Keresés

Részletes keresés

Balázs Creative Commons License 2001.03.19 0 0 16
A topiccímben foglalt kérdésre adott árnyalt válaszom: nem.
Klónozni az anyagot lehet, a lélek viszont nem anyagi természetű.
Az más kérdés, hogy a filozófiai antropológia azon tétele alapján, miszerint az ember test-lélek egysége, amely egymás nélkül nem létezhet (mármint az evilági életben), valamiképpen lélek is "adatik" majd a klónoknak. Ez egy érdekes probléma, az biztos.

Üdv:
B.

Előzmény: luck (-)
szuzka Creative Commons License 2001.03.15 0 0 15
Halika mindenkinek!

"A kérdésem az lenne,hogy egy tudat fel tud-e venni egyszerre két vagy több pozíciót a térben?
Szabad-e ezt tennie neki a földbolygó mai törvényei szerint?
És mi a tudat és a lélek között a különbség?"

Kénytelen felvenni, hiszen ha megtörtént a klónozás (addig a pillanatig a tudat is képes két testben ugyanaz maradni), abban a pillanatban a klón teljes hasonmása az eredetinek, de utána a két test nem képes két ugyanazon életmódra, azaz mindkettőt más-más ingerek, hatások fogják alakítani, (környezet) így a klónozás pillanatától a saját környezetük lesz rájuk hatással, és ez lesz számukra a meghatározó.

A lélek magába foglalja (azaz része) a tudatot.

"Igen a tudat fel tud venni két különböző pozíciót a térben, ezek szinkronitása azonban nehezen oldható meg. Elképzelhető, hogy sehogy. Valószínünek tűnik, hogy két független tudatként fejlődnek tovább."

Dettó! Én is így gondolom!

"Szerintem a lélek több mint két részből áll. Az egyik a "tudatos" tudat, amit irányíthatsz, fejleszthetsz, esetleg visszafejleszthetsz. Ez a tudat a gondolkodó tudat. A másik rész az un. tudat alatti, vagy belső én, amit nem tudsz befolyásolni, sőt ő irányítja a tested, talán a sorsod is. Ennek a két résznek az összessége a lélek."

Szerintem a lélek több mint két részből áll! A "tudatos" tudat attól tudatos, hogy a szellem rendelkezik felette. Ha a tudat már nem tudatos, -azaz "tudat alatti, vagy belső én"- és ellen áll a szellemnek, akkor valóban úgy tűnhet, hogy az anyag; -azaz a test- a főnök, és ő az irányagó.
A döntés a kezünkben...

Üdv
szuzka

bélla Creative Commons License 2001.03.13 0 0 14
Szerintem a lélek két részből áll. Az egyik a "tudatos" tudat, amit irányíthatsz, fejleszthetsz, esetleg visszafejleszthetsz. Ez a tudat a gondolkodó tudat. A másik rész az un. tudat alatti, vagy belső én, amit nem tudsz befolyásolni, sőt ő irányítja a tested, talán a sorsod is. Ennek a két résznek az összessége a lélek.
Előzmény: Sang Real (13)
Sang Real Creative Commons License 2001.03.13 0 0 13
A tudat és a lélek két különböző entitás. A lélek létezhet tudat nélkül is.
A tudat viszont tudatánban van Önnön létezésének, ami a léleknek nem szükségszerű velejárója.
Amikor a lelki folyamatok lezajlanak, általában nincs ott a tudat. (Ezt a témát remekül írja le Jean-Paul Sartre.)
Igen a tudat fel tud venni két különböző pozíciót a térben, ezek szinkronitása azonban nehezen oldható meg. Elképzelhető, hogy sehogy. Valószínünek tűnik, hogy két független tudatként fejlődnek tovább.
luck Creative Commons License 2001.03.13 0 0 12
Köszönöm véleményeiteket!

Tanulságosak,de ezen a területen,ugye nem mindenkinek egyértelmü a kép.

A kérdésem az lenne,hogy egy tudat fel tud-e venni egyszerre két vagy több pozíciót a térben?

Szabad-e ezt tennie neki a földbolygó mai törvényei szerint?

És mi a tudat és a lélek között a különbség?

Ha va egyáltalán.

Várom válaszaitokat.

Várakozom a válaszra,tehát vagyok és ti is biztos,mostmár,hogy vagytok mivel válaszoltok.

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 11
Kedves Luck!
NEM.
Határozottan és egyértelműen NEM.

a lélek maga a tudat.
Képzeld csak el:
Csinálsz két klónt, amik egyszerre fejlődnek, sőt nem is! csak szimplán "varázslattal :)" leduplikálsz valakit.
Egymásra néznek. Állítható-e, hogy azonos a tudatuk? Nem. Hiszen rögtön két különböző helyről vizsgálják egymást. Ez máris tudatkülönbség.
A fentiek miatt valódi a jelentéstartalma annak a történetnek, amelyben egy tanítvány kéri:
-Mester, szeretnék együttlenni Istennel
-A kérésed teljesen lehetetlen!
-Miért?
-Mert Istennel csak eggyéválni lehet, és akkor nem Te vagy. Ha nem válsz vele eggyé akkor te vagy.
Nincs több variáció. Nem lehet vele együttlenni...
Ilyenformán két (a fizikai világban létező) külön egyed lelke, tudata sohasem lesz klónozott, egy.
A tudat pillanatról pillanatra "máshol" van.
Spirituális értelemben pedig nem kell hozzá klónozás, hogy az "egység", az "egy" "létrejöjjön". Bárki eggyéválik Istennel, maga lesz AZ, Ő. Ha ezt másis megteszi, Spirituális értelemben (nem spiritiszta, meg elvont értelemben!) egyek, illetve EGY.
A kulcs a meditáció.

Előzmény: luck (-)
Mallow Creative Commons License 2001.03.13 0 0 10
Mondjuk egyfele teleportacioval, ahol nem tunik el az eredeti egyen.

Ennel szerintem eleg egyertelmu, hogy a megjeleno masik alak nem Te vagy, hanem valaki mas - es persze a "lelke" is mas.

Előzmény: Laslow (3)
angio Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9
Kedves Luck!
Egyszerüen tévednek!
Angio
Előzmény: luck (7)
ÁrPi Creative Commons License 2001.03.12 0 0 8
"Mi lesz így Nikole Kidmannal?"

Bizonyára meghal.

Előzmény: luck (7)
luck Creative Commons License 2001.03.12 0 0 7
Akkor mi lesz szegény lelkekkel akik azt képzelik,hogy ők is duplikálódnak,szegények soha nem érik el ezuton az örök egytestbenmaradás állapotát?

Mi lesz így Nikole Kidmannal?

angio Creative Commons License 2001.03.12 0 0 6
Kedves Luck!
A klónozás természetes formája (ami sokkal jobb mint a mesterséges) az egypetéjü ikrekben lelhető fel.
Mivel nekem vannak egypetéjü iker lányaim ( 15 évesek), és természetük (lelkük) teljesen más, biztonsággal állíthatom, hogy a klónozással csak a test másolódik ( és a mesterséges klónozásnál az is rosszul).
Üdv:
Angio
Előzmény: luck (-)
luck Creative Commons License 2001.03.12 0 0 5
De mivan akkor,ha a lélek foglalja magába a testet és nem pedig a test a lelket?Már ha létezik a lélek.

Sang Real Creative Commons License 2001.03.12 0 0 4
A lélek klónozása csak az őt magába foglaló testtel együtt lehetséges, test és lélek ebben az esetben nem elválasztható.
Laslow Creative Commons License 2001.03.12 0 0 3
Ja, de ez szerintem csak egy ideig lesz így. Miért ne lenne megvalósítható, hogy bemegy egy 30 éves ember a Klónozó Kfthez és mondja, hogy kell egy klón róla, fizet, aztán mondjuk másnapra összerakják a másolatát atomról atomra és a klón(?) így kapásból 30 éves lesz? Asszem épp fogalmi zavarral küzdök, a klónozás szót keverem egy hasonlóval, de nem jut eszembe, hogy mivel. Úgyis mindjárt megmondjátok, ugye?:)

L.

Előzmény: Raphael (2)
Raphael Creative Commons License 2001.03.12 0 0 2
Hat ha robotokkal, mesterseges kornyezetben nevelik fel oket akkor tuti mindegyik sulyos pszichiatriai eset lesz.
Egyebkent ha jol ertelmezem luck és bélla valahogyan úgy képzelik el az emberklonozast mint a 6. napon-ban, ami meglehetos tevedes :) Ezek az emberek is anyamehben fejlodnek (fejlodnenek), rendesen megszuletnek, fel kell oket nevelni es bar kulsore nagyon fognak hasonlitani az eredetire, arra semmi garancia nincs hogy 'lelkileg' is hasonlitani fognak.
Előzmény: Tetsuo (1)
Tetsuo Creative Commons License 2001.03.11 0 0 1
ha jól értem a kérdést, akkor a válasz akkor derülne ki, ha két klónt a végtelenségig megegyező körülmények közt nevelnének fel. Mondjuk robotokkal egy mesterséges környezetben. Ha tök ugyanazok az ingerek, tökugyanúgy érnék őket, és ha ugyanazt csinálnák, ugyanúgy reagálnának mindenre, akkor el lehtene gondolkozni a dolgon...
bélla Creative Commons License 2001.03.11 0 0 0
Ha az első klónozott ember üres tekintetű lesz, akkor eldőlt a kérdés.
Előzmény: luck (-)
luck Creative Commons License 2001.03.11 0 0 topiknyitó
Az emberi klónozás komoly tudományág,mint a tudományágak általában!?

Sok nagyformátumú ember tanul 15-20 évet(vagy többet),hogy ebben a /fontos dologban/részt tudjon vállalni,de mi van akkor,ha egy pár vallásnak és paratudománynak igaza van és a lélek az nem valami kémiai vegyület és bosszantásképpen még létezik is?Egy-egy testhez szorosan kapcsolódva.

Kinek mi a véleménye erről?

Hogy lehet megoldani,ha netán szembejőnne ez a probléma?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!