 HIHETETLEN

 

 A Köbe azt modja, hogy kárszemlézeni kell totálkárnál az okozó járművét, 1.5 hónappal később!!! Eladhatta, megcsináltathatta stb... CSak azért, hogy tébnyleg ő vett részt benne azzal az autóval. a Rendőrségi igazolásban minden info benne van...

De nekik ez az ügyrendjük. OK mondom ki aki bevizsgálja az autót? Megadják...

 

Felhívtam a céget nem is tudnak róla hogy a köbe megkereste volna ilyen melóval....

 

***s*s*s*s*s*s*s*s*s**s*s*s**s*s**sááááááááááááááááááááááááááááá

 

ku------- nénikéjüket, úgy átb*nak mint a ház.

 

 

tökös40 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 622
csao...
Te elmondhatod hogy megfogtad az" isten lábát "..............
de remélem soha többet nem kerül sor az éltben ilyesmire hogy rájuk legyél
szorulva és akkor nemtudod meg soha hogy milyen
az igazi KÖBE.....
Balesetmentes közlekedést kivánok...........
Előzmény: Scholl4 (621)
Scholl4 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 621
A hónap elején megtalált egy Köbés terepjáró a piros lámpánál, átrendezte a kocsim hátulját. Kezdjük kitölteni a kék-sárgát, mikor is látom hogy köbés az ellenfelem. Persze ezer meg ezer rémséget hallottam már róluk, így győzködni próbáltam a srácot hogy inkább adjon lóvét, hagyjuk a biztosítót. A végén egy nevetséges összegbe is belementem volna, de a károkozó hajthatatlan maradt, elismer mindent de pénzt nem fizet mert ugye azért van a biztosítás. Nem húztam az időt, azonnal be a Venyige utcába (szerencsére járóképes maradt az autó) kárfelmérésre. Nem mondom hogy a legnagyobb ügyfélbarátság van náluk, de nem rosszabb mint egy átlag magyar okmányiroda vagy hivatal. 2 nap mulva pótszemle, szintén a telephelyükön (megbontás után: hátfal, padlólemez stb) aztán egy jó hétbe került mire a két szemle összegét összeadták, amit egyezségre el is fogadtam (közben naponta baszogattam őket telefonon). Ma reggel pénz a számlámon. :) 16 napja volt a baleset, sztem elég gyors volt a dolog.

Az első vagyok aki pozitív kárrendezésről számol be?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!