Keresés

Részletes keresés

TEACHER Creative Commons License 2012.02.24 0 0 3331

Szvsz a pikirt megjegyzéseid helyett (Rodolfózás, asztrológus bevonása stb. ) talán célravezetőbb lenne, ha kezedbe vennéd a kereket. Te magad tennél mellé eltérő hőmérsékletű vízzel töltött gumikesztyűket. Netán több emberrel megpróbálnád forgattatni a kütyüt. (Különösen alkalmasak lehetnek e célra a hiperaktív gyerekek :)  )

Persze tartok tőle neked nincs erre szükséged. Te előre tudod az eredményt.

Ha netán nincs ilyen kereked vagy nem akarod a gonosz és egyszersmind hülye, embereket aljas módon félrevezető, magát fizikusnak feltüntető aljas Egely bevételét növelni egy kerék megvásárlásával akkor kölcsön tudok adni erre a célra egy -már kissé öregecske- szerkezetet.

 

Bár a vérbeli szkeptikusok ezt csípőből visszautasítanák, mondván:  biztosan elrejtettem benne egy elektronikát ami meg tudja különböztetni a gumikesztűket és az élő emberi kezeket...

 

T

Előzmény: Törölt nick (3330)
rámenős Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3328

Kedves teacher.

Amit írtál, az a könyv nincs meg. Nem is szándékozom megvenni, mert nekem nem a barátom. Biztos valami fantasztikusat hagyok ki, de mindig eldöntöm előre, hogy egy témára mennyit pocsékolhatok el.Már túlléptem az Egely keretet. A videóiban, könyveiben egy- két elgondolkodtató felvetést tesz és passz. Érdekes, sejtelmes "lebegtetések" és más semmi. Ha már ennyi energiát forditok a megírásukra, akkor egy icipici eredményt is be kellene mutatni, de semmi. Mivel az emberek vevők a sejtelmes dolgokra, jól lehet profitálni belőle. Gondolom ez irritálja az itt megszólalók többségét. Ezért itélik el látatlanban a dolgait. Én csak csalódtam benne és várom a pici- nagy felfedezést.

Még mindíg várom a videókat a kerékről.

Előzmény: TEACHER (3324)
XtraP Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3327

Ha az ember hőt vagy bármilyen energiát képes irányítottan kisugározni, akkor tényleg nem nagy ügy.

 

De vajon képes az ember hőt vagy "bármilyen energiát" irányítottan kisugározni? A kérdés éppen ez.

(Gondolom, a "leordítom a hajadat" nem játszik, bár kétségkívül irányított energiakibocsátás.)

Előzmény: Törölt nick (3325)
astronom Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3326

Évről évre elő-előkerül néhány tehetség, akik mesekönyvekben szerepelnek, de valamiért egymillió dollárra soha nincs szükségük, sőt: meg is sértődnek, ha valaki ilyen javaslattel él feléjük.

Ez egy ilyen világ.

 

 

astronom Vissza a topikba 2007-08-21 09:05:18 (#3026)

 

A Randi Alapítvány egymillió dollárt fizet neked, ha bemutatod a produkciót.

One Million Dollar Paranormal Challenge

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

 

 

 

 

TEACHER Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3324

Szia rámenős,

 

Ezen a fórumon - tisztelet a kivételnek- többnyire olyanok szólnak hozzá ehhez a témához akik vizsgálat nélkül is a teljes és megfellebbezhetetlen igazság birtokában vannak.

A kerék alapkérdése az, hogy létezik-e telekinézis vagyis egy olyan jelenség amelynél egy ember fizikai kontaktus nélkül is el tud mozdítani tárgyakat.

Az Egely kerék egy igen könnyű, rendkívül finoman csapágyazott kütyű ami ennek - a tudomány által még messze elkerült - jelenségnek a vizsgálatára készült.

Az biztos, hogy egy üvegbúrával letakart kereket, tudomásom szerint nem szoktak megforgatni. Ez első közelítésben rögtön felveti, hogy itt egy termikus zajt mérünk ki, de a dolog nem intézhető el ilyen egyszerűen ezzel. Egelyék melegvízzel töltött gumikesztűt és egyéb kézmelegre melegített tárgyat  tettek a szerkezet mellé ami max 1-2 egység fordulatszámot produkált. Ezt akár Te is le tudod ellenőrizni otthon. Voltak szkeptikusok akik forró vasalóval kísérleteztek, de asszem abban egyetérthetünk, hogy egy pár 100 fokos vasaló nem életszerűen modellezi az emberi kezet. 

Régebben néha magam is ki tudtam forgatni a kereket 12-15 egységig és tanúja voltam olyannak is aki végkitérésig (24 egység) forgatott. Ilyet semmilyen ésszerű mértékig felmelegített műkézzel nem lehet produkálni. Néhány ember képes egyszerre két kereket, két kézzel, előre megmondott irányban kiforgatni, de ez igen ritka és nehezen reprodukálható.

 

A Titokzatos erők tudománya ? c. Egely könyvből megtudhatsz még néhány érdekes dolgot.

 

T

 

Persze lehet, hogy elfogult vagyok mivel EGy a barátom, de ezt leszámítva is úgy gondolom igyekezett lelkiismeretesen körbejárni ezt a témát.

 

Előzmény: rámenős (3323)
rámenős Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3323

Kedves mormota.

Mint írtam okfejtéseddel egyetértek. Világosan leírtad, érvelted az elnevezés hibáját.

Az a vasalós, mosdókesztyűs dolog érdekel. Tudsz adni valami linket?

Előzmény: mmormota (3300)
rámenős Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3322

Arra kérlek benneteket, hogy az írjon aki játszadozott már a kerékkel.

AZ írja le a tapasztalatait. Több szem többet lát.

Köszönöm.

Szivesen kölcsönadom az enyémet is, ha vigyáztok rá.

rámenős Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3321

Te pedig a konkurens agyellenzőt gyártó cégnél.

Ha nem ismered miért dumálsz?

Én nem sajnáltam rá a pénzt, hogy megismerjem. Igaz ezzel a gaz feltalálót segítettem, akit lehet mocskolni, mert neked nem jutott eszedbe semmi. Majd értesíts, hogy ha kiszabadultál a szellemi fogságodból és alkottál valamit, had kritizáljam a megismerése nélkül.

Különben ne kényszerítsetek bele Egely védelmezésébe.

Csak ez ellen a szellemi nihil ellen ágálok. Olyanok vagytok mint az MTA. Brunót is az ilyenek égették meg. Azt hiszitek, menő a cikizés. A kételkedést azt elfogadom, de ez nem az. Valami hülye irígységből, vagy nem tudom miből merítitek a municiót.

 

Előzmény: Törölt nick (3319)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3318

Nekem is van Egely kerekem, és tényleg működik...

 

És nem is akárhogy.

 

Kísérleti körülmények:

 

Két szoba a lakásunk átellenes pontjában, mindkettő nyílászárói csukva. Az egyik szobában Egely kerék, ráirányítva egy videókamera. Ennek a képe kivetítve a másik szobában ahol ülök és Egely György utasításait követve gondolatilag forgatom a kereket, de nem megy...

 

Kicseréltem a videókamerát egy IP kamerára, ennek a képét nézem a laptopomon. És láss csodát! Forog!

 

A WIFI forgatja, ez egy asszimetrikus longituninális elektromágneses hullám, olyan örvényes, ez forgatja. Ha a dróton jön a jel akkor nem forog....

 

A WIFI hálózati dugóját bedugtam fordítva, most ellenkezőleg forog, nem is kell koncentrálnom.

 

El is adom titkos ukrán katonai kísrletnek, egyébként az áprilisi FIZREV hozni fogja a cikket, majd vegyétek meg....

 

csók:

Makkos Cipő (Van benne acélbetét is)

rámenős Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3316

Bocsáss meg privatti, de foglalkoztál  te egyáltalán ezzel, vagy csak élből kötekedsz?

Előzmény: Törölt nick (3310)
rámenős Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3315

Érdekes. Most újra elővettem az ismertetőjét és tényleg benne van ez a vízforgatásos dolog. Ezen valahogy átsiklottam. Eddig elég nagy energiát fordítottam a levegő kiküszöbölésére.

Majd újrakezdem a vízzel.

Előzmény: Makkoscipo (3312)
rámenős Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3314

Károly vagyok.

Az itt -le nem-  írtakra gyanakodtam én is. Aztán fokozatosan fel kellett adnom a szkepticizmusomat. Leginkább a búrás dolog miatt. Igaz, nem vagyok tudós típus, így megelégedtem egy-két próbával. Most már sajnálom, hogy nem volt videóm, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Majd ha lesz kedvem, tovább folytatom a játszadozást.

Előzmény: Törölt nick (3311)
rámenős Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3313

Sajnálom, de egy közönséges vákumszivattúval ugyan nem lehet nagyot alakítani, de a hőáramlásos levegőmozgást gondolom kiiktattam. Annál is inkább mert búra kelett hozzá. Lehet, hogy nagyon nagy volt a "vitalitásom", de forgott. Nem olyan intenzíven, de forgott. Nem kell elhinni, meg kell ismételni.

Előzmény: Törölt nick (3310)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3312
Research Fellow of Advanced Trollistics Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3307

Nem ajánlom, hogy annyira rámanős legyél, hogy itt kiabálj. Láttunk már ilyeneket, aztán hol vannak ?

Abban segíthetek, hogy adok tanulmányi szabadságot, hogy, első közelítésben, elolvasd, ha nem is ezt a 3300 hozzászólást, de mondjuk 3000-et.

Előzmény: rámenős (3306)
rámenős Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3306

A 3298 nem elég világos?

Leírjam nagybetűvel?

Előzmény: Oberon Miranda & Titania (3303)
mmormota Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3305

"Most más anyagú tárcsát kellene készíttetnem, de nem tudom ki a gyártó."

 

Miért kell ehhez pont a gyártó? Más műanyagot akarsz a szerszámmal fröccsölni? 

A más anyag miért érdekes? Pl. az elektrosztatikus töltések ellen? 

Ha igen, első blikkre fújd le antistatic spray-jel. Ha megoldja, megtakarítod a munkát. Ha nem, akkor még mindig csináltathatsz más anyagból.

Előzmény: rámenős (3302)
mmormota Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3304

Miért érdekel ennyire? Azt gyanítod, hogy tényleg valami ismeretlen jelenség is szerepet játszik?

 

Van erre különösebb okod? Egy ennyire jól csapágyazott kerék nagyon kis erőhatásokra foroghat, legyen az légáramlás vagy elektrosztatikus. Érdekes akkor lehetne, ha mindkettőt kizárva még mindig nagyon mozgolódna. Van elég ok ezt remélni?

Előzmény: rámenős (3302)
Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3303

Mert értelmetlen a kérdésed. Egy kereket nem lehet cáfolni. Az egy tárgy. Cáfolni egy állítást lehetne, az meg nincs.

Előzmény: rámenős (3301)
rámenős Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3302

Tökéletesen igazad van az elnevezéssel kapcsolatban.

Ettől függetlenűl izgat, hogy mit talált. Én nem az életkedv mérőt nézem.

A kisérletek érdekelnének, /mosdókesztyű?, melegvíz,/ és a leírásuk. Ezek a marhaságok nem meggyőzőek.

Egy jelenség, amit nem értünk, még jelenség. Franklin sem tudta mi az elektromosság. Ő adott neki nevet.

Most más anyagú tárcsát kellene készíttetnem, de nem tudom ki a gyártó.

Előzmény: mmormota (3300)
rámenős Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3301

Nem válaszoltál a kérdésre.

Előzmény: Oberon Miranda & Titania (3299)
mmormota Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3300

A légáramlás okozhat forgást, ez nyilvánvaló - rá kell fújni... :-)

Aszimmetrikusan elrendezett meleg tárgyak húáramkása képes megforgatni - ezt többen kipróbálták.

 

Hogy aztán más hatás, pl. elektrosztatikus is képes-e megforgatni az könnyen lehet.

 

Ha ezt mint vitalitásmérőt adják el, akkor azt kellene meggyőzően alátámasztani, hogy vitalitást mér. Mondjuk egy hitelesített vitalitásmérőhöz hasonlítani az eredményeit, ha elég jól egyezik, ok. Ez hitelesített mérő, sőt egyáltalán a "vitalitás" mint fizikai mennyiség definició hiányában nem tűnik járhatónak. :-)

 

Mi marad? Mindenki gondol amit akar. Gondolom akik megveszik azok valami olyat gondolhatnak, hogy a forgás arányos valami módon mondjuk az egészségi állapottal, fittség érzéssel, ilyesmivel. Ezt azonban a gyárónak illene megnyugtatóan bizonyítani nagy számú beteg meg egészséges emberrel, hóttfáradttal, kipihenttel, mittudomén. Ha nem tette meg, nem nagyon van miről beszélni.

 

Az effektus mindenesetre nem lehet különösebben szelektív a vitalitásra (akármi is legyen az) ha mindenféle vasalókkal, melegvizezel töltött mosogatókesztyűkkel is pörgetni lehet - és lehet.

 

Itt jön be a naív és a szkeptikus világnézet alapvető különbsége.

 

A naív azt mondja, amíg nincs kétséget kizáróan bizonyítva hogy a kerék nem mér vitalitást, addig akár mérhet is (eddig ok), és ha ennyit beszélnek róla, ilyen sokan veszik, valamint nincs mindenre kiterjedő tudományos igényű cáfolat, akkor valószínűleg kell legyen benne valami, szóval ez valószínűleg egy érdekes és hasznos új vitalitásmérő műszer. (ez viszont logikai hiba)

 

A szkeptikus azt mondja, sokkal több baromságot ki lehet találni mint amennyi jót. Ha valami nincs kellően alátámasztva, az nagy valószínűséggel hülyeség. Ha valaki jónak véli, szíve joga, én is hinni fogok neki ha bizonyítja. De addig a nagy valószínűséggel a "sikítófrászos baromság" címke alatt marad. Teljesen függetlenül attól hogy van-e "cáfolat".

 

 

Előzmény: rámenős (3298)
Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3299

Addig semmi sem igaz az állításokból a tudományban, amíg hitelesen nem lehet megismételni és leellenőrizni a tényeket.

 

Hát igen, szegény Egely mester is itt szokott elhasalni :))

Előzmény: rámenős (3298)
rámenős Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3298

Hol lehet elolvasni a kerék valódi működését. Már a bírálók szerintit.

Én nem hitből alakítom a véleményem, hanem a tényekből. Szeretném megismételni a cáfoló kisérleteket. Addig semmi sem igaz az állításokból a tudományban, amíg hitelesen nem lehet megismételni és leellenőrizni a tényeket.

Mint írtam elég sokat játszottam vele. Nyilván lesz olyan amit én is elvégeztem. Csak a füzetemet kell fellapozni. /De előbb megtalálni./

Többek között azt valószínűsítem, hogy nem légáramlás okozza, mert ritkitott térben is forgott. Inkább valami kapacitív, örvényáramos dolgot sejtek mögötte.

Előzmény: Oberon Miranda & Titania (3297)
Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3297

Nem válaszoltál a kérdésre.

 

Előzmény: rámenős (3296)
rámenős Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3296

 

Itt az Egely kerékről van szó, hogy egy humbug az egész. Hablatyolnak mindenféle hőáramlásról, de igazi leleplező bírálatot kérdezek.

Van egy a birtokomban, tehát nem a levegőből beszélek.

Én is szeretném megfejteni a titkát.

Üdv.

Előzmény: Oberon Miranda & Titania (3295)
Oberon Miranda & Titania Creative Commons License 2012.02.19 0 0 3295

Mi lenne az állítás, aminek a cáfolatára kíváncsi vagy?

Előzmény: rámenős (3293)
rámenős Creative Commons License 2012.02.19 0 0 3294

Ez sajnos nem igaz.

Előzmény: Kukorica J (3292)
rámenős Creative Commons License 2012.02.19 0 0 3293

Tisztelettel kérdezlek benneteket, hogy hol lehet olvasni a kerék cáfolatáról?

Sokat kísérleteztem vele.

Előzmény: Iván Gábor (-)
Kukorica J Creative Commons License 2010.03.05 0 0 3292
Az Egely kerékben semmi több nincs, mint amit az általános iskolában már tanulhatott bármelyikünk fizikából. Alap helyzetben sima hőáramlásos hőjelenség mozgatja, burával letakart állapotban meg a fény. Tehát bura nélkül szélerősség és irány mérő, burával letakartan meg radiométer. Előbbiről szólnak ezek a cikkek:

http://vilagnezet.blog.hu/tags/egely

Utóbbira meg itt egy videó:

http://www.indavideo.hu/video/Egely_Wheel_csoda/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!